Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με διαφορά πόσο καιρό οι δύο φωτογραφίες;

Αρκετη ωστε να εχουν χτισει παραθυρα στο απεναντι κτηριο :p

Ερωτηση: υπαρχει κανα παιχνιδι που να παιζει by default σε full screen? ή θα αργησουμε να δουμε? Για μενα λαθος ολων των εταιρειων που βιαστηκαν με το νεο φορματ ενω οι περισσοτερες εφαρμογες δεν ειναι ακομα ετοιμες για κατι τετοιο.. ελπιζω τουλαχιστον να αναβαθμισουν τα περισσοτερα apps σχετικα συντομα.

 

Μα αν δεν την εχουν πολλες συσκευες, δε θα κατσει κανεις να μετατρεψει την εφαρμογη του για 2:1

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Google now δεν δουλεύω και δεν δούλεψα ποτέ. Δεν ξέρω δεν με έχει βολέψει αλλά δεν το έψαξα και πολύ.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.e-shop.gr/huawei-55030081-car-kit-cf80-for-mate-10-pro-brown-p-TEL.046310

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Θέλω την γνώμη σας για αυτή την θήκη έχω μαύρη συσκευή και δεν ξέρω πιο χρώμα να πάρω ίσως το μπλε που είναι σκούρο αλλά και το καφέ πρέπει να είναι σκούρο και ίσως κάνει πιο ωραία αντίθεση με το μαύρο, επίσης ο μαγνήτης που έχει πίσω δεν επηρεάζει καθόλου την συσκευή;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρκετη ωστε να εχουν χτισει παραθυρα στο απεναντι κτηριο :p

 

 

Μα αν δεν την εχουν πολλες συσκευες, δε θα κατσει κανεις να μετατρεψει την εφαρμογη του για 2:1

 

Στο s8 plus στις ρυθμίσεις σε ρωτάει αν θες να βάλεις εφαρμογές σε πλήρη οθόνη π ίσως ναμην δουλεύουν τέλεια μετσω κ έβαλα ένα παιχνίδι κ ήταν κομπλέ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αυτό με την διαχείριση της μπαταρίας δεν υπάρχει. Έχοντας πάλι τα πάντα ανοίχτα, με την μόνη διαφορά ότι ενεργοποίησα και το '' μην ενοχλήτε ". Σήμερα το πρωί μετά από 8 ώρες, η μπαταρία βρίσκεται στο 97 %. Λες και είναι άλλο κινητό.

Ίσως, όπως είπε και ένας φίλος, το Ai να μαθαίνει και να προσαρμόζει τις λειτουργίες του κινητού σταδιακά στην εκάστοτε χρήση.

Πάντως τέτοια κατανάλωση περίμενα από αυτό το κινητό. Θα δω πως θα πάει και μέσα στην ημέρα.

Συγνώμη αν κουράζω, αλλά το θέμα μπαταρίας είναι πονεμένο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Στο s8 plus στις ρυθμίσεις σε ρωτάει αν θες να βάλεις εφαρμογές σε πλήρη οθόνη π ίσως ναμην δουλεύουν τέλεια μετσω κ έβαλα ένα παιχνίδι κ ήταν κομπλέ

 

Αυτο λειτουργει σε οσες εφαρμογες ειναι γραμμενες σωστα και δεν χρησιμοποιουν ως σιγουρο οτι η αναλογια ειναι παντα 16:9 (οπως πρεπει δηλαδη). Στα παιχνιδια ειναι πιο δυσκολο λογω των assets που χρησιμοποιουν που παιζει να ειναι πιο στανταρ κτλ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η θήκη της Huawei με την μαγνητική βάση για το αυτοκίνητο. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΉ αίσθηση προσεγμένη κατασκευή δεν είναι γκουμούτσα. Βρήκα μόνο μπλε και ε έχω το μόκα. Αλλά δένει πολύ καλά. Εάν βρω θα πάρω και την καφέ
Αν πάρεις την καφέ θέλουμε την μπλε. :) που την πήρες;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, τελικά, λόγω των 2 κοκκων και της μικρής γρατζουνιάς στη πλάτη του κινητού, θα το στείλω γι'αντικατασταση με Doa...Ελπίζω, να μη με πηξουν πάλι στο περίμενε..
Link to comment
Share on other sites

