Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν... Η Ringke έκατσε μια χαρά. Δεν είναι χοντρή θήκη. Τζάμι πήρα της terrapin αλλά δυστυχώς δεν είναι καλό. Σε υφή και διαφάνεια μια χαρά αλλά είναι στενό περιμετρικά και φαίνεται άσχημα. Σε ενοχλεί στα βίντεο πολύ π.χ.

Κάνα γυαλί που να πιάνει καλά περιμετρικά ξέρει κανένας; Όχι φουλ γιατί θα έχει πρόβλημα με την θήκη. Μην την πατήσω πάλι. Ευχαριστώ.

Η θήκη όπως φαίνεται στην φωτογραφία με το γυαλί έρχονται στο χιλιοστό. Εγώ με αυτό τον συνδυασμό είμαι ευχαριστημένος. 03d3c27bea99e7acd8b8142fa04e20dd.jpgfc243366b208bdd49e73bda02dbb4f49.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα βλέποντας σχόλια του στιλ περιμένω αποζημίωση 3 μήνες & αποζημιώθηκα αντί για 3000€ 700€ είπα απλά να είμαστε πιο προσεκτικοί με το κινητό μας & να μην είμαστε χαλαροί & καλά δεν τρέχει τίποτα ότι & αν πάθει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η συζήτηση γι αυτό γίνεται στα φόρουμ για ενημέρωση γενικά. Εγώ είδα κάτι & θεωρούσα σωστό να το πω. Εσύ έχεις προσωπική εμπειρία & μπράβο σου που μας ενημέρωσες. Πληρώθηκες από κλοπή? & σε αποζημιώσαν την τιμή που το πήρες ή την τιμή που έπαιζε στην αγορά τότε?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι που παρατήρησα & δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου. Χθες βράδυ φόρτισα το κινητό & για πρώτη φορά δεν περίμενα να φορτίσει για να το βγάλω. Το έβαλα 23.00 & το έβγαλα κάποια στιγμή στον ύπνο μου 02.00 περίπου. Η σημερινή χρήση στην φωτογραφία. Δεν έχω πολύ χρήση οθόνης αλλά αρκετά τηλέφωνα με σύνδεση Bluetooth & 4g ανοιχτά από τις 04.30 που ξύπνησα μέχρι & τώρα 18.00.

Εχω την αίσθηση ότι η μπαταρία δεν τελείωνει fc38e7ee8a19f2646fe433a2b3479d00.jpg

 

 

 

και τις 2 φορές αποζημίωση για σπάσιμο οθόνης...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πόσα πλήρωσες στην ασφαλιστική και πόσα πήρες αποζημίωση, αν επιτρέπεται;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ωραια φωτο απο το MATE 10 PRO σημερα κατα την διαδικασια αλλαγης δισκο παλτο στο αμαξι...

 

38886233945_725e694593_o.jpg2018-01-19 18.05.36 by Iwannis Akrivos, on Flickr

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Κανένα site τύπου slicr να ανεβάζω φωτογραφίες γιατί δεν έχω Yahoo?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανένα site τύπου slicr να ανεβάζω φωτογραφίες γιατί δεν έχω Yahoo?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Flickr*

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα του Oreo. Εγώ χρησιμοποιώ το autonotification για να μπλοκαρω αυτού του είδους τους ειδοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το είχα κατεβάσει στην αρχή αυτό αλλά δεν είχα βγάλει άκρη και το παράτησα... Τώρα που το ανέφερες το ξανακατέβασα και το έπιασα πιο πολύ και το έλυσα! Να είσαι καλά!
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη QIN της NILLKIN τελικά είναι πάρα πολύ ωραία. Ορίστε και μερικές φωτο

DXJGyn

22fjNjB

JEXV64

 

ΑΛΛΑ το tempered Glass της NILLKIN (H+Pro 9H 0,2mm) δεν με ικανοποίησε καθόλου. Έκατσε πάρα πολύ καλά, δεν άφησε φουσκάλες, αλλά είναι αρκετά πιο μέσα στην οθόνη (πιο μέσα και από την εργοστασιακή ζελατίνα που είχε, η οποία ομολογουμένως ήταν αρκετά χοντρή τελικά σε πάχος και για να πω την αλήθεια μάλλον έπρεπε να αφήσω αυτήν). Στην φωτογραφία μπορείτε να δείτε και τα κενά που αφήνει δεξιά και αριστερά. Γνώμη μου είναι να δοκιμάσετε κάποια άλλη μάρκα σε tempered Glass

22x1Rfu

 

EDIT: Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να βάλω τις φωτό. Ορίστε τα λινκ μόνα τους

IMG_20180120_001745

IMG_20180120_001758

IMG_20180120_003158

 

και

IMG_20180120_002005

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

Μια ωραια φωτο απο το MATE 10 PRO σημερα κατα την διαδικασια αλλαγης δισκο παλτο στο αμαξι...

