Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγάζω φωτογραφίες και βίντεο αλλά δεν είναι προτεραιότητά μου. Με εχουν πείσει οι φίλοι και έχω αποφασίσει. Huawei mate 10 pro !!!

Το θέμα είναι σε τι τιμή θα μου το δώσει ένα μαγαζί που επισκέπτομαι στην ομόνοια μιας και μου παίρνει το S6 100 €.

 

Επίσης αν ξέρει κάποιος τι παίζει. Το S6 που έχω είναι σε υπεράριστη κατάσταση, χωρίς χτυπήματα ( πάντα σε θήκη- και ήταν κρίμα γιατί το θεωρώ πολύ όμορφο τηλέφωνο - ) χωρίς κολλήματα, προβλήματα κλπ. Τα 100 € είναι καλά ή μου το παίρνει σκοτωμένο.

 

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Noμίζω ότι έφευγε και 150...

Το Mate που σου δίνει είναι μεταχειρισμένο;

 

Στα συν του S9+ η κάρτα μνήμης και η θύρα ακουστικών αλλά και το (υποκειμενικά) πιο όμορφο σχέδιο.

Στα συν του Mate 10 η πιο φαρδιά οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγάζω φωτογραφίες και βίντεο αλλά δεν είναι προτεραιότητά μου. Με εχουν πείσει οι φίλοι και έχω αποφασίσει. Huawei mate 10 pro !!!

Το θέμα είναι σε τι τιμή θα μου το δώσει ένα μαγαζί που επισκέπτομαι στην ομόνοια μιας και μου παίρνει το S6 100 €.

 

Επίσης αν ξέρει κάποιος τι παίζει. Το S6 που έχω είναι σε υπεράριστη κατάσταση, χωρίς χτυπήματα ( πάντα σε θήκη- και ήταν κρίμα γιατί το θεωρώ πολύ όμορφο τηλέφωνο - ) χωρίς κολλήματα, προβλήματα κλπ. Τα 100 € είναι καλά ή μου το παίρνει σκοτωμένο.

 

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κρατησε το καλυτερα. Μπορεις να το εχεις στο αμαξι σου σαν player ή σαν GPS, μπορεις να το εχεις για το γυμναστηριο ή στο τρεξιμο σαν mp3 player, ακομα μπορεις να το εχεις για περιπτωσεις οπως μια συναυλια που υπαρχει περιπτωση να σου σπασει ή κλαπει να μην κλαις το καινουριο αλλα το "παλιο", γενικα πολλα μπορεις να κανεις. Σκεψου οτι συσκευες με 100 ευρω δεν μπορουν να κανουν πολλα πραγματα ενω το S6 σου θα τα κανει με ανεση. Στην τελικη καλυτερα να το χαρισεις σε εναν γνωστο σου παρα να το δωσεις για 100 ευρω εφοσον ειναι σε καλη κατασταση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το S9 μου το δίνει 550 μείον 100 € το S6. Για το mate δεν έχω ρωτήσει

Εγώ πήγα με σκοπό να πάρω το S8. Ο τύπος μου πρότεινε το S9. Μετά διαβάζοντας σχόλια για την μπαταρία, έψαξα για άλλο κινητό. Έτσι βρήκα το mate. Διάβασα σχόλια στο skroutz και μετά μπήκα και δω. Δευτέρα θα ρωτήσω για τιμή.

 

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το χειρότερο από ολα στο mate 10 είναι η μπροστά κάμερα.. Για όσους τους ενδιαφέρει δλδ..
Τελικά αν επεξεργαστεις την φώτο από την μπροστά κάμερα, φαίνεται πολύ καλύτερη!

 

Την κάνω edit με το snapseed και φεύγει η ασπριλα και ανεβαίνει και η ευκρίνεια.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Κρατησε το καλυτερα. Μπορεις να το εχεις στο αμαξι σου σαν player ή σαν GPS, μπορεις να το εχεις για το γυμναστηριο ή στο τρεξιμο σαν mp3 player, ακομα μπορεις να το εχεις για περιπτωσεις οπως μια συναυλια που υπαρχει περιπτωση να σου σπασει ή κλαπει να μην κλαις το καινουριο αλλα το "παλιο", γενικα πολλα μπορεις να κανεις. Σκεψου οτι συσκευες με 100 ευρω δεν μπορουν να κανουν πολλα πραγματα ενω το S6 σου θα τα κανει με ανεση. Στην τελικη καλυτερα να το χαρισεις σε εναν γνωστο σου παρα να το δωσεις για 100 ευρω εφοσον ειναι σε καλη κατασταση.

