Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η επαναφορά είναι παιδιά. Εκεί είναι το ζουμι.

Αν έχουν γίνει 2-3 αναβαθμίσεις χωρίς επαναφορά.....

Είναι "ιστορία" βέβαια να την κάνεις, άντε ξαναστεινε τηλέφωνο, αλλά εκεί είναι η διαφορά.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύομαι να το δώσω πάντως δεν το παίρνει κανείς το ρημαδι..

Για την μπαταρία που λέτε πάντως με την ίδια χρήση με το redmi note 5 βγάζω περίπου 1.5-2 ώρες οθόνη παραπάνω,και τα 2 έχουν 4000 μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Ρε παιδιά βλέπω πολύ γκρίνια τώρα τελευταία. Έχει ο καθένας από 50 έως 100 εφαρμογές εκ των οποίων το 1/3 είναι ενεργοβόρες και δεν ξέρω πόσες τρέχουν στο παρασκήνιο, έχετε όλη μέρα ανοιχτά GPS, WiFi, data κ.τ.λ. Τι να σου κάνει η έρμη η μπαταρία. Κάποιοι γκρινιάζουν ότι κάποτε το βράδυ είχαν υπόλοιπο 38% τώρα 30%.Σιγά τα ωά. Με τον ταχυφορτιστη όλα φαίνονται μηδαμινά. Κλασικοί Έλληνες. Μόλις το πήραμε όλοι ενθουσιασμενοι, ιδιαίτερα τις πρώτες μέρες του στησίματος που εκεί είναι όλη η γλύκα και τώρα πάνω από τους μισούς περιμένουν το Mate 20 pro για να ξαναενθουσιαστουν και να γκρινιαξουν λίγο αργότερα. Έχω αδικο;

 

Γιώργο σε παρακαλώ δες τι έχω δημοσιεύσει πιο πάνω και πες μου εάν γνωρίζεις κάτι για αυτό που μου έκανε η μπαταρία χθες το βράδυ. Να παρατηρήσεις καλά τις φωτογραφίες. Και όποιος άλλος γνωρίζει φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο σε παρακαλώ δες τι έχω δημοσιεύσει πιο πάνω και πες μου εάν γνωρίζεις κάτι για αυτό που μου έκανε η μπαταρία χθες το βράδυ. Να παρατηρήσεις καλά τις φωτογραφίες. Και όποιος άλλος γνωρίζει φυσικά.
Κώστα κάνα σκάλωμα θα έφαγε, καλό είναι μια φορά την μέρα να κάνετε μια επανεκκίνηση στο κινητό να ξελαμπικαρει λίγο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία που λέτε πάντως με την ίδια χρήση με το redmi note 5 βγάζω περίπου 1.5-2 ώρες οθόνη παραπάνω,και τα 2 έχουν 4000 μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Tα λες σοβαρα αυτα ;

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θεωρεις οτι εχουν την ιδια κατασπαλιση ενεργειας με το cpu που φοραει το mate με το redmi.Μην πω για οθονη κλπ Εχουν ιδιες απαιτησεις δηλ :wacko:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Θεωρεις οτι εχουν την ιδια κατασπαλιση ενεργειας με το cpu που φοραει το mate με το redmi.Μην πω για οθονη κλπ Εχουν ιδιες απαιτησεις δηλ :wacko:
Έχω δύο κινητά και τα συγκρίνω,το mate 10 pro θα μπορούσε να τα πηγαίνει πολύ καλύτερα στο θέμα μπαταρίας γενικά, ειδικότερα από την στιγμή που φοράει και Amoled που υποτίθεται ότι είναι και λιγότερο ενεργοβορες από τις ips.

