Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν έχω πάρει ούτε την 9.0.0!

 

Ούτε και εγώ! Τελειώνει ο Ιανουάριος, ενώ άλλοι την έχουν πάρει επίσημα εδώ και ένα μήνα σχεδόν. Πόσο μπορεί να διαρκεί το roll out από την one plus, 2 μήνες? Όπως και να έχει, δεν καίγομαι ιδιαίτερα για την 9, μετά από όλα τα προβλήματα που ακούω από εδώ και απο εκεί. Σαν να βιάστηκαν οι devs να το κάνουν release ως Χριστουγεννιάτικο "δώρο", με αποτέλεσμα να υπάρχουν θέματα που δεν υπήρχε ο χρόνος για "σιδέρωμα". Marketing, you win again! :)

Link to comment
Share on other sites

χτες καπου διαβαζα για την ακτινοβολια κινητων, και το δικο μας, ειναι σκετη ατομικη βομβα φυγουραροντας στην δευτερη θεση με 1,68 sar...

αναρωτιέμαι ποση περηφανη να ειναι η oneplus γιαυτο το επιτευγμα και ποσο τελικα αρνητικο μπορει να ειναι για την υγεια μας ολο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

χτες καπου διαβαζα για την ακτινοβολια κινητων, και το δικο μας, ειναι σκετη ατομικη βομβα φυγουραροντας στην δευτερη θεση με 1,68 sar...

αναρωτιέμαι ποση περηφανη να ειναι η oneplus γιαυτο το επιτευγμα και ποσο τελικα αρνητικο μπορει να ειναι για την υγεια μας ολο αυτο...

Όσο αφορά την τελευταία ερώτηση..... και 'γω το' χω απορία!!

Ευτυχώς είμαι άτομο που δεν μιλάω πολύ στο τηλέφωνο, κάνα 5 λεπτο την ημέρα! Αλλιώς μπορώ να πω ότι θα με άγχωνε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

 

Με το oxygen updater γίνονται τα πράγματα εύκολα. Σε χρόνο dt μου την κατέβασε κ την πέρασε (ας είναι καλά το ftth)

Link to comment
Share on other sites

Με το oxygen updater γίνονται τα πράγματα εύκολα. Σε χρόνο dt μου την κατέβασε κ την πέρασε (ας είναι καλά το ftth)

 

Κατέβασα το oxygen updater, αλλά η τελευταία ενημέρωση που δίνει είναι η 9.02, την 9.03 που λένε στο xda developers δεν τη δίνει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ηρεμήστε λίγο με το SAR του κινητού. Είναι σα να ρίχνετε με το χέρι ένα μπαλάκι του τένις σε έναν τοίχο και να θέλετε να τον γκρεμίσετε. Υπάρχουν και τα hands free και τα bluetooth. Για να μην αναφέρω την ανοιχτή ακρόαση!
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

χτες καπου διαβαζα για την ακτινοβολια κινητων, και το δικο μας, ειναι σκετη ατομικη βομβα φυγουραροντας στην δευτερη θεση με 1,68 sar...

αναρωτιέμαι ποση περηφανη να ειναι η oneplus γιαυτο το επιτευγμα και ποσο τελικα αρνητικο μπορει να ειναι για την υγεια μας ολο αυτο...

Εμένα πάντως χάρηκε η γυναίκα μου για τις παραμορφώσεις που μου προκάλεσε :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έχετε θέμα με heads-up; Δε μου πετάει ειδοποίηση σε όλες τις εφαρμογές, παρά μόνο το icon. Και δε μπορώ να βρω και τη σχετική ρύθμιση.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Την έδωσε!!

 

Ευχαριστώ πολύ! Την είδα, η εγκατάσταση μέσω Oxygen θέλει κάποια προεργασία ή εγκαθίσταται αυτόματα?

