Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που τη βάλατε τη νανοτεχνολογία και πόσο;
Εγώ από AliExpress μπρος πίσω πήρα.

 

 

CHYI 3D Curved Round For Huawei Mate 10 pro BLA Screen Protector Full Screen Hydrogel Film With Tools Not Tempered Glass

http://s.aliexpress.com/2iqyuQ7v?fromSns=Αντιγραφή στο πρόχειρο

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, το ξεκλείδωμα προσώπου μου κάνει κατι νερά.. Έχοντας μάθει κι από το ακαριαίο αποτύπωμα, μάλλον θα το βάλω στην άκρη..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, το ξεκλείδωμα προσώπου μου κάνει κατι νερά.. Έχοντας μάθει κι από το ακαριαίο αποτύπωμα, μάλλον θα το βάλω στην άκρη..

 

Και εγώ αυτό έκανα, έπαιξα δύο μέρες και ξανά επιστροφή στο αποτύπωμα!

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Έχουμε καμία γνώμη για την μπαταρία του; έχει κανείς άποψη; ευχαριστώ εκ των προτέρων
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ύστερα από δύο μέρες με την νέα έκδοση την 142 δηλαδή ,το face unlock δουλεύει τέλεια και για όσους θέλουν επιπρόσθετη ασφάλεια έχουν την επιλογή όταν ανοίγει η οθόνη να κλειδώσουν τις εφαρμογές που θέλουνε με το δακτυλικό αποτύπωμα. Άρα θέμα ασφάλειας δεν υπάρχει. Αυτό που παρατήρησα όμως είναι όταν έχεις την επιλογή ανοίγματος του face unlock με το σήκωμα του τηλεφώνου η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα. Σήμερα άλλαξα αυτή την επιλογή και το έκανα πατώντας το Power button. Θεωρώ λογικό να πέφτει η μπαταρία με το face unlock διότι σηκώνοντας το τηλέφωνο ανοίγει η οθόνη και γενικά η εφαρμογή βρίσκεται συνεχώς σε λειτουργία. Έχετε και εσείς παρατηρήσει κάτι τέτοιο Ή είναι της έκδοσης 142 και όχι to face unlock;;; Και έτσι πάντως πάλι η μπαταρία βγάζει μία μέρα σκληρής χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ύστερα από δύο μέρες με την νέα έκδοση την 142 δηλαδή ,το face unlock δουλεύει τέλεια και για όσους θέλουν επιπρόσθετη ασφάλεια έχουν την επιλογή όταν ανοίγει η οθόνη να κλειδώσουν τις εφαρμογές που θέλουνε με το δακτυλικό αποτύπωμα. Άρα θέμα ασφάλειας δεν υπάρχει. Αυτό που παρατήρησα όμως είναι όταν έχεις την επιλογή ανοίγματος του face unlock με το σήκωμα του τηλεφώνου η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα. Σήμερα άλλαξα αυτή την επιλογή και το έκανα πατώντας το Power button. Θεωρώ λογικό να πέφτει η μπαταρία με το face unlock διότι σηκώνοντας το τηλέφωνο ανοίγει η οθόνη και γενικά η εφαρμογή βρίσκεται συνεχώς σε λειτουργία. Έχετε και εσείς παρατηρήσει κάτι τέτοιο Ή είναι της έκδοσης 142 και όχι to face unlock;;; Και έτσι πάντως πάλι η μπαταρία βγάζει μία μέρα σκληρής χρήσης.

 

Όντας ακόμη στην πρώτη φόρτιση και χρησιμοποιώντας το face unlock μετά από ενεργοποίηση με το power button, η μπαταρία φαίνεται να τα πηγαίνει τουλάχιστον το ίδιο με πριν, ίσως και καλύτερα. Βέβαια είναι χρήση Σαββάτου και όχι καθημερινής. Οπότε θα έχω πλήρη άποψη μέσα στην εβδομάδα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Όντας ακόμη στην πρώτη φόρτιση και χρησιμοποιώντας το face unlock μετά από ενεργοποίηση με το power button, η μπαταρία φαίνεται να τα πηγαίνει τουλάχιστον το ίδιο με πριν, ίσως και καλύτερα. Βέβαια είναι χρήση Σαββάτου και όχι καθημερινής. Οπότε θα έχω πλήρη άποψη μέσα στην εβδομάδα.

 

Και εγώ ακριβώς το ίδιο!

