Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά εδώ και λίγες μέρες όταν έρχεται μήνυμα στο messenger δεν μου ανοίγει το στρογγυλό εικονίδιο το κλασσικό του messenger !! Γιατί;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ και λίγες μέρες όταν έρχεται μήνυμα στο messenger δεν μου ανοίγει το στρογγυλό εικονίδιο το κλασσικό του messenger !! Γιατί;

 

Στο εμφανίζει αλλά δεν στο ανοίγει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος εφαρμογή για double tap to sleep που να δουλεύει σωστά και να μην επιρρεαζει το ξεκλείδωμα με το δαχτυλικο? Για double tap to wake δεν νομίζω να υπάρχει κάτι ε?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Στο εμφανίζει αλλά δεν στο ανοίγει;

 

Ακούγεται ο ήχος του messenger αλλά δεν μου πετάει το εικονίδιο το κλασσικό!Μου δείχνει μόνο στο εικονίδιο της εφαρμογής το νούμερο 1 ή 2 κτλ ανάλογα ποσά μηνύματα έχει!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ο ήχος του messenger αλλά δεν μου πετάει το εικονίδιο το κλασσικό!Μου δείχνει μόνο στο εικονίδιο της εφαρμογής το νούμερο 1 ή 2 κτλ ανάλογα ποσά μηνύματα έχει!
Μάλλον είναι θέμα messenger.

Έχεις την επιλογή αυτή τικαρισμενη;

223e5ab68e086f8d94df261297d3cad7.jpg

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ο ήχος του messenger αλλά δεν μου πετάει το εικονίδιο το κλασσικό!Μου δείχνει μόνο στο εικονίδιο της εφαρμογής το νούμερο 1 ή 2 κτλ ανάλογα ποσά μηνύματα έχει!

 

Ισως το εχεις κλεισει καταλαθος. Αυτο που λεει και ο Κωνσταντινος. Δεν εξηγητε αλλιως!

Link to comment
Share on other sites

Καλή υλοποίηση δεν λέω, αλλά για όσους κάνουν χρήση messenger δεν βολεύει γιατί το παράθυρο της συνομιλίας του messenger βγαίνει πάνω από την τελιτσα αυτή.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

Και που σε επηρεάζει αυτό? Επειδή κι εγώ δουλεύω πολύ messenger, μόλις κλείσεις τη συνομιλία και γίνει "φούσκα", εμφανίζεται και η κουκίδα...

 

Ερώτηση, στην κουκίδα μπορεί να απενεργοποιηθεί η δόνηση?

Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης Android με το mate 10 pro. Στο play store εχω απενεργοποιήσει την αυτόματη αναβάθμιση εφαρμογών τουλάχιστον τρεις φορές, έχω παρατηρήσει και συνήθως μετά από επανεκκίνηση κινητού να ενεργοποιείται η αυτόματη λήψη των αναβαθμίσεων. Bug του κινητού;; Η bug του λογαριασμου;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Και που σε επηρεάζει αυτό? Επειδή κι εγώ δουλεύω πολύ messenger, μόλις κλείσεις τη συνομιλία και γίνει "φούσκα", εμφανίζεται και η κουκίδα...

 

Ερώτηση, στην κουκίδα μπορεί να απενεργοποιηθεί η δόνηση?

Στο ότι για να κλείσω την φουσκάλα πρέπει να έχω την nav bar ενεργή για να πατήσω back...

Υποτίθεται ότι η τελεία αυτή είναι για να κρύβεις την nav bar και να απολαμβάνεις όλη την οθόνη της συσκευής. Αν είναι να την ανεβοκατεβαζω κάποιες εκατοντάδες φορές την μέρα με τόσα μηνύματα που λαμβάνω, τότε χάνεται υο νόημα.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης Android με το mate 10 pro. Στο play store εχω απενεργοποιήσει την αυτόματη αναβάθμιση εφαρμογών τουλάχιστον τρεις φορές, έχω παρατηρήσει και συνήθως μετά από επανεκκίνηση κινητού να ενεργοποιείται η αυτόματη λήψη των αναβαθμίσεων. Bug του κινητού;; Η bug του λογαριασμου;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Το έχω ακριβώς ένα μήνα κι εγώ με απενεργοποιημένες τις αυτόματες ενημερώσεις και με επανεκκίνηση δεν είχε καμία διαφορά... Σήμερα μου έκανε αυτόματη εγκατάσταση... Πήγα στις ρυθμίσεις και είδα ότι είχαν μπει στο αυτόματο μέσω wifi... Λογικά αφού τόσο καιρό δεν είχε θέμα και μιας και δεν υπήρξε κάποια αναβάθμιση στο τηλ, μάλλον κάτι έγινε στο play store...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος εφαρμογή για double tap to sleep που να δουλεύει σωστά και να μην επιρρεαζει το ξεκλείδωμα με το δαχτυλικο? Για double tap to wake δεν νομίζω να υπάρχει κάτι ε?

