Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως ειχα το mate 10 pro και 9,8 πήγα σε oneplus 6 εντυπώσεις για τα γούστα μου camera καλή δεν έχω παραπονο μπαταρία μια μέρα φουλ χρήση και φυσικά android 9 επίσημη όχι beta και φυσικά σε ταχύτητα δεν συγκρίνεται με το mate πολύ καλό το 8 ραμ και 845για όσους δεν είναι σίγουροι για το oneplus καιβτο οηαρα μεταχειρισμένο ανταλλαγή με το mate

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκεφτόμουν για το op6 αλλά θα περιμένω το 6t πρώτα και βλέπουμε.

Απο τα δείγματα πάντως που έχω δει το op είναι πολύ δυνατό.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται περίμενε για το 6t θα έχει και πιο Καλή μπαταρία για αυτό ανεβάζουμε της φωτό αλλά μας το απαγόρεψαν και αυτο

Και εγώ σκεφτόμουν για το op6 αλλά θα περιμένω το 6t πρώτα και βλέπουμε.

Απο τα δείγματα πάντως που έχω δει το op είναι πολύ δυνατό.

 

Mate the 10 pro be with you

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό το oneplus σαν κινητό αλλά σε multimedia θέματα είναι πίσω.. Ειδικά σε θέματα ήχου είναι τραγικό..και το ηχείο του και με ακουστικά ο ήχος πάσχει..

Το mate είναι λίγο χαμηλό σε ένταση αλλά σε ποιότητα ο ήχος ειναι εξαιρετικός..

Αν δεν βελτιωθεί το 6t κόβεται αν και λατρεύω το λογισμικό τους

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει θέλω να κάνω wipe cache Μήπως & στρώσουν οι ενδείξεις των χαμένων κλήσεων. Είχα κάνει στην 148 αλλά τώρα στην 150 δεν έκανα γιατί μου έβγαζε restore & όχι wipe chase. Εχει κάνει κανείς & πως το έκανε σρην 150 χωρίς να χάσει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι ενεργά, αυτό ξεκίνησε να μου το κάνει ξαφνικά & με έχει εκνευρίσει αφάνταστα. Ρε γμτ αυτά τα προβλήματα δεν τα έχει η Samsung.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν πρέπει να είναι αυτό πήγαινε στην αρχική οθόνη κάνε swipe μετά πας δεξιά στις ρυθμίσεις , και μετα εικονίδια εφαρμογών σημάτων. Εκεί επιλέγεις τι θέλεις να φαίνεται και είσαι οκ. Αυτό νομίζω ότι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει θέλω να κάνω wipe cache Μήπως & στρώσουν οι ενδείξεις των χαμένων κλήσεων. Είχα κάνει στην 148 αλλά τώρα στην 150 δεν έκανα γιατί μου έβγαζε restore & όχι wipe chase. Εχει κάνει κανείς & πως το έκανε σρην 150 χωρίς να χάσει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εννοείς wipe cache partition το κάνεις ως εξής:

Απενεργοποιείς το κινητό και περιμένεις 10 δευτερόλεπτα να σιγουρευτείς ότι έκλεισε. Μετά κρατάς πατημένα power+volup μέχρι να ανοίξει και να νιώσεις την δόνηση. Τα αφήνεις και μετά θα δεις το menu που θα έχει reboot/restore/wipe cache. Παντός δοκίμασε και καθαρισμό data στην εφαρμογή "Αρχική σελίδα Huawei"

 

Αν το βάλεις με βούλα αντί για νούμερα σου δείχνει. Εγώ το έχω με βούλα και δουλεύει κανονικά. Το δοκίμασα και με νούμερα και μου έδειξε κανονικά το νούμερο.

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έκανα τα πάντα αλλά δεν θέλει να δουλέψει, δεν θέλει με τίποτα να δείξει τις χαμένες κλήσεις. Με βλέπω για factory reset & πόσο βαριέμαι το στήσιμο.....

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έκανα τα πάντα αλλά δεν θέλει να δουλέψει, δεν θέλει με τίποτα να δείξει τις χαμένες κλήσεις. Με βλέπω για factory reset & πόσο βαριέμαι το στήσιμο.....