 

38886233945_725e694593_o.jpg2018-01-19 18.05.36 by Iwannis Akrivos, on Flickr

 

Τι νούμερο παλτό φοράει το αμάξι? :)

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το mate 10 pro! Έχω δύο κάρτες sim στο κινητό, μια cosmote συμβόλαιο και ένα whats up! Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι μόλις ανοίγει τα δεδομένα και ενώ έχω προεπιλεγμενη κάρτα την πρώτη, αντί να μπαίνει από την πρώτη sim το κινητό προσπαθεί να συνδεθεί απο την δεύτερη sim που είναι το whats up!! Ουσιαστικά είναι σαν να μπερδεύονται οι κάρτες και επειδή δεν έχω mb στο whats up το αποτέλεσμα είναι να μην έχω ίντερνετ. Έχω στείλει το κινητό στο service και επειδή δεν ήξεραν ακριβός και αυτοί τι συμβαίνει μου αντικατεστησαν το κινητό με καινούριο, το οποίο όμως και αυτό μου κάνει το ίδιο πρόβλημα!! Έχει μήπως κάποιος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα ή μπορεί να γνωρίζει το τι μπορεί να συμβαίνει??
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη όπως φαίνεται στην φωτογραφία με το γυαλί έρχονται στο χιλιοστό. Εγώ με αυτό τον συνδυασμό είμαι ευχαριστημένος. 03d3c27bea99e7acd8b8142fa04e20dd.jpgfc243366b208bdd49e73bda02dbb4f49.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οι άκρες του τζαμιού πατάνε οθόνη ή bezel; Σου είναι εύκολο να βγάλεις μια φωτογραφία με ανοιχτή οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το mate 10 pro! Έχω δύο κάρτες sim στο κινητό, μια cosmote συμβόλαιο και ένα whats up! Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι μόλις ανοίγει τα δεδομένα και ενώ έχω προεπιλεγμενη κάρτα την πρώτη, αντί να μπαίνει από την πρώτη sim το κινητό προσπαθεί να συνδεθεί απο την δεύτερη sim που είναι το whats up!! Ουσιαστικά είναι σαν να μπερδεύονται οι κάρτες και επειδή δεν έχω mb στο whats up το αποτέλεσμα είναι να μην έχω ίντερνετ. Έχω στείλει το κινητό στο service και επειδή δεν ήξεραν ακριβός και αυτοί τι συμβαίνει μου αντικατεστησαν το κινητό με καινούριο, το οποίο όμως και αυτό μου κάνει το ίδιο πρόβλημα!! Έχει μήπως κάποιος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα ή μπορεί να γνωρίζει το τι μπορεί να συμβαίνει??
Πάνε στις ρυθμίσεις διπλής Sim και απενεργοποιησε το 4g με διπλή Sim

 

Να ρωτήσω ρε παιδιά είμαι με δύο κάρτες σιμ και WiFi call και volte ενεργά και θεματακια στο stand by λέτε να φταίει αυτό;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Πάνε στις ρυθμίσεις διπλής Sim και απενεργοποιησε το 4g με διπλή Sim

 

Να ρωτήσω ρε παιδιά είμαι με δύο κάρτες σιμ και WiFi call και volte ενεργά και θεματακια στο stand by λέτε να φταίει αυτό;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το volte ενεργό έχει μια κατανάλωση πάντως.

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όταν κουμπώνετε τον φορτιστή στην θύρα usb, έχει καθόλου τζόγο;

Σε μένα έχει αρκετό θα έλεγα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όταν κουμπώνετε τον φορτιστή στην θύρα usb, έχει καθόλου τζόγο;

Σε μένα έχει αρκετό θα έλεγα.

Εχει λίγο.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει λίγο.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ ρε Κωνσταντίνε. Είμαι λίγο άρρωστος με κάτι τέτοια.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Οι άκρες του τζαμιού πατάνε οθόνη ή bezel; Σου είναι εύκολο να βγάλεις μια φωτογραφία με ανοιχτή οθόνη;
Αφήνει ελάχιστα την οθόνη ακάλυπτη αλλά με την θήκη γίνονται ένα.8b1da489494512fea23fe3589425eb7a.jpg1620133b23255a545048973271adf40c.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε Κωνσταντίνε. Είμαι λίγο άρρωστος με κάτι τέτοια.

