Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό αγνώριστο μετα το update ... Το μόνο που μου κάνει εντύπωση είναι η φωτεινότητα...σαν να έχει γίνει λιγάκι σκοτεινή η οθόνη

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εγω ο ασχετος πως γινεται η εγκατασταση σε οσους δεν ειναι root?

Την κατεβασα κανονικα απο το Oxygen Updater χθες και σημερα που πηγα να την εγκαταστησω απο τις "ενημερωσεις συστηματος" και επιλογη στην τοπικη αναβαθμιση, οπως εκανα δηλαδη στις προηγουμενες αναβαθμισεις, δεν υπαρχει καποιο αρχειο.

Στο Oxygen οταν παταω να την ξανακατεβασω μου γραφει οτι ειναι ηδη στο φακελο Ληψεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει κανείς την εφαρμογή της Αlpha Βank https://play.google.com/store/apps/details?id=mobile.alphabank.myAlphaWallet_android&hl=el

για ηλεκτρονικές πληρωμές με NFC? Μετά την αναβάθμιση σε Android Pie 9.0 δεν λειτουργεί σε εμένα ενώ το NFC στέλνει εντολή πληρωμής το POS απορρίπτει την συναλλαγή, με 8.1 Oreo δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εγω ο ασχετος πως γινεται η εγκατασταση σε οσους δεν ειναι root?

Την κατεβασα κανονικα απο το Oxygen Updater χθες και σημερα που πηγα να την εγκαταστησω απο τις "ενημερωσεις συστηματος" και επιλογη στην τοπικη αναβαθμιση, οπως εκανα δηλαδη στις προηγουμενες αναβαθμισεις, δεν υπαρχει καποιο αρχειο.

Στο Oxygen οταν παταω να την ξανακατεβασω μου γραφει οτι ειναι ηδη στο φακελο Ληψεις.

 

Ναι γιατί προφανώς το αρχείο της rom που κατέβασες με το oxygen updater αποθηκεύτηκε κάπου χύμα στην internal storage. Πρέπει να το μεταφέρεις στον φάκελο ota για να μπορείς να το κάνεις με την τοπική αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα μες στα αρχεια και το εκανα copy αλλα δεν βρισκω σε ποιον φακελο να το κανω paste.

https://imgur.com/ccaWaW9

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα μες στα αρχεια και το εκανα copy αλλα δεν βρισκω σε ποιον φακελο να το κανω paste.

https://imgur.com/ccaWaW9

Στην διαχείριση αρχείων, πάνω δεξιά έχει τρεις τελιτσες. Πάτα εκεί, μετά ρυθμίσεις και εμφάνιση κρυφών αρχείων. Θα σου εμφανίσει έναν φάκελο με το όνομα ota. Εκεί θα το περάσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει κανείς την αναβάθμιση μέσω ota στην Ελλάδα χωρίς vpn και χωρίς oneplus updater app?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Σε stable έχει έρθει στην σύζυγό μου χθες ή προχθές σε τηλέφωνο χωρίς έξτρα ρυθμίσεις.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε stable έχει έρθει στην σύζυγό μου χθες ή προχθές σε τηλέφωνο χωρίς έξτρα ρυθμίσεις.
Πφφφ σε μένα που με stable γτ δεν έρχεται;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Στην διαχείριση αρχείων, πάνω δεξιά έχει τρεις τελιτσες. Πάτα εκεί, μετά ρυθμίσεις και εμφάνιση κρυφών αρχείων. Θα σου εμφανίσει έναν φάκελο με το όνομα ota. Εκεί θα το περάσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To εκανα αλλα συνεχιζει να μην το εμφανιζει στην τοπικη αναβαθμιση.

Τεσπα, θα περιμενω να μου το βγαλει μονο του στις ενημερωσεις. Δεν βιαζομαι.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

To εκανα αλλα συνεχιζει να μην το εμφανιζει στην τοπικη αναβαθμιση.

 

Τεσπα, θα περιμενω να μου το βγαλει μονο του στις ενημερωσεις. Δεν βιαζομαι.

 

Ευχαριστω.

Θα βάλεις το αρχείο κατευθείαν στο internal storage όχι στον Ota φάκελο μετά θα πας στην τοπική αναβάθμιση και θα στο κάνει. Έτσι το έκανα εγώ προχθές και δούλεψε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει κανείς την εφαρμογή της Αlpha Βank https://play.google.com/store/apps/details?id=mobile.alphabank.myAlphaWallet_android&hl=el

για ηλεκτρονικές πληρωμές με NFC? Μετά την αναβάθμιση σε Android Pie 9.0 δεν λειτουργεί σε εμένα ενώ το NFC στέλνει εντολή πληρωμής το POS απορρίπτει την συναλλαγή, με 8.1 Oreo δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Καλησπέρα και χρόνια πολλά βρήκες άκρη με το NFC; της Alfa Wallet; Ρωτάω διότι με ενδιαφέρει αρκετά, εξαρτάται και από αυτό αν θα κάνω την αναβάθμιση. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις το αρχείο κατευθείαν στο internal storage όχι στον Ota φάκελο μετά θα πας στην τοπική αναβάθμιση και θα στο κάνει. Έτσι το έκανα εγώ προχθές και δούλεψε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To εκανα και δουλεψε. Σε ευχαριστω!

