Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=Details+about++For+Huawei+Mate+10+Lite+Pro+Magnetic+Retro+Leather+Wallet+Flip+Stand+Case+Cover&_osacat=0&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=Huawei+Mate+10+Pro+Magnetic+Retro+Leather+Wallet+Flip+Stand+Case+Cover&_sacat=0

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα δεν έχει κάνει καμία γρατζουνιά κάτω παρόλο που το πετάω ατσούμπαλα μέσα στη τσάντα αλλά έχω άλλο θέμα. Το καπάκι δεν κλείνει με κάποιο τρόπο πχ μαγνητικό ή με κάποιο κούμπωμα. Και γενικά ανοίγει εύκολα οπότε αν πέσει από το χέρι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να "σκάσει¨με την οθόνη κάτω. Εγώ δεν έχω κάποιο τζαμάκι αλλά μόνο τη "μαμά" μεμβράνη οπότε καταλαβαίνετε τον κίνδυνο. Αλλά όπως είπαν οι περισσότεροι έχει και τα θετικά της και μία φοβερή τιμή. Δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Δυστυχώς δεν έχω βρεί κάποια ωραία (λεπτή/κομψή) wallet case. Μόνο το amazon έχει και είναι σχετικά τσιμπημένες.

 

https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=Details+about++For+Huawei+Mate+10+Lite+Pro+Magnetic+Retro+Leather+Wallet+Flip+Stand+Case+Cover&_osacat=0&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=Huawei+Mate+10+Pro+Magnetic+Retro+Leather+Wallet+Flip+Stand+Case+Cover&_sacat=0

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή γεύση από τα νέα gestures στο Emui 9

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Για πείτε κάποιο πολύ καλό tempered glass!Φορούσα της nillkin απλά έλεγα μήπως υπάρχει τπτ πιο ποιοτικό!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Για πείτε κάποιο πολύ καλό tempered glass!Φορούσα της nillkin απλά έλεγα μήπως υπάρχει τπτ πιο ποιοτικό!

 

Αν σε καλυπτει το τωρινο tempered glass,μεινε ως εχεις.

 

Πιστεψε με πιο παλια ημουν σε αναλογη φαση να δοκιμαζω πολλα TG και θηκες,ωσπου τα εβαλα κατω και ειδα οτι αγοραζα ολοκληρα(mid range προφανως)κινητα με τα χρηματα που εδινα σε εξτρα TG και θηκες(για να μην βαριεμαι)στα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε καλυπτει το τωρινο tempered glass,μεινε ως εχεις.

 

Πιστεψε με πιο παλια ημουν σε αναλογη φαση να δοκιμαζω πολλα TG και θηκες,ωσπου τα εβαλα κατω και ειδα οτι αγοραζα ολοκληρα(mid range προφανως)κινητα με τα χρηματα που εδινα σε εξτρα TG και θηκες(για να μην βαριεμαι)στα κινητα.

 

Άστα να πάνε έτσι κ εγώ!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντος παίδες έχω αυτή κ είμαι πλήρες ικανοποιημένος κ προστατεύει την συσκευή 100%.

https://m.gearbest.com/cases-leather/pp_1491900.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη η εκδοση της gcam δουλευει στο κινητο μας!!Ανεβαζω ενα μικρο συγκριτικο σε λιγο!! :)

 

https://forum.xda-developers.com/mate-10/themes/google-camera-comparison-pictures-t3849136

 

Μate 10 pro Gcam vs Stock

 

Gcam

30113182827_b2e0bb7c01_c.jpgGcam by John, on Flickr

30113180667_246b7234af_c.jpgIMG_20181002_100611 by John, on Flickr

44137800075_c08d3efb4d_c.jpgGcam by John, on Flickr

Stock

31176223818_18b774a900_c.jpgStock by John, on Flickr

43237821250_d70157c35a_c.jpgStock by John, on Flickr

30113183837_d3bdbe6853_c.jpgStock by John, on Flickr

Την εγκατέστησα κυρίως για το βίντεο (υπάρχει επιλογή image stabilization και σε 1080p@60fps). Το κακό είναι πως η εγγραφή ήχου όταν τραβάς βίντεο είναι σε πολύ χαμηλά επίπεδα σε σχέση με το μαμά application. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Υπάρχει λύση; Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Την εγκατέστησα κυρίως για το βίντεο (υπάρχει επιλογή image stabilization και σε 1080p@60fps). Το κακό είναι πως η εγγραφή ήχου όταν τραβάς βίντεο είναι σε πολύ χαμηλά επίπεδα σε σχέση με το μαμά application. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Υπάρχει λύση;

 

Εμένα πάντως και του μαμά application χαμηλή μου φαίνεται η ένταση...