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπομονή κάνε να σκάσει η 9αρα και κάνεις μια και καλή επαναφορά.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή κάνε να σκάσει η 9αρα και κάνεις μια και καλή επαναφορά.

 

θα αργησει η 9. Σε screenshot που ειδα χτες απο την γερμανικη beta το project λεει μεχρι 30-11-2018.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό να δώσουν στο ενδιάμεσο την 8.1! :p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό να δώσουν στο ενδιάμεσο την 8.1! :p

 

Για μενα καλυτερα να μην την δωσουν και να διαθεσουν τους πορους τους στην 9 ωστε να τελειωσει γρηγορα και "χωρις" προβληματα. Η 8.1 περα απο την εφαρμογη της καμερας δεν εχει να προσφερει τιποτα το ιδιαιτερο ενω η 9 εχει πολλα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πιστευετε οτι αξιζει η αγορά του αυτή τη στιγμη στα 450?

 

Προφανως και οχι για στα 450-500ευρω βρισκεις ναυαρχιδες φετινες.

 

Γυρω στα 400ευρω για καινουργιο προφανως και αξιζει.

 

Βεβαια γιατι λες 450,εγω 423το βλεπω?

https://www.skroutz.gr/s/13524754/Huawei-Mate-10-Pro-128GB.html

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά στο net δεν έχεις δει?

Eνταξει 423. Θεωρειτε οτι στέκεται η καμερα του απεναντι σε MI8/Mix2s - oneplus 6?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει 423. Θεωρειτε οτι στέκεται η καμερα του απεναντι σε MI8/Mix2s - oneplus 6?

 

https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews

 

Προφανως και ειναι μια χαρα. Ουτως ή αλλως μιλαμε για μια απο τις καλυτερες καμερες της χρονιας που μας περασε.

Στο video σε 4κ μονο υστερει λογω παλιοτερου επεξεργαστη(δεν τραβαει καθολου σε 60fps πχ).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι καλή πηγή. Για να μην έχουμε ανάγκη κανένα ff.

 

http://huawei-firmware.com

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι καλή πηγή. Για να μην έχουμε ανάγκη κανένα ff.

 

http://huawei-firmware.com

 

Ειναι παλιο αυτο . Αν θυμαμαι καλα ομως δεν μπορεις να την περασεις αν δεν εχεις ξεκλειδωσει bootloader. Ας μας πει και κανενας αλλος αν ειναι οντως ετσι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παντα οτι ερθει ΟΤΑ γιατι πολλοι ειχαν περασει την 146 η οποια δεν εγινε ποτε διαθεσιμη ΟΤΑ και μετα δεν τους ηρθε ποτε η 148 διοτι ειχαν περασμενη nonofficial rom. Τωρα αν εχεις ορεξη να πληρωνεις τους FunkeiHuawei για να κανεις updates καλως.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσείς που έχετε eu c432 μοντέλο στείλατε μήνυμα στο 1333 σας ήρθε απάντηση ότι η συσκευή σας είναι συμβατή και μπορείτε να χρησιμοποιείτε το lte κατά τη διάρκεια μιας κλήσης; Στο δικό μου το κινητό παντως δεν έγινε.

 

Για όποιον έχει αντίστοιχο πρόβλημα,

έβαλα την κάρτα sim σε ένα iphone(ή αντίστοιχα σε μια από τις συμβατές συσκευές), έστειλα μνμ wificall στο 1333,ενεργοποιηθηκε η υπηρεσία, ξαναέβαλα την κάρτα sim στο mate και πλέον volte και vowifi δουλεύουν κανονικά όπως φαίνεται και στην μπάρα.

 

https://postimg.cc/vgJX9kPH

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παλιο αυτο . Αν θυμαμαι καλα ομως δεν μπορεις να την περασεις αν δεν εχεις ξεκλειδωσει bootloader. Ας μας πει και κανενας αλλος αν ειναι οντως ετσι
Ναι, δεν περνάνε τελικά. Τζιφος. Και έχει και τα τελευταία σοφτ.

Από ότι διάβασα, την 156 θα την δώσουν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο topic για πωλήσεις κινητών? θα πουλήσω το Mate & θα πάω σε s9+.

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, αλλά θα πρέπει να έχεις κάποιο αριθμό μηνυμάτων για να μπορείς να ποσταρεις εκεί.

Νομίζω 400+

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...