Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλή ή κακή; Άντε γιατί έχω μείνει στην 127 που η μπαταρία είναι βράχος.
Εγώ βρήκα ποια εφαρμογή μου έκανε την ζημιά. Τώρα καταλήγω ότι δεν άλλαξε η συμπεριφορά της μπαταρίας . Ίδια την βλέπω πάνω κάτω

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καθώς ήρθε η ώρα αλλαγής εταιρικού κινητού και έχοντας το Mate 8 από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος σκέφτομαι να πάω σε Mate 10, το οποίο το κοιτούσα και πριν από λίγους μήνες αλλά κάποια πραγματάκια με χαλούσαν με κυριότερο το βίντεο. Έχετε δει κάποια βελτίωση με τις τελευταίες αναβαθμίσεις; Επίσης στο θέμα της διαχείρισης των εφαρμογών εξακολουθεί να είναι τόσο επιθετικό; Πχ στο 8 το Strava που πρέπει να μένει ανοικτό για μεγάλο χρονικό διάστημα σχεδόν όλες τις φορές κρεμάει.

 

Και κάτι ακόμα. Θα είχε λογική να δώσω κατι παραπάνω και να πάω στο P20 Pro; Έχει τόσο μεγάλη διαφορά ώστε να καταπιώ το άθλιο notch και το κουμπί εμπρός; Ή να δώσω κάτι ακόμα παραπάνω και να πάω σε S9+;

 

Αν δεις λίγο πιο πίσω ανέφερα για το Garmin Connect. Δεν γνωρίζω αν οφείλεται σε update της Garmin (που έγινε) ή του τελευταίου update της Huawei, αλλά με τις τελευταίες εκδόσεις και των δύο λειτουργούν απροβλημάτιστα οι ειδοποιήσεις στο Garmin μου. Πριν, ήταν σχεδόν για πέταμα. Ούτε οι μισές δεν έρχονταν γιατί μονίμως αποσυνδεόταν λόγω ακριβώς της επιθετικής διαχείρισης. Επίσης το Strava (που το έχω συνδεδεμένο με το Garmin Connect) παίρνει τα updates απ το Garmin μου. Γενικά μιλώντας πάντως είναι ακόμα επιθετικό. Πχ, προχτές στο Google Location History έχασε τη μισή μέρα μου, ενώ χτες ολόκληρη. Σήμερα επίσης ολόκληρη χαμένη τώρα που το είδα. Κάνω τώρα ένα restart μπας και έρθει στα ίσα του γιατί μέχρι προχτές έβρισκε τις περισσότερες τοποθεσίες (παρότι συνεχίζει να έχει το bug που τις διαδρομές τις εμφανίζει σε ευθεία γραμμή αντί να ακολουθεί το δρόμο που έκανες - δλδ ουσιαστικά ενώνει το starting point με το ending point).

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Στιγμές ευτυχίας σήμερα όταν έπινα καφέ με την γυναίκα και έσκασε μήνυμα στο κινητό αλλά λόγω face unlock μου το κράτησε κρυφό στην οθόνη κλειδώματος.

Έπιασε το κινητό να διαβάσει το μήνυμα και έφαγε πόρτα. Και εγώ με ύφος George Clooney την ενημέρωσα ότι ύστερα από έρευνες που έγιναν διαπιστώθηκε ότι το 28% των χωρισμών οφειλεται σε μηνύματα που πέσανε σε λάθος μάτια και έτσι η εταιρεία προστατεύει τους no single πελάτες της. Ότι νάναι δηλαδή αλλά το ύφος της ήταν όλα τα λεφτά.

Έτσι για την ιστορία το μήνυμα ήταν μπασκετικό περιεχομένου από τον αδερφό μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καθώς ήρθε η ώρα αλλαγής εταιρικού κινητού και έχοντας το Mate 8 από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος σκέφτομαι να πάω σε Mate 10, το οποίο το κοιτούσα και πριν από λίγους μήνες αλλά κάποια πραγματάκια με χαλούσαν με κυριότερο το βίντεο. Έχετε δει κάποια βελτίωση με τις τελευταίες αναβαθμίσεις; Επίσης στο θέμα της διαχείρισης των εφαρμογών εξακολουθεί να είναι τόσο επιθετικό; Πχ στο 8 το Strava που πρέπει να μένει ανοικτό για μεγάλο χρονικό διάστημα σχεδόν όλες τις φορές κρεμάει.