Link to comment
Share on other sites

Α) Εφόσον το τσιμπήσουμε από skroutz που γράφει EU, έχουμε κάνα θέμα ασυμβατότητας πχ wifi calling?

Β) Παρόλο που δε με ενδιαφέρει η dual sim, συμφέρει να γλιτώσω ένα εικοσαρικο και να πάρω το μονό; Η επειδή θεωρείται άλλο μοντέλο, παίρνει πχ πιο αργά αναβαθμίσεις;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α) Εφόσον το τσιμπήσουμε από skroutz που γράφει EU, έχουμε κάνα θέμα ασυμβατότητας πχ wifi calling?

Β) Παρόλο που δε με ενδιαφέρει η dual sim, συμφέρει να γλιτώσω ένα εικοσαρικο και να πάρω το μονό; Η επειδή θεωρείται άλλο μοντέλο, παίρνει πχ πιο αργά αναβαθμίσεις;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Παρόλο που είναι τα ίδια τα IMEI των μονόκαρτων περνούν πιο αργά τις αναβαθμίσεις οπότε για 20€ καλύτερα πάρε το δίκαρτο το οποίο αν θελήσεις να το πουλήσεις μετά θα πιάσει περισσότερα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που είναι τα ίδια τα IMEI των μονόκαρτων περνούν πιο αργά τις αναβαθμίσεις οπότε για 20€ καλύτερα πάρε το δίκαρτο το οποίο αν θελήσεις να το πουλήσεις μετά θα πιάσει περισσότερα.
Ορθή η σκέψη σου, με eu δεν έχουμε θέμα με κάποιο firmware ε; Ή μπορούμε να αλλάξουμε μέσω firmware finder ακόμα;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α) Εφόσον το τσιμπήσουμε από skroutz που γράφει EU, έχουμε κάνα θέμα ασυμβατότητας πχ wifi calling?

Β) Παρόλο που δε με ενδιαφέρει η dual sim, συμφέρει να γλιτώσω ένα εικοσαρικο και να πάρω το μονό; Η επειδή θεωρείται άλλο μοντέλο, παίρνει πχ πιο αργά αναβαθμίσεις;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Για το Α έχω την εντύπωση ότι αν το πάρεις από οπουδήποτε σκρουτζομαγαζο είτε dual είτε single δεν θα μπορέσεις να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία. Στα ψιλά γράμματα αναφέρει το εξής :

 

1)αφορά μόνο συσκευές αγορασμένες από το Δίκτυο Πωλήσεων COSMOTE/ΓΕΡΜΑΝΟΣ με την τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

Η διαφορά πάντως πλέον είναι πολύ μικρή για να πας στο μονοκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Ορθή η σκέψη σου, με eu δεν έχουμε θέμα με κάποιο firmware ε; Ή μπορούμε να αλλάξουμε μέσω firmware finder ακόμα;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Το VOLTE και VOWIFI της Cosmote δουλευουν κανονικα απλα σου κατεβαζει ενα extra υπολογισμικο γιατι δεν ειναι ενσωματομενο στο firmware. Τωρα η καλυτερη περιπτωση ειναι η συσκευη σου να ειναι C432 κι οχι C636 γιατι το C432 εχει την καλυτερη υποστηριξη σε θεμα firmwares. Αν δεν ξερεις τι ειναι αυτα τα C432 και C636 ειναι τα regions και το C432 ειναι το καθαρο european.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Α) Εφόσον το τσιμπήσουμε από skroutz που γράφει EU, έχουμε κάνα θέμα ασυμβατότητας πχ wifi calling?

Β) Παρόλο που δε με ενδιαφέρει η dual sim, συμφέρει να γλιτώσω ένα εικοσαρικο και να πάρω το μονό; Η επειδή θεωρείται άλλο μοντέλο, παίρνει πχ πιο αργά αναβαθμίσεις;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Μια χαρά θα δουλέψει το WiFi Calling

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα δουλέψει το WiFi Calling

 

Δηλαδή εσείς που έχετε eu c432 μοντέλο στείλατε μήνυμα στο 1333 σας ήρθε απάντηση ότι η συσκευή σας είναι συμβατή και μπορείτε να χρησιμοποιείτε το lte κατά τη διάρκεια μιας κλήσης; Στο δικό μου το κινητό παντως δεν έγινε.

Edited by nik4energy
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσείς που έχετε eu c432 μοντέλο στείλατε μήνυμα στο 1333 σας ήρθε απάντηση ότι η συσκευή σας είναι συμβατή και μπορείτε να χρησιμοποιείτε το lte κατά τη διάρκεια μιας κλήσης; Στο δικό μου το κινητό παντως δεν έγινε.

