Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Μάλλον έκανα χοντρή μαλ@@@ία με το κινητό...Καταρχάς να πω ότι είμαι φοράω την 5.1.7 Oreo, είμαι rooted με magisk και blusparks 8.69. Προσπαθούσα να βάλω ένα module μέσω του magisk manager, δεν το έπαιρνε με τίποτα και μετά από 3-4 προσπάθειες το κινητό bootαρε μόνο στην custom recovery. "Κανένα πρόβλημα" σκέφομαι, έχω την 5.1.7 στο κινητό, οπότε αποφασίζω να την περάσω, ώστε να καταφέρει να μπει στο λειτουργικό χωρίς να χάσω τα data μου. Δυστυχώς, τίποτα. Πλέον το κινητό bootάρει μόνο στην stock recovery. Προσπαθώ να περάσω την 5.1.7 μέσα από εκεί. Μου δείχνει success, αλλά δυστυχώς δε μπαίνει στο λειτουργικό. Προσπαθεί και μετά από λίγο με πετάει πάλι στη stock recovery. Υπάρχει τρόπος να σώσω τουλάχιστον κάποιες φωτογραφίες από μέσα; Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το έχω πάθει να μη μπορώ να μπουταρω και να με πετάει σε recovery. Εγώ δε μπορέσω να σώσω τίποτα γιατί δεν μου αναγνώριζε το storage όταν το σύνδεσα σε υπολογιστή. Δε ξέρω αν μπορείς να τα σώσεις. Αν ξέρει κάποιος φίλος ας μας πει. Αυτό που έχω απορία είναι γιατί ενώ έχεις περασμένο λογισμικό να μη μπορεί να μπουταρει. Γιατί προκαλείται γενικά το μπτικαρισμα. Αυτήν την απορία την είχα από τότε που το μπρικαρα

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση OxygenOS 9.0.8 προσθέτει Zen Mode και security patch Αυγούστου 2019!!

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση OxygenOS 9.0.8 προσθέτει Zen Mode και security patch Αυγούστου 2019!!

Ελπίζω να διόρθωσαν και το θέμα με το bokeh εφέ στη κάμερα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά, να κάνω μία χαζή ερώτηση;

Όταν είμαι με 4G και κάνω κλήση, γιατί δεν έχω την ώρα της κλήσης ίντερνετ; Παλιότερα θυμάμαι και τι γύριζε σε 3G αυτόματα. Άλλαξε κάτι με τις νέες εκδόσεις του oxygen os;

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόνο σε εμένα δεν δουλεύει το VoWiFI εδώ και λίγο καιρό;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Δεν ξερω για το VoWiFi αλλα το VoLTE δουλευει. Οποτε γουσταρει.. Εχει τυχει πολλες φορες να μιλαω τηλ και να μην παιρνω ιντερνετικες ειδοποιησεις γιατι δε δουλευει. Θελει λιγη δουλιτσα το πραμα μαλλον

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα του αδερφού μου του έχει κολλήσει ότι έχει σχέση με google. Chrome Gmail κτλ. Υπάρχει ομοιοπαθής? Τι μπορεί να φταίει?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Oneplus 5t - Get 20€ off on accessories https://oneplus.net/gr/invite#5P9ZANSXM3IINRY :D
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, έχω δύο ερωτήσεις:

Με το δικό μας κινητό και με τη εφαρμογή της Alpha Bank, μπορούμε κανονικά να πληρώνουμε με το κινητό, χρησιμοποιώντας το σαν το Google Pay σε τερματικά POS έτσι;

Το NFC δεν χρησιμοποιεί;

Έχει κανείς την εφαρμογή που να τη δουλεύει έτσι;

Δεύτερη και γενική ερώτηση:

Μήπως έχουμε κάποιο χρονοδιάγραμμα πότε θα έρθει το Google Pay στην Ελλάδα;

Ευχαριστώ

 

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω δύο ερωτήσεις:

Με το δικό μας κινητό και με τη εφαρμογή της Alpha Bank, μπορούμε κανονικά να πληρώνουμε με το κινητό, χρησιμοποιώντας το σαν το Google Pay σε τερματικά POS έτσι;

Το NFC δεν χρησιμοποιεί;

Έχει κανείς την εφαρμογή που να τη δουλεύει έτσι;

Δεύτερη και γενική ερώτηση:

Μήπως έχουμε κάποιο χρονοδιάγραμμα πότε θα έρθει το Google Pay στην Ελλάδα;

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα, θα κατεβάσεις την εφαρμογή alfa wallet