Από εκεί και πέρα αλλά παιδιά έχουν αναφέρει ότι πριν την 137 η μπαταρία ήταν πολύ καλύτερη οπότε φαντάζομαι είναι και θέμα software αλλά εγώ το πήρα με την 137 οπότε δεν έχω άποψη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο σε παρακαλώ δες τι έχω δημοσιεύσει πιο πάνω και πες μου εάν γνωρίζεις κάτι για αυτό που μου έκανε η μπαταρία χθες το βράδυ. Να παρατηρήσεις καλά τις φωτογραφίες. Και όποιος άλλος γνωρίζει φυσικά.

 

Εμένα μου φαίνεται ότι 2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν α) έφαγε σκάλωμα (έκφραση αναπόδεικτη ,εμφανίζεται μόνο και μόνο για να υπάρχει πλουραλισμός στην απάντησή μου) β) κάποια η κάποιες εφαρμογές σε τρώνε.

Σήμερα μίλαγα με κάποιον που έχει το ίδιο τηλέφωνο και μου έκανε με θαυμασμό επίδειξη εφαρμογή με ένα ψηφιακό αλφάδι.Οταν τον ρώτησα κάθε πότε το χρησιμοποιεί μου απάντησε " ποτέ και μάλλον ποτέ αλλά όταν θα το χρειαστώ θέλω να το έχω".Μάλιστα λέω ,έχεις και άλλες τέτοιες- ποτέ και μάλλον ποτέ εφαρμογές- τον ρώτησα; Καμοιά 30αριά μου λέει.

Δηλαδή ο φίλος ειχε βάλει 30 τουλάχιστον εφαρμογές που θα χρησιμοποιήσει 1-2 φορές τον χρόνο και εάν.Μετά τον ρωτάω αν του αρεσει το ψαρεμα με καλάμι η ψαροντούφεκο .Μου απάντησε ότι και τα 2 του αρέσουν αλλά κανει σπάνια.Στο καπάκι του λεω.... γιατί δεν βάζεις βατραχοπέδηλα ,ψαροντούφεκο ,μάσκα κ.λ.π στο πορτ μπαγκαζ ώστε αν και όταν τα χρειαστείς να τα έχεις; Την συνέχεια για να μην μακρηγορώ την καταλάβατε.

Σταματήστε να βάζετε πολλές και αχρείαστες εφαρμογές στο κινητό ,όταν τις περισσότερες από αυτές μπορείτε λόγω μικρού μεγέθους να τις κατεβάσετε επι τόπου όταν χρειαστεί .

Κρατήστε τις απολύτως απαραίτητες και άντε επειδή είμαι στις καλές μου σήμερα βάλτε και 5-6 σαβουρίτσες...αλλά μέχρι εκεί.Τότε η μπαταρία θα σας ανταμείψει όπως περιμένετε.

Φίλε Κώστα κάνε μια επανεκκίνηση ξανατσεκαρέ το σήμερα και αν στο ξανακάνει βγάλε τις σαβούρες.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο σε παρακαλώ δες τι έχω δημοσιεύσει πιο πάνω και πες μου εάν γνωρίζεις κάτι για αυτό που μου έκανε η μπαταρία χθες το βράδυ. Να παρατηρήσεις καλά τις φωτογραφίες. Και όποιος άλλος γνωρίζει φυσικά.

 

Είναι ξεκάθαρα κάποια εφαρμογή ή κάποιο feature που κράτησε το κινητό ξύπνιο για πολλή ώρα χωρίς να το αφήνει να μπει σε deep sleep. Μου το έχει κάνει και μένα 1-2 φορές πριν καιρό, δεν κατάλαβα ποια εφαρμογή βέβαια, το σίγουρο είναι ότι με μια επανεκκίνηση λύθηκε. Φυσικά το έχω συναντήσει σχεδόν σε όλα τα κινητά που είχα κατά καιρούς, συνήθως έφταιγαν τα Google services ή το location .