Link to comment
Share on other sites

μου εσκασε ειδοποιηση για 9.0.3 ετσι στο ακυρο. Ουτε vpn ουτε oxygen updater ! Μου φαινεται οτι τα update ερχονται με τα φεγγαρια τους :lol::lol: .Ερωτηση προς ολους , με την 9 εχετε δει μια διαφορα στο θεμα ηχος ? οταν συνδεω ακουστικα μερικες φορες ελατωνεται ελαχιστα ο ηχος της μουσικης ενω το εχω φουλ

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι και την 9.0.1 που δοκίμασα έμεινα απογοητευμένος με δύο θεματα: Φωτεινότητα και συνδεσιμότητα σε wifi. Στα υπόλοιπα (μπαταρία κλπ), όλα καλά. Ούτε με τα ακουστικά είχα θέμα
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι και την 9.0.1 που δοκίμασα έμεινα απογοητευμένος με δύο θεματα: Φωτεινότητα και συνδεσιμότητα σε wifi. Στα υπόλοιπα (μπαταρία κλπ), όλα καλά

 

Συμφωνώ για τα ανωτέρω προβλήματα και επαυξάνω με κατανάλωση μπαταρίας, ίσως και GPS που, μου φαίνεται, κλειδωνε γρηγορότερα πριν το update. Το WiFi πριν το update έπιανε τόσο καλά, που ενώ σκεφτόμουν να αγοράσω extender για να καλύψω τη λήψη σε διώροφο σπίτι, ανέβαλα την αγορά του, γιατί πλέον δεν χρειαζόταν. Μετά το update σε 9.0 επαληθεύτηκε άλλη μια φορά, ότι δεν βελτιώνουν πάντα οι ενημερώσεις και ότι αν κάτι δουλεύει καλά, δεν το πειράζεις ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ήρθε σήμερα η αναβάθμιση σε pie όμως στην παρούσα φάση δεν ενδιαφέρομαι να την πέρα δω με τα θέματα που διαβάζω. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να μην τη βλέπω στην οθόνη και την βρω όταν αποφασίσω να την περάσω
Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι εντυπώσεις σας από την 9.0.3;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα και εγώ την 9.0.3

Με μια πρόχειρη ματιά βλέπω μια φρεσκάδα όμορφη σε σημεία που είχε έλλειψη.

Εμφανισιακά μιλάω μιας και στα πολύ τεχνικά δεν το εχω όσο κάποιοι άλλοι εδώ μέσα.

Είναι το ίδιο γρήγορο με πριν, με το άνοιξε κλείσε εφαρμογών να είναι διαφορετικό στο μάτι , στις κλήσεις όταν δέχεσαι η παίρνεις και έχεις φωτό είναι πλέον μεγάλη και όχι μικρή στρογγυλή όσο ήταν.

Έχει και αλλά πολλά σε πρωτη ματιά εμένα μου αρέσει εκτός φυσικά της φωτεινότητας που δυστυχώς έχασε παρά πολύ ......

Αυτά προς στιγμή δεν εχω άποψη περί μπαταρίας η WiFi που είπαν τα παιδιά...η gps.

Μου αρέσει πάντως...θα επανέλθω αν δω κάτι που αξίζει να το γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και από εδώ η 9.03.

Θετικές εντυπώσεις μέχρι τώρα, θα δούμε στο μέλλον για περισσότερες λεπτομέρειες

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ήρθε σήμερα η αναβάθμιση σε pie όμως στην παρούσα φάση δεν ενδιαφέρομαι να την πέρα δω με τα θέματα που διαβάζω. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να μην τη βλέπω στην οθόνη και την βρω όταν αποφασίσω να την περάσω

 

Κι εγώ επειδή δεν ήθελα να βλέπω την ειδοποίηση την εγκατέστησα και το μετάνιωσα...

WiFi δεν έστρωσε με την 9.03, φωτεινότητα στα ίδια χάλια, σκέφτομαι αν κάνω hard reset μήπως και στρώσει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κι εμένα το δικό μου σήμερα έκανε αναβάθμιση σε pie και παρατηρώ πως η μπαταρία πέφτει γρηγορότερα.

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω πώς την τοποθεσία μπορώ να την βάλω σε battery save mode προκειμένου να μην μου καταναλώνει πολύ μπαταρία. Όσο κι αν έψαξα στο μενού δεν βρήκα κάτι και φοβάμαι μην ειναι συνεχώς η τοποθεσία ενεργοποιημένη σε full mode και μου ρίχνει έτσι τη μπαταρία.

Να είστε καλά, σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Για περισσότερες πιθανότητες να κάτσει καλά η rom, κάνουμε hard reset και πριν και μετά την pie ή μόνο μετά ;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...