 

Και κάτι ακόμα. Θα είχε λογική να δώσω κατι παραπάνω και να πάω στο P20 Pro; Έχει τόσο μεγάλη διαφορά ώστε να καταπιώ το άθλιο notch και το κουμπί εμπρός; Ή να δώσω κάτι ακόμα παραπάνω και να πάω σε S9+;

Κοίτα το κάθε κινητό έχει τα υπέρ & τα κατά. Το Mate σε σχέση με το p έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με το p εκτός από οθόνη & κάμερα που είναι υποδεέστερες, αλλά έχει ir blaster που δεν έχει το p.

 

Προσωπική μου άποψη πας πλαίσιο αγοράζεις s9+ μείον τον ΦΠΑ που βγάζει με μορφή έκπτωσης το πλαίσιο & εφόσον πρόκειται για εταιρικό κόβεις & ένα τιμολόγιο το κινητό & βγάζοντας το ΦΠΑ σου έρχεται κοντά 650€.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Μου ήρθε κι εμένα OTA η 142 και μια χαρά το βλέπω.. Ένα τακ λίγο πιο γρήγορο νομίζω στην πλοήγηση και στο άνοιγμα εφαρμογών. Μια ερώτηση έχω, το face unlock τρώει μπαταρία ;έχει παρατηρήσει κάποιος από εσάς που την είχατε πιο πριν την ενημέρωση;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην 142, εμφανίστηκε μια επιλογή στην "έξυπνη βοήθεια" στις ρυθμίσεις με το όνομα "ψηφιακή κεφαλοσυσκευή". ( έχουν κάνει φοβερή μετάφραση ). Έχει κάποιος ιδέα τι ακριβώς κάνει;
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην 142, εμφανίστηκε μια επιλογή στην "έξυπνη βοήθεια" στις ρυθμίσεις με το όνομα "ψηφιακή κεφαλοσυσκευή". ( έχουν κάνει φοβερή μετάφραση ). Έχει κάποιος ιδέα τι ακριβώς κάνει;

 

Χάχα.. Τώρα, το είδα.. Μάλλον, ακουστικά κεφαλής θα εννοούν.. Σε βοήθησα?

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην 142, εμφανίστηκε μια επιλογή στην "έξυπνη βοήθεια" στις ρυθμίσεις με το όνομα "ψηφιακή κεφαλοσυσκευή". ( έχουν κάνει φοβερή μετάφραση ). Έχει κάποιος ιδέα τι ακριβώς κάνει;
Χάχα.. Τώρα, το είδα.. Μάλλον, ακουστικά κεφαλής θα εννοούν.. Σε βοήθησα?
Αν σας παραξενεύει αυτό, τότε τι να πούμε για αυτό; :p

 

d03fc480ae1e24ea49cd872c6c9ee655.jpg

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην 142, εμφανίστηκε μια επιλογή στην "έξυπνη βοήθεια" στις ρυθμίσεις με το όνομα "ψηφιακή κεφαλοσυσκευή". ( έχουν κάνει φοβερή μετάφραση ). Έχει κάποιος ιδέα τι ακριβώς κάνει;
Υπήρχε και στην προηγούμενη. Όσο αφορά την μετάφραση.....

Είναι για γέλια.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

https://www.gadget-shop.gr/screen-protector-ancus-tempered-glass-nano-shield-0-15-mm-9h-gia-huawei-mate-10-pro

Εγώ ύστερα από δύο σπασμένα της mofi ( εγώ έφταιγα)έβαλα αυτό το οποίο έκατσε τέλεια. Μου το έβαλε ο γιος μου , το έχω περίπου ένα μήνα , ούτε φουσκάλες ούτε τίποτα. Η αίσθηση της οθόνης με το συγκεκριμένο πολύ καλή.

 

Να σε ρωτήσω.... με την θήκη με την οποία έρχεται η συσκευή, κάθεται καλά το τζαμάκι στις άκρες;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά Κώστα. Θα περιμένω άμα είναι να το παραγγείλω.