Θέλω την γνώμη σας για αυτή την θήκη έχω μαύρη συσκευή και δεν ξέρω πιο χρώμα να πάρω ίσως το μπλε που είναι σκούρο αλλά και το καφέ πρέπει να είναι σκούρο και ίσως κάνει πιο ωραία αντίθεση με το μαύρο, επίσης ο μαγνήτης που έχει πίσω δεν επηρεάζει καθόλου την συσκευή;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω γενικά δε παίρνω θήκες που είναι ανοιχτές στο κάτω μέρος , αλλά αν έπαιρνα μεταξύ καφε και μπλέ που λες, μάλλον στο καφέ θα κατέληγα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες, αυτό με την διαχείριση της μπαταρίας δεν υπάρχει. Έχοντας πάλι τα πάντα ανοίχτα, με την μόνη διαφορά ότι ενεργοποίησα και το '' μην ενοχλήτε ". Σήμερα το πρωί μετά από 8 ώρες, η μπαταρία βρίσκεται στο 97 %. Λες και είναι άλλο κινητό.

Ίσως, όπως είπε και ένας φίλος, το Ai να μαθαίνει και να προσαρμόζει τις λειτουργίες του κινητού σταδιακά στην εκάστοτε χρήση.

Πάντως τέτοια κατανάλωση περίμενα από αυτό το κινητό. Θα δω πως θα πάει και μέσα στην ημέρα.

Συγνώμη αν κουράζω, αλλά το θέμα μπαταρίας είναι πονεμένο.

 

Είναι φοβερό απο θέμα μπαταρίας. Μη το ψάχνεις. Τώρα με το Note 8 βλέπω τεράστια διαφορά! Τελευταία μέρα πριν το δώσω , με ανοιχτά τα πάντα είδα 5μιση ώρες sot και είχα ακόμα 47% μπαταρία !!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος την ανάλυση στην πιο χαμηλή τιμή της. Έχει δει διαφορά στην μπαταρία;

Οπτικά εγώ δεν βλέπω στην οθόνη σε πρώτη ματιά πάντως κάτι χειρότερο.

Η έξυπνη διαχείριση που λέει, τι κάνει ακριβώς;

Την χρησιμοποιεί κάποιος;

 

Συγνώμη για να μην τρελαθώ....έχουμε δώσει άλλος 800 άλλος 663 άλλος 623 ευρώ για αυτό το κινητό και θα κατεβάσω την ανάλυση για να κερδίσω περίπου 20 λεπτά παραπάνω??? ήμαρτον .Ρε τίγκα όλα ρε!!! Μέγιστη ανάλυση ,φωτεινότητα τέρμα κ.τ.λ.Όταν σε 20 λεπτά με την γρήγορη φόρτιση σε πάει από 25% στο 80%+ ,δεν σε νοιάζει. Ευχαριστηθείτε το κινητό.Τώρα όσον αφορά την έξυπνη διαχείριση ...κλεινει εφαρμογές ,απελευθερώνει μνήμη,εκκαθαρίζει άχρηστα αρχεία κ.τ.λ. Για παράδειγμα εγώ χθες το βράδυ φορτισμένος 100% πριν κοιμηθώ τραβάω μια έξυπνη διαχείρηση ,εκκαθάριση ,βελτιστοποίηση,κλεινω wifi-BT-αυτόματο συγχρονισμό και το πρωί μετά από 8 ωρες βλέπω πάλι 100% μπαταρία.Και 94% να έβλεπα πάλι άρχοντας θα ήμουν.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για να μην τρελαθώ....έχουμε δώσει άλλος 800 άλλος 663 άλλος 623 ευρώ για αυτό το κινητό και θα κατεβάσω την ανάλυση για να κερδίσω περίπου 20 λεπτά παραπάνω??? ήμαρτον .Ρε τίγκα όλα ρε!!! Μέγιστη ανάλυση ,φωτεινότητα τέρμα κ.τ.λ.Όταν σε 20 λεπτά με την γρήγορη φόρτιση σε πάει από 25% στο 80%+ ,δεν σε νοιάζει. Ευχαριστηθείτε το κινητό.Τώρα όσον αφορά την έξυπνη διαχείριση ...κλεινει εφαρμογές ,απελευθερώνει μνήμη,εκκαθαρίζει άχρηστα αρχεία κ.τ.λ. Για παράδειγμα εγώ χθες το βράδυ φορτισμένος 100% πριν κοιμηθώ τραβάω μια έξυπνη διαχείρηση ,εκκαθάριση ,βελτιστοποίηση,κλεινω wifi-BT-αυτόματο συγχρονισμό και το πρωί μετά από 8 ωρες βλέπω πάλι 100% μπαταρία.Και 94% να έβλεπα πάλι άρχοντας θα ήμουν.

