Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασχετη ερώτηση: Πώς σου φάνηκε η μετάβαση σε βαρύτερο και μεγαλύτερο κινητό? Το συνηθισες εύκολα ή σε ζόρισε?

Καλησπέρα.

Το βάρος το ξεχνάς εύκολα με την πολυχρήση του κινητού και το πενάκι του....και μόνο μετά από ώρες χρήσης.. καταλαβαίνεις πράγματι το βάρος του!

Πάντως όταν πιάνω στα χέρια μου το 5Τ για κάθε αναβάθμιση..εκεί θυμάμαι ότι κρατώ ένα φτερό και πούπουλο (Oneplus 5Τ)...

ακόμη και για να το φέρει κανείς επάνω του είναι βαρύ, ευτυχώς όμως κυκλοφορώ με τσαντάκι χρόνια τώρα...και έτσι μετριάζεται το πρόβλημα.

Η μαγική λέξη για την απάντησή μου στην ερώτησή σου κρύβεται στον "ενθουσιασμό" - ακόμη μετά από μήνες χρήσης του - μιας φοβερής συκευής σε όλα που εξαλείφει σίγουρα το βάρος της! (Έχει γούστο αυτή η τελευταία μου σκέψη να αποτελέσει αφορμή για σωστές δίαιτες - εξάλειψη βάρους- ίδωμεν)!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το βάρος το ξεχνάς εύκολα με την πολυχρήση του κινητού και το πενάκι του....και μόνο μετά από ώρες χρήσης.. καταλαβαίνεις πράγματι το βάρος του!

Πάντως όταν πιάνω στα χέρια μου το 5Τ για κάθε αναβάθμιση..εκεί θυμάμαι ότι κρατώ ένα φτερό και πούπουλο (Oneplus 5Τ)...

ακόμη και για να το φέρει κανείς επάνω του είναι βαρύ, ευτυχώς όμως κυκλοφορώ με τσαντάκι χρόνια τώρα...και έτσι μετριάζεται το πρόβλημα.

Η μαγική λέξη για την απάντησή μου στην ερώτησή σου κρύβεται στον "ενθουσιασμό" - ακόμη μετά από μήνες χρήσης του - μιας φοβερής συκευής σε όλα που εξαλείφει σίγουρα το βάρος της! (Έχει γούστο αυτή η τελευταία μου σκέψη να αποτελέσει αφορμή για σωστές δίαιτες - εξάλειψει βάρους- ίδωμεν)!

 

Χαχα, γιατί όχι, είναι καλοκαίρι εξάλλου..

Με καλυψες απόλυτα με την απάντηση σου, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση καποιας βλαβης πως στελνουμε το κινητο στην εταιρεια; Πρεπει να ειναι ανοιχτο, κλειστο, σε λειτουργεια guest mode? Κατι συγκεκριμενο;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει κάποια λειτουργική gcam για την συσκευή που να χρησιμοποιεί κάποιος και να είναι ευχαριστημένος;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να λειτουργεί δοκιμαστικά το Vodafone voWiFi calling με εφαρμογή που κατεβάζετε από το playstore και ενεργοποίηση της συσκευής από την Voda!

1) Η εφαρμογή ειναι αυτή...

https://play.google.com/st...ifi.production

2) Μιλάς με το support της Voda και ζητάς να σου ενεργοποιήσουν το wifi calling. Περιμένεις να έρθει SMS ότι ενεργοποιήθηκε και κάνεις restart την συσκευή στην συνέχεια θα δεις ένα νέο apn με όνομα ims! Καλή προσπάθεια.

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να λειτουργεί δοκιμαστικά το Vodafone voWiFi calling με εφαρμογή που κατεβάζετε από το playstore και ενεργοποίηση της συσκευής από την Voda!

1) Η εφαρμογή ειναι αυτή...

https://play.google.com/st...ifi.production

2) Μιλάς με το support της Voda και ζητάς να σου ενεργοποιήσουν το wifi calling. Περιμένεις να έρθει SMS ότι ενεργοποιήθηκε και κάνεις restart την συσκευή στην συνέχεια θα δεις ένα νέο apn με όνομα ims! Καλή προσπάθεια.