Θα χρησιμοποιείς το NFC και θα επιλέξεις για πληρωμή στο μενού ρυθμίσεις μετά συνδέσεις αν θυμάμαι καλά (εκεί που είναι και το NFC) το my alfa wallet και όχι Google play και δεν θα έχεις κανένα θέμα με τις πληρωμές. Δεν γνωρίζω πότε θα έρθει στην Ελλάδα το Google play και δεν με ενδιαφέρει έχω βολεψτει μια χαρά με το alfa wallet.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω δύο ερωτήσεις:

Με το δικό μας κινητό και με τη εφαρμογή της Alpha Bank, μπορούμε κανονικά να πληρώνουμε με το κινητό, χρησιμοποιώντας το σαν το Google Pay σε τερματικά POS έτσι;

Το NFC δεν χρησιμοποιεί;

Έχει κανείς την εφαρμογή που να τη δουλεύει έτσι;

Δεύτερη και γενική ερώτηση:

Μήπως έχουμε κάποιο χρονοδιάγραμμα πότε θα έρθει το Google Pay στην Ελλάδα;

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα, θα κατεβάσεις την εφαρμογή alfa wallet

Θα χρησιμοποιείς το NFC και θα επιλέξεις για πληρωμή στο μενού ρυθμίσεις μετά συνδέσεις αν θυμάμαι καλά (εκεί που είναι και το NFC) το my alfa wallet και όχι Google play και δεν θα έχεις κανένα θέμα με τις πληρωμές. Δεν γνωρίζω πότε θα έρθει στην Ελλάδα το Google play και δεν με ενδιαφέρει έχω βολεψτει μια χαρά με το alfa wallet.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Η υποστήριξη από την εταιρία είναι φοβερή, ακόμη και οι δικές μας συσκευές θα πάρουν android 10

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Marketing ειναι. Η συσκευή δεν έχει κλείσει 2 χρόνια κυκλοφοριας. Κανονικά με 8 έπρεπε να βγει.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Marketing είναι και στο OnePlus 3 που βγήκε με mm και πήρε pie?

Link to comment
Share on other sites

Για τη 10 λέμε για το 5t. Όταν έρθει η ώρα της 11, τα ξαναλέμε

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Φαντάζομαι τα ίδια έλεγες και για το 3 και την pie? Μακάρι να είχαν όλοι οι κατασκευαστές τέτοιο marketing και έδιναν 3 μεγάλα update. Η Samsung πχ έδωσε pie στo 7? Το pixel γιατί το βάζεις στη συζήτηση? Αυτό έλειπε συσκευή της Google και να μη έπαιρνε

Link to comment
Share on other sites

3 μεγάλες αναβαθμίσεις και σχετικά άμεσα (για φέτος τουλάχιστον), είναι όνειρο για android συσκευές πέρα από τα pixel.

Και 4 χρόνια να θέλει να κρατήσει κάποιος την συσκευή, θα έχει την τελευταία έκδοση μέχρι να πάει στην επόμενη.

Ούτε έχω ούτε πρόκειται να πάρω 1+ συσκευή γιατί δεν μου ταιριάζει, αλλά αυτά πρέπει λέγονται.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία και να ήθελα δεν παίζει να έπαιρνα το 7T.

Το άσχημο είναι ότι δεν θέλω το 7T...

 

Επιμένω πάντως, και το έχω αναφέρει πολλές φορές, εγώ θα ήμουν μάλλον πιο ευχαριστημένος ακόμη και αν δεν έπαιρνε την 10, αρκεί να είχα πρόσβαση στα αυθεντικά της αξεσουαρ. Ηρθε η μοιραία μέρα που έσπασα το glass protector, έχω παραγγείλει ένα από gearbeast και ένα από aliexpress μην τυχών και το ένα είναι εντελώς μάπα. Παρόλο που πλήρωσα έξοδα αποστολής παραπάνω από την ίδια αξία, είναι ακόμη στο δρόμο εδώ και 20 μέρες.

 

Ναι θα μπορούσα να είχα απόθεμα.

Είναι και αυτό μια λογική. Μια άλλη λογική σίγουρα θα ήταν να μην τα παράταγε τόσο γρήγορα. Εδώ δεν έχει (όλα; ) τα αξεσουάρ ούτε για το 6/6t...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία και να ήθελα δεν παίζει να έπαιρνα το 7T.

Το άσχημο είναι ότι δεν θέλω το 7T...

 

Επιμένω πάντως, και το έχω αναφέρει πολλές φορές, εγώ θα ήμουν μάλλον πιο ευχαριστημένος ακόμη και αν δεν έπαιρνε την 10, αρκεί να είχα πρόσβαση στα αυθεντικά της αξεσουαρ. Ηρθε η μοιραία μέρα που έσπασα το glass protector, έχω παραγγείλει ένα από gearbeast και ένα από aliexpress μην τυχών και το ένα είναι εντελώς μάπα. Παρόλο που πλήρωσα έξοδα αποστολής παραπάνω από την ίδια αξία, είναι ακόμη στο δρόμο εδώ και 20 μέρες.

