Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.

Αναζητησα μεσω skroutz το συγκεκριμενο τηλεφωνο, και μου βγαζει 2 εκδοσεις. Μια απλη και μια dual. Ποια απο τις 2 ειναι αυτη που εισαγεται επισημα στη χωρα μας;

Υποθετω η dual (bla-l29). Σωστα?

 

Το bla-l29 το dual sim και αν σε ενδιαφέρει για αυτή την εβδομάδα το eshop το έχει στα 419

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το dual αυτο στο eshop?

Δεν το αναφερει καπου.

 

Στα 419 πρέπει να είναι το μόνο γιατί στα 599 έχει το dual sim που το λέει. Βέβαια πάρτους ένα τηλέφωνο δεν χάνεις κάτι.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάνα apk με gcam που να λειτουργεί στο κινητό μας; Είδα ότι βγήκε και κάτι σα νυχτερινή λήψη.
Link to comment
Share on other sites

Apk ναι υπάρχει όλα παίζουν εκτός... Από το hdr+ το οποίο βασίζεται καθαρά και μόνο σε ένα module (hardware) που έχουν σύγχρονα snapdragon (με λίγα λόγια δεν μπορεί να παίξει σε κινιτα χωρίς πρόσφατο snapdragon καθος είναι καθαρά hardware feature to image post processing)

Όταν το βάζεις μπρος παίζει σαν απλό hdr και αν σχεδόν καμία διαφορά με και χωρίς. + το συμαντικοτερο ατού της συσκευής είναι δεύτερη Camera την οποία δεν την κάνει χρήση καμία after market εφαρμογή καθος είναι bw camera

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. Με ακουστικά Bluetooth βελτιώνεται ο ήχος της συσκευής σε μουσική καθόλου;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μέρα με τη νύχτα! Κι εγώ είχα απογοητευτεί αλλά με τα Bluetooth ακουστικά σώθηκα. Φαντάσου ότι δεν είναι και από τα ακριβότερα αυτά που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Η μέρα με τη νύχτα! Κι εγώ είχα απογοητευτεί αλλά με τα Bluetooth ακουστικά σώθηκα. Φαντάσου ότι δεν είναι και από τα ακριβότερα αυτά που έχω.

Μπορείς να μας πεις ποια έχεις; Γιατί και εμένα τα μαμά ενσύρματα ακουστικά δε με καλύπτουν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις ποια έχεις; Γιατί και εμένα τα μαμά ενσύρματα ακουστικά δε με καλύπτουν.

 

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B0752BQZ29/ref=oh_aui_i_sh_in_o0_img?ie=UTF8&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Ναι νομίζω ότι η μόνη λύση για ποιοτική μουσική είναι με χρήση Bluetooth ακουστικών. Τώρα για την ένταση που είπε ένας φίλος πιο πάνω, δεν το γνωρίζω. Θα είμαι κάτοχος της συσκευής σε λίγη ώρα και θα δω.

Αλλά γενικά επειδή την χρησιμοποιώ για μουσική θα ήθελα καλή απόδοση.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι νομίζω ότι η μόνη λύση για ποιοτική μουσική είναι με χρήση Bluetooth ακουστικών. Τώρα για την ένταση που είπε ένας φίλος πιο πάνω, δεν το γνωρίζω. Θα είμαι κάτοχος της συσκευής σε λίγη ώρα και θα δω.

Αλλά γενικά επειδή την χρησιμοποιώ για μουσική θα ήθελα καλή απόδοση.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ούτε, μόνο με type c extrrnal dac και ακριβά ακουστικά το θέμα είναι και τι αρχεία ήχου θα βάλεις γιατί πχ από spotify και με φτηνιάρικα και με ακριβά διαφορά δεν η θέλεις flac η θέλεις πάρα πολύ καλά 320 mp3
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκίμασε να βάλετε τέτοιους φακούς σαν αυτόν https://ztylus.com/products/4-in-1-revolver-lens-kit-for-huawei-m10-pro κα αν ναι, αξίζει η αγορά τους;
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκίμασε να βάλετε τέτοιους φακούς σαν αυτόν https://ztylus.com/products/4-in-1-revolver-lens-kit-for-huawei-m10-pro κα αν ναι, αξίζει η αγορά τους;

 

κλασσικοί φακοί ειναι sish , macro wide με το κλασσικό σπαστικό effe της κυρταδας στο wide....

Link to comment
Share on other sites

κλασσικοί φακοί ειναι sish , macro wide με το κλασσικό σπαστικό effe της κυρταδας στο wide....