 

Νομίζω δεν είναι κάτι για το οποίο χρειάζεται να ανησυχείς. ;)

 

Αφήνει ελάχιστα την οθόνη ακάλυπτη αλλά με την θήκη γίνονται ένα.8b1da489494512fea23fe3589425eb7a.jpg1620133b23255a545048973271adf40c.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θεωρώ καθόλου ψυχαναγκαστικό τον εαυτό μου αλλά νομίζω αυτό το κενό στα πλάγια μπορεί να με στείλει νοσοκομείο από κρίση.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστό, το ξεχάσα, ίσως όντως να μουν κάπου στον 90% όταν το παρατήρησα...

 

 

 

 

Έχω καταλάβει ότι παίζει πρόβλημα γενικά με την αποθήκευση ρυθμίσεων για κάποιο περίεργο λόγο, σχετικά παντού. Όπως για παράδειγμα οτι δεν κρατάει αποθηκευμένα κάποια permissions που δίνεις σε διάφορες εφαρμογές, η όπως με την αποθήκευση της αυτόματης φωτεινότητας. Απ ότι φαίνεται, όλα αυτά συνδέονται και έχουν να κάνουν με κάποιου τύπου πρόβλημα στην αποθήκευση, όπως το καταλαβαίνω εγώ...

 

Τελικά έφταιγε το εξής. Για κάποιο λόγο μου έβγαλε το playstore ως διπλή εφαρμογή. Όταν το πετάω στο κάδο το κάνει απεγκατασταση αλλά κάνει απεγκατασταση και τη βασική εφαρμογή του playstore. ξανακατεβαζει τη βασική με αποτέλεσμα να θέλει πάλι ρυθμισεις

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη που είχα εγώ θα έλεγα πως είναι παρεμφερή με Spigen , αλλα πιο στρογγυλεμένη. Και πολυ καλό κράτημα στο χέρι

https://www.ringkestore.com/products/huawei-mate-10-pro-ringke-fusion?variant=5187710320667

 

Αυτη εχω και εγω και ειναι πολυ καλη θηκη. Απο ποιοτητα και προστασια ειναι σαν Spigen:)

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα αυτά τα κενά με τρελαίνουν Κωνσταντίνε. Χαχα :D

Προτιμώ μην βάλω γυαλί όπως και δεν έχω στο mi note 3 πάρα να το βλέπω έτσι!

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πόσα πλήρωσες στην ασφαλιστική και πόσα πήρες αποζημίωση, αν επιτρέπεται;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

είχα πληρώσει 15 ευρώ και πήρα 145

την 1η περίπτωση

 

και στην δεύτερη είχα δώσει 19 ευρώ και πήρα 180

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα αυτά τα κενά με τρελαίνουν Κωνσταντίνε. Χαχα :D

Προτιμώ μην βάλω γυαλί όπως και δεν έχω στο mi note 3 πάρα να το βλέπω έτσι!

 

May the mi note 3 force be with you.

 

Ε ναι ρε συ. Αποφάσισα να μείνω με την μαμά ζελατίνα και να το προσέχω λίγο περισσοτερο παρά να ξενερώνω κάθε φορά που το βλέπω. :p Γούστα είναι αυτά βέβαια και δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο αξιόλογο γυαλί που 1)Να καλύπτει ΟΛΗ την οθόνη 2)Να έχει πολύ καλή αίσθηση στο δάκτυλο 3)Να μην αλλοιώνει χρώματα και φωτεινότητα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες τι εχετε να προτεινετε για tempered glass? μερικους κατασκευαστες που προτεινετε? Οχι απαραιτητα ελλαδα αφου θα γινει online παραγγελια.

Παρελαβα το airglass της brotect (με ξεγέλασε το ονομα) και δεν σου δινιει την αισθηση γυαλιου αλλα περισσοτερο απλης μεμβρανης screen protector.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε συ. Αποφάσισα να μείνω με την μαμά ζελατίνα και να το προσέχω λίγο περισσοτερο παρά να ξενερώνω κάθε φορά που το βλέπω. :p Γούστα είναι αυτά βέβαια και δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο αξιόλογο γυαλί που 1)Να καλύπτει ΟΛΗ την οθόνη 2)Να έχει πολύ καλή αίσθηση στο δάκτυλο 3)Να μην αλλοιώνει χρώματα και φωτεινότητα...
Εγώ έβγαλα και τη μαμά ζελατίνα. Δε μπορώ να τα βλέπω.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Έχει χρησιμοποιήσει κάνεις το '' έξυπνο χειριστήριο '' σε αποκωδικοποιητη της νόβα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...