 

Εγω προσωπικα εχω Vodafone αλλα αλλοι χρηστες που εχουν Cosmote τους δουλευει κανονικα και απλα τους ειχε κατεβασει ενα extra σαν update. Τωρα ακριβως και τι εκαναν δεν ξερω γιατι οπως ειπα εχω Vodafone.

 

 

Παρατηρησα σε screenshot απο ατομο που εγινε αποδεχτο για την Beta του EMUI9 που ελεγε οτι η διαρκεια του project ειναι μεχρι της 29 Οκτωβριου, οποτε μαλλον απο το επομενο μηνα, αλλα το screenshot ηταν απο συσκευη C636.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό το κινητό έχει πάψει να βγάζει νούμερα στις αναπάντητες κλήσεις & με έχει εκνευρίσει αφάνταστα αυτό διότι έχασα ένα σημαντικό ραντεβού εξαιτίας του. Έχει συμβεί & σε κανένα άλλο? Γνωρίζει κανείς την λύση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό το κινητό έχει πάψει να βγάζει νούμερα στις αναπάντητες κλήσεις & με έχει εκνευρίσει αφάνταστα αυτό διότι έχασα ένα σημαντικό ραντεβού εξαιτίας του. Έχει συμβεί & σε κανένα άλλο? Γνωρίζει κανείς την λύση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Διαχειριση ειδοποιησεων->Διαχειριση κλησεων->Ενεργο

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Κατω στις 3 τελιτσες (Περισσοτερα)->Εμφαν. διεργασιων συστηματος->Διαχειριση κλησεων->Ειδοποιησεις->Σιγουρεψου οτι ειναι ολα ενεργα

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή runkeeper αλλά μερικά λέπτά μετά την εκκίνησή της κλείνει αυτόματα με αποτέλεσμα να μην καταγράφει την προπόνησή μου. Θυμάται κάποιος πως μπορώ να αποφύγω το αυτόματο κλείσιμο? Ψάχνω τόση ώρα αλλα δε βρίσκω τη ρύθμιση
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Διαχειριση ειδοποιησεων->Διαχειριση κλησεων->Ενεργο

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Κατω στις 3 τελιτσες (Περισσοτερα)->Εμφαν. διεργασιων συστηματος->Διαχειριση κλησεων->Ειδοποιησεις->Σιγουρεψου οτι ειναι ολα ενεργα

Όλα είναι ενεργά, αυτό ξεκίνησε να μου το κάνει ξαφνικά & με έχει εκνευρίσει αφάνταστα. Ρε γμτ αυτά τα προβλήματα δεν τα έχει η Samsung.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι ενεργά, αυτό ξεκίνησε να μου το κάνει ξαφνικά & με έχει εκνευρίσει αφάνταστα. Ρε γμτ αυτά τα προβλήματα δεν τα έχει η Samsung.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τοτε δοκιμασε να κανεις clear cache στην εφαρμογη Διαχειριση κλησεων. Τετοιου ειδους προβληματα εχουν ολες οι εταιρειες.

 

 

Κατέβασα την εφαρμογή runkeeper αλλά μερικά λέπτά μετά την εκκίνησή της κλείνει αυτόματα με αποτέλεσμα να μην καταγράφει την προπόνησή μου. Θυμάται κάποιος πως μπορώ να αποφύγω το αυτόματο κλείσιμο? Ψάχνω τόση ώρα αλλα δε βρίσκω τη ρύθμιση

 

Ρυθμισεις->Μπαταρια->Εκκινηση->Βγαζεις το αυτοματο απο την εφαρμογη σου και αφηνεις και βαζεις και τις 3 επιλογες ενεργες

Ακομα:

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Κατω στο γραναζι (Ρυθμισεις)->Ειδικη προσβαση->Παραβλεψη βελτιστοποιησεων->Πατας το βελακι διπλα στο "Επιτρεπεται" και επιλεγεις Ολες οι εφαρμογες->Πατας στην εφαρμογη σου και επιλεγεις "Αποδοχη" και μετα βεβαιωνεσαι οτι εγινε "Επιτρεπεται"

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 μήνες, μου έκανε πρώτη φορά ένα καλό κόλλημα. Στην προσπάθεια να ανοίξω ένα βίντεο στο messenger, κόλλησε το σύμπαν. Μαύρισε η οθόνη ενώ ακουγόταν το βίντεο να παίζει. Επανήλθε με επανεκκίνηση.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...