Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ. Πολύ καλός player αλλά ζητούσα κάτι embeded να παίζει κατευθείαν από το gallery. Anyway ελπίζω να είναι bug και να διορθωθεί.

 

Για τα 90fps που τα δείχνει σε Slow motion γνωρίζει κανείς κάτι;

 

Από το gallery όχι αλλά αν πας μέσα από το αρχεία μπορείς να επιλέξεις με ποιο θες να σου ανοίγει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι και εγώ πλέον ένας κάτοχος του HUAWEI MATE 10 PRO. Θα ήθελα την συμβουλή σας για θήκη ( τύπου Back Cover ) και tempered-glass. Κάθε άλλη συμβουλή δεκτή. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό αποτύπωμα έχει χειροτερεύσει απίστευτα....

ΑΚΑΡΙΑΙΟ!!!! Κυριολεκτικά!!! Δεν έχει χάσει καθόλου!! και επειδή το έχω δοκιμάσει και με άλλα κινητά οφείλω να ομολογήσω ότι έχουμε το καλύτερο δακτυλικό αποτύπωμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα!

Σημερα παρελαβα την αυθεντικη θηκη του mate 10 pro και η ερωτηση μου είναι η εξής:

Η μόνη ενημέρωση που εμφανίζεται στο παραθυράκι της θηκης είναι οταν σε καλούν? Απ τα social τιποτα? Και επίσης το παραθυρακι της δεν ειναι και τοσο ευδιακριτο (θαμπό)!

 

Σωστά ή κάτι πρεπει να ρυθμίσω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα θεματάκι και θέλω την βοήθειά σας. Κάθε φορά που δέχομαι μια κλήση, πριν ακουστεί ο ήχος κλήσης (οποιοσδήποτε και αν έχει επιλεχθεί) το κινητό δονείται 2 φορές και μετά ακούγεται ο ήχος κλήσης. Αν απενεργοποιήσω την επιλογή δόνησης κατά την κλήση τότε απλά για τα δύο πρώτα χτυπήματα δεν ακούγεται τίποτα. Έχει τύχει , λοιπόν πολλές φορές να μην προλάβω να απαντήσω στην κλήση μόνο και μόνο επειδή ουσιαστικά την ακούω από το τρίτο/τέταρτο χτύπο και μετά.

Μου διαφεύγει κάποια ρύθμιση που να εξαλείφει αυτό το χρονικό κενό;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο τριήμερο δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις στο Gmail και στο Yahoo mail χωρίς να έχω πειράξει τίποτα...... Τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα!

Σημερα παρελαβα την αυθεντικη θηκη του mate 10 pro και η ερωτηση μου είναι η εξής:

Η μόνη ενημέρωση που εμφανίζεται στο παραθυράκι της θηκης είναι οταν σε καλούν? Απ τα social τιποτα? Και επίσης το παραθυρακι της δεν ειναι και τοσο ευδιακριτο (θαμπό)!

 

Σωστά ή κάτι πρεπει να ρυθμίσω?

 

Καλησπέρα. Κλήσεις, αναπάντητες, μηνύματα. Και από πληροφορίες ώρα, μέρα, καιρός και βήματα. Και εγώ αυτήν έχω και μου αρέσει πολύ. Πριν πάρω αυτήν είχα την QIN της Nillkin που έχει "καθαρό" παράθυρο. Είναι πολύ καλή και ποιοτική θήκη επίσης

Είναι αυτή εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κλήσεις, αναπάντητες, μηνύματα. Και από πληροφορίες ώρα, μέρα, καιρός και βήματα. Και εγώ αυτήν έχω και μου αρέσει πολύ. Πριν πάρω αυτήν είχα την QIN της Nillkin που έχει "καθαρό" παράθυρο. Είναι πολύ καλή και ποιοτική θήκη επίσης

Είναι αυτή εδώ

 

Η Nilkin προστατευει απο κατω και απο πανω το κινητο?Γιατι η official τα αφηνει κενα και ειναι τεραστια πατατα σε flip case να μου εχεις το πανω και το κατω μερος απροστατευτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοιταζα και την Spigen και μου εκανε εντυπωση που απο οτι γραφει κοσμος βρισκει στις ακρες και πεταει εξω screen protector και τζαμακια.

