Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Led δουλεύει κανονικά? Πως ρυθμίζεται?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα χθες αυτη τη θηκη. πολυ καλη. πιανει ωραια το κινητο.ενα κλικ πιο χοντρη απο την μαμα.

https://www.ebay.co.uk/itm/Silikon-H%C3%BClle-f%C3%BCr-Huawei-Mate-10-Pro-schwarz-Lederoptik-Case/372173703008?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

 

και αυτο το tempered το οποίο δεν προλαβα να το βαλω.

https://www.ebay.co.uk/itm/1-x-Huawei-Mate-10-Pro-Glas-Folie-klar-Panzerglas-f%C3%BCr-Mate-10-Pro/232580343474?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Link to comment
Share on other sites

Το Led δουλεύει κανονικά? Πως ρυθμίζεται?
To led δουλευει κανονικα, σε κάποιες εφαρμογές αλλάζει χρώμα. Δεν έχει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση. Απλά το ενεργοποιεις η το απενεργοπειεις.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

παντως απο θήκες ρίξτε μια ματια και στις Ringke. Εγώ τέτοια είχα και ήμουν πολύ ευχαριστημένος! Στα συν οτι είχε μέσα και ένα προστατευτικό για την πλάτη του κινητού!
Link to comment
Share on other sites

Για όσους κάνουν χρήση τις κουκιδας και κρύβουν την μπάρα πλοήγησης δοκιμάστε το Jtouch απο play store.Περισσότερα gestures δονηση κλπ.Οτι καλύτερό.
Ωραίος, πολύ καλή πρόταση! Απλά μου εμφανίζει το μήνυμα από system Android (όπως και στο messenger) που λέει ότι γράφει πάνω από άλλες εφαρμογές και είναι εκνευριστικό... Μάλλον θα το αφήσω μέχρι να διορθωθεί αυτό... Εσένα στο εμφανίζει?

 

Ερώτηση... Στο mate 9 μπορούσα να κουμπώσω επάνω usb stick και να μεταφέρω αρχεία... Προσπάθησα να το κάνω χθες και στο 10 και δεν το εμφανίζει... Μήπως έχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να ενεργοποιήσω και δεν το θυμάμαι?

Link to comment
Share on other sites

παντως απο θήκες ρίξτε μια ματια και στις Ringke. Εγώ τέτοια είχα και ήμουν πολύ ευχαριστημένος! Στα συν οτι είχε μέσα και ένα προστατευτικό για την πλάτη του κινητού!
Αυτή έχω κ εγώ, πολύ καλή από θέμα προστασίας.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το χοντραίνει πολύ το κινητό;
Περίπου 2,5-3 χιλιοστά περιμετρικά.

Αισθητικά σίγουρα το χαλάει.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το χοντραίνει πολύ το κινητό;

 

Η συγκεκριμενη που είχα εγώ θα έλεγα πως είναι παρεμφερή με Spigen , αλλα πιο στρογγυλεμένη. Και πολυ καλό κράτημα στο χέρι

https://www.ringkestore.com/products/huawei-mate-10-pro-ringke-fusion?variant=5187710320667

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα

 

εχω εδω και λιγο καιρο το mate 10 pro και αντιμετωπιζω προβλημα με τα emails μου. στο προηγουμενο μου κινητο(xiaomi mi max) ειχα εγκαταστησει και αγορασει μαλιστα το aquamail το οποιο για εμενα προσωπικα ειναι τοπ...εκει ολα καλα!! τωρα με το νεο κινητο το προβλημα ειναι οτι ενω λαμβανει κανονικα τα mails οταν πατησω να ανοιξει ενα τοτε μου βγαζει οτι φορτωνει και τιποτα...μενει εκει. Μετα απο λιγο αν δοκιμασω ξανα καμια φορα ανοιγει και μετα παλι τα ιδια. Κατεβασα επισης και διαφορες αλλες εφαρμογες mails να δω αν ευθυνεται η συγκεκριμενη και τιποτα , κι εκει τα ιδια. Με την ηδη εγκατεστημενη εφαρμογη mail που εχει μεσα ολα δουλευουν μια χαρα αλλα δεν μου αρεσει καθολου ! καλεσα στην huawei και μου ειπανε οτι δεν ευθυνεται το κινητο αλλα ισως οι εφαρμογες δεν ειναι ακομα συμβατες 100% με το android oreo. Μπορει καποιος να δωσει καποια λυση η καποια ιδεα για το πως μπορει να διορθωθει το θεμα ? Σας ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα

