Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να υποθεσω μεταχειρισμενο θα ειναι. Αν το Xiaomi ειναι επισημη ελληνικη συσκευη απο καταστημα επωνημο τυπου κωτσοβολος/γερμανος τοτε μπορεις να το σκεφτεις αλλα αν ειναι απο σκρουτζομαγαζο τοτε μακρια. Η Xiaomi αρχισε το κλειδωμα οι κινεζικες συσκευες να περνουν μονο κινεζικες roms και πολλοι που εχουν κινεζικες συσκευες με global roms κινδυνευουν με brick Γι'αυτο δεν σου συνιστω να δωσεις μια συσκευη που ειναι επισημη ελληνικη (παρολο που ειναι απο cosmote απ'οτι θυμαμαι) να παρεις μια που μπορει να σου brickarei ή να μην δεχτει ποτε updates. Ασε που περα απο τον 845 δεν εχει να σου προσφερει τιποτα.

Εγω δεν θα την εκανα και αν θελεις να αλλαξεις συσκευη καλυτερα σε ενα 1+ ή S9 παρα σε MIX2s. Στην τελικη δωστο πιο μετα και τσονταρε την διαφορα για το mate 20X που πραγματικα αξιζει περισσοτερο απο τα αλλα mate 20.

 

Ενός μήνα κινητό global version από gearbest με 128gb.Δεν αξίζει λες ε?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θέλει κάποιος να του πουλήσω το κινητό μας το λιγότερο 350 ευρώ (στην Αθήνα), πολύ ευχαρίστως. Έλεγα να το δώσω ώστε να πάρω το 20 pro για να τσιμπήσω και το ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Ενός μήνα κινητό global version από gearbest με 128gb.Δεν αξίζει λες ε?

 

Mate the 10 pro be with you

 

Εγώ δεν θα το έπαιρνα χάνεις σε όλα εκτός του SD845 και ειδικά αν είναι από gearbest που σημαίνει κινεζική συσκευή με global rom.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα το έπαιρνα χάνεις σε όλα εκτός του SD845 και ειδικά αν είναι από gearbest που σημαίνει κινεζική συσκευή με global rom.
Το είδα από κοντά από το φίλο που θα έκανα ανταλλαγή και η οθόνη του ήταν πολύ κακη σε σχέση με του mate.

Μέρα με την νύχτα γωνίες θέασης, χρωματα ακόμη και το λευκό.

Το μαύρο δεν το αναφέρω καν...

Επίσης μερικά νυχτερινά δείγματα που έβγαλα χάνει από το Mate...

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παω σε mix 2s 128gb.Aξιζει λετε η μεταβαση?

 

Ειδες γιατι σου ελεγα πιο πισω οτι ελεγες ψιλο χαζομαρες οτι δεν σε βολευει το mate 10 pro και καλα λογω αναβαθμισεων και μου κοιτας το mix 2s? :)

 

Για την οθονη ειναι λογικα αυτα που γραφεις,το ενα φοραει amoled(mate 10 pro)και το αλλο φοραει ips lcd(mix 2s).

 

Το μονο κινητο ναυαρχιδα της Xiaomi που φοραει amoled ειναι το mi8.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενός μήνα κινητό global version από gearbest με 128gb.Δεν αξίζει λες ε?

 

Mate the 10 pro be with you

 

Αρα και εγγυηση 1χρονου κουκουρουκου απο Κινα αν σου τυχει κατι ετσι,και φυσικα αναλογη μεταπωληση αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ειδες γιατι σου ελεγα πιο πισω οτι ελεγες ψιλο χαζομαρες οτι δεν σε βολευει το mate 10 pro και καλα λογω αναβαθμισεων και μου κοιτας το mix 2s? :)

 

Για την οθονη ειναι λογικα αυτα που γραφεις,το ενα φοραει amoled(mate 10 pro)και το αλλο φοραει ips lcd(mix 2s).

 

Το μονο κινητο ναυαρχιδα της Xiaomi που φοραει amoled ειναι το mi8.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αρα και εγγυηση 1χρονου κουκουρουκου απο Κινα αν σου τυχει κατι ετσι,και φυσικα αναλογη μεταπωληση αργοτερα.

Καλά σίγουρα. Ωραίο σχέδιο το mix 2s, γρήγορο αλλά μέχρι εκεί πιστεύω.