Χρώματα κτλ δεν τα χαλάει ε?

 

Mate the 10 pro be with you

 

Huawei mate 10 pro

Αυτή είναι η φωτογραφία που σου υποσχέθηκα. Τα χρώματα δεν τα χαλάει , είναι διακριτικό ,και γενικά εάν καταφέρεις και το βάλεις σωστά τότε είναι ένα από τα καλύτερα. Εμένα μου το έβαλε ο γιος μου και είναι σαν εργοστασιακό.

Link to comment
Share on other sites

Huawei mate 10 pro

Αυτή είναι η φωτογραφία που σου υποσχέθηκα. Τα χρώματα δεν τα χαλάει , είναι διακριτικό ,και γενικά εάν καταφέρεις και το βάλεις σωστά τότε είναι ένα από τα καλύτερα. Εμένα μου το έβαλε ο γιος μου και είναι σαν εργοστασιακό.

Σε ευχαριστώ πολύ για την φωτο. Από ότι βλέπω αφήνει ένα ελάχιστο κενό δεξιά και αριστερά από την οθόνη..

Κακο αυτό...

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω.... με την θήκη με την οποία έρχεται η συσκευή, κάθεται καλά το τζαμάκι στις άκρες;

 

Τέλεια! Αυτό θα σου πω μόνο. Μακάρι να μπορούσα να στο δείξω από κοντά. Και πάλι να μου σπάσει πάλι το ίδιο θα παραγγείλω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την φωτο. Από ότι βλέπω αφήνει ένα ελάχιστο κενό δεξιά και αριστερά από την οθόνη..

Κακο αυτό...

 

Mate the 10 pro be with you

Αυτό το ελάχιστο κενό που βλέπεις έρχεται να το καλύψει η θήκη που έχω τέλεια και στην ουσία δεν υπάρχει κενό. Κατά τύχη το πέτυχα αυτό. ( Θήκη και τζαμάκι να ταιριάζουν). Απλά έβγαλα τη φωτογραφία χωρίς θήκη για να έχεις σωστή πληροφορία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν έχεις ενεργοποιημένο το face unlock, έχει επιλογή εκεί για να το αλλάξεις .

 

Πως το αλλάζεις;; Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις;;; Εννοείς να απενεργοποιήσει το face unlock;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν έχεις ενεργοποιημένο το face unlock, έχει επιλογή εκεί για να το αλλάξεις .

 

Πως το αλλάζεις;; Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις;;; Εννοείς να απενεργοποιήσει το face unlock;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ειμαι έτοιμος να προβώ στην αγορά.

Αν ήταν εύκολο, θα ήθελα να μου πείτε 5 σπαστικά αρνητικά ή μικροπροβλήματα ή σοβαρα προβλήματα, που εν δυνάμει είναι αποτρεπτικα στην αγορά του Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραια η μπαταρια του ανυπομονω ομως πολυ να ξαναγυρισω στο iOS τον Σεπτεμβρη.
Περί ορεξεως .....

Οτι αρέσει στον καθένα.

Σε ευχαριστώ πολύ για την φωτο. Από ότι βλέπω αφήνει ένα ελάχιστο κενό δεξιά και αριστερά από την οθόνη..

Κακο αυτό...

 

Mate the 10 pro be with you

Ψαχνεις δηλαδή για full face? Δεν γίνεται νορμαλ γυαλί να μην αφήνει έστω και λίγο κενό.

Υπόψιν τα full face θα σου βγάλουν άλλα προβλήματα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Περί ορεξεως .....

Οτι αρέσει στον καθένα.Ψαχνεις δηλαδή για full face? Δεν γίνεται νορμαλ γυαλί να μην αφήνει έστω και λίγο κενό.

Υπόψιν τα full face θα σου βγάλουν άλλα προβλήματα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Εγώ φοράω τώρα film νανοτεχνολιας και είμαι πολύ ευχαριστημένος προς το παρών. Φουλ face με τπτ είναι πολύ χάλια...

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ειμαι έτοιμος να προβώ στην αγορά.