 

Ναι θα μπορούσα να είχα απόθεμα.

Είναι και αυτό μια λογική. Μια άλλη λογική σίγουρα θα ήταν να μην τα παράταγε τόσο γρήγορα. Εδώ δεν έχει (όλα; ) τα αξεσουάρ ούτε για το 6/6t...

 

Πιστεύεις ότι έχει κάποια διαφορά ένα τζαμάκι της 1+ από ένα τζαμάκι κάποιας άλλης εταιρείας για το κινητό σου; Ή ότι οι θήκες της 1+ είναι τόσο ανώτερες από άλλων κατασκευαστών; Μου προσφέρει ένα πολύ καλό κινητό και θα γκρινιάξω για τα αξεσουάρ; Έχει ωραιότατες θήκες και τζαμάκια και ακουστικά στο ιντερνετ!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις ότι έχει κάποια διαφορά ένα τζαμάκι της 1+ από ένα τζαμάκι κάποιας άλλης εταιρείας για το κινητό σου; Ή ότι οι θήκες της 1+ είναι τόσο ανώτερες από άλλων κατασκευαστών; Μου προσφέρει ένα πολύ καλό κινητό και θα γκρινιάξω για τα αξεσουάρ; Έχει ωραιότατες θήκες και τζαμάκια και ακουστικά στο ιντερνετ!

Έχεις βάλει ποτέ τζαμάκι της 1+;

Η εφαρμογή και η ποιότητα του είναι δεκάδες χιλιόμετρα μπροστά από οτιδήποτε άλλο στην αγορά!

Έχω βάλει καμία δεκαριά τζαμάκια aftermarket, με κόστος από ένα ευρώ έως και 30+. ΟΥΤΕ ένα δεν έφτασε ούτε στο ελάχιστο κοντά στο επίσημο.

 

Στις θήκες το gap δεν είναι τόσο μεγάλο, αλλά μετά από 5-6 θήκες και πάλι διαφόρων χρημάτων, υλικών κτλ, φοράω εναλλάξ τη sandstone και τη Carbon.

 

Ότι και να λέμε, τα αξεσουάρ της εταιρείας είναι απίστευτα ποιοτικά και καλοσχεδιασμένα.

 

Και ειδικά όταν μιλάμε για το δικό μας κινητό, που δεν είναι και τόσο δημοφιλές σαν άλλα εκεί έξω για να υπάρχουν άπειρες aftermarket επιλογές, καλό θα ήταν η one plus να μας έδινε έστω την επιλογή για αγορά επίσημων τζαμιών, θηκών κτλ ακόμα και τώρα.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει ποτέ τζαμάκι της 1+;

Η εφαρμογή και η ποιότητα του είναι δεκάδες χιλιόμετρα μπροστά από οτιδήποτε άλλο στην αγορά!

Έχω βάλει καμία δεκαριά τζαμάκια aftermarket, με κόστος από ένα ευρώ έως και 30+. ΟΥΤΕ ένα δεν έφτασε ούτε στο ελάχιστο κοντά στο επίσημο.

 

Στις θήκες το gap δεν είναι τόσο μεγάλο, αλλά μετά από 5-6 θήκες και πάλι διαφόρων χρημάτων, υλικών κτλ, φοράω εναλλάξ τη sandstone και τη Carbon.

 

Ότι και να λέμε, τα αξεσουάρ της εταιρείας είναι απίστευτα ποιοτικά και καλοσχεδιασμένα.

 

Και ειδικά όταν μιλάμε για το δικό μας κινητό, που δεν είναι και τόσο δημοφιλές σαν άλλα εκεί έξω για να υπάρχουν άπειρες aftermarket επιλογές, καλό θα ήταν η one plus να μας έδινε έστω την επιλογή για αγορά επίσημων τζαμιών, θηκών κτλ ακόμα και τώρα.

 

Sent from my One Plus 5T

 

Έχει πολλά αυθεντικά αξεσουάρ στο aliexpress και σε αλλα μεγαλα κινεζομαγαζα αν ρίξεις μια ματιά και σε καλύτερες τιμές. Εγώ αν ήθελα να πάρω της εταιρείας θα έπαιρνα από εκεί.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά αυθεντικά αξεσουάρ στο aliexpress και σε αλλα μεγαλα κινεζομαγαζα αν ρίξεις μια ματιά και σε καλύτερες τιμές. Εγώ αν ήθελα να πάρω της εταιρείας θα έπαιρνα από εκεί.

Που τα βρίσκουν;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...