 

Τελος μου κανει τεραστια εντυπωση πως η Spigen εβγαλε μονο 1 θηκη για το mate 10 pro,ενω για το P20pro εχει βγαλει παρα πολλες.

 

Γενικα απο πλευρας θηκων για αγνωστο λογο το p20pro αν και εν μερη σχεδον το ιδιο απο specs κινητο(περαν της καμερας)εχει τρελη ποικιλια,ενω το value for money και 1 χρονου mate 10 pro λιγα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 μερες το Firmware Finder μου βγαζει "Alert: Probably you cant have connection to Team MT server" ενω δουλευε παντα κανονικα...

Το εκανα unistall και ξανα install τα ιδια.Ειναι γενικο το κακο η κατι στραβωσε στο δικο μου??

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 μερες το Firmware Finder μου βγαζει "Alert: Probably you cant have connection to Team MT server" ενω δουλευε παντα κανονικα...

Το εκανα unistall και ξανα install τα ιδια.Ειναι γενικο το κακο η κατι στραβωσε στο δικο μου??

Μας τελείωσε η εφαρμογή εδώ και καιρό

 

Sent from P20 Pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Η Nilkin προστατευει απο κατω και απο πανω το κινητο?Γιατι η official τα αφηνει κενα και ειναι τεραστια πατατα σε flip case να μου εχεις το πανω και το κατω μερος απροστατευτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοιταζα και την Spigen και μου εκανε εντυπωση που απο οτι γραφει κοσμος βρισκει στις ακρες και πεταει εξω screen protector και τζαμακια.

 

Τελος μου κανει τεραστια εντυπωση πως η Spigen εβγαλε μονο 1 θηκη για το mate 10 pro,ενω για το P20pro εχει βγαλει παρα πολλες.

 

Γενικα απο πλευρας θηκων για αγνωστο λογο το p20pro αν και εν μερη σχεδον το ιδιο απο specs κινητο(περαν της καμερας)εχει τρελη ποικιλια,ενω το value for money και 1 χρονου mate 10 pro λιγα πραγματα.

 

Και εγώ την official έχω. 'Εχεις δίκιο. Δεν είναι η τέλεια προστασία γιατί είναι λεπτή και αφήνει κενό από κάτω αλλά είναι η πιο όμορφη. Είναι συμβιβασμός για μένα. Την Nilkin δεν την έχω δοκιμάσει να σου πω τη γνώμη μου. Στην οθόνη τη ζελατίνα από τη μαμά του έχω. Η οποία τώρα έχει αρχίσει να χαλάει με μικρό γρατζουνιές και ψάχνω για κάτι καλύτερο. Μάλλον για κάποια καλή μεμβράνη δεν τρελαίνομαι για τζαμάκια.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 μερες το Firmware Finder μου βγαζει "Alert: Probably you cant have connection to Team MT server" ενω δουλευε παντα κανονικα...

Το εκανα unistall και ξανα install τα ιδια.Ειναι γενικο το κακο η κατι στραβωσε στο δικο μου??

 

Μας τελείωσε η εφαρμογή εδώ και καιρό

 

Sent from P20 Pro

 

Μια χαρά δουλεύει η εφαρμογή παιδιά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι πελον δεν κατεβάζεις όπως κάναμε παλιότερα. Θέλει και pc κλπ

 

Sent from P20 Pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το FF πια ειναι για να ελεγχεις αν εχει βγει νεο update και να δεις αν ειναι approved. Σε περιπτωση που ειναι approved ξερεις οτι σε λιγες μερες θα σου ερθει OTA εκτος αν εισαι ανυπομονος και κανεις την ολη διαδικασια μεσω υπολογιστη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη η εκδοση της gcam δουλευει στο κινητο μας!!Ανεβαζω ενα μικρο συγκριτικο σε λιγο!! :)