Αν ήταν εύκολο, θα ήθελα να μου πείτε 5 σπαστικά αρνητικά ή μικροπροβλήματα ή σοβαρα προβλήματα, που εν δυνάμει είναι αποτρεπτικα στην αγορά του Mate 10 Pro

 

1) Πρόβλημα γενικό των Huawei phones, οι ειδοποιήσεις. By default αν δεν πειράξεις τπτ πολύ πιθανό να δεις τον πρώτο καιρό ειδοποιήσεις να χάνονται να έρχονται κανένα 5ωρο πιο μετά, από εφαρμογές σημαντικές τύπου Gmail,inbox, Viber κλπ

Πρέπει να κάτσεις να πειράξεις ένα σωρό ρυθμίσεις (στο launch αλλα και στο battery optimization) αλλά και πάλι μια στο τοσο κάτι θα χάνεται.

2)Σελφι κάμερα για τα σκυλιά, κύρια κάμερα πολύ καλή, σίγουρα όχι όσο λέει το dxo. Στο pro mode δείχνει την δύναμη της, στο auto η Huawei θέλει δουλειά στο software της και στους αλγόριθμους επεξεργασίας. Video κατώτερο από όλες σχεδόν τις ναυαρχίδες (τις περυσινες)

3)Σε μερικές εφαρμογές(Twitter κ.α), λόγω του νέου τρόπου διαχείρισης των notifications στο Oreo, η Huawei τα έχει μπουρδουκλωσει και δεν μπορείς να ορίσεις δικό σου ήχο ειδοποίησης. Ούτε καν το έχει πάρει χαμπάρι εντωμεταξυ

 

Αυτά τα 3, δεν μπορώ να βρω 5. Κατά τα άλλα ειδικά στα χρήματα που είναι τώρα, αξίζει το κινητό, πάρτο

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

 

Πως το αλλάζεις;; Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις;;; Εννοείς να απενεργοποιήσει το face unlock;;

 

Απενεργοποιείς αυτό εάν θες να σου εμφανίζεται όλο το περιεχόμενο του μηνύματος.

 

https://ibb.co/dPKaYT

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην υπάρχει καθυστέρηση στις ειδοποίησεις τι πρέπει να πειράξουμε?

 

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Αυτό θα σου πω μόνο. Μακάρι να μπορούσα να στο δείξω από κοντά. Και πάλι να μου σπάσει πάλι το ίδιο θα παραγγείλω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το ελάχιστο κενό που βλέπεις έρχεται να το καλύψει η θήκη που έχω τέλεια και στην ουσία δεν υπάρχει κενό. Κατά τύχη το πέτυχα αυτό. ( Θήκη και τζαμάκι να ταιριάζουν). Απλά έβγαλα τη φωτογραφία χωρίς θήκη για να έχεις σωστή πληροφορία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πως το αλλάζεις;; Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις;;; Εννοείς να απενεργοποιήσει το face unlock;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πως το αλλάζεις;; Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις;;; Εννοείς να απενεργοποιήσει το face unlock;;

Κώστα, τοποθετείται όπως οι μεμβράνες ε; (Πάντα με δυσκολευαν σε σχέσει με τα γυαλάκια

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιείς αυτό εάν θες να σου εμφανίζεται όλο το περιεχόμενο του μηνύματος.

 

https://ibb.co/dPKaYT

Ευχαριστώ, αυτό ήταν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κώστα, τοποθετείται όπως οι μεμβράνες ε; (Πάντα με δυσκολευαν σε σχέσει με τα γυαλάκια

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίπου ναι Κωνσταντίνε. Μπορεί να φαίνεται σαν μεμβράνη αλλά δεν είναι. Το βλέπεις και στην αίσθηση. Φαίνεται ότι είναι ποιοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω τώρα film νανοτεχνολιας και είμαι πολύ ευχαριστημένος προς το παρών. Φουλ face με τπτ είναι πολύ χάλια...

 

Mate the 10 pro be with you

Ωραίο το φιλμ το θέμα είναι σε πτώση η νανοτεχνολογία θα σε κρεμάσει, το γυαλί κάτι παραπάνω σώζει. Άλλωστε αυτή είναι η δουλειά του γυαλιού.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...