Jump to content

HTC U Ultra


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά και άλλο reset η κατάσταση φαίνεται να χειροτερεύει με τη χρήση. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι πηγαίνει στραβά. με ένα update που κατεβαίνει σαν verified αρχείο. Άντε να δούμε τα σέρβις

 

Προσπάθησε να εγκαταστησεις το λογισμικό απο την αρχή με καλώδιο στον υπολογιστή σου.λογικα φα φτιάξει.και δες μην τυχών στο επειρεαζει κάποια εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 316
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπάθησε να εγκαταστησεις το λογισμικό απο την αρχή με καλώδιο στον υπολογιστή σου.λογικα φα φτιάξει.και δες μην τυχών στο επειρεαζει κάποια εφαρμογή

 

Μήπως μπορείς να πεις αν αυτός είναι επίσημος τρόπος αναβάθμισης ή όχι; Από που μπορώ να βρω την αυθεντική έκδοση; Μόλις συνειδητοποίησα πως ο bootloader βγάζει error και μετά από το hard reset η συσκευή βγάζει error uDove που μάλλον σχετίζεται με το uDove.apk και πιθανώς τη διαχείρηση ενέργειας. Αν ισχύει αυτό δεν είναι πρόβλημα της oreo πιστεύω αλλά της συσκευής

 

http://i.xomf.com/yjlsm.jpg (συγγνώμη για την ποιότητα)

 

στο reddit ένας χρήστης αναφέρει αντίστοιχα θέματα και notification

Edited by const_ili
επιπλέον info
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να πεις αν αυτός είναι επίσημος τρόπος αναβάθμισης ή όχι; Από που μπορώ να βρω την αυθεντική έκδοση; Μόλις συνειδητοποίησα πως ο bootloader βγάζει error και μετά από το hard reset η συσκευή βγάζει error uDove που μάλλον σχετίζεται με το uDove.apk και πιθανώς τη διαχείρηση ενέργειας. Αν ισχύει αυτό δεν είναι πρόβλημα της oreo πιστεύω αλλά της συσκευής

 

http://i.xomf.com/yjlsm.jpg (συγγνώμη για την ποιότητα)

 

στο reddit ένας χρήστης αναφέρει αντίστοιχα θέματα και notification

Ευρωπαϊκή ή ασιατικη συσκευή;

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκή ή ασιατικη συσκευή;

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτό έχω στο version https://photos.app.goo.gl/tgzt2ebSj1fdt5o29

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα πριν δυο μέρες την αναβάθμιση σε 8 και όλα καλά αλλά μόλις άνοιξα την κάμερα και έπαιξα μαζί της για λίγο ανέβασε πολύ θερμοκρασία, με την προηγούμενη έκδοση δεν το είχα αυτό.Ας ελπίσουμε να δώσουν κάποια μικρή ακόμα αναβάθμιση και να λυθούν αυτά τα προβλήματα γιατί είναι πολύ ωραίο τηλ και σε αυτή την τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι με 7.0 σήμερα τράβηξα λίγο παραπάνω από ότι συνήθως βίντεο τον πιτσιρίκο μου ( σε 1080 κι όχι 4κ δεν γνωρίζω αν έχει σημασία) και το κινητό έβρασε.. Φοράω μια θήκη της spigen. Επίσης δεν γνωρίζω αν παίζει ρόλο. Οπότε το ότι με την 8.0 ζεσταίνεται το κινητό δεν μου λέει κάτι..

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχει διάφορες στη θερμοκρασία στη κάμερα από nougat σε oreo. Πάντα βράζει όταν τραβάς βίντεο και αυτό ισχύει για τις περισσότερες συσκευές.

