Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στη παρέα και καλή χρονιά σε όλους...Λίγο τη βοήθεια σας παρακαλώ έχω διαβάσει απο την αρχή μέχρι τώρα το παρακολουθω το κινητό απο τη μερα που κυκλοφόρησε και με έχει εντυπωσιάση έχω ένα Iphone 6s και θέλω να κάνω τη μετάβαση στη HUAWEI και σε αυτό το μοντέλο θα μείνω ευχαριστημένος όλες η γνώμες δεκτές και σας ευχαριστώ όση ασχοληθείτε!!

 

μη το σκέφτεσαι καν. Αν το σηκώνει η τσέπη σου κάντο χωρίς 2η σκέψη..! Η συσκευή είναι απίστευτη!

Link to comment
Share on other sites

μη το σκέφτεσαι καν. Αν το σηκώνει η τσέπη σου κάντο χωρίς 2η σκέψη..! Η συσκευή είναι απίστευτη!

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου...θα σκουντήξω και το 6αρι και άμεσα θα γίνει η αγορά:lol:ωραία και η apple αλλά βαρέθηκα τα κλειδώματα της ένα απλό πράγμα θέλεις να κάνεις και πας μέσω Αθηνών...την ευχαριστήθηκα την συσκευή δεν μπορώ να πω αλλά αυτό το κλείδωμα στο λογισμικο καταντάει βαρετό...

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Σε ολα ανώτερο φιλε.βεβαια μπορεις να δυσκολευτείς με το μέγεθος της συσκευής αλλα σιγά σιγά συνηθίζεται .τουλαχιστον εγω ακόμη δυσκολευομαι
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου...θα σκουντήξω και το 6αρι και άμεσα θα γίνει η αγορά:lol:ωραία και η apple αλλά βαρέθηκα τα κλειδώματα της ένα απλό πράγμα θέλεις να κάνεις και πας μέσω Αθηνών...την ευχαριστήθηκα την συσκευή δεν μπορώ να πω αλλά αυτό το κλείδωμα στο λογισμικο καταντάει βαρετό...

 

Καλή είναι μωρέ , αλλα όπως είπες κουράζει. Αν πας σ ένα κατάστημα και το δεις και απο κοντά και το δουλέψεις έστω και 5 λεπτά,θα καταλάβεις αμέσως πόσο ανώτερο είναι. Και παρά το μέγεθος του , έχει απίστευτα καλό κράτημα , πολύ καλύτερο απο 6/7/8 plus που ειναι 5.5 , ενώ αυτό 6!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά αυτο με το sot δεν το βρίσκω .μου είπατε ρυθμίσεις>Μπαταρία>Χρήση μπαταρίας >επεξεργασία >οθονη.εμενα μετα την χρήση μπαταρίας δεν βρίσκω την επεξεργασία.μου εχει αυτο το σχεδιάγραμμα με την χρήση της μπαταρίας.τη λάθος κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά αυτο με το sot δεν το βρίσκω .μου είπατε ρυθμίσεις>Μπαταρία>Χρήση μπαταρίας >επεξεργασία >οθονη.εμενα μετα την χρήση μπαταρίας δεν βρίσκω την επεξεργασία.μου εχει αυτο το σχεδιάγραμμα με την χρήση της μπαταρίας.τη λάθος κάνω;

 

Οχι επεξεργασία, υλικό πας !

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα ανώτερο φιλε.βεβαια μπορεις να δυσκολευτείς με το μέγεθος της συσκευής αλλα σιγά σιγά συνηθίζεται .τουλαχιστον εγω ακόμη δυσκολευομαι������������

Το μέγεθος δεν με απασχολή ίσα ίσα είχα και note πιο παλιά και ξέρω οπότε πιστεύω δεν θα αργήσω να το συνηθήσω..σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρων

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι μωρέ , αλλα όπως είπες κουράζει. Αν πας σ ένα κατάστημα και το δεις και απο κοντά και το δουλέψεις έστω και 5 λεπτά,θα καταλάβεις αμέσως πόσο ανώτερο είναι. Και παρά το μέγεθος του , έχει απίστευτα καλό κράτημα , πολύ καλύτερο απο 6/7/8 plus που ειναι 5.5 , ενώ αυτό 6!

 

Ναι είναι το επόμενο που θα κάνω να πάω σε ένα κατάστημα να το δω αλλά είμαι σίγουρος ότι θα το πάρω αν πάω είμαι του τσακ μπαμ:lol:

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω μιλησει μαζι τους και μου εστειλαν στο email τι χρειαζεται. Θελουν να τους στειλεις συμπληρωμενη μια φορμα που σου στελνουν , αντιγραφο της αποδειξης και να καταθεσεις το ποσο.

 

Το κόστος ασφάλισης είναι:

 

. €17 για κινητά ή tablet αξίας έως € 200

 

· € 20 για κινητά ή tablet αξίας από € 201 έως 400

 

· € 25 για κινητά ή tablet αξίας από € 401 έως € 650

 

. €35 για κινητά ή tablet αξίας από € 651 έως €1.400 και /ή για συσκευές με κρύσταλλο και στις δύο όψεις πχ (I PHONE 8)

 

Όντως.. Κι εμένα μου είπαν 25€, γιατί το πήρα 623..

Link to comment
Share on other sites

Εδω στην δυναμική ανάλυση οθόνης μου λέει χρόνος ενεργής λειτουργίας οθόνης 4 ώρες και 38 λεπτά .πως το βλέπεται,και πως ανεβάζω screenshot εδω;
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε επανεκκίνηση μηδενίζεται το SOT και μετράει από την αρχή;

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

Όχι

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύτηκα.. 17% πτώση χωρίς να το δουλέψεις..? Ελπίζω να κατάλαβα λάθος..!