 

Όπως τα λες είναι.Εγώ μόνο φωτεινότητα έριχνα , κι αυτό λόγω συνήθειας. (Δε μ αρέσει να είναι στο φουλ). Ότι χρήση και να κάνεις θα σου βγάλει άνετα τη μέρα. Και ακόμα και να χρειαστεί , δόξα το θεό πρίζες υπάρχουν. Ακόμα και 10 λεπτά να το βάλεις , είναι αρκετά για να συνεχίσεις άνετα! Τώρα με το Note , η μπαταρία του μου λείπει! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ακριβώς με σένα λέει κι εμένα, και η απόδειξη και το HiCare.
Αγορά 03/01 εγγύηση 05/01/20'

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Αγορά 03/01 εγγύηση 05/01/20'

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και το δικό μου που το είχα κοιτάξει , ήταν αγορα 4/1 και εγγύηση έως 5/1/2020

Link to comment
Share on other sites

και μενα εγγυηση μια μερα παραπανω απο την αναγραφομενη στην αποδειξη. Ασχετα αν πηγα και το πηρα πιο νωρις.

 

Ερωτηση και σορρυ αν εχει ηδη γινει: οταν πεφτει η μπαταρια κατω απο το 20% οι ειδοποιησεις στην lock screen δεν εμφανιζονται? χτυπαει μεν ο ηχος, αναβοσβηνει το ledaki αλλα δεν βγαινει η ειδοποιηση στην lock screen. Δεν με χαλαει αν το κανει για εξοικονομηση, απλα ρωταω..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

και μενα εγγυηση μια μερα παραπανω απο την αναγραφομενη στην αποδειξη. Ασχετα αν πηγα και το πηρα πιο νωρις.

 

Ερωτηση και σορρυ αν εχει ηδη γινει: οταν πεφτει η μπαταρια κατω απο το 20% οι ειδοποιησεις στην lock screen δεν εμφανιζονται? χτυπαει μεν ο ηχος, αναβοσβηνει το ledaki αλλα δεν βγαινει η ειδοποιηση στην lock screen. Δεν με χαλαει αν το κανει για εξοικονομηση, απλα ρωταω..

Εξοικονόμηση κάνει. Κ ρίχνει κ την απόδοση .

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

το βάλεις , είναι αρκετά για να συνεχίσεις άνετα! Τώρα με το Note , η μπαταρία του μου λείπει! :cry:

Εγώ τα έχω και τα δύο και δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο να κρατήσω και ποιο να αφήσω. Λογικά θα φύγει το Mate 10 pro γιατί συνολικά το Note είναι περισσότερο απροβλημάτιστη συσκευή. Είμαι σίγουρους ότι θα μου λείψουν κάποια πράγματα και αυτό δεν είναι η μπαταρία όπως τους περισσότερους (την μέρα την βγάζω σχετικά άνετα και με το Note)....περισσότερο θα μου λείψει το βολικότερο μέγεθος στο χέρι και οι υπέρυθρες.

Link to comment
Share on other sites

Εξοικονόμηση κάνει. Κ ρίχνει κ την απόδοση .