Καλά δεν περίμενα ότι θα ήταν καλύτερη του mate 10 η οθόνη η ισάξια αλλά τόσο χάλια δεν την περίμενα...

Διάβασα σε πολλά reviews ότι είναι χειρότερη και από το mix 2 το απλό...

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε.... Πω... Οπότε αναμένουμε κατευθείαν stable προς τις γιορτές η νωρίτερα?

 

Mate the 10 pro be with you

 

Γιορτες του Πασχα υπολογιζε να εισαι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα Beta projects (εκτός από ένα στην Γερμανία) τελειώνουν 30 Οκτωβρίου οπότε πιστεύω από Νοέμβρη θα ξεκινήσει διανομή. Παντος για τα ρωσικά Mate είδα στο FF έχει βγει έκδοση 112 η οποία δεν ειναι log και με έβαλε σε υποψίες. Αντε με το καλό να έρθει η 9 να πάρει αλλο αέρα η συσκευή.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου γεια σας.

 

Θέλω λίγο τα ‘φώτα’ των παλιότερων κατόχων της συσκευής και ... ειδικών !

 

Έχω το S6 τρία χρόνια. Τα δύο προηγούμενα κινητά μου ήταν πάλι samsung αλλά δίκαρτα που ψιλοκόλλαγαν και γι αυτό επέλεξα να πάω στο S6 να έχω ένα δυνατό εργαλείο. Μετά νομίζω ήρθε και το S6 δίκαρτο. Τέλος πάντων τώρα ήρθε η ώρα της αντικατάστασης.

Ρώτησα για το S9 δίκαρτο ( μιας και πάντα υπάρχει το δεύτερο νούμερο ) και μου είπαν 550 € μείον 100 € για το δικό μου, άρα 450 €.

 

Διαβάζοντας τα σχόλια για το S9 είδα ότι έχει μπαταρία ίδια με το S6 και είναι από τα μεγάλα μείον του κινητού και έτσι το απέρριψα. Ο λόγος που αλλάζω το S6 είναι ότι τους τελευταίους μήνες η μπαταρία του έχει πέσει αρκετά σε σχέση με παλιά με την ίδια πάνω κάτω χρήση. Είμαι απλός χρήστης χωρίς πολλές απαιτήσεις ( θέλω όμως δυνατό κινητό )και θέλω να έχω σχετικά ικανοποιητική αυτονομία.

 

Ψάχνοντας λοιπόν για κάποιο καλό κινητό με καλή μπαταρία έπεσα και στο Huawei mate 10 pro. Τα σχόλια που διάβασα γι αυτό είναι μια χαρά.

Επειδή δεν είμαι πολύ σχετικός με την τεχνολογία, μου το προτείνετε ? Θα έχω θέμα στη λειτουργία του μιας και είμαι συνηθισμένος στα Samsung ? Αυτά με τις αναβαθμίσεις κλπ δεν τα πολύ κατέχω. Στο Samsung όμως ξέρω πως γίνεται.

Τέλος πάντων να μη σας ζαλίζω. Θα ήθελα κάποιες γνώμες.

 

Ευχαριστώ όποιον ασχοληθεί.

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου γεια σας.

 

Θέλω λίγο τα ‘φώτα’ των παλιότερων κατόχων της συσκευής και ... ειδικών !

 

Ευχαριστώ όποιον ασχοληθεί.

 

Το Mate 10 pro έχει καλύτερη μπαταρία από το S9 αλλά τώρα το αν θα βολευτείς το EMUI σε σχέση με του Samsung δεν μπορεί να σου το πει κανένας γιατί είναι καθαρά στον άνθρωπο. Σε απόδοση το S9 έχει καλύτερη όπως και σε κάμερα. Οπότε αν προτεραιότητά σου είναι η αυτονομία τότε το Mate αλλιώς αν προτεραιότητά σου είναι η φωτογραφία τότε το S9.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου γεια σας.

 

Θέλω λίγο τα ‘φώτα’ των παλιότερων κατόχων της συσκευής και ... ειδικών !

 

Έχω το S6 τρία χρόνια. Τα δύο προηγούμενα κινητά μου ήταν πάλι samsung αλλά δίκαρτα που ψιλοκόλλαγαν και γι αυτό επέλεξα να πάω στο S6 να έχω ένα δυνατό εργαλείο. Μετά νομίζω ήρθε και το S6 δίκαρτο. Τέλος πάντων τώρα ήρθε η ώρα της αντικατάστασης.