 

Δεν έχεις και άδικο...

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά τρελό battery drain απεγκατασταση ότι τελευταία βλακεία είχα βάλει και περιμένω... Μάλλον ο kiwi την έκανε...

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά τρελό battery drain απεγκατασταση ότι τελευταία βλακεία είχα βάλει και περιμένω... Μάλλον ο kiwi την έκανε...

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Βαλτον στο μη αυτοματη εκκινηση και βγαλε και τα 3 off. Ο kiwi οπως και το FirmwareFinder προσπαθουν να κανουν αυτοματη εκκινηση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά τρελό battery drain απεγκατασταση ότι τελευταία βλακεία είχα βάλει και περιμένω... Μάλλον ο kiwi την έκανε...

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Εγώ με kiwi κανένα drain!Και όλα στο αυτόματο σε θέμα επανεκκίνησης κτλ

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να κάνω η εφαρμογή Acr λειτουργεί?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/mate-10/themes/theme-huawei-mate-20-rs-porsche-themes-t3856996

 

Περασα το Racing Lines DARK MODE και ειναι γουστοζικο, βεβαια με χαλανε τα νουμερα στο numpad του caller.

Στα DARK MODE απενεργοποιηστε τα "σκουροτερα χρωματα διεπαφης" στο μενου Μπαταρια.

Επισης μετα τν εφαρμογη καντε και restart.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/mate-10/themes/theme-huawei-mate-20-rs-porsche-themes-t3856996

 

Περασα το Racing Lines DARK MODE και ειναι γουστοζικο, βεβαια με χαλανε τα νουμερα στο numpad του caller.

Στα DARK MODE απενεργοποιηστε τα "σκουροτερα χρωματα διεπαφης" στο μενου Μπαταρια.

Επισης μετα τν εφαρμογη καντε και restart.

 

Όντως πολύ όμορφο εκτός του numpad. Επίσης στην γραμμή πλοήγησης δεν έχει τις κλασικές τρεις επιλογές αλλά μια ( την παύλα του pie).

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ όμορφο εκτός του numpad. Επίσης στην γραμμή πλοήγησης δεν έχει τις κλασικές τρεις επιλογές αλλά μια ( την παύλα του pie).

 

Όντως αυτό με την μπάρα δεν το είχα δει γιατί την έχω κρυμμένη και παίζω με τη βάση πλοήγησης. Μάλλον ο τύπος έκανε πρόχειροδουλειά. Το "ωραίο" είναι ότι αν θυμασαι την θέση των κουμπιών τα πατάς κανονικά. Ε για καμιά βδομάδα είναι μια χαρά.

Αντε να έρθει η pie

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/mate-10/themes/theme-huawei-mate-20-rs-porsche-themes-t3856996

 

Περασα το Racing Lines DARK MODE και ειναι γουστοζικο, βεβαια με χαλανε τα νουμερα στο numpad του caller.

Στα DARK MODE απενεργοποιηστε τα "σκουροτερα χρωματα διεπαφης" στο μενου Μπαταρια.

Επισης μετα τν εφαρμογη καντε και restart.

Μα με ποιον τρόπο τα ανοίγουμε;Έχω τον kiwi και όταν κατεβαίνει το αρχείο μου λέει ότι δεν μπορώ να το ανοίξω κάπως

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μα με ποιον τρόπο τα ανοίγουμε;Έχω τον kiwi και όταν κατεβαίνει το αρχείο μου λέει ότι δεν μπορώ να το ανοίξω κάπως

 

Μεταφέρεις το αρχείο xxxxxxx.hwt στον φάκελο Huawei\themes και μετά πας στην εφαρμογή θέματα στην καρτέλα εγώ.

 

Ένα καλό που είδα είναι ότι έχει σκούρο την καρτέλα με τις εντάσεις ήχου.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρεις το αρχείο xxxxxxx.hwt στον φάκελο Huawei\themes και μετά πας στην εφαρμογή θέματα στην καρτέλα εγώ.

 

Ένα καλό που είδα είναι ότι έχει σκούρο την καρτέλα με τις εντάσεις ήχου.

 

Ωραία μια χαρά σε ευχαριστώ πολύ!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος δινει το δικο του σε χρωμα μπλε η χρυσο ας μου στειλει μηνυμα .