 

Sent from Mate 10 pro

 

Το φανταστηκα ευχαριστω για την αμεση απαντηση.. Απλα το αφηνω τωρα για 2η φορα να πεσει κατω απο 10% (σχεδον πληρης κυκλος αποφορτισης) για να το φορτισω παλι. Χρειαστηκαν 2 μερες βεβαια για να πεσει στο 10%.. :D

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε το γκρι ,γιατί δεν βρίσκουμε θήκη μαγνητική ;; Όλο μπλε και καφέ βρίσκω

 

Sent from Mate 10 pro

ε ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, πάρε την μπλέ και μου τη δίνεις εμένα μετά

Link to comment
Share on other sites

? ήμαρτον .Ρε τίγκα όλα ρε!!! Μέγιστη ανάλυση ,φωτεινότητα τέρμα κ.τ.λ.Όταν σε 20 λεπτά με την γρήγορη φόρτιση σε πάει από 25% στο 80%+ ,δεν σε νοιάζει. Ευχαριστηθείτε το κινητό.Τώρα όσον αφορά την έξυπνη διαχείριση ...κλεινει εφαρμογές ,απελευθερώνει μνήμη,εκκαθαρίζει άχρηστα

 

 

Ναι ρε μη μασάς δούλεψε το μόνιμα τέρμα φωτεινότητα να πάει το burn in σύννεφο.. Σε όλα με τις amoled το είχα το burn in.. Δεν συνιστάται για όσους το θέλουν πένα το κινητό

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εξοικονόμηση κάνει. Κ ρίχνει κ την απόδοση .

 

Sent from Mate 10 pro

 

Πάντως παρά την εξοικονόμηση που λέει οτι κάνει , εγώ νομίζω οτι κάτω απ το 20 έπεφτε πιο γρήγορα :p

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώντας τις φορτίσεις μου η μικρότερη σε χρήση ήταν περίπου στις 32 ώρες & η μεγαλύτερη περίπου 50 ώρες.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώντας τις φορτίσεις μου η μικρότερη σε χρήση ήταν περίπου στις 32 ώρες & η μεγαλύτερη περίπου 50 ώρες.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω συνήθως SoT κοιτάω , και έπαιζα απο 7 έως 9 νομίζω

Link to comment
Share on other sites

να πω οτι μετα απο λιγο και πριν το βαλω για φορτιση οι ειδοποιησεις ξεκινησαν να φαινονται και παλι κανονικα στην lock screen. Αν καταλαβε οτι το καλωδιο ηταν διπλα του και ετοιμαζοταν να το ταισω μιλαμε για πραγματικα τεχνητη νοημοσυνη :p :lol:

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

να πω οτι μετα απο λιγο και πριν το βαλω για φορτιση οι ειδοποιησεις ξεκινησαν να φαινονται και παλι κανονικα στην lock screen. Αν καταλαβε οτι το καλωδιο ηταν διπλα του και ετοιμαζοταν να το ταισω μιλαμε για πραγματικα τεχνητη νοημοσυνη :p :lol:
Ε φίλε μου το AI πληρώνεις! Χεχεχ!

Εγώ πάλι έβγαλα με την πρώτη φόρτιση 3 μέρες και 8:30 ώρες sot. 80-20 wifi-data. Βέβαια τα βράδια το κλείνω (6 ωρες περίπου) οπότε βοηθάει και αυτό αλλά έδωσα πόνο στα social αυτές τις 3 μέρες και δεν έπεφτε με τίποτα!

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω συνήθως SoT κοιτάω , και έπαιζα απο 7 έως 9 νομίζω
Το sot που το βλέπεις?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Androbench είναι η εφαρμογή . Το πρώτο είναι που θέλω να δω ,την ταχύτητα . Φίλος έχει 100mb/s παραπάνω και σε εγκαταστάσεις εφαρμογών η λογική λέει ότι θα έχει διαφορά . Εσείς τι έχετε;cc6b0ce979445ec90c895841c0502fd9.jpg

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...