Ρώτησα για το S9 δίκαρτο ( μιας και πάντα υπάρχει το δεύτερο νούμερο ) και μου είπαν 550 € μείον 100 € για το δικό μου, άρα 450 €.

 

Διαβάζοντας τα σχόλια για το S9 είδα ότι έχει μπαταρία ίδια με το S6 και είναι από τα μεγάλα μείον του κινητού και έτσι το απέρριψα. Ο λόγος που αλλάζω το S6 είναι ότι τους τελευταίους μήνες η μπαταρία του έχει πέσει αρκετά σε σχέση με παλιά με την ίδια πάνω κάτω χρήση. Είμαι απλός χρήστης χωρίς πολλές απαιτήσεις ( θέλω όμως δυνατό κινητό )και θέλω να έχω σχετικά ικανοποιητική αυτονομία.

 

Ψάχνοντας λοιπόν για κάποιο καλό κινητό με καλή μπαταρία έπεσα και στο Huawei mate 10 pro. Τα σχόλια που διάβασα γι αυτό είναι μια χαρά.

Επειδή δεν είμαι πολύ σχετικός με την τεχνολογία, μου το προτείνετε ? Θα έχω θέμα στη λειτουργία του μιας και είμαι συνηθισμένος στα Samsung ? Αυτά με τις αναβαθμίσεις κλπ δεν τα πολύ κατέχω. Στο Samsung όμως ξέρω πως γίνεται.

Τέλος πάντων να μη σας ζαλίζω. Θα ήθελα κάποιες γνώμες.

 

Ευχαριστώ όποιον ασχοληθεί.

 

Εγώ έκανα τη μετάβαση από s6 edge στο mate 10 pro και θα σου πω ότι αξίζει με χίλια. Πάνω κάτω θα στο πουν και οι υπόλοιποι εδώ μέσα.

Η μπαταρία εμένα με το s6 edge στα μισά της ημέρας ήθελε φόρτιση. Με το mate ξεχνάς ότι μπορεί/ίσως και να χρειαστεί να το φορτίσεις μέσα στην ημέρα. Εγώ τώρα σχεδόν ένα χρόνο δεν έχει χρειαστεί να το φορτίσω ποτέ. Και έχω κάνει και δυνατή χρήση, ομως το φορτίζω κάθε βράδυ.

Στα υπόλοιπα της συσκευής θα σε ξενίσει λίγο η οθόνη και το keyboard αλλά είναι θέμα συνήθειας. Από την άλλη θα εκπλαγείς με τη ταχύτητα σε όλα, από δακτυλικό αποτύπωμα ως άνοιγμα εφαρμογών και ότι άλλο. Και σε κάμερα θα ανέβεις πολλά επίπεδα.

Δε κρύβω δε ότι κι εγώ ήμουν ανάμεσα σε Mate και s9 το plus όμως και πριν βγει στην αγορα. Πήγα σε mate γιατί δεν ήθελα πάλι edge οθόνη και προτίμησα καλύτερη μπαταρία και περισσότερο αρχικό χώρο 128Gb και ας μην έχει επέκταση sd.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου γεια σας.

 

Θέλω λίγο τα ‘φώτα’ των παλιότερων κατόχων της συσκευής και ... ειδικών !

 

Έχω το S6 τρία χρόνια. Τα δύο προηγούμενα κινητά μου ήταν πάλι samsung αλλά δίκαρτα που ψιλοκόλλαγαν και γι αυτό επέλεξα να πάω στο S6 να έχω ένα δυνατό εργαλείο. Μετά νομίζω ήρθε και το S6 δίκαρτο. Τέλος πάντων τώρα ήρθε η ώρα της αντικατάστασης.

Ρώτησα για το S9 δίκαρτο ( μιας και πάντα υπάρχει το δεύτερο νούμερο ) και μου είπαν 550 € μείον 100 € για το δικό μου, άρα 450 €.

 

Διαβάζοντας τα σχόλια για το S9 είδα ότι έχει μπαταρία ίδια με το S6 και είναι από τα μεγάλα μείον του κινητού και έτσι το απέρριψα. Ο λόγος που αλλάζω το S6 είναι ότι τους τελευταίους μήνες η μπαταρία του έχει πέσει αρκετά σε σχέση με παλιά με την ίδια πάνω κάτω χρήση. Είμαι απλός χρήστης χωρίς πολλές απαιτήσεις ( θέλω όμως δυνατό κινητό )και θέλω να έχω σχετικά ικανοποιητική αυτονομία.