 

εχω εδω και λιγο καιρο το mate 10 pro και αντιμετωπιζω προβλημα με τα emails μου. στο προηγουμενο μου κινητο(xiaomi mi max) ειχα εγκαταστησει και αγορασει μαλιστα το aquamail το οποιο για εμενα προσωπικα ειναι τοπ...εκει ολα καλα!! τωρα με το νεο κινητο το προβλημα ειναι οτι ενω λαμβανει κανονικα τα mails οταν πατησω να ανοιξει ενα τοτε μου βγαζει οτι φορτωνει και τιποτα...μενει εκει. Μετα απο λιγο αν δοκιμασω ξανα καμια φορα ανοιγει και μετα παλι τα ιδια. Κατεβασα επισης και διαφορες αλλες εφαρμογες mails να δω αν ευθυνεται η συγκεκριμενη και τιποτα , κι εκει τα ιδια. Με την ηδη εγκατεστημενη εφαρμογη mail που εχει μεσα ολα δουλευουν μια χαρα αλλα δεν μου αρεσει καθολου ! καλεσα στην huawei και μου ειπανε οτι δεν ευθυνεται το κινητο αλλα ισως οι εφαρμογες δεν ειναι ακομα συμβατες 100% με το android oreo. Μπορει καποιος να δωσει καποια λυση η καποια ιδεα για το πως μπορει να διορθωθει το θεμα ? Σας ευχαριστω .

Το ίδιο πρόβλημα το είχα κι εγώ με τη δική του εφαρμογή για τα mail. Δεν είχα δοκιμάσει άλλη πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Εγώ πάντως έχω από την αρχή BlueMail και δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Για δείτε το λίγο.
Επιβεβαιώνω... Και το gmail και το blue mail, που τα δουλεύω, λειτουργούν απροβλημάτιστα...
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω... Και το gmail και το blue mail, που τα δουλεύω, λειτουργούν απροβλημάτιστα...

 

Εγώ με την email εφαρμογή του κινητού είχα θέμα. Έχω δύο λογαριασμούς Gmail και έναν Hotmail και τον Hotmail λογαριασμό δεν μπορούσε με τίποτα να τον συγχρονίσει. Δεν εμφανιζόταν κανένα μήνυμα ενώ οι άλλοι δύο δούλευαν άριστα. Πήγα να δοκιμάσω την gmail εφαρμογή του κινητού που δουλεύω απροβλημάτιστα στο tablet μου και ενώ δεν είχα πρόβλημα με τα 3 accounts μου, το πετύχαινα σε άσχετες στιγμές στην μπάρα κατάστασης να προσπαθεί να συγχρονίσει ακόμα και όταν δεν είχα internet στο κινητό και δεν σταμάταγε η προσπάθεια για συγχρονισμό μέχρι να ανοίξω το internet. Φυσικά το ξήλωσα γιατί κάτι τέτοιο θα ήταν ό,τι χειρότερο για την μπαταρία του κινητού αλλά και τους πόρους του επεξεργαστή και της RAM καθώς φαντάζομαι το βράδυ πχ σε flight mode να "ξυπνήσει" η εφαρμογή και να προσπαθεί να συνδεθεί στο internet και να συγχρονίσει μέχρι το πρωί που θα το συνδέσω στο internet.:blink:

Έβαλα τελικά το hotmail app από το store και δουλεύει ακαριαία και απροβλημάτιστα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, πολύ καλή πρόταση! Απλά μου εμφανίζει το μήνυμα από system Android (όπως και στο messenger) που λέει ότι γράφει πάνω από άλλες εφαρμογές και είναι εκνευριστικό... Μάλλον θα το αφήσω μέχρι να διορθωθεί αυτό... Εσένα στο εμφανίζει?