Τεσπά αν δεις στη φωτογραφία γράφει "κανονική λειτουργία". Αυτό είναι χάλια μετάφραση βασικά, στα αγγλικά το λέει awake που είναι πιο ξεκάθαρο. Εκεί λοιπόν σε σένα η μπάρα είναι συνεχόμενη ενώ ταυτόχρονα από κάτω βλέπουμε ότι αυτό συνέβαινε με οθόνη ΚΛΕΙΣΤΗ και όχι ανοιχτή. Το κινητό δηλαδή εσύ δεν το χρησιμοποιούσες αλλά αυτό πίσω δούλευε κανονικα δίχως να "κοιμάται ".

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκάθαρα κάποια εφαρμογή ή κάποιο feature που κράτησε το κινητό ξύπνιο για πολλή ώρα χωρίς να το αφήνει να μπει σε deep sleep. Μου το έχει κάνει και μένα 1-2 φορές πριν καιρό, δεν κατάλαβα ποια εφαρμογή βέβαια, το σίγουρο είναι ότι με μια επανεκκίνηση λύθηκε. Φυσικά το έχω συναντήσει σχεδόν σε όλα τα κινητά που είχα κατά καιρούς, συνήθως έφταιγαν τα Google services ή το location .

Τεσπά αν δεις στη φωτογραφία γράφει "κανονική λειτουργία". Αυτό είναι χάλια μετάφραση βασικά, στα αγγλικά το λέει awake που είναι πιο ξεκάθαρο. Εκεί λοιπόν σε σένα η μπάρα είναι συνεχόμενη ενώ ταυτόχρονα από κάτω βλέπουμε ότι αυτό συνέβαινε με οθόνη ΚΛΕΙΣΤΗ και όχι ανοιχτή. Το κινητό δηλαδή εσύ δεν το χρησιμοποιούσες αλλά αυτό πίσω δούλευε κανονικα δίχως να "κοιμάται ".

 

Σωστά μιλάς , αυτό πρέπει να είναι. Είναι η πρώτη φορά που το κινητό είχε δυσλειτουργία εδώ και 4 μήνες παρά 5 ημέρες. Κανένα άλλο κινητό δεν πέρασε τόσος καιρός χωρίς πρόβλημα σε εισαγωγικά. Που αμέσως λύθηκε βέβαια. Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή. Και να θυμίσω ότι έχω περίπου 90 εφαρμογές και τρία email που συγχρονίζουν συνέχεια. Ποτέ μα ποτέ μέχρι τώρα δεν μου σκαλωσε κάπου. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 5 μέρες με την νέα έκδοση να πω και εγώ την εμπειρία μου.. Το face unlock το είδα μισή μέρα δουλεύει μια χαρά αλλά το έχω απενεργοποιημενο. Δεν μου χρειάζετε. Κάμερα στα ίδια επίπεδα δεν μπόρεσα να βγάλω με νυχτερινή λήψη μου βγαίνουν πάντα κουνημένες. Για την μπαταρία μπορώ να πω ότι έχει βελτιωθεί αρκετά (Έκανα reset μετά την ενημέρωση).

Με την ίδια ακριβώς χρήση πριν είχα σχεδόν 5 ώρες οθόνη και η μπαταρία ήταν σε ποσοστό 15-20% και τώρα 2 μέρες συνεχόμενα στις 5 ώρες οθόνη έχω 30-35% μπαταρία... Επίσης να πω ότι το κινητο δεν μου έχει κολλήσει ποτέ ούτε έχει ζεσταθεί.. Παίζω και παιχνίδια και είμαι στο ίντερνετ όλη μέρα.. Και τέλος με την νέα έκδοση είναι αισθητά πιο γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως χθες μετα απο πληρη φορτιση, εβγαλα πανω απο 26 ωρες και με σχετικα βαρια χρηση. δεν μου εχει ξανατυχει με καμια συσκευη, οποτε αυτο και μονο μου αρκει!
Link to comment
Share on other sites

Απλά κάποιοι δεν μένουν ευχαριστημένοι με τίποτα όλο κάτι τους φταίει κλασικοί ελληναρες....Δεν πρόκειται να πάμε πότε μπροστά σαν νοοτροπία σε αυτή τη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

https://photographylife.com/reviews/huawei-mate-10-pro

 

Για όποιον ενδιαφέρεται για μία πιο..."φωτογραφική" άποψη σχετικά με την κάμερα...