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο kiwi θεωρείται απ' τους καλύτερους browsers? Σίγουρα είναι χαμηλής κατανάλωσης απλά λέω μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο απ' αυτόν!Τον chrome τον έχω βγάλει γιατί έτρωγε πολύ μπαταρία!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ο kiwi θεωρείται απ' τους καλύτερους browsers? Σίγουρα είναι χαμηλής κατανάλωσης απλά λέω μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο απ' αυτόν!Τον chrome τον έχω βγάλει γιατί έτρωγε πολύ μπαταρία!

 

Είναι γρήγορος αλλά αυτό που προσφέρει είναι ότι αν βάλεις το contrast του night Mode στο 102% τότε καταναλώνεις πόλη λίγη μπαταρία. Κάτι καλύτερο μπορείς να δοκιμάσεις τον Samsung browser που είναι ένας ολοκληρωμένος browser με καλή ταχύτητα. Πριν τον kiwi είχα τον Via αλλά με το τελευταίο update μου έκανε άσχετα refresh σε σελίδες και τον έβγαλα αλλά το immersive fullscreen του μου έχει λείψει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Είναι γρήγορος αλλά αυτό που προσφέρει είναι ότι αν βάλεις το contrast του night Mode στο 102% τότε καταναλώνεις πόλη λίγη μπαταρία. Κάτι καλύτερο μπορείς να δοκιμάσεις τον Samsung browser που είναι ένας ολοκληρωμένος browser με καλή ταχύτητα. Πριν τον kiwi είχα τον Via αλλά με το τελευταίο update μου έκανε άσχετα refresh σε σελίδες και τον έβγαλα αλλά το immersive fullscreen του μου έχει λείψει.

 

Θα το δοκιμάσω αυτό με το contrast!Θεωρω τον chrome από τους καλύτερους σε ταχύτητα,αλλά η κατανάλωση του ήταν μεγάλη!Γενικά θέλω ταχύτητα και μικρή κατανάλωση..Πολλά ζητάω μάλλον

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάποιος που αγόρασε το κινητό από μαγαζιά που εμφανίζονται στο best price που έχει σχετικά χαμηλότερες τιμές, μπορεί να επιβεβαιώσει οτι όλα ήταν ΟΚ με το τηλέφωνο (πχ σφραγισμένο, Ευρωπαϊκό μοντέλο κλπ) ή να μου προτείνει κάποιο μαγαζί είτε από best price ή Σκρουτζ? Σε προσωπικό μήνυμα αν δεν επιτρέπεται να αναφερθεί εδώ. Ευχαριστώ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση την νέα έκδοση του file manager που αλλάζει την εμφάνιση αλλά παρατήρησα ότι ανοίγει τους φακέλους με μια μικρή καθυστέρηση ενώ ο παλιός τους ανοίγει instant. Ωραία η εμφάνιση αλλά προτιμώ την ταχύτητα κι έτσι γύρισα στον παλιό.

Poliths 5/11/2018 τελειώνουν όλα τα Beta projects και πιστεύω θα αρχίσει η διανομή. Η έκδοση που έχει το Mate 20 είναι η 113.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έρχεται η σειρά μας ... 0eb5aad260160df94fbe6139f7850b0a.jpg

 

Sent from my Mate 10 pro

Πιο μοντέλο είναι αυτό φίλε μου?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάποιος που αγόρασε το κινητό από μαγαζιά που εμφανίζονται στο best price που έχει σχετικά χαμηλότερες τιμές, μπορεί να επιβεβαιώσει οτι όλα ήταν ΟΚ με το τηλέφωνο (πχ σφραγισμένο, Ευρωπαϊκό μοντέλο κλπ) ή να μου προτείνει κάποιο μαγαζί είτε από best price ή Σκρουτζ? Σε προσωπικό μήνυμα αν δεν επιτρέπεται να αναφερθεί εδώ. Ευχαριστώ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Εγώ το αγόρασα από το netmobile που βρίσκεται στο bestprice. Όλα άψογα από την επικοινωνία με το κατάστημα μέχρι την παράδοση της συσκευής. Το μοντέλο είναι ευρωπαικο κανονικά με 2ετη εγγύηση και μέχρι στιγμής ολα δουλεύουν ρολοι. Προφανώς και ήταν σφραγισμένο το κουτί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...