Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ένταση σήματος είναι πολύ σημαντική για την μπαταρία. Στα πεθερικά μου ξέρω ότι θα πάω και θα μένω από μπαταρία.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Τοσο μεγαλη διαφορα; Χανεις ομως το 4G και την ταχυτητα που δινει... Το εχεις αποκλειστικα σε 3G ή συδιασμό;

Τελικά δεν φταίει τι έχω, 3g ή 4g. Απλά το σήμα εδώ είναι γτπ. Πολύ κακό δίκτυο.

Στο Ηράκλειο από όπου κατάγομαι είναι μια χαρά.

Στην Μύκονο που μένω είναι ότι να ναι.

Ρώτησα και ένα γνωστό τεχνικό του ΟΤΕ και μου επιβεβαίωσε ότι έχουν θέμα με το δίκτυο.

Cosmote σου λέει μετά...

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους κ όλες! Παιδιά που μπορώ να βρω καλό τζαμάκι που να καλύπτει όμως όλη την οθόνη κ να μην χάνω στο πλάι; Πειραιά ή Αθήνα θα προτιμούσα. Θα ήθελα να κάνουν κ τοποθέτηση γτ εγώ δεν το έχω. Επίσης έχω ακούσει κάτι για ένα υγρό αντί για τζαμάκι, ποιό θεωρείται καλύτερο; κ ένα τελευταίο, είχα κάνει ερώτηση σε κατάστημα με θήκες κλπ κ μου είπαν ότι η εργοστασιακή μεμβράνη μπορεί ν κάψει pixel, λίγο κουλό μ φάνηκε μπορεί ν ισχύει αυτό;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους κ όλες! Παιδιά που μπορώ να βρω καλό τζαμάκι που να καλύπτει όμως όλη την οθόνη κ να μην χάνω στο πλάι; Πειραιά ή Αθήνα θα προτιμούσα. Θα ήθελα να κάνουν κ τοποθέτηση γτ εγώ δεν το έχω. Επίσης έχω ακούσει κάτι για ένα υγρό αντί για τζαμάκι, ποιό θεωρείται καλύτερο; κ ένα τελευταίο, είχα κάνει ερώτηση σε κατάστημα με θήκες κλπ κ μου είπαν ότι η εργοστασιακή μεμβράνη μπορεί ν κάψει pixel, λίγο κουλό μ φάνηκε μπορεί ν ισχύει αυτό;

Ευχαριστώ.

Η καλύτερη λύση είναι να αγοράσεις από το internet και να ζητήσεις να στο τοποθετήσουν. Δυστυχώς το 5t δεν είναι πια μια δημοφιλή συσκευή. Είναι απίθανο να βρεις φυσικό κατάστημα με τέτοια αξεσουάρ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Υπάρχει κάποιο καλό να καλύπτει όλη την οθόνη για να μου προτείνεις;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η OnePlus εγκαταλείπει την παραγωγή αξεσουάρ μετά από ένα χρόνο, παρόλο που στην αρχή μας συστήνετε και ως προμηθευτής αξεσουάρ. Μόνο από ebay/amazon, στα οποία σίγουρα θα παίξεις με την τύχη σου, αλλά ευτυχώς πρόκειται για κάτι φθηνό.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Υπάρχει κάποιο καλό να καλύπτει όλη την οθόνη για να μου προτείνεις;
καλημέρα χρόνια πολλά φίλε μου να πας σε media market και βάλεις την προστασία 17,99 € δεν θυμάμαι πως την λένε αλλά είναι κορυφή έχει για 5t επίσης με την απόδειξη έχει εγγύηση εφ όρου ζωής με αντικατάσταση. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα χρόνια πολλά φίλε μου να πας σε media market και βάλεις την προστασία 17,99 € δεν θυμάμαι πως την λένε αλλά είναι κορυφή έχει για 5t επίσης με την απόδειξη έχει εγγύηση εφ όρου ζωής με αντικατάσταση. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος

 

Τέλεια φίλε μου θα το δω από τρίτη. Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα χρόνια πολλά φίλε μου να πας σε media market και βάλεις την προστασία 17,99 € δεν θυμάμαι πως την λένε αλλά είναι κορυφή έχει για 5t επίσης με την απόδειξη έχει εγγύηση εφ όρου ζωής με αντικατάσταση. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος
Τι ακριβώς είναι αυτή η προστασία;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1.5 χρόνο μετά ....δεν έχω κανένα θέμα με το κινητό....απλά θέλω να βάλω καινούργια μπαταρία για να κάνω ένα "restart" στην αυτονομία.