Καλη χρονια σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά βρήκες άκρη με το NFC; της Alfa Wallet; Ρωτάω διότι με ενδιαφέρει αρκετά, εξαρτάται και από αυτό αν θα κάνω την αναβάθμιση. Ευχαριστώ

 

Κάποιοι ανέφεραν στο forum της Oneplus ότι με hard reset στρώνει το NFC αλλά εγώ το έφτιαξα χωρίς hard reset. Μπήκα στην εφαρμογή com.oem.nfc που είναι του συστήματος και καθάρισα την cache και τα δεδομένα, μετά έσβισα την εφαρμογή της aplha bank και την εγκατέστησα ξανά έκανα ένα restart και την δοκίμασα και δούλεψε έχω κάνει ήδη 2 αγορές μεσω NFC. Καλή χρονιά σε όλους!!

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την εφαρμογή monefy;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ακουστει κουλο, αλλα εχει δοκιμασει κανεις να βαλει το δαχτυλο του να καλυψει πισω τις καμερες και το φλας(ενω ειναι ανοικτο)?

Εχω μια εφαρμογη το HRV4 Τraining το οποιο μπορει να σου μετρησει τους παλμους αρκει να βαλεις το δαχτυλο σου εκει(εγω το χρησιμοποιω για αλλο λογο αλλα οκ).

Το χρησιμοποιουσα μια χαρα μεχρι που εβαλα την pie. Σημερα που δοκιμασα μου "καιει" το δαχτυλο. Δοκιμασα να δω αν το κανει και στο βιντεο με ανοιχτο φλας κ παλι τα ιδια.

Ανεβαζει θερμοκρασια το φλας?

Link to comment
Share on other sites

Ας ξαναρώτησω ..σε εμάς που έχουμε εντελώς απείραχτο το τηλ χωρίς root. και έξτρα εφαρμογές ποτέ βλέπετε να παίρνουμε την ενημέρωση λογισμικού για pie ;;

Το λέω μιας και λένε πως έχει αρχίσει να έρχεται....σε κάποιους η κάνω λάθος;;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ χωρίς root είμαι και έχω το pie. Δεν αλλάζει κάτι στης μελλοντικές επίσημες ενημερώσεις. Τώρα αν θες να το περιμένεις επίσημα εντάξει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ας ξαναρώτησω ..σε εμάς που έχουμε εντελώς απείραχτο το τηλ χωρίς root. και έξτρα εφαρμογές ποτέ βλέπετε να παίρνουμε την ενημέρωση λογισμικού για pie ;;

 

Το λέω μιας και λένε πως έχει αρχίσει να έρχεται....σε κάποιους η κάνω λάθος;;

 

Ευχαριστω.

Αγαπητέ,

Και εγώ όπως ήρθε από τη μάνα του το χω, επειδή δεν ξέρω να κάνω vpn κλπ δεν έχω πάρει την αναβάθμιση και περιμένω. Αν κάνεις vpn και διαλέξεις Γερμανία ή Καναδά θα την πάρεις άμεσα και κατόπιν στις νεότερες OTA αναβαθμίσεις δεν θα χεις πρόβλημα.

 

Και μια ερώτηση επειδή μιλάμε για μεγάλη αναβάθμιση. Πώς το στήνω από την αρχή θέλει απλά να κάνω επεναφορα χωρίς back up ή θέλει και κάτι άλλο. Αν μπορεί κάποιο παιδί να μας την διαδικασία.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, με το καλό να μπει (και όχι να μας μπεί

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ,

Και εγώ όπως ήρθε από τη μάνα του το χω, επειδή δεν ξέρω να κάνω vpn κλπ δεν έχω πάρει την αναβάθμιση και περιμένω. Αν κάνεις vpn και διαλέξεις Γερμανία ή Καναδά θα την πάρεις άμεσα και κατόπιν στις νεότερες OTA αναβαθμίσεις δεν θα χεις πρόβλημα.

 

Και μια ερώτηση επειδή μιλάμε για μεγάλη αναβάθμιση. Πώς το στήνω από την αρχή θέλει απλά να κάνω επεναφορα χωρίς back up ή θέλει και κάτι άλλο. Αν μπορεί κάποιο παιδί να μας την διαδικασία.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, με το καλό να μπει (και όχι να μας μπεί

 

Επειδή δεν κατάλαβα αν θέλεις στήσιμο από την αρχή ή όχι, όταν σου έρθει η αναβάθμιση απλά θα την κάνεις και τέλος. Αν θέλεις να κάνεις καθαρή εγκατάσταση, όλα από τη ;ρχη σα νέο τηλέφωνο, τότε καλύτερα να δεις κάποιον οδηγό στο YouTube.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν κατάλαβα αν θέλεις στήσιμο από την αρχή ή όχι, όταν σου έρθει η αναβάθμιση απλά θα την κάνεις και τέλος. Αν θέλεις να κάνεις καθαρή εγκατάσταση, όλα από τη ;ρχη σα νέο τηλέφωνο, τότε καλύτερα να δεις κάποιον οδηγό στο YouTube.

 

Τελικά έβαλες stable από beta; Το WiFi calling λειτουργεί κανονικά και σε stable;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλες stable από beta; Το WiFi calling λειτουργεί κανονικά και σε stable;

 

Ειμαι με beta εδω και 9-10 μηνες. Το VoLTE δουλευε κανονικα μετα το τελευταιο update, δε χρειαστηκε να κανω τιποτα.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...