 

Ψάχνοντας λοιπόν για κάποιο καλό κινητό με καλή μπαταρία έπεσα και στο Huawei mate 10 pro. Τα σχόλια που διάβασα γι αυτό είναι μια χαρά.

Επειδή δεν είμαι πολύ σχετικός με την τεχνολογία, μου το προτείνετε ? Θα έχω θέμα στη λειτουργία του μιας και είμαι συνηθισμένος στα Samsung ? Αυτά με τις αναβαθμίσεις κλπ δεν τα πολύ κατέχω. Στο Samsung όμως ξέρω πως γίνεται.

Τέλος πάντων να μη σας ζαλίζω. Θα ήθελα κάποιες γνώμες.

 

Ευχαριστώ όποιον ασχοληθεί.

Στο θέμα μπαταρίας μακράν ότι καλύτερο είχα μέχρι τώρα. Έχω το κινητό 7 μήνες δεν έχει χρειαστεί να το φορτίσω ποτέ κατά τη διάρκεια της ημέρας. Έχω εγκαταστήσει πάνω από 80 εφαρμογές τρία e-mail που τρέχουν συνέχεια τρεις ώρες ομιλίας την ημέρα και το κινητό δεν με έχει προδώσει ποτέ. Δακτυλικό αποτύπωμα άριστο ταχύτητα τέλειο ,ποιότητα κατασκευής και υλικών κορυφαία ,φωτογραφική μηχανή υποδεέστερη από του Samsung Galaxy S9 , συνδεσιμότητα κορυφαία bluetooth wi-fi δεδομένα GPS τα πάντα δουλεύουν ρολόι.Μέχρι τώρα είναι το μόνο κινητό που δεν μου έχει κολλήσει ποτέ.Λίγο στις ρυθμίσεις θα τα βρεις σκούρα αλλά μόλις συνηθίσεις δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Ξέχασα να σου γράψω και την ταχεία φόρτιση η καλύτερη αυτή τη στιγμή στην αγορά βάση αντοχής της μπαταρίας.

Στο Samsung εγώ θα πήγαινα μόνο για την ελάχιστα καλύτερη οθόνη και τη λίγο καλύτερη κάμερα τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε ότι είναι υποδεέστερη από του s9 δεν ισχύει.

Εχω Βραδυνο συγκριτικό στο Flickr μου s9 vs mate και είναι σχεδόν ισάξια.

Αλλού χάνει το ενα αλλού κερδίζει το άλλο.

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το Mate 10 pro έχει καλύτερη μπαταρία από το S9 αλλά τώρα το αν θα βολευτείς το EMUI σε σχέση με του Samsung δεν μπορεί να σου το πει κανένας γιατί είναι καθαρά στον άνθρωπο. Σε απόδοση το S9 έχει καλύτερη όπως και σε κάμερα. Οπότε αν προτεραιότητά σου είναι η αυτονομία τότε το Mate αλλιώς αν προτεραιότητά σου είναι η φωτογραφία τότε το S9.
Φίλε PapaDarxon λιγη επιβεβαίωση θελω γιατί η συνήθεια είναι δύσκολο πράγμα ( βλέπε samsung )

 

Προτεραιότητά μου λοιπόν είναι η αυτονομία, να τρέχει γρήγορα, να μη βγάζει προβλήματα και οι φωτό, με αυτή τη σειρά. όχι οι selfie και καθόλου παιχνίδια.

 

Επίσης οι εφαρμογές δουλεύουν το ίδιο ? Ας πούμε στη yahoo έχω δύο e-mail και τα βλέπω στην ίδια εφαρμογή, στο gmail το ίδιο. Ο Microsoft λογαριασμός κλπ ? Υποστηρίζει όλες τις εφαρμογές ( Dropbox ) κλπ ?

Αν δώσω το S6 για αντικατάσταση, αφού δε θα έχει τη SIM, θα μπορεί κάποιος να δει φωτό, βίντεο, μηνύματα, που είχα στο google fotos, messenger, viber, Dropbox κλπ ? ή εξαφανίζονται όλα ??