Και έχω το κλασσικό πρόβλημα που φαντάζομαι έχουν και άλλοι, που θα βρω μια καλή μπαταρία....

 

Δοκίμασα να το στείλω στην Oneplus, και δεν μπορώ να βγάλω άκρη....πραγματικά.

Τους λέω "θέλω να αλλάξω μπαταρία, τι θα μου κοστίσει;" ...και δεν μπορούν να μου πουν λέει γιατί πρώτα πρέπει να το τσεκάρουν.

"ΔΕΝ θέλω να περαστεί στην εγγύηση ότι και να είναι, θέλω να μου πείτε κόστος για αλλαγή μπαταρίας (ανταλλακτικό, εργασία, μεταφορικά)"...

.....δεν μπορούν λέει. Είναι δυνατόν;;!!

 

Θα πρέπει να βρω ενα 2ο τηλέφωνο για όσο θα λείπει το τηλέφωνο σε αυτούς, να μπω στη διαδικασία να του έχω κάνει κάνει reset, ένω πρώτα έχω κάνει κάνω backup σε ότι μπορώ και τσεκ τι πρέπει να θυμάμαι σε ένα σωρό προγράμματα με τα settings τους, τους κωδικούς κτλ κτλ ...το όλο στήσιμο που έχω κάνει, και να περιμένω να μου πουν αφου γίνουν όλα αυτά πόσο θα κοστίσει η πιο κλασσική "επισκευή"...η αλλαγή μπαταρίας.

Γιατί αν είναι συνολο πανω απο 30-40 ευρώ, προτιμώ να την κάνω μόνος μου παίρνοντας το ρίσκο για την ποιότητα της μπαταρίας που θα μου "κάτσει" από 3rd party...

 

Υπάρχει κάποιος άλλος στην ίδια φάση, και τι έκανε;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι αυτή η προστασία;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 χρησιμοποιώνταςς Tapatalk

φίλε μου νοιάζει με μια λεπτή στρώση σιλικόνης και πιάνει όλη την οθόνη. Αν και ακριβή εμένα με βόλεψε πολύ στην χρήση. Ελπίζω να σου έδωσα να καταλάβεις
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η νέα ενημέρωση OxygenOS 9.0.5 με security patch Απριλίου! Δεν είδα καμιά διαφορά να πω την αλήθεια;) Καλή Ανάσταση!

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

We are starting to push the incremental rollout of OxygenOS 9.0.5 for the OnePlus 5 and OnePlus 5T.

 

Changelog

System

Updated Android security patch to 2019.4

Phone

Improved stability for the Phone app

Parallel Apps

Fixed issue with parallel apps showing primary account

Fixed issues with download pictures in parallel WhatsApp

Gaming mode

Fixed couldn't receive third-party apps video call issues

Link to comment
Share on other sites

1.5 χρόνο μετά ....δεν έχω κανένα θέμα με το κινητό....απλά θέλω να βάλω καινούργια μπαταρία για να κάνω ένα "restart" στην αυτονομία.

Και έχω το κλασσικό πρόβλημα που φαντάζομαι έχουν και άλλοι, που θα βρω μια καλή μπαταρία....

 

Δοκίμασα να το στείλω στην Oneplus, και δεν μπορώ να βγάλω άκρη....πραγματικά.

Τους λέω "θέλω να αλλάξω μπαταρία, τι θα μου κοστίσει;" ...και δεν μπορούν να μου πουν λέει γιατί πρώτα πρέπει να το τσεκάρουν.

"ΔΕΝ θέλω να περαστεί στην εγγύηση ότι και να είναι, θέλω να μου πείτε κόστος για αλλαγή μπαταρίας (ανταλλακτικό, εργασία, μεταφορικά)"...

.....δεν μπορούν λέει. Είναι δυνατόν;;!!

 

Θα πρέπει να βρω ενα 2ο τηλέφωνο για όσο θα λείπει το τηλέφωνο σε αυτούς, να μπω στη διαδικασία να του έχω κάνει κάνει reset, ένω πρώτα έχω κάνει κάνω backup σε ότι μπορώ και τσεκ τι πρέπει να θυμάμαι σε ένα σωρό προγράμματα με τα settings τους, τους κωδικούς κτλ κτλ ...το όλο στήσιμο που έχω κάνει, και να περιμένω να μου πουν αφου γίνουν όλα αυτά πόσο θα κοστίσει η πιο κλασσική "επισκευή"...η αλλαγή μπαταρίας.