 

Σκεφτειτε ότι η οθόνη δουλεύει σε maximum brightness. Αυτό από μόνο του ανεβάζει θερμοκρασίες. Πόσο μάλλον όταν τραβάς βίντεο με ενεργό eis και αισθητήρας συνέχεια να καταγράφει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά είμαι κ εγώ κάτοχός αυτού τού θεσπεσιου κινητού. Το αγόρασα Στα 270 ευρώ έκανα και την αναβάθμιση σε 8.0 . Έχω όμως ένα θέμα. Δεν μπορώ με τίποτα να ενεργοποιήσω το Τ9 την αυτόματη ορθογραφία λέξεων. Γνωρίζει κανείς να απαντήσει?
Link to comment
Share on other sites

Αγορα το κινητο εχθες, ενω οσο το ψαχουλευα και τραβουσα φωτογραφιες βιντεο κτλ ειχα δει μονο ενα μικρο κολλημα στην εφαρμογη του youtube για καποια δευτερολεπτα και μετα ολα καλα. Εκανε απντειτ σε ορεο και πλεον το κινητο κολλαει αρκετα και μολις τραβηξα ενα βιντεο 6λεπτα περιπου και ζεσταθηκε υπερβολικα πολυ!!! και εκτος το οτι ζεσταθηκε αρχισε να κολλαει το βιντεο κατα την διαρκεια εγγραφης! Τι πρεπει να κανω? Και κατι ακομα επειδη ειμαι ασχετος η gcam τι ειναι? Και το πορτραιτο στην φωτογραφια πως το ενεργοποιω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να βρώ με τίποτα αν έχει επιλογή να φτιάξεις τα χρώματα. Να τα κάνεις ποίο κορεσμένα να έχεις επιλογή δυναμική, τυπική και τέτοια πράγματα όπως το Samsung. Το μόνο που βλέπω είναι ότι έχει το ψυχρό και το θερμό αλλά αλλοιώνει πολύ την οθόνη. Γνωρίζει κανείς να απαντήσει?
Link to comment
Share on other sites

Αγορα το κινητο εχθες, ενω οσο το ψαχουλευα και τραβουσα φωτογραφιες βιντεο κτλ ειχα δει μονο ενα μικρο κολλημα στην εφαρμογη του youtube για καποια δευτερολεπτα και μετα ολα καλα. Εκανε απντειτ σε ορεο και πλεον το κινητο κολλαει αρκετα και μολις τραβηξα ενα βιντεο 6λεπτα περιπου και ζεσταθηκε υπερβολικα πολυ!!! και εκτος το οτι ζεσταθηκε αρχισε να κολλαει το βιντεο κατα την διαρκεια εγγραφης! Τι πρεπει να κανω? Και κατι ακομα επειδη ειμαι ασχετος η gcam τι ειναι? Και το πορτραιτο στην φωτογραφια πως το ενεργοποιω?

Για αρχή θα κάνεις έναν κόπο να διαβάσεις λίγα μνματα πιο πίσω όσον αφορά το βίντεο. Μετά θα κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Κατεβάζεις στη συνέχεια και την gcam που προτείνουν τα παιδιά και στις ρυθμίσεις της έχει επιλογή για το πορτραίτο.

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να βρώ με τίποτα αν έχει επιλογή να φτιάξεις τα χρώματα. Να τα κάνεις ποίο κορεσμένα να έχεις επιλογή δυναμική, τυπική και τέτοια πράγματα όπως το Samsung. Το μόνο που βλέπω είναι ότι έχει το ψυχρό και το θερμό αλλά αλλοιώνει πολύ την οθόνη. Γνωρίζει κανείς να απαντήσει?

 

Το θερμο και ψυχρο φαινεται εντονα την στιγμη που το αλλαζεις μεχρι να περασει λιγος χρονος να προσαρμοστει το μάτι. Οποτε όποια επιλογη και να βάλεις αστο λιγο

 

Αγορα το κινητο εχθες, ενω οσο το ψαχουλευα και τραβουσα φωτογραφιες βιντεο κτλ ειχα δει μονο ενα μικρο κολλημα στην εφαρμογη του youtube για καποια δευτερολεπτα και μετα ολα καλα. Εκανε απντειτ σε ορεο και πλεον το κινητο κολλαει αρκετα και μολις τραβηξα ενα βιντεο 6λεπτα περιπου και ζεσταθηκε υπερβολικα πολυ!!! και εκτος το οτι ζεσταθηκε αρχισε να κολλαει το βιντεο κατα την διαρκεια εγγραφης! Τι πρεπει να κανω? Και κατι ακομα επειδη ειμαι ασχετος η gcam τι ειναι? Και το πορτραιτο στην φωτογραφια πως το ενεργοποιω?