 

Ή ο τύπος είναι βαλτός, είτε έπεσε σε προβληματικό κομμάτι.

εδω το πολύ αξιοπιστο DXO το έχει άνετα μέσα στα ΤΟΠ 10, πάνω και απο το iPhone8.

https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/

Link to comment
Share on other sites

Καλά! Ο καθένας το μακρί και το κοντό του.

Προσέξτε τις πρωτες φράσεις του όταν ξεκινάει το συμπέρασμά του για την κάμερα:

" ...... anything custom-built that Huawei threw into the phone app, was more or less a failure.*"

 

Ακου εκφραση! " Τα πεταξε μέσα στο τηλέφωνο η Huawei"! !! Κάτι χαντρουλες ρε παιδί μου, να τους θαμπώσει τους άσχετους, να νομίζουν οτι κάτι πήραν!

 

Όλα αποτυχία λοιπόν, χαλι μαύρο, απλά μπορεί να βγάλει καμιά στάνταρ mode φωτογραφία και μετά ..... το χάος!

Ούτε να εστιάσει καλά- καλά δεν μπορεί. Με τα χίλια ζόρια και αφού κάνεις κανένα τσιγάρο περιμένοντας!

 

Νομίζω δεν αντέχει περισσότερο σχολιασμό το άρθρο.

 

Τα δείγματα που έχουν ανεβάσει τα παιδιά εδώ δείχνουν τι μπορεί να κάνει η κάμερα του. Σίγουρα δεν είναι η κορυφαία, αλλά είναι μέσα στις 3-4 κορυφαίες, περιμένοντας βέβαια και τον διάδοχο, που αν κρίνω απο τα Ρ20(+) έχει πολλά να μας δείξει.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το site που έκανε το review έχει κάνει για τα κάτωθι κινητά και μόνο:

1. Huawei Mate 10 Pro

2. iPhone 5

3. iPhone 6 Plus

4. iPhone 7 Plus

5. LG G4

6. Sony Xperia XZ2

Νομίζω ότι δεν έχουν την ανάλογη εμπειρία σε αυτή την τεχνολογία και λόγω του ότι είναι αμιγώς φωτογραφικό site κρίνουν αδίκως με πολύ αυστηρά κριτήρια.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε το νέο update στο ff. Αναμένουμε a6b6c7a672a5b3ce1fad0597ad4b2db9.jpgad81161e8cdef844f221ccabd0dad94c.jpg

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

:confused:

 

Μα.... καλά, VoLTE δεν έχει ήδη? Πόσες φορές θα το βάλουν? :blink:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ας ειναι σε ενα μηνα!Το θεμα ειναι οτι τα πανε καλα με τις αναβαθμισεις μεχρι στιγμης.Το volte ισως το βαζουν για περισσοτερη υποστιριξη παροχων στο εξωτερικο!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ας ειναι σε ενα μηνα!Το θεμα ειναι οτι τα πανε καλα με τις αναβαθμισεις μεχρι στιγμης.Το volte ισως το βαζουν για περισσοτερη υποστιριξη παροχων στο εξωτερικο!

 

Εμενα μου αρεσει που τελευταια προσθετουν πραγματακια ωραια, κ δεν ειναι μονο security patches κλπ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσει που τελευταια προσθετουν πραγματακια ωραια, κ δεν ειναι μονο security patches κλπ
3GB έκδοση και το μόνο ουσιαστικό είναι το night mode του P20 Pro

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπαθα ένα ελαφρύ εγκεφαλικό. Πήγα πλαίσιο να ρωτήσω πόσο αγοράζουν το Mate & μου είπαν 260€. Καλύτερα να το χαρίσω είπα στον υπάλληλο. Πώς απαξιώνουν έτσι τα τηλέφωνα ρε γμτ & υπόψιν το κινητό δεν έχει το παραμικρό σημάδι.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...