 

Φτιάξε το Link για την εφαρμογή. Δεν λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε το Link για την εφαρμογή. Δεν λειτουργεί

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vodafone.gr.vowifi.production

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με την εφαρμογή αυτή δε χρειάζεται να γίνει η διαδικασία που χρειαζόταν να γίνει για να έχουμε τη δυνατότητα για WiFi call;
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε το Link για την εφαρμογή. Δεν λειτουργεί

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vodafone.gr.vowifi.production

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή με την εφαρμογή αυτή δε χρειάζεται να γίνει η διαδικασία που χρειαζόταν να γίνει για να έχουμε τη δυνατότητα για WiFi call;

Δεν ξέρω ποια διαδικασία εννοείς...αλλά το δικό μου είναι με την τελευταία beta και χωρίς root! Όλα γίνονται απλά και λειτουργούν...'οπως αναφέρω παραπάνω!

 

Υ.Γ. Όταν σας ρωτήσουν από την vod@ (για την ενεργοποίηση) ποια συσκευή έχετε..πείτε μια από αυτές που δίνει η εταιρία στο site της (π.χ. εγώ είπα Note 9)

.....................

Περισσότερα λένε οι φίλοι μας εδώ.....https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=459578

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vodafone.gr.vowifi.production

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω ποια διαδικασία εννοείς...αλλά το δικό μου είναι με την τελευταία beta και χωρίς root! Όλα γίνονται απλά και λειτουργούν...'οπως αναφέρω παραπάνω!

Υ.Γ. Όταν σας ρωτήσουν από την vod@ (για την ενεργοποίηση) ποια συσκευή έχετε..πείτε μια από αυτές που δίνει η εταιρία στο site της (π.χ. εγώ είπα Note 9)

Δεν χρειάζεται να τους πεις ψέματα για την συσκευή που έχεις. Εγώ έκανα την διαδικασία κανονικά. Άλλωστε εάν διαβάσεις στο site, γράφει πως εάν έχεις συσκευή που δεν υποστηρίζεται, η πάρε τηλέφωνο στο 13830 η απλά κατέβασε την εφαρμογή και ακόλουθα τις οδηγίες.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με την εφαρμογή αυτή δε χρειάζεται να γίνει η διαδικασία που χρειαζόταν να γίνει για να έχουμε τη δυνατότητα για WiFi call;

 

Η εφαρμογή είναι μόνο για Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι αυτή η υπηρεσία;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι αυτή η υπηρεσία;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι δοκιμαστική καταρχάς. Όταν δεν έχεις επαρκές σήμα κινητής για να κάνεις κάποια κλήση, αλλά έχεις πρόσβαση σε κάποιο WiFi δικτυο, κάνεις την κλήση μέσω WiFi. Η χρέωση είναι η ίδια με της κινητής και η ποιότητα των κλήσεων είναι καλύτερη. Αργότερα κάποια στιγμή, θα προσθέσουν και λειτουργία για SMS μέσω WiFi.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι Vodafone έχω!

Όμως CU....

Μπορείς και με CU. Και εγώ CU έχω.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δοκιμαστική καταρχάς. Όταν δεν έχεις επαρκές σήμα κινητής για να κάνεις κάποια κλήση, αλλά έχεις πρόσβαση σε κάποιο WiFi δικτυο, κάνεις την κλήση μέσω WiFi. Η χρέωση είναι η ίδια με της κινητής και η ποιότητα των κλήσεων είναι καλύτερη. Αργότερα κάποια στιγμή, θα προσθέσουν και λειτουργία για SMS μέσω WiFi.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς και με CU. Και εγώ CU έχω.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Α δηλαδή η χρέωση είναι ίδια πάλι, με WiFi call, όπως η χρέωση δικτύου;

Απλά εξυπηρετεί όταν δεν έχεις καλό σήμα δικτύου;

Link to comment
Share on other sites

Α δηλαδή η χρέωση είναι ίδια πάλι, με WiFi call, όπως η χρέωση δικτύου;

Απλά εξυπηρετεί όταν δεν έχεις καλό σήμα δικτύου;

 

Ακριβώς. Προσωπικά θεωρώ το VoLTE πολυ πιο χρησιμο. Βεβαια για καποιον που το σημα στο σπιτι του ειναι κακο, το VoWiFi ειναι σωτηριο.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια πως να ενεργοποιήσω VoWiFi και VoLTE σε cosmote; είμαι χωρίς root.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια πως να ενεργοποιήσω VoWiFi και VoLTE σε cosmote; είμαι χωρίς root.