 

Αστο μερικες μερες να στρώσει αφου έκανες update. Αλλιώς δοκίμασε factory reset αφου μιλάμε για αλλαγή έκδοσης android. Γενικά ο 821 να ξερεις οτι εχει τις θερμοκρασίες του ενώ και η οθονη στη κάμερα by default δουλεύει μεγιστη φωτεινότητα. Όλα αυτά μαζι σε συνδιασμό με το βιντεο ζορίζουν... ειδικά αν ήταν 4K

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες κ από δω.

Περιμένω το κινητό την Τετάρτη λογικά.

Απ ότι διαβάζω, μάλλον θα μείνω με την Νougat.

 

Κλείνει το update με κάποιον συγκεκριμένο τρόπο;

Έρχομαι από Nexus 5X το οποιο ζει ακόμα και είναι μια χαρά, απλά ήθελα μια αλλαγή μετά από 1.5 χρόνο :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες κ από δω.

Περιμένω το κινητό την Τετάρτη λογικά.

Απ ότι διαβάζω, μάλλον θα μείνω με την Νougat.

 

Κλείνει το update με κάποιον συγκεκριμένο τρόπο;

Έρχομαι από Nexus 5X το οποιο ζει ακόμα και είναι μια χαρά, απλά ήθελα μια αλλαγή μετά από 1.5 χρόνο :P

 

Εγώ λέω φίλε μου να την κάνεις όταν το πάρεις. Εγώ βέβαια το έχω 4 μέρες το κινητό κ κάθε δευτερόλεπτο το πασπατευω σε αισχατο σημείο μέχρι να το ανακαλύψω. Με το που το άνοιξα πήρε κ την 8. Δεν ξέρω με την 7 αν τα παιδιά ήταν πιο ικανοποίημενοι το μόνο που έχω προσέξει Εγώ στο κινητό μου είναι όταν συνδέω το bluetooth με το ακουστικό όταν το έχω αρκετή ώρα σε αναμονή έχει αποσυνδεθεί κ όταν ανοίξω την οθόνη έχω διαπιστώσει ότι αρκετές φορές κάνει σύνδεση ακαριαία .Θα το διαπιστώσω με τον καιρό Ίσως το ακουστικό μου να φταίει. Πάει αρκετά γρήγορα το κινητό δεν έχει Προς το παρόν ίχνος λαγκ κ Ίσως να οφείλεται ότι την αναβάθμιση την έκανα καθαρή χωρίς παλιές εφαρμογές μου. Όσο για την μπαταρία εκεί Ίσως να τα χαλάει λίγο..... πάνω από 5.30 με 6 ώρες δύσκολα να βγάζεις. Εγώ με συνεχείς Wi-Fi bluetooth κ φωτεινότητα πάντα πάνω από την μέση χωρίς το αυτόματο Όχι games είναι Στις 5.30 ώρες. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω φίλε μου να την κάνεις όταν το πάρεις. Εγώ βέβαια το έχω 4 μέρες το κινητό κ κάθε δευτερόλεπτο το πασπατευω σε αισχατο σημείο μέχρι να το ανακαλύψω. Με το που το άνοιξα πήρε κ την 8. Δεν ξέρω με την 7 αν τα παιδιά ήταν πιο ικανοποίημενοι το μόνο που έχω προσέξει Εγώ στο κινητό μου είναι όταν συνδέω το bluetooth με το ακουστικό όταν το έχω αρκετή ώρα σε αναμονή έχει αποσυνδεθεί κ όταν ανοίξω την οθόνη έχω διαπιστώσει ότι αρκετές φορές κάνει σύνδεση ακαριαία .Θα το διαπιστώσω με τον καιρό Ίσως το ακουστικό μου να φταίει. Πάει αρκετά γρήγορα το κινητό δεν έχει Προς το παρόν ίχνος λαγκ κ Ίσως να οφείλεται ότι την αναβάθμιση την έκανα καθαρή χωρίς παλιές εφαρμογές μου. Όσο για την μπαταρία εκεί Ίσως να τα χαλάει λίγο..... πάνω από 5.30 με 6 ώρες δύσκολα να βγάζεις. Εγώ με συνεχείς Wi-Fi bluetooth κ φωτεινότητα πάντα πάνω από την μέση χωρίς το αυτόματο Όχι games είναι Στις 5.30 ώρες. Ελπίζω να βοήθησα.