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δυστυχώς μετά από την 137 δεν αποδίδει τα δέοντα. Θυμάμαι με την 137 στο τέλος της ημέρας είχα 45% με 60% & φόρτιζα την επόμενη το μεσημέρι στα 20%. Τώρα η μπαταρία έχει γίνει όπως τα άλλα τηλέφωνα το βράδυ είναι κοντά στο 30% οπότε & χρίζει φόρτισης. Αν το ήξερα δεν θα έκανα καμία αναβάθμιση γιατί κάτι ουσιαστικό δεν λάβαμε αν εξαιρέσεις το face unlock.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δυστυχώς μετά από την 137 δεν αποδίδει τα δέοντα. Θυμάμαι με την 137 στο τέλος της ημέρας είχα 45% με 60% & φόρτιζα την επόμενη το μεσημέρι στα 20%. Τώρα η μπαταρία έχει γίνει όπως τα άλλα τηλέφωνα το βράδυ είναι κοντά στο 30% οπότε & χρίζει φόρτισης. Αν το ήξερα δεν θα έκανα καμία αναβάθμιση γιατί κάτι ουσιαστικό δεν λάβαμε αν εξαιρέσεις το face unlock.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει. Ελπίζω να διορθωθεί στο επόμενο Update.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα παιδιά. Το τηλέφωνο είναι πιο γρήγορο από πριν και η μπαταρία στα ίδια επίπεδα.

Να σημειώσω έχω 100 εφαρμογές εγκατεστημένες και όλες τις ενεργοβόρες.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μάλλον έχουμε πρόβλημα με την μπαταρία. Εχθές το βράδυ περίπου στις 10:00 το έβγαλα από τη φόρτιση με 100%. Περίπου στις 11:30 για πρώτη φορά το έβαλα σε λειτουργία πτήσης με ποσοστό μπαταρίας 96%. Το πρωί περίπου στις 6:00 το έκλεισα εντελώς και στις 7:30 το άνοιξα κανονικά. Η μπαταρία του δυστυχώς είχε πέσει 69%. Μου έβγαλε και κάτι περίεργο όταν πήγα στη χρήση μπαταρίας. Σας επισυνάπτω σχετικές φωτογραφίες για να μου πείτε την άποψή σας. Πρώτη φορά μου το έκανε το τηλέφωνο αυτό.

https://www.flickr.com/photos/164094565@N05/shares/6u910F

Link to comment
Share on other sites

Τα fullface tempered glasses, λόγω του ότι δεν έχουν κόλα στο κέντρο παρά μόνο στα άκρα , είναι πολύ πιθανό να εμφανίσουν κενά αέρος κεντρικά. Αυτο τουλάχιστον μου εμφάνισε στο samsung A5 16 της συζύγου και πετάχτηκε τη 2η μέρα.
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και γω χειροτερη μπαταρια με 142...καθε φορα ιδιες μαμακιες....βγαινει ενα update τα παμε χειροτερα...βλεπε lg...samsung s7 με oreo...κτλ...
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και γω χειροτερη μπαταρια με 142...καθε φορα ιδιες μαμακιες....βγαινει ενα update τα παμε χειροτερα...βλεπε lg...samsung s7 με oreo...κτλ...
.127 μέχρι να το πουλήσω.

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.127 μέχρι να το πουλήσω.

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

 

Γνωρίζεις φίλε μου αν γίνεται να γυρίσουμε πίσω;

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις φίλε μου αν γίνεται να γυρίσουμε πίσω;
Δεν γίνεται δυστυχώς. Πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader(=να χάσεις για πάντα εγγύηση) και πρόσφατα διάβαζα ότι η Hua θα αφαιρέσει τελείως την δυνατότητα για ξεκλείδωμα του bootloader.

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται δυστυχώς. Πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader(=να χάσεις για πάντα εγγύηση) και πρόσφατα διάβαζα ότι η Hua θα αφαιρέσει τελείως την δυνατότητα για ξεκλείδωμα του bootloader.

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

 

αρχίζω και απογοητεύομαι με όσα βλέπω και διαβάζω. το διάβασα και εγώ αυτό που λες. Θα μείνω με την 137 μέχρι νεοτέρας. Ευχαριστώ πολύ