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές. Ακολούθησε τον οδηγό από εδώ, κάνοντας όλα τα βήματα

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

Link to comment
Share on other sites

Long story short.

 

Όταν το πρωτοπηρα είχα ξεκλειδώσει το bootloader και το ρουταρα. Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις το ξε-ρουταρα αλλά ο bootloader παραμένει κλειδωμένος.

 

Αν ακολουθήσω τα βήματα από εδώ για να τον ξανά κλειδώσω θα είμαι οκ ή παίζει να γμθ το σύμπαν;

 

https://www.androidexplained.com/oneplus-5-lock-bootloader/

 

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Long story short.

 

Όταν το πρωτοπηρα είχα ξεκλειδώσει το bootloader και το ρουταρα. Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις το ξε-ρουταρα αλλά ο bootloader παραμένει κλειδωμένος.

 

Αν ακολουθήσω τα βήματα από εδώ για να τον ξανά κλειδώσω θα είμαι οκ ή παίζει να γμθ το σύμπαν;

 

https://www.androidexplained.com/oneplus-5-lock-bootloader/

 

Θενκς

 

Εγώ ακολουθώ τη διαδικασία από εδώ

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα το κινητό για σέρβις. Πέμπτη απόγευμα το πήγα στη μεταφορική και σημερα Δευτέρα μου ήρθε ειδοποίηση ότι το παρέλαβαν. Μεσα σε 48 ωρες θα το τσεκάρουν και θέλω φαντάζομαι ότι θα είναι πίσω μέχρι Παρασκευή. Το περίμενα κάπως πιο γρήγορο, βάση εξιστορήσεων από άλλα άτομα εδω μέσα. Ελπίζω όμως πρωτίστως να διορθωθεί το πρόβλημα και να μη χρειαστεί να καταφύγω σε νέο κινητό.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Λετε να το στειλω και εγω με το προβλημα της οθονης που αντιμετωπιζω? Καμια φορα μου κολλαει ετσι οπως σκρολλαρω. Πχ αν κανω 2-3 αποτομα να κατεβει/ανεβει κολλαει και δεν δεχεται καμια εντολη, μονο τις χειρονομιες για να παω παλι πισω/στο μενου.

Το θεμα μου ειναι οτι δεν ξερω αν θα το κανει σε αυτους, δεν το κανει και καθε μερα. Αλλα ειναι εκνευριστικο. Θα το δεχτουν? Απλα μπαινω στο site και δημιουργω τικετ?

Επισης θα το κοιταξουν γενικα να το βελτιωσουν στα οποια θεματα εχει?

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα το κινητό για σέρβις. Πέμπτη απόγευμα το πήγα στη μεταφορική και σημερα Δευτέρα μου ήρθε ειδοποίηση ότι το παρέλαβαν. Μεσα σε 48 ωρες θα το τσεκάρουν και θέλω φαντάζομαι ότι θα είναι πίσω μέχρι Παρασκευή. Το περίμενα κάπως πιο γρήγορο, βάση εξιστορήσεων από άλλα άτομα εδω μέσα. Ελπίζω όμως πρωτίστως να διορθωθεί το πρόβλημα και να μη χρειαστεί να καταφύγω σε νέο κινητό.

 

Μας θυμίζεις τι πρόβλημα είχες;

Link to comment
Share on other sites

Μας θυμίζεις τι πρόβλημα είχες;

 

Εχει κανενα 2μηνο που οταν μιλαω στο τηλεφωνο, απο το ακουστικο ακουγεται ενας υποκωφος ηχος καθε 5-10 δευτερολεπτα. Σαν ενα woofer που φουσκωνει και κοντευει να εκραγει. Ειναι αρκετα ενοχλητικο κι επειδη το εκανε με 2-3 beta και με την stable φανταστηκα πως ειναι θεμα hardware. Το παρελαβαν σημερα το πρωι και ειπαν οτι θα το εξετασουν μεσα στις επομενες 48 ωρες. Ελπιζω να διορθωθει ειλικρινα, αλλιως δε θα το κρατησω, ειναι πολυ ενοχλητικο.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...