 

OK δε διαφωνώ. Απλά ρωτάω αν έχει πάρει κάποιο αντίστοιχο Kit κάποιος από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εσκασε μυτη και η 156
Ακόμα στην 156 είσαι? Έχει δώσει την 157...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμα στην 156 είσαι? Έχει δώσει την 157...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αλήθεια την έχει πάρει κανείς η μόνο εγώ την έχω πάρει?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα στην 156 είσαι? Έχει δώσει την 157...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλήθεια την έχει πάρει κανείς η μόνο εγώ την έχω πάρει?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακόμη στην 150 είμαι! Κλασικά από τους τελευταίους.:mad:

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα στην 156 είσαι? Έχει δώσει την 157...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλήθεια την έχει πάρει κανείς η μόνο εγώ την έχω πάρει?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η 156 εγινε aproved απογευμα της τριτης οποτε 6 μερες μετα δεν το λες και "ακομα".

Επισης η 157 δεν ειναι καν aproved.

 

Ακόμη στην 150 είμαι! Κλασικά από τους τελευταίους.:mad:

Κανε manual αναζητηση για update.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Η 156 εγινε aproved απογευμα της τριτης οποτε 6 μερες μετα δεν το λες και "ακομα".

Επισης η 157 δεν ειναι καν aproved.

 

 

Κανε manual αναζητηση για update.

 

Αμ δεν κάνω λες! Απλά είμαι σε wifi. Μήπως να το γυρίσω σε δεδομένα vodafone(νομίζω έρχονται πιο γρήγορα από cosmote) ;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Αμ δεν κάνω λες! Απλά είμαι σε wifi. Μήπως να το γυρίσω σε δεδομένα vodafone(νομίζω έρχονται πιο γρήγορα από cosmote) ;

 

Εγω παντα με WiFi κανω αναζητηση γιατι παντα κατεβαζω το full που ειναι 3GB.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμία αδέρφια.. εμεις που ειμαστε στην 150 θα πάρουμε απευθείας την 9. Αστους αυτους να κοκορεύονται :p

 

Δεν κοκορευτηκα καν ίσα ίσα μπήκα να ενημερώσω ώστε να checkαρουν και άλλοι.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις στους κατόχους για το mate 10 pro

Έχω το htc u11 dual 4/64 είμαι ευχαριστημένος από όλα εκτός από τη μπαταρία και τα bezels. Όποτε άρχισα να κοιτάω προς τα εδώ τώρα που είναι σε πιο λογική τιμή

Οι ερωτήσεις μου είναι και λέγοντας ότι χρήση είναι καθαρά επαγγελματική με πολύ ομιλία και μειλς

1) θα είναι όντως αισθητή η διαφορά στη μπαταρία? ( τώρα από τις 7 το πρωί με 100% στις 3 το μεσημέρι είμαι στο 40% )

2) από λήψη σήματος πως είναι γιατί τώρα είμαι σουπερ και με ενδιαφέρει πολύ

3) ποιότητα κλήσης?

4) η κάμερα ? ( στο doxmark το βγάζει καλύτερο με 97 πόντους , ισχύει?)

5) bt, wifi, gps απροβλημάτιστα?

6) τα ηχεία απο τι διαβάζω δεν είναι καλά , ισχύει?

 

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοκορευτηκα καν ίσα ίσα μπήκα να ενημερώσω ώστε να checkαρουν και άλλοι.

 

Βρε πλάκα κάνω! btw μόλις μου ήρθε η 156. Το έσβησα για κανενα τέταρτο και το άνοιξα πάλι και τσάκ ηρθε

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βρε πλάκα κάνω! btw μόλις μου ήρθε η 156. Το έσβησα για κανενα τέταρτο και το άνοιξα πάλι και τσάκ ηρθε

 

Ναι βρε το κατάλαβα.

Παρατήρησα μετά την εγκατάσταση στην επανεκκίνηση έβγαλε μια καρτέλα ενημερωτική για την εφαρμογή ενημέρωση συστήματος, ακόμα γύρισε την ανάλυση της οθόνης στο έξυπνη, προστέθηκε μια εφαρμογή συστήματος "εφέ καραόκε" .

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το έδωσα χθες το Mate και πήγα σε mi8 από infoquest στο υπέροχο μπλε χρώμα.

Από τις λίγες φορές που κράτησα κινητό 6 μήνες.

Πρώτες εντυπώσεις λίγο καλύτερη οθόνη το mi8,κάμερα αρκετά καλύτερη σε όλες τις συνθήκες όπως και το βίντεο το mi8.

Σαν ταχύτητα τουλάχιστον 2 σκάλια πάνω το mi8 που δεν το περίμενα.

Όσον αφορά το ηχείο λίγο καλύτερο το Mate αλλά στον ήχο από τα ακουστικά καλύτερο το mi8.

Αυτά προς το παρών! :)

 

Mi 8 Power be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...