Μπορεί να είναι λίγο άσχετη η ερώτηση , αλλά δεν το γνωρίζω...

 

Α και τελευταίο. Αν κατάλαβα καλά δεν παίρνει το καρφάκι στα ακουστικά ? Αν ισχύει αυτό έχει άλλη υποδοχή ? Και τελευταίο τελευταίο, υποστηρίζει υποδοχή Samsung για φόρτιση ή παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο όπως μέγεθος φορτιστή ( αν το λέω καλά )

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Samsung-ακιας από εποχή V200 (To Matrix) μέχρι το τελευταίο μου S6 edge.

Δούλεψα όλα τα μοντέλα της εταιρίας από Omnia, σειρά S kai (Note μέχρι το 4).

Η μετάβαση σε Huawei έγινε με το Mate 8 (το έχω ακόμα), μετά το 9 (το έδωσα τα Χριστούγεννα) και από τότε έχω το 10 Pro.

3 μέρες μου πείρε να συνηθίσω το EMUI.

 

τα άλλα τα είπαν τα παιδιά πιο πάνω.

Στο ερώτημά σου για τα ακουστικά, η εταιρία δίνει και αντάπτορα USB Type C σε 3,5 jack.

Το S6 πριν το δώσεις κάνε ένα factory reset και είσαι εντάξει.

Μπορείς να φορτίσεις με όποιον φορτιστή θέλεις, απλά με το δικό του σε μισή ώρα θα έχεις 50% μπαταρία από το ποσοστό που το έβαλες λόγο υπερταχυας φόρτισης.

Η αυτονομία του κινητού είναι απλά σε άλλο επίπεδο.

Όλες η εφαρμογές παίζουν κανονικά, αρκεί να κάνεις log in με τους κωδικούς σου.

Αυτά από μένα.

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Samsung-ακιας από εποχή V200 (To Matrix) μέχρι το τελευταίο μου S6 edge.

Δούλεψα όλα τα μοντέλα της εταιρίας από Omnia, σειρά S kai (Note μέχρι το 4).

Η μετάβαση σε Huawei έγινε με το Mate 8 (το έχω ακόμα), μετά το 9 (το έδωσα τα Χριστούγεννα) και από τότε έχω το 10 Pro.

3 μέρες μου πείρε να συνηθίσω το EMUI.

 

τα άλλα τα είπαν τα παιδιά πιο πάνω.

Στο ερώτημά σου για τα ακουστικά, η εταιρία δίνει και αντάπτορα USB Type C σε 3,5 jack.

Το S6 πριν το δώσεις κάνε ένα factory reset και είσαι εντάξει.

Μπορείς να φορτίσεις με όποιον φορτιστή θέλεις, απλά με το δικό του σε μισή ώρα θα έχεις 50% μπαταρία από το ποσοστό που το έβαλες λόγο υπερταχυας φόρτισης.

Η αυτονομία του κινητού είναι απλά σε άλλο επίπεδο.

Όλες η εφαρμογές παίζουν κανονικά, αρκεί να κάνεις log in με τους κωδικούς σου.

Αυτά από μένα.

Οκ, thanks !!!

 

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Φίλε PapaDarxon λιγη επιβεβαίωση θελω γιατί η συνήθεια είναι δύσκολο πράγμα ( βλέπε samsung )

 

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτονομια-Mate

 

Ταχύτητα-Εφόσον είπες δεν παίζεις παιχνίδια και τα 2 θα σε καλύψουν το ιδιο

 

Προβλήματα-Όλες έχουν τα μικροπροβληματα αλλα εδώ δεν θα δεις κάποιο τεράστιο όπως στο S8 που η πρώτη Android oreo που κυκλοφόρησε είχε πρόβλημα και την απέσυραν άρων άρων

 

Κάμερα-Αν δεν είσαι ψείρας που κάνει 100x zoom στον υπολογιστή να ψάξει να βρει τον κόκκο τότε και τα 2 στο ίδιο επίπεδο περιπου

 

Οι εφαρμογές δουλεύουν το ίδιο όπως σε όλες τις συσκευές με λειτουργικό Android oreo

 

Αν κάνεις ανταλλαγή ή κάποιο πρόγραμμα τύπου tradein με το υπάρχων κινητό τότε κάνεις remove τον λογαριασμό Google και μετά μια πλήρη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

