Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν τις χάνεις, αλλά καθυστερούν οι ειδοποιήσεις. Εγώ που δουλεύω με το κινητό μου και πρέπει ν' απαντήσω άμεσα σε ειδοποιήσεις έχω κλείσει όλες τις εξοικονομήσεις και βγάζω την ημέρα μια χαρά. Τρέχω open beta 27. Viber, gmail, fb messenger και μια εφαρμογή της δουλειάς να βαράνε αρκετά μέσα στην ημέρα.

Όταν δεν έχω δουλειά χαζολογάω στο fb και σχεδόν πάντα έχω συνδεμένα bluetooth ακουστικά λόγω της μετακίνησης με μηχανή.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση τα όσα λέτε. Ειδικά όσοι αναφέρετε προβλήματα με την μπαταρία ή πιο σοβαρά.

όντως με την πρώτη ενημέρωση στην 9 δεν ήταν τόσο γρήγορο αλλά με την 9.0.4 έχει βελτιωθεί σημαντικά. Την τελευταία την πέρασα μόλις βγήκε

Όσο για την μπαταρία, ποτέ μα ποτέ κανένα πρόβλημα στη διάρκεια. Όσο κρατούσε πριν την 9 τόσο μου κρατάει και τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως έγινε κάποια ενημέρωση εφαρμογής και σου τρώει αυτή τη μπαταρία; το τσέκαρες;

Το έχω τσεκάρει.

Πολλές φορές. Απλά δεν βγάζει τις ώρες που έβγαζε παλιότερα.

Για να δώσω μια εικόνα...

Οκ πηγαίνω πέρα δώθε συνέχεια και μπαίνει βγαίνει σε Wi-Fi και 4g, αλλά αυτό το έκανα και πριν.

56688b5ec355ae8c6f5065800274ee98.jpg

SOT 1:52...

 

Sent from my One Plus 5T

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να κάνω ρε γμτ... Δεν θέλω να ξαναπεράσω την 9. Είναι ολόκληρη μανούρα με τα αρχεία μου.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Με deep και standby optimization κλειστά.

Adaptive on όπως ήταν μαμά και battery saver εννοείται off.

Αγορασμενο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του και χρήση έκτοτε ως του μοναδικού κινητού μου.

 

eff9a1529b2fa28fcd90c79f203efcf4.jpg

 

Εννοείται την 9 την πέρασα με wipe τα πάντα και factory reset και όλες τις υπόλοιπες ΟΤΑ από πάνω.

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσω από 9 σε 8 ποια είναι η διαδικασία; είμαι ρουτ. Αν κάνω factory reset γυρνάω τη συσκευή όπως ήταν από το εργοστάσιο και μετά κάνω τα update που θα έρθουν μέχρι την 8; αν κρατήσω back up σε recovery περάσω την 9 και μετά κάνω restore το back up θα γυρίσει στην 8 η δε γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις factory reset έχεις μια φρέσκια 9.04 ή ο,τι άλλο φοράς. Δεν επιστρέφει στην 7 έτσι. Πρέπει από recovery να φλασάρεις την 8άρα που θέλεις. Ψάξου λίγο ποια recovery πρέπει να έχεις. Κάτι είχε αλλάξει νομίζω από 8 σε 9 με τις recovery.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις factory reset έχεις μια φρέσκια 9.04 ή ο,τι άλλο φοράς. Δεν επιστρέφει στην 7 έτσι. Πρέπει από recovery να φλασάρεις την 8άρα που θέλεις. Ψάξου λίγο ποια recovery πρέπει να έχεις. Κάτι είχε αλλάξει νομίζω από 8 σε 9 με τις recovery.

Την 8 που την βρίσκω; πλέον στο σαιτ δεν έχει παλαιότερες ρομ. Μόνο την τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει sticky thread σίγουρα με όλες τις εκδόσεις στο community. Από εκεί θα κατεβάσεις οποία έκδοση της 8 θες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να εγκαταστήσω την 9.παντα με πετάει μετά σε recovery και δεν μου την περνάει. Ξέρουμε γιατί;

 

Ποια recovery εχεις;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.jroot3d.joneplustools

Με αυτή την εφαρμογή μπορούμε να ενεργοποιήσουμε την ηχογράφηση κλήσης στην 9, ακόμα και χωρίς root. Δεν χρειάζεται επιπλέον εφαρμογή για την ηχογράφηση