 

Αυτό είναι θέμα του Oreo. Εγώ χρησιμοποιώ το autonotification για να μπλοκαρω αυτού του είδους τους ειδοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα

 

εχω εδω και λιγο καιρο το mate 10 pro και αντιμετωπιζω προβλημα με τα emails μου. στο προηγουμενο μου κινητο(xiaomi mi max) ειχα εγκαταστησει και αγορασει μαλιστα το aquamail το οποιο για εμενα προσωπικα ειναι τοπ...εκει ολα καλα!! τωρα με το νεο κινητο το προβλημα ειναι οτι ενω λαμβανει κανονικα τα mails οταν πατησω να ανοιξει ενα τοτε μου βγαζει οτι φορτωνει και τιποτα...μενει εκει. Μετα απο λιγο αν δοκιμασω ξανα καμια φορα ανοιγει και μετα παλι τα ιδια. Κατεβασα επισης και διαφορες αλλες εφαρμογες mails να δω αν ευθυνεται η συγκεκριμενη και τιποτα , κι εκει τα ιδια. Με την ηδη εγκατεστημενη εφαρμογη mail που εχει μεσα ολα δουλευουν μια χαρα αλλα δεν μου αρεσει καθολου ! καλεσα στην huawei και μου ειπανε οτι δεν ευθυνεται το κινητο αλλα ισως οι εφαρμογες δεν ειναι ακομα συμβατες 100% με το android oreo. Μπορει καποιος να δωσει καποια λυση η καποια ιδεα για το πως μπορει να διορθωθει το θεμα ? Σας ευχαριστω .

 

 

 

το ειχα και εγω αυτο με ενα samsung χτες και το προβλημα ειναι το Android System Web Viewer δοκιμασε πρωτα μηπως εχει κανα update αλλιως το παρακατω

Go into settings- app manager- Android System Web Viewer uninstall updates, or if that option isn't available, disable the app. Restart your phone, and everything works like it should again. Just make sure you have auto updates turned off or it will happen again.

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.gr/search?q=generali+ασφαλιστικη+τηλεφωνο&oq=Generali+&aqs=chrome.3.69i57j0j5j0.4928j0j4&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8&dlnr=1&sei=GcRfWu6bO-PN6QST7Z-gAg#dlnr=1&lkt=LocalPoiReviews&trex=m_t:lcl_akp,rc_f:nav,rc_ludocids:13727547776125772963,rc_q:GENERALI%2520HELLAS%2520%25CE%2591%25CE%259D%25CE%25A9%25CE%259D%25CE%25A5%25CE%259C%25CE%259F%25CE%25A3%2520%25CE%2591%25CE%25A3%25CE%25A6%25CE%2591%25CE%259B%25CE%2599%25CE%25A3%25CE%25A4%25CE%2599%25CE%259A%25CE%2597%2520%25CE%2595%25CE%25A4%25CE%2591%25CE%2599%25CE%25A1%25CE%2599%25CE%2591%252C%2520%25CE%2597%25CE%25BB%25CE%25AF%25CE%25B1%2520%25CE%2597%25CE%25BB%25CE%25AF%25CE%25BF%25CF%2585%252035%252C%2520%25CE%2591%25CE%25B8%25CE%25AE%25CE%25BD%25CE%25B1%2520117%252043,ru_q:GENERALI%2520HELLAS%2520%25CE%2591%25CE%259D%25CE%25A9%25CE%259D%25CE%25A5%25CE%259C%25CE%259F%25CE%25A3%2520%25CE%2591%25CE%25A3%25CE%25A6%25CE%2591%25CE%259B%25CE%2599%25CE%25A3%25CE%25A4%25CE%2599%25CE%259A%25CE%2597%2520%25CE%2595%25CE%25A4%25CE%2591%25CE%2599%25CE%25A1%25CE%2599%25CE%2591%252C%2520%25CE%2597%25CE%25BB%25CE%25AF%25CE%25B1%2520%25CE%2597%25CE%25BB%25CE%25AF%25CE%25BF%25CF%2585%252035%252C%2520%25CE%2591%25CE%25B8%25CE%25AE%25CE%25BD%25CE%25B1%2520117%252043

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην είστε & πολύ άνετοι νέα την ασφάλεια & καλά στα @@ το έχω ασφαλίσει ότι & αν πάθει διότι μάλλον θα μείνετε χωρίς τηλέφωνο. Διαβάστε σχόλια για την εν λόγω εταιρεία & ίσως μπείτε σε σκέψη.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι σχέση έχουν Γενικά Σχόλια για την Ασφαλιστική (που μπορείς να βρεις σε κάθε εταιρία και προιον)

 

Από προσωπική εμπειρία σε 2 συσκευες στέλνοντας ένα email με όλα τα απαραίτητα έγγραφα σε περίπου 3 εβδομάδες πήρα τα χρήματα (μέχρι τελευταίο ευρω) με υδραυλικές διαδικασίες ...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχουν Γενικά Σχόλια για την Ασφαλιστική (που μπορείς να βρεις σε κάθε εταιρία και προιον)

 

Από προσωπική εμπειρία σε 2 συσκευες στέλνοντας ένα email με όλα τα απαραίτητα έγγραφα σε περίπου 3 εβδομάδες πήρα τα χρήματα (μέχρι τελευταίο ευρω) με υδραυλικές διαδικασίες ...

