Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους κάνουν χρήση τις κουκιδας και κρύβουν την μπάρα πλοήγησης δοκιμάστε το Jtouch απο play store.Περισσότερα gestures δονηση κλπ.Οτι καλύτερό.
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι λόγο oreo θυμάμαι έτσι δούλευε το Facebook και στο 5T με oreo beta

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άκυρο μετά από 2 εβδομάδες ανοιξα πάλι το Note 8 και παρατήρησα ότι πλέον και εκεί έτσι λειτουργεί χωρίς φυσικά να έχει πάρει την Android 8... Ισως κάποιο από τα τελευταία updates του Facebook το εκανε να λειτουργεί έτσι.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο μετά από 2 εβδομάδες ανοιξα πάλι το Note 8 και παρατήρησα ότι πλέον και εκεί έτσι λειτουργεί χωρίς φυσικά να έχει πάρει την Android 8... Ισως κάποιο από τα τελευταία updates του Facebook το εκανε να λειτουργεί έτσι.
Εγώ πάντως στο mi note 3 με την τελευταία έκδοση του Facebook δεν έχω κανένα θέμα.

Νερό πάει το scrolling.

7.1.1 nougat

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο μετά από 2 εβδομάδες ανοιξα πάλι το Note 8 και παρατήρησα ότι πλέον και εκεί έτσι λειτουργεί χωρίς φυσικά να έχει πάρει την Android 8... Ισως κάποιο από τα τελευταία updates του Facebook το εκανε να λειτουργεί έτσι.

 

σε εμένα πάντως με Note 8 νομίζω πως τσουλάει κανονικά:worry:

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο μετά από 2 εβδομάδες ανοιξα πάλι το Note 8 και παρατήρησα ότι πλέον και εκεί έτσι λειτουργεί χωρίς φυσικά να έχει πάρει την Android 8... Ισως κάποιο από τα τελευταία updates του Facebook το εκανε να λειτουργεί έτσι.
Η πιο βαριά και buggy εφαρμογή σε όλο το Playstore πρέπει ναναι

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η πιο βαριά και buggy εφαρμογή σε όλο το Playstore πρέπει ναναι

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

 

Καλα οτι είναι βαρια είναι. Και παλαιότερα τουλάχιστον , δε ξέρω αν έχει βελτιωθεί τώρα , ξέρω πως κατανάλωνε αρκετή μπαταρία..Στο iphone νομίζω πως είχε βελτιωθεί αρκετα τελευταία σε σχέση με παλαιότερα.

Edited by johnny777
Link to comment
Share on other sites

Η πιο βαριά και buggy εφαρμογή σε όλο το Playstore πρέπει ναναι

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

Σωστά. Πολύ μέτρια εφαρμογή και πάρα πολύ βαριά. Τυχαία μόλις έκανε update και σκρολαρει πολύ γρήγορα.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 13 μέρες ήρθε η θήκη που είχα παραγγείλει απο Κωτσοβολο στα 21 ευρώ + 4 μεταφορικά . https://www.kotsovolos.gr/site/search.jsp?searchfordisplay=Huawei+Mate+10+Pro+Deep+Blue&searchfor=Huawei%2520Mate%252010%2520Pro%2520Deep%2520Blue&msearch=1&searchgo=Submit

Η αίσθηση στην αφή ειναι καταπληκτική premium αίσθηση και στο ημιδιαφανή κομμάτι βλέπεις την ωρα και απαντάς σε κλήσεις. Αραγε υπάρχει καποια αλλη ρύθμιση για παραπάνω λειτουργίες ?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 13 μέρες ήρθε η θήκη που είχα παραγγείλει απο Κωτσοβολο στα 21 ευρώ + 4 μεταφορικά . https://www.kotsovolos.gr/site/search.jsp?searchfordisplay=Huawei+Mate+10+Pro+Deep+Blue&searchfor=Huawei%2520Mate%252010%2520Pro%2520Deep%2520Blue&msearch=1&searchgo=Submit

Η αίσθηση στην αφή ειναι καταπληκτική premium αίσθηση και στο ημιδιαφανή κομμάτι βλέπεις την ωρα και απαντάς σε κλήσεις. Αραγε υπάρχει καποια αλλη ρύθμιση για παραπάνω λειτουργίες ?

