Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τώρα ξεκινάνε τα τεστ....Καλημέρα!!!!32bddc193a66e1bb821ed5a0e723c79d.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρε θηρίο με funkiehuawei την πέρασες? Οπωσδήποτε δοκίμασε το night mode να πας πεις γνώμες.

Ανέβασε Φώτος στο Flickr να τις δούμε.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε θηρίο με funkiehuawei την πέρασες? Οπωσδήποτε δοκίμασε το night mode να πας πεις γνώμες.

Ανέβασε Φώτος στο Flickr να τις δούμε.

 

Mate the 10 pro be with you

 

Ε ναι...Μόνο funky...

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι...Μόνο funky...
Ο κάθε λογαριασμόε είναι μόνο για ένα χρήστη? Δεν γίνετε να το μειραστει με άλλους?

Πολύ ακριβά τα 5 credits που δίνει...

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε λογαριασμόε είναι μόνο για ένα χρήστη? Δεν γίνετε να το μειραστει με άλλους?

Πολύ ακριβά τα 5 credits που δίνει...

 

Mate the 10 pro be with you

 

Ναι...για έναν είναι...αλλά αν έχεις τρέλα με τις αναβαθμίσεις (ή έχεις δύο συσκευές Huawei ...) Αξίζει...

Αλλιώς περιμένεις τις κανονικές ή να γίνει approved στο FF...Συνήθως 3 με 4 εβδομαδες διαφορά έχουν....

Link to comment
Share on other sites

Ναι...για έναν είναι...αλλά αν έχεις τρέλα με τις αναβαθμίσεις (ή έχεις δύο συσκευές Huawei ...) Αξίζει...

Αλλιώς περιμένεις τις κανονικές ή να γίνει approved στο FF...Συνήθως 3 με 4 εβδομαδες διαφορά έχουν....

Αυτό είναι το θέμα ότι είμαι ανυπομονος. Χαχα.

35 ευρώ βλέπω είναι τα 5 credits.

Οπως και να έχει φιλε μου δοκίμασε λίγο το night mode και ενημέρωσε μας σε παρακαλώ! :)

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα ότι είμαι ανυπομονος. Χαχα.

35 ευρώ βλέπω είναι τα 5 credits.

Οπως και να έχει φιλε μου δοκίμασε λίγο το night mode και ενημέρωσε μας σε παρακαλώ! :)

 

Mate the 10 pro be with you

 

35??? Όχι ρε!!!! Μήπως κανείς κάποιο λάθος; Δεν το έχω δει βέβαια τώρα...αλλά όταν τα είχα πάρει πριν κάνα δίμηνο νομίζω ότι ήταν πιο κάτω!!!!

Link to comment
Share on other sites

35??? Όχι ρε!!!! Μήπως κανείς κάποιο λάθος; Δεν το έχω δει βέβαια τώρα...αλλά όταν τα είχα πάρει πριν κάνα δίμηνο νομίζω ότι ήταν πιο κάτω!!!!
Ναι τόσο είναι..... 44b93d39a66ad896ea75b42ab94dbd9b.jpg

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα ξεκινάνε τα τεστ....Καλημέρα!!!!32bddc193a66e1bb821ed5a0e723c79d.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως φίλε περιμένουμε εναγωνίως το night mode δείγματα να δούμε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα ξεκινάνε τα τεστ....Καλημέρα!!!!32bddc193a66e1bb821ed5a0e723c79d.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα, αυτή είναι η αναβάθμιση που φέρνει και το λεγόμενο GPU Boost για τα τηλέφωνα με Mali GPU; Ή αυτή αργότερα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αυτή είναι η αναβάθμιση που φέρνει και το λεγόμενο GPU Boost για τα τηλέφωνα με Mali GPU; Ή αυτή αργότερα;

 

Όχι....στην επόμενη...Αυτή αλλάζει την νυχτερινή λήψη...σαν του p20 pro...Πιο σταθερή φωτογράφιση με το χέρι...

Link to comment
Share on other sites

Όχι....στην επόμενη...Αυτή αλλάζει την νυχτερινή λήψη...σαν του p20 pro...Πιο σταθερή φωτογράφιση με το χέρι...
Εβγαλες καμία νυχτερινή φίλε μου με night mode? Εάν ναι είδες διαφορά?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πέρασα και εγώ την 145!! Εντάξει δεν μπορώ να πω πως το night mode είναι έτσι όπως το παρουσιάζουν, πάλι κουνημένες βγαίνουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πέρασα και εγώ την 145!! Εντάξει δεν μπορώ να πω πως το night mode είναι έτσι όπως το παρουσιάζουν, πάλι κουνημένες βγαίνουν.

 

Night mode και κουραφέξαλα.... Βάζεις το flash on και ξεμπερδεύεις.

Αν αυτή η πρεμούρα που βλέπω ότι έχετε για το night mode είναι για την περιέργεια του "πως θα είναι" το καταλαβαίνω, αλλιώς δεν έχει νόημα για μένα όσο υπάρχει το flash.