 

Μια χαρά. Πάντως προς Xda μεριά που διαβάζω, έχουν αρκετοί τα θεματάκια τους.

Το ίδιο είχε γίνει με το Nexus 5X όταν πρωτο πήρε την Oreo. Μετά από μερικά update έφτιαξε πάντως και εξαφανίστηκαν τα θεματάκια.

Κάτι τέτοιο θα γίνει και μ αυτό λογικά.

Πρώτη φορά παίρνω HTC.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν θα πάρει άλλο update όμως η συσκευή..

 

Same Sh1t... Different Day

 

Εγώ πάλι πιστεύω πως θα πάρει. Δεν εχει κλείσει διετία (Φεβρουάριου 2017 κυκλοφόρησε) με αρχική τιμή 700+ ευρώ.

Απλά η HTC αργεί στα update της.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν με security patch Οκτωβρίου μέχρι να δώσει την 8.0.Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα δώσει κι άλλο?

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην το σκέφτεστε το θέμα με την αναβάθμιση. Από την στιγμή που το κινητό πάει μπάλα μία χαρά είμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Ήταν με security patch Οκτωβρίου μέχρι να δώσει την 8.0.Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα δώσει κι άλλο?

 

Same Sh1t... Different Day

 

Ανα 6μηνο δινει updates συνηθως η HTC. Και το κινητό ειναι 15 μηνων. Εχει ακόμα μεχρι να κλείσει τους 24.

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα σήμερα το πρωί.

 

Το δούλεψα λίγο με την Nougat και με έτρωγε ο ***** μου να κάνω το update αφού διάβασα ό,τι διάβασα.

Έκανα το update, μπήκα recovery, έκανα hard reset και το κινητό πετάει και δεν ζεσταίνεται όσο ζεσταινόταν με την nougat.

Κανένα κόλλημα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα σήμερα το πρωί.

 

Το δούλεψα λίγο με την Nougat και με έτρωγε ο ***** μου να κάνω το update αφού διάβασα ό,τι διάβασα.

Έκανα το update, μπήκα recovery, έκανα hard reset και το κινητό πετάει και δεν ζεσταίνεται όσο ζεσταινόταν με την nougat.

Κανένα κόλλημα μέχρι στιγμής.

 

Το factory reset ειχε βοηθησει και μενα. Οταν εκανα update σερνοταν λιγο. Μετα ομως απο factory reset εστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Το factory reset ειχε βοηθησει και μενα. Οταν εκανα update σερνοταν λιγο. Μετα ομως απο factory reset εστρωσε.

 

Ναι, το ανέφερα επειδή λένε αρκετοί πως και με hard reset δεν διορθώθηκε το θέμα τους.

Όλα καλά μέχρι στιγμής πάντως.

 

Άσχετο, μόνο εμένα δεν μ αρέσει ο ήχος απ τα ακουστικά; Άθλιος ήχος πραγματικά.

Περιμένω ανταπτοράκι σε καμιά 15ρια μέρες για να δοκιμάσω και με τα άλλα που έχω (απ το s8+)

Στο nexus παίζουν πολύ καλά και δυνατά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ανέφερα επειδή λένε αρκετοί πως και με hard reset δεν διορθώθηκε το θέμα τους.

Όλα καλά μέχρι στιγμής πάντως.

 

Άσχετο, μόνο εμένα δεν μ αρέσει ο ήχος απ τα ακουστικά; Άθλιος ήχος πραγματικά.

Περιμένω ανταπτοράκι σε καμιά 15ρια μέρες για να δοκιμάσω και με τα άλλα που έχω (απ το s8+)

Στο nexus παίζουν πολύ καλά και δυνατά.

 

Τα μαμά που είχε μεσα τα δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...