Γιατί αν είναι συνολο πανω απο 30-40 ευρώ, προτιμώ να την κάνω μόνος μου παίρνοντας το ρίσκο για την ποιότητα της μπαταρίας που θα μου "κάτσει" από 3rd party...

 

Υπάρχει κάποιος άλλος στην ίδια φάση, και τι έκανε;

Μην μας ματιάζεις :-P

Πόσο καιρό είχες την συσκευή και πόσο κρατάει πια ώστε να είσαι τόσο απογοητευμένος;

Να αρχίσουμε να προετοιμαζόμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Μην μας ματιάζεις :-P

Πόσο καιρό είχες την συσκευή και πόσο κρατάει πια ώστε να είσαι τόσο απογοητευμένος;

Να αρχίσουμε να προετοιμαζόμαστε!

 

Δεν έγραψα κάπου ότι έχω απογοητευτεί. Απλά έχει ήδη 1.5χρόνο στη πλάτη η μπαταρία, εννοείται πως δεν είναι όπως όταν ήταν καινούργια, έχω σκοπό να το κρατήσω το κινητό για τουλάχιστον 1 χρόνο ακόμα, και έγραψα ότι θέλω να κάνω ένα "restart" .....πες το "refresh"

 

Μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση που σε αυτό το θέμα, και ένα κινητό που δεν το παίρνει η μεγάλη μάζα, περισσότερο άτομα που σκαμπάζουν 5-10 πράγματα, όποτε έχει τύχει να ρωτήσω κάτι δεν βρίσκεται κάποιος να απαντήσει, ποτέ. :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγραψα κάπου ότι έχω απογοητευτεί. Απλά έχει ήδη 1.5χρόνο στη πλάτη η μπαταρία, εννοείται πως δεν είναι όπως όταν ήταν καινούργια, έχω σκοπό να το κρατήσω το κινητό για τουλάχιστον 1 χρόνο ακόμα, και έγραψα ότι θέλω να κάνω ένα "restart" .....πες το "refresh"

 

Μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση που σε αυτό το θέμα, και ένα κινητό που δεν το παίρνει η μεγάλη μάζα, περισσότερο άτομα που σκαμπάζουν 5-10 πράγματα, όποτε έχει τύχει να ρωτήσω κάτι δεν βρίσκεται κάποιος να απαντήσει, ποτέ. :(

 

Χρόνια πολλά!! για μπαταρία φίλε μόνο εργοστασιακή! απο ebay θα την βρεις εύκολα:

 

https://www.ebay.com/itm/GSM-mobile-phone-battery-OnePlus-5T-b2329/132903051013?hash=item1ef1a39f05%3Ag%3AFmMAAOSwqkRcJ-c6&LH_BIN=1

 

άλλαξε την καλύτερα μόνος σου αφού λήγει και η εγγύηση μην δίνεις άσκοπα χρήματα δεν είναι δύσκολο:

 

https://www.ifixit.com/Device/OnePlus_5T

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

1.5 χρόνο μετά ....δεν έχω κανένα θέμα με το κινητό....απλά θέλω να βάλω καινούργια μπαταρία για να κάνω ένα "restart" στην αυτονομία.

Και έχω το κλασσικό πρόβλημα που φαντάζομαι έχουν και άλλοι, που θα βρω μια καλή μπαταρία....

 

Δοκίμασα να το στείλω στην Oneplus, και δεν μπορώ να βγάλω άκρη....πραγματικά.

Τους λέω "θέλω να αλλάξω μπαταρία, τι θα μου κοστίσει;" ...και δεν μπορούν να μου πουν λέει γιατί πρώτα πρέπει να το τσεκάρουν.

"ΔΕΝ θέλω να περαστεί στην εγγύηση ότι και να είναι, θέλω να μου πείτε κόστος για αλλαγή μπαταρίας (ανταλλακτικό, εργασία, μεταφορικά)"...

.....δεν μπορούν λέει. Είναι δυνατόν;;!!