 

Μέ το Nova Launcher το έχω με double tap

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Στο ότι για να κλείσω την φουσκάλα πρέπει να έχω την nav bar ενεργή για να πατήσω back...

Υποτίθεται ότι η τελεία αυτή είναι για να κρύβεις την nav bar και να απολαμβάνεις όλη την οθόνη της συσκευής. Αν είναι να την ανεβοκατεβαζω κάποιες εκατοντάδες φορές την μέρα με τόσα μηνύματα που λαμβάνω, τότε χάνεται υο νόημα.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

Αν πατήσεις πάνω στη φούσκα του συνομιλητή κλείνει... Είναι σα να κάνεις back δηλαδή...
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε επανεκκίνηση μηδενίζεται το SOT και μετράει από την αρχή;

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

 

Σε εμένα, ναι.. Δυστυχώς..

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ακριβώς ένα μήνα κι εγώ με απενεργοποιημένες τις αυτόματες ενημερώσεις και με επανεκκίνηση δεν είχε καμία διαφορά... Σήμερα μου έκανε αυτόματη εγκατάσταση... Πήγα στις ρυθμίσεις και είδα ότι είχαν μπει στο αυτόματο μέσω wifi... Λογικά αφού τόσο καιρό δεν είχε θέμα και μιας και δεν υπήρξε κάποια αναβάθμιση στο τηλ, μάλλον κάτι έγινε στο play store...
Και μένα αυτό ακριβώς σήμερα είδα βελάκι να κατεβάζει. και άλλες 1_2 φορές που το είδα τυχαια.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα, ναι.. Δυστυχώς..
Σε εμένα όχι, αν είναι κάτω από το 90% νομίζω δεν μηδενίζει αν είναι από 90% έως 100% μηδενίζει σε όλα τα android

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα όχι, αν είναι κάτω από το 90% νομίζω δεν μηδενίζει αν είναι από 90% έως 100% μηδενίζει σε όλα τα android

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστό, το ξεχάσα, ίσως όντως να μουν κάπου στον 90% όταν το παρατήρησα...

 

 

Και μένα αυτό ακριβώς σήμερα είδα βελάκι να κατεβάζει. και άλλες 1_2 φορές που το είδα τυχαια.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Έχω καταλάβει ότι παίζει πρόβλημα γενικά με την αποθήκευση ρυθμίσεων για κάποιο περίεργο λόγο, σχετικά παντού. Όπως για παράδειγμα οτι δεν κρατάει αποθηκευμένα κάποια permissions που δίνεις σε διάφορες εφαρμογές, η όπως με την αποθήκευση της αυτόματης φωτεινότητας. Απ ότι φαίνεται, όλα αυτά συνδέονται και έχουν να κάνουν με κάποιου τύπου πρόβλημα στην αποθήκευση, όπως το καταλαβαίνω εγώ...

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις πάνω στη φούσκα του συνομιλητή κλείνει... Είναι σα να κάνεις back δηλαδή...

Ναι αυτό είναι σωστό που λες αλλά η φούσκα του messenger είναι πολύ ψηλά όταν είναι ανοιχτή η συνομιλία και δεν φτάνει το χέρι να την πατήσει. ενώ με το μπακ της nav bar ακόμα και με ένα χέρι στο δρόμο κάνεις δουλειά. Κουβέντα να γίνεται βέβαια.

 

Σε εμένα όχι, αν είναι κάτω από το 90% νομίζω δεν μηδενίζει αν είναι από 90% έως 100% μηδενίζει σε όλα τα android

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή όταν η συσκευή είναι στο 94% ας πούμε και έχει γράψει SOT 40 λεπτά, αν το κλείσω και το ξανανοίξω θα γράψει 0 SOT; Ενώ αν είναι στο 89% όταν ξανανοίξει θα εξακολουθεί να γράφει 40;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα όχι, αν είναι κάτω από το 90% νομίζω δεν μηδενίζει αν είναι από 90% έως 100% μηδενίζει σε όλα τα android

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως? πάνω απο 90 μηδενιζει? δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι σωστό που λες αλλά η φούσκα του messenger είναι πολύ ψηλά όταν είναι ανοιχτή η συνομιλία και δεν φτάνει το χέρι να την πατήσει. ενώ με το μπακ της nav bar ακόμα και με ένα χέρι στο δρόμο κάνεις δουλειά. Κουβέντα να γίνεται βέβαια.