Εγώ είπα βλέποντας σχόλια του στιλ περιμένω αποζημίωση 3 μήνες & αποζημιώθηκα αντί για 3000€ 700€ είπα απλά να είμαστε πιο προσεκτικοί με το κινητό μας & να μην είμαστε χαλαροί & καλά δεν τρέχει τίποτα ότι & αν πάθει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είπα βλέποντας σχόλια του στιλ περιμένω αποζημίωση 3 μήνες & αποζημιώθηκα αντί για 3000€ 700€ είπα απλά να είμαστε πιο προσεκτικοί με το κινητό μας & να μην είμαστε χαλαροί & καλά δεν τρέχει τίποτα ότι & αν πάθει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η συζήτηση γι αυτό γίνεται στα φόρουμ για ενημέρωση γενικά. Εγώ είδα κάτι & θεωρούσα σωστό να το πω. Εσύ έχεις προσωπική εμπειρία & μπράβο σου που μας ενημέρωσες. Πληρώθηκες από κλοπή? & σε αποζημιώσαν την τιμή που το πήρες ή την τιμή που έπαιζε στην αγορά τότε?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι που παρατήρησα & δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου. Χθες βράδυ φόρτισα το κινητό & για πρώτη φορά δεν περίμενα να φορτίσει για να το βγάλω. Το έβαλα 23.00 & το έβγαλα κάποια στιγμή στον ύπνο μου 02.00 περίπου. Η σημερινή χρήση στην φωτογραφία. Δεν έχω πολύ χρήση οθόνης αλλά αρκετά τηλέφωνα με σύνδεση Bluetooth & 4g ανοιχτά από τις 04.30 που ξύπνησα μέχρι & τώρα 18.00.

Εχω την αίσθηση ότι η μπαταρία δεν τελείωνει fc38e7ee8a19f2646fe433a2b3479d00.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Η Ringke έκατσε μια χαρά. Δεν είναι χοντρή θήκη. Τζάμι πήρα της terrapin αλλά δυστυχώς δεν είναι καλό. Σε υφή και διαφάνεια μια χαρά αλλά είναι στενό περιμετρικά και φαίνεται άσχημα. Σε ενοχλεί στα βίντεο πολύ π.χ.

Κάνα γυαλί που να πιάνει καλά περιμετρικά ξέρει κανένας; Όχι φουλ γιατί θα έχει πρόβλημα με την θήκη. Μην την πατήσω πάλι. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μου στέλνουν μήνυμα μου βγάζει το εικονίδιο στην οθόνη μπροστά, όταν απαντήσω και μου ξανά στείλουν στο δεύτερο μήνυμα δεν μου βγάζει εικονίδιο, στο τρίτο που θα μου στείλουν θα το βγάλει πάλι.. Τι γίνεται, το πάει εναλλάξ χαχα; Δεν έχω παρατηρήσει μετά αν βγάζει ή όχι γιατί συνήθως μέχρι τρία μου στέλνουν στη σειρά τύπου τσατ (μου στέλνουν, στέλνω, μου στέλνουν κτλ.)

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρά: μαμά, msvii, ringke fusion

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Nομιζω οτι ειναι πιο ωραιες θηκες αυτες. Περιμενω την μεσσαια. Και την ringke που ειδα ομως,ειναι πολυ ομορφη εξισου!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Η Ringke έκατσε μια χαρά. Δεν είναι χοντρή θήκη. Τζάμι πήρα της terrapin αλλά δυστυχώς δεν είναι καλό. Σε υφή και διαφάνεια μια χαρά αλλά είναι στενό περιμετρικά και φαίνεται άσχημα. Σε ενοχλεί στα βίντεο πολύ π.χ.

Κάνα γυαλί που να πιάνει καλά περιμετρικά ξέρει κανένας; Όχι φουλ γιατί θα έχει πρόβλημα με την θήκη. Μην την πατήσω πάλι. Ευχαριστώ.

Εγώ έχω τη μαμά θήκη συλικονης που είχε μέσα και έχω βάλει ένα τζαμακι της mofi fullscreen μαύρο και δεν το σηκώνει και έχει πολύ καλή αίσθηση και κύλιση.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...