 

Θα πρέπει να βρω ενα 2ο τηλέφωνο για όσο θα λείπει το τηλέφωνο σε αυτούς, να μπω στη διαδικασία να του έχω κάνει κάνει reset, ένω πρώτα έχω κάνει κάνω backup σε ότι μπορώ και τσεκ τι πρέπει να θυμάμαι σε ένα σωρό προγράμματα με τα settings τους, τους κωδικούς κτλ κτλ ...το όλο στήσιμο που έχω κάνει, και να περιμένω να μου πουν αφου γίνουν όλα αυτά πόσο θα κοστίσει η πιο κλασσική "επισκευή"...η αλλαγή μπαταρίας.

Γιατί αν είναι συνολο πανω απο 30-40 ευρώ, προτιμώ να την κάνω μόνος μου παίρνοντας το ρίσκο για την ποιότητα της μπαταρίας που θα μου "κάτσει" από 3rd party...

 

Υπάρχει κάποιος άλλος στην ίδια φάση, και τι έκανε;

 

Κι εγώ 1,5 χρονο μετα δε μου περναει καν απο το μυαλο να το αλλαξω. Πρωτον δεν εχει ζητηση θαρρω και δεν αξιζει να το δωσεις για ψιχουλα οταν δεν εχει να ζηλεψει απολυτως τιποτα απο κινητα του σημερα. Ξεκαθαρα δεν το αλλαζω λοιπον.

 

Οσον αφορα την μπαταρια, αν δεν εχεις σοβαρο προβλημα του τυπου να ξεφορτιζει π.χ. μεσα σε 6 ωρες (συνολικα), μην μπαινεις σε αυτην τη διαδικασια. Πιθανοτατα σου εχει κολλησει στο μυαλο να την αλλαξεις αλλα πιθανοτατα οπως σου ηρθε ετσι θα σου φυγει συντομα! Εκτος αν οντως το στειλεις στην εταιρεια, οι οποιοι ειναι εξαιρετικοι στο σερβις. Φιλος μου εστειλε το 3Τ του για μπαταρια και το ειχε πισω μεσα στην ιδια βδομαδα! Εννοειται οτι αν διαπιστωσουν οτι η μπαταρια σου ειναι καλη δε θα σου την αντικαταστησουν. Κι εσυ το ιδιο θα εκανες αν ειχες εταιρεια. Δεν εχεις να χασεις κατι λοιπον περαν του οτι θα στερηθεις το κινητο μεχρι να το εχεις πισω. Αλλιως κοιτα στα μεγαλα κινεζομαγαζα να παραγγειλεις μια μπαταρια και να κανεις με δικο σου ρισκο τη μεταμοσχευση!

 

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!! για μπαταρία φίλε μόνο εργοστασιακή! απο ebay θα την βρεις εύκολα:

 

https://www.ebay.com/itm/GSM-mobile-phone-battery-OnePlus-5T-b2329/132903051013?hash=item1ef1a39f05%3Ag%3AFmMAAOSwqkRcJ-c6&LH_BIN=1

 

άλλαξε την καλύτερα μόνος σου αφού λήγει και η εγγύηση μην δίνεις άσκοπα χρήματα δεν είναι δύσκολο:

 

https://www.ifixit.com/Device/OnePlus_5T

 

Ευχαριστώ για την απάντηση (όπως και τον iPap)!

 

Γενικά έχω ανοίξει αρκετές συσκευές, δεν είναι ότι δεν πιάνουν τα χέρια μου, αυτό που με ενοχλεί είναι ότι δεν ξέρω απο που να αγοράσω μπαταρία για να είμαι σίγουρος ότι θα γίνει σωστή δουλειά ώστε να μπω στην διαδικασία.

 

Να την πληρώσω ακριβή για να αυξήσω τις πιθανότητες να είναι ΟΚ ή στο τέλος απλά θα έχω κάνει κάποιον μάγκα, να μην δώσω σημασία στην τιμή τόσο, όχι την φθηνότερη αλλά κάτι στη μέση? πχ στο link που έστειλες παίζει να είναι από τις πιο ακριβές που έχω δει. Γνωρίζεις τον πωλητή ότι έχει μόνο genuine μπαταρίες;

Οταν είχα Samsung είχα πάρει 3 μπαταρίες και όλες ήταν χάλι, μετά από 2-3 μήνες ήταν για χειρότερες απο την original που είχε βγάλει 18 μήνες ξέρω γω.....