 

 

 

Δηλαδή όταν η συσκευή είναι στο 94% ας πούμε και έχει γράψει SOT 40 λεπτά, αν το κλείσω και το ξανανοίξω θα γράψει 0 SOT; Ενώ αν είναι στο 89% όταν ξανανοίξει θα εξακολουθεί να γράφει 40;

Έτσι ακριβώς και συμβαίνει σε όλα τα Android

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι θέμα messenger.

Έχεις την επιλογή αυτή τικαρισμενη;

223e5ab68e086f8d94df261297d3cad7.jpg

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

 

Τελικά ήταν σβηστό αυτό που μου έστειλες! Περίεργο γιατί στις αρχές το messenger πετούσε κανονικά μήνυμα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση... Έχω το Mate 10 (όχι pro, όχι Lite) και παρατήρησα ότι στην εφαρμογή Facebook το scrolling είναι πάρα πολύ βαρύ -

σφιχτό σε σχέση με άλλες συσκευές (όπως πχ το NOTE 8 που εχω) δηλαδή οταν το δουλεύω με το 1 χέρι κάνω προς τα πάνω με δύναμη - φορά για να μπορέσω να δω τα επόμενα 2 θέματα ενω αν το κανω αυτό στο NOTE θα περασουν και 20 θέματα... Με το 2ο χέρι οκ πάει πιο κάτω αλλα και πάλι οχι οσο είχα συνηθίσει.... Στις υπόλοιπες εφαρμογές(Instagram, Google+, browsing) λειτουργεί οπως λειτουργούσε σε όλες μου τις συσκευές... Μόνο στο Facebook το κάνει και δεν έχει κολλήματα ή σπασίματα...

Έχει κανείς παρατήρηση κάτι παρόμοιο στο PRO?

 

Edit : Άκυρο μετά από 2 εβδομάδες ανοιξα πάλι το Note 8 και παρατήρησα ότι πλέον και εκεί έτσι λειτουργεί χωρίς φυσικά να έχει πάρει την Android 8... Ισως κάποιο από τα τελευταία updates του Facebook το εκανε να λειτουργεί έτσι.

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν σβηστό αυτό που μου έστειλες! Περίεργο γιατί στις αρχές το messenger πετούσε κανονικά μήνυμα!

 

ίσως σου πέταξε κανα μήνυμα το σύστημα για απενεργοποίηση και το έκανες καταλάθος.. θυμάμαι παλαιότερα οταν πήγαινα να κάνω κάτι(δε θυμάμαι τι :p) έβγαζε ενα μήνυμα σχετικά με επικάλυψη οθόνης και έπρεπε να το κλείσεις αυτο. Τώρα βέβαια δε το κανει

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι πρασινίζει το led κατά την φόρτιση όταν φτάσει στο 90%;

 

Έτσι ακριβώς. Στο 90% και μετά πρασινίζει το λαμπάκι και αν αποσυνδέσεις το φορτιστή,μηδενίζονται τα στατιστικά.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση... Έχω το Mate 10 (όχι pro, όχι Lite) και παρατήρησα ότι στην εφαρμογή Facebook το scrolling είναι πάρα πολύ βαρύ -

σφιχτό σε σχέση με άλλες συσκευές (όπως πχ το NOTE 8 που εχω) δηλαδή οταν το δουλεύω με το 1 χέρι κάνω προς τα πάνω με δύναμη - φορά για να μπορέσω να δω τα επόμενα 2 θέματα ενω αν το κανω αυτό στο NOTE θα περασουν και 20 θέματα... Με το 2ο χέρι οκ πάει πιο κάτω αλλα και πάλι οχι οσο είχα συνηθίσει.... Στις υπόλοιπες εφαρμογές(Instagram, Google+, browsing) λειτουργεί οπως λειτουργούσε σε όλες μου τις συσκευές... Μόνο στο Facebook το κάνει και δεν έχει κολλήματα ή σπασίματα...

Έχει κανείς παρατήρηση κάτι παρόμοιο στο PRO?

Λογικά είναι λόγο oreo θυμάμαι έτσι δούλευε το Facebook και στο 5T με oreo beta

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...