 

Αυτή την θήκη έχω και εγώ και θεωρώ ότι είναι και η καλύτερη.Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει κάποιος να βάλει ζελατίνες, γυαλάκια κ.τ.λ όταν μπορεί να έχει την συγκεκριμένη με τόσο μικρό πάχος και το απίστευτο ημιδιάφανο μέρος που σου παρέχει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες.

Πας ρυθμίσεις/έξυπνη βοήθεια/έξυπνο κάλυμμα/και επιλέγεις α)παράθυρο β) έξυπνο κάλυμμα on.

H παραπάνω διαδρομή είναι για όσους έχουν την θήκη και δεν βλέπουν τις πληροφορίες που είπα παραπάνω.Εσύ από ότι κατάλαβα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την θήκη έχω και εγώ και θεωρώ ότι είναι και η καλύτερη.Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει κάποιος να βάλει ζελατίνες, γυαλάκια κ.τ.λ όταν μπορεί να έχει την συγκεκριμένη με τόσο μικρό πάχος και το απίστευτο ημιδιάφανο μέρος που σου παρέχει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες.

Πας ρυθμίσεις/έξυπνη βοήθεια/έξυπνο κάλυμμα/και επιλέγεις α)παράθυρο β) έξυπνο κάλυμμα on.

H παραπάνω διαδρομή είναι για όσους έχουν την θήκη και δεν βλέπουν τις πληροφορίες που είπα παραπάνω.Εσύ από ότι κατάλαβα είσαι οκ.

Το κινητό είναι εκτεθειμένο από πάνω & από κάτω. Πίστεψε με αν έχεις μωρά παιδιά & κατά λάθος το πάρουν στα χέρια τους θα πέσει κλάμα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση... Έχω το Mate 10 (όχι pro, όχι Lite) και παρατήρησα ότι στην εφαρμογή Facebook το scrolling είναι πάρα πολύ βαρύ -

σφιχτό σε σχέση με άλλες συσκευές (όπως πχ το NOTE 8 που εχω) δηλαδή οταν το δουλεύω με το 1 χέρι κάνω προς τα πάνω με δύναμη - φορά για να μπορέσω να δω τα επόμενα 2 θέματα ενω αν το κανω αυτό στο NOTE θα περασουν και 20 θέματα... Με το 2ο χέρι οκ πάει πιο κάτω αλλα και πάλι οχι οσο είχα συνηθίσει.... Στις υπόλοιπες εφαρμογές(Instagram, Google+, browsing) λειτουργεί οπως λειτουργούσε σε όλες μου τις συσκευές... Μόνο στο Facebook το κάνει και δεν έχει κολλήματα ή σπασίματα...

Έχει κανείς παρατήρηση κάτι παρόμοιο στο PRO?

 

Edit : Άκυρο μετά από 2 εβδομάδες ανοιξα πάλι το Note 8 και παρατήρησα ότι πλέον και εκεί έτσι λειτουργεί χωρίς φυσικά να έχει πάρει την Android 8... Ισως κάποιο από τα τελευταία updates του Facebook το εκανε να λειτουργεί έτσι.

Βρήκα μια έκδοση λιγοο παλιότερη που δουλεύει τέλεια και στην ανέβασα εδώ..