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Ρε παιδιά βλέπω πολύ γκρίνια τώρα τελευταία. Έχει ο καθένας από 50 έως 100 εφαρμογές εκ των οποίων το 1/3 είναι ενεργοβόρες και δεν ξέρω πόσες τρέχουν στο παρασκήνιο, έχετε όλη μέρα ανοιχτά GPS, WiFi, data κ.τ.λ. Τι να σου κάνει η έρμη η μπαταρία. Κάποιοι γκρινιάζουν ότι κάποτε το βράδυ είχαν υπόλοιπο 38% τώρα 30%.Σιγά τα ωά. Με τον ταχυφορτιστη όλα φαίνονται μηδαμινά. Κλασικοί Έλληνες. Μόλις το πήραμε όλοι ενθουσιασμενοι, ιδιαίτερα τις πρώτες μέρες του στησίματος που εκεί είναι όλη η γλύκα και τώρα πάνω από τους μισούς περιμένουν το Mate 20 pro για να ξαναενθουσιαστουν και να γκρινιαξουν λίγο αργότερα. Έχω αδικο;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Ρε παιδιά βλέπω πολύ γκρίνια τώρα τελευταία. Έχει ο καθένας από 50 έως 100 εφαρμογές εκ των οποίων το 1/3 είναι ενεργοβόρες και δεν ξέρω πόσες τρέχουν στο παρασκήνιο, έχετε όλη μέρα ανοιχτά GPS, WiFi, data κ.τ.λ. Τι να σου κάνει η έρμη η μπαταρία. Κάποιοι γκρινιάζουν ότι κάποτε το βράδυ είχαν υπόλοιπο 38% τώρα 30%.Σιγά τα ωά. Με τον ταχυφορτιστη όλα φαίνονται μηδαμινά. Κλασικοί Έλληνες. Μόλις το πήραμε όλοι ενθουσιασμενοι, ιδιαίτερα τις πρώτες μέρες του στησίματος που εκεί είναι όλη η γλύκα και τώρα πάνω από τους μισούς περιμένουν το Mate 20 pro για να ξαναενθουσιαστουν και να γκρινιαξουν λίγο αργότερα. Έχω αδικο;

 

Συμφωνώ απόλυτα!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Ρε παιδιά βλέπω πολύ γκρίνια τώρα τελευταία. Έχει ο καθένας από 50 έως 100 εφαρμογές εκ των οποίων το 1/3 είναι ενεργοβόρες και δεν ξέρω πόσες τρέχουν στο παρασκήνιο, έχετε όλη μέρα ανοιχτά GPS, WiFi, data κ.τ.λ. Τι να σου κάνει η έρμη η μπαταρία. Κάποιοι γκρινιάζουν ότι κάποτε το βράδυ είχαν υπόλοιπο 38% τώρα 30%.Σιγά τα ωά. Με τον ταχυφορτιστη όλα φαίνονται μηδαμινά. Κλασικοί Έλληνες. Μόλις το πήραμε όλοι ενθουσιασμενοι, ιδιαίτερα τις πρώτες μέρες του στησίματος που εκεί είναι όλη η γλύκα και τώρα πάνω από τους μισούς περιμένουν το Mate 20 pro για να ξαναενθουσιαστουν και να γκρινιαξουν λίγο αργότερα. Έχω αδικο;
Άδικο δεν έχεις αλλά από την ημέρα που βγήκε ουσιαστικό update δεν πήρες ποτέ. Για να μην πω ότι με το που βγήκε το p20 το Mate μπήκε σε δεύτερη μοίρα στην Huawei. Η κάνω λάθος?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει κάποια bugs το λειτουργικό (και πιο δεν έχει δηλαδή) αλλά το κινητό είναι άριστο.

Με την 142 είναι ακόμη πιο γρήγορο με security patch Μαΐου και face unlock και καλύτερη συνδεσιμοτητα με Bluetooth.

 

Απλα μερικά πράματα αργεί να τα δώσει η Huawei.

Το face unlock πχ έπρεπε να το είχε από την αρχή και ήδη έπρεπε να είχε πάρει Android 8.1.

Στο επόμενο update θα πάρουμε patch Ιουνίου και night mode από το p20 pro.

 

Επισης εντύπωση μου κάνει ότι παρόλο που έχω 30 βαθμούς στο σπίτι το τηλέφωνο δεν ζεστενεται καθόλου.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι μια χαρά. Η καλύτερη σε smartphone. Μιλάω άπειρες ώρες καθημερινά συνέχεια ανοικτά δεδομένα, τοποθεσίες κλπ κλπ. Και το βράδυ το φορτίζω μόνο και μόνο επειδή δεν ξέρω εάν θα βγω χωρίς φόρτιση την άλλη μέρα
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν θεμα αυτονομιας με την τελευταια εκδοση ας κοιταξουν καμαι εφαρμογη που εγκατεστησαν τελευταια (γτ κ γω ετσι ελεγα κ τελικα ευθυνοταν μια εφαρμογη). Επισης καντε και καμια επαναφορα.Αν τις εχετε περασει ολες τις εκδοσεις απο πανω ειναι λογικο. Και τελος να πω οτι εχουμε πια καλοκαιρι , που σημαινει φωτεινοτητα στο θεο και θερμοκρασια περιβαλλοντος αυξημενη. Δεν γινεται να εχεις την ιδια αυτονομια καθε μερα του χειμωνα.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...