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει τώρα το flash με το long exposure shot χωρίς τρίποδο μάλιστα που προσφέρει το night mode (στο p20 τουλάχιστον) ;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει τώρα το flash με το long exposure shot χωρίς τρίποδο μάλιστα που προσφέρει το night mode (στο p20 τουλάχιστον) ;

 

Ίσως να κάνω λάθος εγώ αλλά στο άκουσμα του night mode το μυαλό μου πάει σε λήψεις φωτογραφιών την νύχτα ή σε άπλετο σκοτάδι. Κάνω λάθος; Αν κάνω αποσύρω τα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να κάνω λάθος εγώ αλλά στο άκουσμα του night mode το μυαλό μου πάει σε λήψεις φωτογραφιών την νύχτα ή σε άπλετο σκοτάδι. Κάνω λάθος; Αν κάνω αποσύρω τα παραπάνω...

 

Ναι είναι εντελώς λάθος. Το φλας καταρχάς μπορεί να αποδειχθεί χρήσιμο δε λέω, αλλά αλλοιώνει την φωτογραφία, τα χρώματα, την έκθεση κλπ. Δεν έχει καμία σχέση το αποτέλεσμα. Όπως δεν έχει καμία σχέση το αποτέλεσμα με το να προσπαθήσεις να το προσομοιώσεις πχ στο κινητό μας ή σε οποιοδήποτε αλλο. Δοκίμασε στο pro mode , επιλέξεις 4 δευτερόλεπτα shutter speed και βγάλε φωτό. Χωρίς τρίποδο, με τα χέρια. Θα βγεί ένα κουνημενο, θολό χάλι. Με τρίποδο βέβαια θα πάρεις εξαιρετική φωτό. Ε όλα αυτά το εν λόγω night mode τα κάνει χωρίς τρίποδο.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλησεπρα στην ομαδα με ενδιαφερει το κινητο για αγορα αλλα ειμαι αναμεσα σε 2...σαυτο και στο oneplus 6 πιστευετε ειναι καλυτερο;;με εναδιαφερει η καμερα να ειναι τοπ
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του δεν είναι Η τοπ , είναι σίγουρα ΣΤΙΣ τοπ 5-6. Σε σχέση με OnePlus νομίζω καλύτερες φωτό αλλά το OnePlus έχει πολύ καλύτερο βίντεο και ξεκάθαρα καλύτερη σελφι καμ

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλησεπρα στην ομαδα με ενδιαφερει το κινητο για αγορα αλλα ειμαι αναμεσα σε 2...σαυτο και στο oneplus 6 πιστευετε ειναι καλυτερο;;με εναδιαφερει η καμερα να ειναι τοπ
Καλησπέρα καταρχήν φίλε μου.

 

Σύμφωνα με ένα άρθρο το οποίο μας κοινοποιήθηκε πριν λίγα ποστ και που θα πρέπει οπωσδήποτε να δεχτούμε όλοι άνευ καμίας αντίρρησης, το κινητό είναι χρέπι σ' αυτό που ζητάς. Που και που μπορεί να βγάλει καμιά φωτογραφία που θα βλέπεται, όταν φυσικά θα μπορέσει να εστιάσει (κομμάτι δύσκολο και εξαιρετικά χρονοβόρο), αλλά μέχρι εκεί. Ενώ ότι "κόλπα" για την κάμερα έχει πετάξει χύμα μέσα στο τηλέφωνο η Huawei είναι επιεικώς για τα σκουπίδια!

Όπως καταλαβαίνεις, εμείς όλοι εδώ την έχουμε πατήσει άσχημα και δώσαμε ένα σκασμό λ7 για ν' αγοράσουμε ένα κινητό με κάμερα ..... ας πούμε απαράδεκτη.

Για να μην την πατήσεις και εσύ λοιπόν, φύγε τρέχοντας! Πάρε αν μπορείς κάποιο Samsung και εφόσον έχεις την δυνατότητα, ιδανικά κάποιο iphone, για να δεις το φως το αληθινό!

 

PS: Σοβαρά τώρα, γιατί όπως καταλαβες τα προηγούμενα ήταν για τα πανηγύρια!

 

Μια χαρά είναι και τα δύο τηλέφωνα. Οι κάμερες είναι πολύ καλές, πολύ κοντά ποιοτικά, ενώ σε κάποια σημεία υπερτερεί η μια και σε άλλα η αλλη.

 

Αν πας στο 1+ σίγουρα θα είσαι με πιο φρέσκο τηλέφωνο, με οτι αυτό συνεπάγεται. Δηλαδή θα έχει τα bug του, το software θα θέλει βελτιώσεις κ.ο.κ. ΑΛΛΑ θα είναι φρεσκαδουρα βρε παιδί μου! Επείσης στο 1+ μπαίνεις σε mode "software σκάλισμα ΟΝ", πράγμα που στο Huawei απλά δεν υπάρχει. Το ξεχνάς!

 

Θα σε συμβούλευα να ρίξεις μια ματιά (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) στο νήμα του 1+, να δεις τι προβλήματα έχει (ή δεν έχει), να δεις με τι ασχολούνται τα παιδιά που το έχουν και στην συνέχεια ν' αποφασίσεις.

 

Πάντως όποιο πάρεις απο τα δύο δεν θα το μετανιώσεις. Είναι εξαιρετικές συσκευές και οι δυο. Ακολούθησε τις ανάγκες σου και επέλεξε.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...