Επίσης την έκανα sign ωστε να μην βγάζει αναβάθμιση στο playstore..Παρ'τη αν θες..

https://drive.google.com/uc?id=1M5rgty7GI87ZNRcK7cUy8KB8T12SBuEj&export=download

 

 

 

 

Στη παρέα σας και'γω απο χτες :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφαγα το πρώτο καλό bug. Ενώ διάβαζα τα του forum έκανε σαν reboot έβγαλε το logo τής Huawei μου ζήτησε το pin του κλειδώματος & άνοιξε το κινητό με δίκτυο κανονικά. 15 ημερών το κινητό. Για να τα λέμε όλα τέτοια reboot έχω φάει & από όλες τις ναυαρχίδες της Sami.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την θήκη έχω και εγώ και θεωρώ ότι είναι και η καλύτερη.Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει κάποιος να βάλει ζελατίνες, γυαλάκια κ.τ.λ όταν μπορεί να έχει την συγκεκριμένη με τόσο μικρό πάχος και το απίστευτο ημιδιάφανο μέρος που σου παρέχει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες.

Πας ρυθμίσεις/έξυπνη βοήθεια/έξυπνο κάλυμμα/και επιλέγεις α)παράθυρο β) έξυπνο κάλυμμα on.

H παραπάνω διαδρομή είναι για όσους έχουν την θήκη και δεν βλέπουν τις πληροφορίες που είπα παραπάνω.Εσύ από ότι κατάλαβα είσαι οκ.

 

Πράγματι και για μένα είναι η καλύτερη. Ευχαριστώ πάντως για την γρήγορη απάντησή σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την θήκη έχω και εγώ και θεωρώ ότι είναι και η καλύτερη.Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει κάποιος να βάλει ζελατίνες, γυαλάκια κ.τ.λ όταν μπορεί να έχει την συγκεκριμένη με τόσο μικρό πάχος και το απίστευτο ημιδιάφανο μέρος που σου παρέχει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες.

Πας ρυθμίσεις/έξυπνη βοήθεια/έξυπνο κάλυμμα/και επιλέγεις α)παράθυρο β) έξυπνο κάλυμμα on.

H παραπάνω διαδρομή είναι για όσους έχουν την θήκη και δεν βλέπουν τις πληροφορίες που είπα παραπάνω.Εσύ από ότι κατάλαβα είσαι οκ.

Δεν προστατεύει περιμετρικά το κινητό...πάνω και κάτω δεν το καλύπτει. Κατά το πέσιμο μπορεί να ανοίξει και να κλαις την οθόνη. Επιπλέον δεν είναι κ ό.τι πιο ευχάριστο για το σερφάρισμα και για να βγάζεις φωτογραφίες. Σε όλα τα κινητά μου με αυτά τις θήκες είχα σημάδια. Αν σε ενδιαφέρει πρώτα η προστασία τότε πας για θήκη που το καλύπτει πλάτη και περιμετρικά και φυσικά τζαμάκι για οθόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν προστατεύει περιμετρικά το κινητό...πάνω και κάτω δεν το καλύπτει. Κατά το πέσιμο μπορεί να ανοίξει και να κλαις την οθόνη. Επιπλέον δεν είναι κ ό.τι πιο ευχάριστο για το σερφάρισμα και για να βγάζεις φωτογραφίες. Σε όλα τα κινητά μου με αυτά τις θήκες είχα σημάδια. Αν σε ενδιαφέρει πρώτα η προστασία τότε πας για θήκη που το καλύπτει πλάτη και περιμετρικά και φυσικά τζαμάκι για οθόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι ακριβώς, κλαίμε ένα s7edge που έπεσε άνοιξε η θήκη και έσπασε στη γωνία που έμενε ακάλυπτο.. Εγώ, τη θεωρώ παντελώς άχρηστη.. Η λύση είναι μία καλή θήκη που να καλύπτει και περιμετρικά και ένα tempered glass..

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, κλαίμε ένα s7edge που έπεσε άνοιξε η θήκη και έσπασε στη γωνία που έμενε ακάλυπτο.. Εγώ, τη θεωρώ παντελώς άχρηστη.. Η λύση είναι μία καλή θήκη που να καλύπτει και περιμετρικά και ένα tempered glass..

 

Κι εγω εχω να βαλω τετοια απο το g2 ππυ ειχε γεμισει σημαδια πανω κ κατω..