 

https://forum.xda-developers.com/mate-10/themes/google-camera-comparison-pictures-t3849136

 

Μate 10 pro Gcam vs Stock

 

Gcam

30113182827_b2e0bb7c01_c.jpgGcam by John, on Flickr

30113180667_246b7234af_c.jpgIMG_20181002_100611 by John, on Flickr

44137800075_c08d3efb4d_c.jpgGcam by John, on Flickr

Stock

31176223818_18b774a900_c.jpgStock by John, on Flickr

43237821250_d70157c35a_c.jpgStock by John, on Flickr

30113183837_d3bdbe6853_c.jpgStock by John, on Flickr

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη η εκδοση της gcam δουλευει στο κινητο μας!!Ανεβαζω ενα μικρο συγκριτικο σε λιγο!! :)

 

https://forum.xda-developers.com/mate-10/themes/google-camera-comparison-pictures-t3849136

 

Μate 10 pro Gcam vs Stock

 

Gcam

30113182827_b2e0bb7c01_c.jpgGcam by John, on Flickr

30113180667_246b7234af_c.jpgIMG_20181002_100611 by John, on Flickr

44137800075_c08d3efb4d_c.jpgGcam by John, on Flickr

Stock

31176223818_18b774a900_c.jpgStock by John, on Flickr

43237821250_d70157c35a_c.jpgStock by John, on Flickr

30113183837_d3bdbe6853_c.jpgStock by John, on Flickr

 

Απ ότι είδα (χωρίς να ξέρω καλά από κάμερες), η gcam απλά βγάζει την πολύ ασπριλα. Θα την δοκιμάσω και εγώ. Θέλει κάποια ρύθμιση ή απλά εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι είδα (χωρίς να ξέρω καλά από κάμερες), η gcam απλά βγάζει την πολύ ασπριλα. Θα την δοκιμάσω και εγώ. Θέλει κάποια ρύθμιση ή απλά εγκατάσταση;

 

Εγκατασταση θελει και καποιες ρυθμισεις που εχει μεσα στο λινκ που εδωσα.Γενικα θελει πειραματισμο με τα χρωματα!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ. Και προσωπικά δε βλέπω τα χρώματα που βλέπω να είναι τα ίδια με αυτά που βγάζει. Βγάζει λίγο πιο έντονα και πιο σκοτεινά. Θα την δοκιμάσω και αλλού.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

απ την τελευταία αναβάθμιση και μετά παρατήρησα το εξής

 

όταν παίρνω τηλέφωνο ή με καλουν, όταν απαντάω τα πρώτα 5-6 δευτερόλεπτα, ο συνομιλητής μου δεν με ακούει καθόλου, μα καθόλου που μιλάω με αποτέλεσμα πολλοί να το κλείνουν,

 

συμβαίνει και σε άλλον αυτό?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα θεματάκι και θέλω την βοήθειά σας. Κάθε φορά που δέχομαι μια κλήση, πριν ακουστεί ο ήχος κλήσης (οποιοσδήποτε και αν έχει επιλεχθεί) το κινητό δονείται 2 φορές και μετά ακούγεται ο ήχος κλήσης. Αν απενεργοποιήσω την επιλογή δόνησης κατά την κλήση τότε απλά για τα δύο πρώτα χτυπήματα δεν ακούγεται τίποτα. Έχει τύχει , λοιπόν πολλές φορές να μην προλάβω να απαντήσω στην κλήση μόνο και μόνο επειδή ουσιαστικά την ακούω από το τρίτο/τέταρτο χτύπο και μετά.

Μου διαφεύγει κάποια ρύθμιση που να εξαλείφει αυτό το χρονικό κενό;

Το ίδιο συμβαίνει και με εμένα. Βέβαια μου το κανε σε πολλά τηλέφωνα όχι μόνο το mate και δεν ξέρω που να το αποδωσω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...