 

Η μόνη τιμή που μου έδωσε η OnePlus ήταν για το ανταλλακτικό, και αυτό στο περίπου, 20 ευρώ. Αν είναι με 40 ευρώ να ξέρω ότι την έβαλα σε αυτούς, σωστά, και genuine, θεωρώ ότι δεν αξίζει να δώσω 36 Ευρώ, να μην είμαι 100% οτι είναι μαμα και να τη βάλω μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έκανα ένα factory reset και 1 φουλ αποφόρτιση - φόρτιση και όσον αφορά την μπαταρία έχει στρώσει...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Έχω κλειδωμένο το auto rotate. Παρόλα αυτά καμία φορά, κυρίως όταν είμαι σε κάποιο chat app, στο γράψιμο μου το γυρίζει σε landscape μόνο του βγάζοντας αυτό το σημαδακι στην άκρη, που το γυρίζει ξανά σε portrait.

Τι φάση;;;

Καινούρια κόλπα της pie;;aa2d4b0dc87ed682d47139208942a3f9.jpg

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έχω μείνει με την 8.0.1. Επειδή διάβαζα για διάφορα προβλήματα με την φωτεινότητα και το WiFi δεν τολμούσα να περάσω στις 9 άρες, σήμερα μου έβγαλε αναβάθμιση για την 9.0.5, ήθελα να ρωτήσω την έκανε κανένας, έχουν λυθεί αυτά τα προβλήματα;
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έχω μείνει με την 8.0.1. Επειδή διάβαζα για διάφορα προβλήματα με την φωτεινότητα και το WiFi δεν τολμούσα να περάσω στις 9 άρες, σήμερα μου έβγαλε αναβάθμιση για την 9.0.5, ήθελα να ρωτήσω την έκανε κανένας, έχουν λυθεί αυτά τα προβλήματα;
Εγώ με 9.0.4 δεν έχω αντιμετωπίσει τπτ από όλα αυτά.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Έχω κλειδωμένο το auto rotate. Παρόλα αυτά καμία φορά, κυρίως όταν είμαι σε κάποιο chat app, στο γράψιμο μου το γυρίζει σε landscape μόνο του βγάζοντας αυτό το σημαδακι στην άκρη, που το γυρίζει ξανά σε portrait.

Τι φάση;;;

Καινούρια κόλπα της pie;;aa2d4b0dc87ed682d47139208942a3f9.jpg

 

Sent from my One Plus 5T

 

Στις 2 τελευταίες open beta αναφέρει αυτήν την λειτουργία ως νέα.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση (όπως και τον iPap)!

 

Γενικά έχω ανοίξει αρκετές συσκευές, δεν είναι ότι δεν πιάνουν τα χέρια μου, αυτό που με ενοχλεί είναι ότι δεν ξέρω απο που να αγοράσω μπαταρία για να είμαι σίγουρος ότι θα γίνει σωστή δουλειά ώστε να μπω στην διαδικασία.

 

Να την πληρώσω ακριβή για να αυξήσω τις πιθανότητες να είναι ΟΚ ή στο τέλος απλά θα έχω κάνει κάποιον μάγκα, να μην δώσω σημασία στην τιμή τόσο, όχι την φθηνότερη αλλά κάτι στη μέση? πχ στο link που έστειλες παίζει να είναι από τις πιο ακριβές που έχω δει. Γνωρίζεις τον πωλητή ότι έχει μόνο genuine μπαταρίες;

Οταν είχα Samsung είχα πάρει 3 μπαταρίες και όλες ήταν χάλι, μετά από 2-3 μήνες ήταν για χειρότερες απο την original που είχε βγάλει 18 μήνες ξέρω γω.....

 

Η μόνη τιμή που μου έδωσε η OnePlus ήταν για το ανταλλακτικό, και αυτό στο περίπου, 20 ευρώ. Αν είναι με 40 ευρώ να ξέρω ότι την έβαλα σε αυτούς, σωστά, και genuine, θεωρώ ότι δεν αξίζει να δώσω 36 Ευρώ, να μην είμαι 100% οτι είναι μαμα και να τη βάλω μόνος μου.

 

Τον Δεκέμβριο έστειλα το 3t μου στην oneplus για αλλαγή μπαταρίας,αλλά αυτό που έκανα εγώ ήταν να ανοίξω απευθείας αίτημα για την αλλαγή της ως προβληματική,δίχως βέβαια να είναι,μόνο και μόνο για την ανανέωση όπως εσύ!

Εννοείται μέσα στην εγγύηση και την τελευταία μέρα αυτής!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...