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 13 μέρες ήρθε η θήκη που είχα παραγγείλει απο Κωτσοβολο στα 21 ευρώ + 4 μεταφορικά . https://www.kotsovolos.gr/site/search.jsp?searchfordisplay=Huawei+Mate+10+Pro+Deep+Blue&searchfor=Huawei%2520Mate%252010%2520Pro%2520Deep%2520Blue&msearch=1&searchgo=Submit

Η αίσθηση στην αφή ειναι καταπληκτική premium αίσθηση και στο ημιδιαφανή κομμάτι βλέπεις την ωρα και απαντάς σε κλήσεις. Αραγε υπάρχει καποια αλλη ρύθμιση για παραπάνω λειτουργίες ?

 

Εμένα πάλι, μου ήρθε σήμερα μήνυμα από Κώτσο ότι θα καθυστερήσει λόγω αναβολής παραλαβής από τον προμηθευτή. Κι εγώ στα 25 μαζί με μεταφορικά από το "παζάρι" του Κώτσου. Στο μεταξύ επειδή φανταζόμουν ότι θα αργήσει πήρα και την QIN της NILLKIN , σε μάυρο, με σχεδόν ίδιο παράθυρο . Πάρα πολύ καλή αίσθηση, κουμπώνει τέλεια στο κινητό και ενεργοποιείται και εδώ η λειτουργία της έξυπνης θήκης. Περιμένω να μου έρθει και το tempered Glass της NILLKIN.

Να ρωτήσω κάτι τα παιδιά που έχουν την γνήσια θήκη. Έχει βάλει κάποιος από εσάς και tempered Glass; Χωράει με την γνήσια θήκη; Κλείνει καλά; Με την QIN (έτσι όπως την βλέπω που κάθεται), θα κλείνει με το TG.

Και επίσης εμένα δε μου εμφανίζει στο παράθυρο, όταν κλείνει, τον καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Την είχα παραγγείλει κι εγώ από το Κωτσόβολο με το παζάρι. Την ακύρωσα την προηγούμενη εβδομάδα. 24.90 την πήρα ετοιμοπαράδοτη από το play247. Αν βρω μια καλή soft, αφήνω στην άκρη την flip.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν προστατεύει περιμετρικά το κινητό...πάνω και κάτω δεν το καλύπτει. Κατά το πέσιμο μπορεί να ανοίξει και να κλαις την οθόνη. Επιπλέον δεν είναι κ ό.τι πιο ευχάριστο για το σερφάρισμα και για να βγάζεις φωτογραφίες. Σε όλα τα κινητά μου με αυτά τις θήκες είχα σημάδια. Αν σε ενδιαφέρει πρώτα η προστασία τότε πας για θήκη που το καλύπτει πλάτη και περιμετρικά και φυσικά τζαμάκι για οθόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σαφώς χρειάζεται κάτι να τη κρατά κλειστή, κι αυτό το έχουν αρκετές τέτοιες θήκες, πχ μαγνητάκι ή κάποια "γλώσσα" (πάνω ή κάτω, ανάλογα πώς ανοίγει η θήκη)..

 

Σε καθημερινή χρήση προσωπικά προτιμώ τις flip για μέγιστη προστασία...κι έπειτα αυτή θήκη δεν αποκλείει και τη χρήση tempered glass

...καλό το τζαμάκι που εφαρμόζει στην οθόνη, αλλά προτιμώ μια λεπτή μεταλλική πλάκα αν το κινητό πιέζεται στο πορτοφόλλι/τσάντα πάνω σε άλλα αντικείμενα...μπορεί να γλιτώσεις και μικροφθορές, πχ γρατσουνιές περιμετρικά του τζαμιού σε αυτά τα νέα κινητά που δεν μπορούν να καλυφθεί ολόκληρη η οθόνη τους με τζαμάκι...