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε παμέ για android Q μέχρι το τέλος του έτους;

https://techblog.gr/mobile/android-q-oles-oi-allages-poy-eidame-stin-deyteri-fasi-dokimon/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε παμέ για android Q μέχρι το τέλος του έτους;

https://techblog.gr/mobile/android-q-oles-oi-allages-poy-eidame-stin-deyteri-fasi-dokimon/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε οxygen os εννοείς μέχρι τα τέλη του έτους για τα op5/5T? Δεν το βλέπω πιθανό. Τώρα έχουμε Απρίλιο και ακόμη να αναβαθμιστούν τα 3/3Τ σε Pie. Και που θα πάρουν 3ο major update είναι εντυπωσιακό βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! καλά μην δένετε και κόμπο οτι θα πάρει η συσκευή μας Android Q , δεν έχει βγει καμία επίσημη ανακοίνωση απο την Oneplus ακόμα. Το οτι θα πάρει το Oneplus 3/3T την Pie δεν έχει καμία σχέση με το αν θα πάρει Q το Oneplus 5/5T. Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Screenshot απο τη μπαταρια, φορτισμενη χθες το πρωι στις 8:30 και ουτε καν στο 100%

 

Οπως βλεπετε το zoiper το εχω μονιμα ανοιχτο και τρωει τη πιο πολυ μπαταρια, αλλά και παλι τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλα

 

JZNUPlm.jpg

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πολλών lvl ηλιθιότητας αλλά πρέπει να την κάνω!! :happy:

Δεν ξέρω τι κάνω λάθος, αλλά το κινητό καταλήγει να χαμηλώνει το ring volume στο 5-10%.

Σίγουρα switch το πειράζω πολλές φορές την ημέρα (αυτός δεν είναι ο σκοπός του; ) αλλά ναι τουλάχιστον εδώ και 2-3 εβδομάδες, τουλάχιστον 15 φορές η ένταση των κλήσεων και των notification ήταν απειροελάχιστος στο "normal" και να "διορθώνονταν"ταν όταν ανέβαζα ξανά την μπάρα στο 100%.

 

Μην μου πείτε για hard/factor reset κτλ, δεν παίζει να το στήσω ξανά από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τελικά στο πρόβλημα που είχα με τη μπαταρία που έπεσε απότομα χωρίς λόγο, έφταιγε το δίκτυο κινητής. Ήρθα στο τόπο καταγωγής μου για άδεια από τη δουλειά και η μπαταρία επέστρεψε απότομα στα παλιά, καλά επίπεδα... 4-6 χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Λίγο περίεργο.

Κρίμα πάντως. Υπάρχει κάποια επιλογή για να μην με σκίζει το δίκτυο; Να κλείσω τελείως το 4g να είμαι με 3g μπας και βελτιωθεί η κατάσταση;;

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τελικά στο πρόβλημα που είχα με τη μπαταρία που έπεσε απότομα χωρίς λόγο, έφταιγε το δίκτυο κινητής. Ήρθα στο τόπο καταγωγής μου για άδεια από τη δουλειά και η μπαταρία επέστρεψε απότομα στα παλιά, καλά επίπεδα... 4-6 χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Λίγο περίεργο.

Κρίμα πάντως. Υπάρχει κάποια επιλογή για να μην με σκίζει το δίκτυο; Να κλείσω τελείως το 4g να είμαι με 3g μπας και βελτιωθεί η κατάσταση;;

 

Sent from my One Plus 5T

 

Δεν έχω το 5t μπροστά μου τώρα αλλά κάπως έτσι : Ρυθμίσεις : Wifi Internet : δίκτυο sim : προτιμωμενος τύπος δικτύου.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται όπου έχει καλύτερη ποιότητα σήματος είτε GSM είτε 3g σίγουρα θα ήταν πολύ ασθενές στο 4g εκεί που ήσουν και είχες υπερβολική κατανάλωση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω και δοκιμή μόνο με 3g μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.

Σήμερα 4:30 sot με 38% υπόλοιπο μπαταρίας.

Παλιότερα δεν έπιανε 3 ώρες sot με υπόλοιπο μπαταρίας 10%...

Link to comment
Share on other sites

έχει αλλάξει κανείς μπαταρία στο κινητό μέχρι σήμερα?

Α ναι...τι έκανε, ποιά μπαταρία έβαλε και τι εντυπώσεις έχει....

Αξίζει η διαδικασία αντικατάστασης ή να πάει για πώληση?

Τι γνώμη έχετε γι αυτή? HSABAT BLP637 4200 mAh Batterie

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω και δοκιμή μόνο με 3g μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.

Σήμερα 4:30 sot με 38% υπόλοιπο μπαταρίας.

Παλιότερα δεν έπιανε 3 ώρες sot με υπόλοιπο μπαταρίας 10%...

 

Τοσο μεγαλη διαφορα; Χανεις ομως το 4G και την ταχυτητα που δινει... Το εχεις αποκλειστικα σε 3G ή συδιασμό;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...