 

Μέσα η συσκευασία έχει αντάπτορα από usb-c σε καρφί

 

Φορτιστή θα χρησιμοποιείς τον δικό του αν θες να κάνεις γρήγορη φόρτιση αλλιώς έναν απλό 0.5A αλλά προσοχή γιατί εμένα με ένας noname μου έκανε παράσιτα στο Touch γιατί δεν έδινε καθαρή ταση

 

Εγώ απλά θα σου πω ότι το Mate θα σε καλύψει πλήρως και το μόνο κακό θα είναι μέχρι να συνηθίσεις το περιβάλλον. Όταν όμως το συνηθίσεις και δεις και την αυτονομία θα πεις έκανα καλή επιλογή.

 

EDIT: Υπολογισε οτι το mate δεν εχει edge οθονη και σε περιπτωση που χρησιμοποιουσες τιποτα edge actions/features εδω θα τα χασεις και ακομα λογικα θα απογοητευτεις απο το Always On Display γιατι ειναι πολυ basic σε σχεση με των samsung

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Έχω παρατηρήσει τελευταία ότι στο viber τα μηνύματα δεν έρχονται. Πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να έρθουν. Στη διαχείριση ενέργειας να βάλω μη αυτόματη διαχείριση με χαμηλή καναναλωση μπαταρίας ή θέλει άλλη ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Έχω παρατηρήσει τελευταία ότι στο viber τα μηνύματα δεν έρχονται. Πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να έρθουν. Στη διαχείριση ενέργειας να βάλω μη αυτόματη διαχείριση με χαμηλή καναναλωση μπαταρίας ή θέλει άλλη ρύθμιση;

 

το βαζεις μη αυτματη διαχειριση με επιλεγμενα και τα 3 και ακομα το πιο σημαντικο στο:

Ρυθμισεις->εφαρμογες και ειδοποιησεις->εφαρμογες->κατω στο γραναζι (ρυθμισεις)->ειδικη προσβαση->Παραβλεψη βελτιστοποιησεων->Πατας στο βελακι που δσειχνει προς τα κατω κι επιλεγεις ολες οι εαρμογες->Πατας στο Viber και επιλεγεις αποδοχη ωστε να γινει επιτρεπεται

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

το βαζεις μη αυτματη διαχειριση με επιλεγμενα και τα 3 και ακομα το πιο σημαντικο στο:

Ρυθμισεις->εφαρμογες και ειδοποιησεις->εφαρμογες->κατω στο γραναζι (ρυθμισεις)->ειδικη προσβαση->Παραβλεψη βελτιστοποιησεων->Πατας στο βελακι που δσειχνει προς τα κατω κι επιλεγεις ολες οι εαρμογες->Πατας στο Viber και επιλεγεις αποδοχη ωστε να γινει επιτρεπεται

Οκ το έκανα και αυτό με την παράβλεψη, άρα θα δούμε. Βέβαια μου είναι πλέον πρώτο στην κατανάλωση εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε ότι είναι υποδεέστερη από του s9 δεν ισχύει.

Εχω Βραδυνο συγκριτικό στο Flickr μου s9 vs mate και είναι σχεδόν ισάξια.

Αλλού χάνει το ενα αλλού κερδίζει το άλλο.

Mate the 10 pro be with you

Άρα παντού χάνει το ένα!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το χειρότερο από ολα στο mate 10 είναι η μπροστά κάμερα.. Για όσους τους ενδιαφέρει δλδ..
Link to comment
Share on other sites

Βγάζω φωτογραφίες και βίντεο αλλά δεν είναι προτεραιότητά μου. Με εχουν πείσει οι φίλοι και έχω αποφασίσει. Huawei mate 10 pro !!!

Το θέμα είναι σε τι τιμή θα μου το δώσει ένα μαγαζί που επισκέπτομαι στην ομόνοια μιας και μου παίρνει το S6 100 €.

 

Επίσης αν ξέρει κάποιος τι παίζει. Το S6 που έχω είναι σε υπεράριστη κατάσταση, χωρίς χτυπήματα ( πάντα σε θήκη- και ήταν κρίμα γιατί το θεωρώ πολύ όμορφο τηλέφωνο - ) χωρίς κολλήματα, προβλήματα κλπ. Τα 100 € είναι καλά ή μου το παίρνει σκοτωμένο.

 

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...