Μπορεί να ανεβάσει κάποιος κανά σύντομο βιντεάκι 5-10 δευτερόλεπτα, με ενεργοποιημένο το OIS, για να δούμε πόσο σταθερό κρατάει το πλάνο σε κανονικό περπάτημα (όχι αργό βάδισμα) ;;

 

Βιντεάκια που έχω δει άλλες φορές δείχνουν αρκετό ταρακούνημα, άλλες αρκετά σταθερό πλαίσιο...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, κλαίμε ένα s7edge που έπεσε άνοιξε η θήκη και έσπασε στη γωνία που έμενε ακάλυπτο.. Εγώ, τη θεωρώ παντελώς άχρηστη.. Η λύση είναι μία καλή θήκη που να καλύπτει και περιμετρικά και ένα tempered glass..

 

Πιθανόν να μην την έχετε δει από κοντά.Δεν είναι και σαν τα κλασικά book cover από δέρμα η δερματίνη που ξέρουμε που προστάτευε τα κινητά αλλά τα έκανε χοντροκομμένα. Είναι ένα book cover κυριλέ, λεπτό με ημιδιάφανη πρόσοψη και στις τέσσερις γωνίες έχει κύρτωμα και προστατεύει ικανοποιητικά.

Ξαναλέω για να μην παρεξηγηθώ..... εδωσα τόσα λεφτά για το κινητό και επειδή κυκλοφορώ με τσαντάκι ,που σημαίνει ύπαρξη κλειδιών και άλλων επικίνδυνων αντικειμένων για το κινητό ήθελα book cover. Όχι όμως από αυτά με τις δερματίνες που του δίνουν όγκο για λόγους αισθητικής. Ρίσκο ? ναι αλλά μικρό, αισθητική? ναι αλλά μεγάλη!!!

Link to comment
Share on other sites

Και την έχουμε δει από κοντά και την έχουμε :) Φυσικά και έχει design και φρου φρου και αρώματα! θα είμαστε εδώ σε λίγο καιρό που θα έχεις γρατσουνιές από τα κλειδιά πάνω και κάτω... lol

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Και την έχουμε δει από κοντά και την έχουμε :) Φυσικά και έχει design και φρου φρου και αρώματα! θα είμαστε εδώ σε λίγο καιρό που θα έχεις γρατσουνιές από τα κλειδιά πάνω και κάτω... lol

 

Τι να σου πω... μπορεις να έχεις δίκιο,,θα προσέχω..lol

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω... μπορεις να έχεις δίκιο,,θα προσέχω..lol
Αν θέλεις να το βάζεις σε τσάντα έτσι, πάρε πουγκί! Άκουσε με :)

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς εσάς που πήρατε τη θήκη με μαγνήτη για το αυτοκίνητο. Χρηστικότητα στο αυτοκίνητο? αλλά και εκτός σαν θήκη? Σε σχέση με τη μαμά θήκη;; Δυσκολεύομαι να αποχωριστώ τη μαμά. Και καμία φώτο αν είναι εφικτό μέσα στο αυτοκίνητο.

Ευχαριστώ!!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Προς εσάς που πήρατε τη θήκη με μαγνήτη για το αυτοκίνητο. Χρηστικότητα στο αυτοκίνητο? αλλά και εκτός σαν θήκη? Σε σχέση με τη μαμά θήκη;; Δυσκολεύομαι να αποχωριστώ τη μαμά. Και καμία φώτο αν είναι εφικτό μέσα στο αυτοκίνητο.

Ευχαριστώ!!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Πολύ καλή. Λειτουργική. Στέκεται όμορφα το κινητό. Η θήκη και σαν θήκη κομψότατη και κυριλέ. Ταξίδι 600χλμ, άψογα. Τί μπαταρία βρε παιδιά. Θα ξεχάσει να πάρω τον φορτιστή και με έβγαλε 2 μέρες. Γύρισα και είχα 31%. Έκλεψα λίγο το βράδυ 5 ώρες flight mode. Και συνεχίζει να είναι βουτυράτο στην χρήση. Τέλειο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...