 

Μία χαρά κατάλαβες. Με 100% μπαταρία το άφησα στη 1 το βράδυ και με 83% το βρήκα στις 8 το πρωί. Το προηγούμενο βράδυ βέβαια από 100% το βρήκα στο 97% το πρωί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσενα καποια εφαρμογη σκαλωνει και στα κανει. Δεν ειναι φυσιολογικη τοσο μεγαλη πτωση. Εμενα χανει το βραδυ απο 1%-4% μαξ με κλειστα δεδομενα και wifi φυσικα. Αλλα δεν χανω ποτε παραπανω.

 

Πιθανόν. Αλλά στα στατιστικά της μπαταρίας δεν φαίνεται drain από καμιά εφαρμογή.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση υπάρχει τρόπος να γίνουν τα navigation buttons διάφανα μέσα στις εφαρμογές και τα μενού και να μην είναι μέσα σε μαύρη μπάρα; ούτε με stock ούτε με nova το έχω βρει.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση υπάρχει τρόπος να γίνουν τα navigation buttons διάφανα μέσα στις εφαρμογές και τα μενού και να μην είναι μέσα σε μαύρη μπάρα; ούτε με stock ούτε με nova το έχω βρει.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Εγώ χρησιμοποιώ την κουκίδα με όλα τα gestures και έχω ανοιχτή όλη την οθόνη . Αν την συνηθίσεις πραγματικά θα γουστάρεις .

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την κουκίδα με όλα τα gestures και έχω ανοιχτή όλη την οθόνη . Αν την συνηθίσεις πραγματικά θα γουστάρεις .

 

Sent from Mate 10 pro

Και εγώ έτσι!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά κατάλαβες. Με 100% μπαταρία το άφησα στη 1 το βράδυ και με 83% το βρήκα στις 8 το πρωί. Το προηγούμενο βράδυ βέβαια από 100% το βρήκα στο 97% το πρωί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πιθανόν. Αλλά στα στατιστικά της μπαταρίας δεν φαίνεται drain από καμιά εφαρμογή.

Κατι δεν πάει καλά! Δεν είναι καθόλου φυσιολογικό αυτο!! με την καμία. ένα νορμαλ νούμερο θα ήταν 3-5%

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου...θα σκουντήξω και το 6αρι και άμεσα θα γίνει η αγορά:lol:ωραία και η apple αλλά βαρέθηκα τα κλειδώματα της ένα απλό πράγμα θέλεις να κάνεις και πας μέσω Αθηνών...την ευχαριστήθηκα την συσκευή δεν μπορώ να πω αλλά αυτό το κλείδωμα στο λογισμικο καταντάει βαρετό...

καντο δεν θα χασεις τιποτα μπαταρια καλυτερη camera καλυτερη δεν θα χασεις κατι εγω εκανα μεταβαση απο το 7 plus 128 στο huawei και δεν το μετανιωσα καλλη η apple αλλα το εχει χασει να βγαζει το κινητο με το ζωρι μια μερα μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

καντο δεν θα χασεις τιποτα μπαταρια καλυτερη camera καλυτερη δεν θα χασεις κατι εγω εκανα μεταβαση απο το 7 plus 128 στο huawei και δεν το μετανιωσα καλλη η apple αλλα το εχει χασει να βγαζει το κινητο με το ζωρι μια μερα μπαταρια

 

Κοίτα κι εγώ πέρασα απ το 7 plus , αλλα δε μπορώ να πω , απο μπαταρία ήμουν ευχαριστημένος. Και γενικά , πολύ καλό τηλέφωνο. Απ τα iphone το θεωρώ το πιο vfm αυτη τη στιγμή. Αλλά όπως και να το κάνουμε , απο το mate 10 pro και το Note 8 , είναι αρκετά πίσω..!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ!!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Καλή υλοποίηση δεν λέω, αλλά για όσους κάνουν χρήση messenger δεν βολεύει γιατί το παράθυρο της συνομιλίας του messenger βγαίνει πάνω από την τελιτσα αυτή.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καντο δεν θα χασεις τιποτα μπαταρια καλυτερη camera καλυτερη δεν θα χασεις κατι εγω εκανα μεταβαση απο το 7 plus 128 στο huawei και δεν το μετανιωσα καλλη η apple αλλα το εχει χασει να βγαζει το κινητο με το ζωρι μια μερα μπαταρια

 

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρων φίλε μου καλα απο μπαταρία άστα να πάνε το 6s απο τοτε που πηρε την 11 δυό φορες την μέρα το φορτίζω αγανάκτηση...απο το P10 plus σέρνω να πάω σε Huawei αλλά περίμενα και αυτή τη σειρά και πιστεύω άξιζε η αναμονή:)

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση υπάρχει τρόπος να γίνουν τα navigation buttons διάφανα μέσα στις εφαρμογές και τα μενού και να μην είναι μέσα σε μαύρη μπάρα; ούτε με stock ούτε με nova το έχω βρει.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

 

Δε ξέρω αν το γνωρίζεις , αλλά μπορείς να τα κρύβεις εντελώς , και με σύρσιμο προς τα πάνω να εμφανίζοντε απλά για να πατήσεις εκείνη την ώρα αυτο που θές , και μετά τα ξανακρύβεις. Αν δε κάνω λάθος στο mate 9 που είχα αυτό δε γινόταν. Ή στο emui 8 το βάλαν , ή δεν το είχα βρει εγώ :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την κουκίδα με όλα τα gestures και έχω ανοιχτή όλη την οθόνη . Αν την συνηθίσεις πραγματικά θα γουστάρεις .

 

Sent from Mate 10 pro

Που την βρίσκω την κουκίδα να δοκιμάσω?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...