Jump to content

HTC U Ultra


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, μου χει φύγει λίγο το σκατό εδώ.

Το έχετε όλοι στο συγκεκριμένο σημείο, η το γυρνάω πίσω;

 

https://www.dropbox.com/s/bdbtey6dgpjnvfl/IMG_20180528_081910.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/g0vnz3w1hjsi9ug/IMG_20180528_082311.bmp?dl=0

 

Μία αυτό με το reflection στην κάμερα, μια αυτό τώρα...

 

Μόνο το βράδυ το ελέγχεις κ πόσο την έχεις την φωτεινότητα για να σου πω γιατί τωρα που το κοιταω σε μερα με χαμηλή φωτεινότητα δεν βλέπω κάτι

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η φωτηνοτητα στο αυτοματο γιατι δεν δουλευει?

 

γιατι δεν εχει επιλογη στο μενου αν θελω η οχι γρηγορη φορτιση?

 

Η φωτεινότητα στο αυτόματο πρέπει να σου δουλεύει κανονικά απλά το ενεργοποιείς από τις ρυθμίσεις. Όσο για την μπαταρία δεν βρίσκω λόγο να έχεις επιλογή αργής η Γρήγορη φόρτιση από την στιγμή που έχουν αποδείξει ότι δεν βγάζουν πρόβλημα. Μπορείς να το βάλεις όμως στο λάπτοπ και να φορτίσει ποίο αργά.

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 316
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικα οι ips εχουν σαν "σκιες" στις ακρες αλλα συνηθως ειναι μια σειρα απο τετοια σημαδακια. Οχι ενα μοναδικο. Και αυτα που λεω ισως εχουν μικροτερο παχος, δηλαδη γενικα πρεπει να τα ψαξεις για να τα δεις.

 

Δες αν το παιρνουν πισω.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε UsualSuspect όλα έτσι είναι. Τώρα κατάλαβα τι εννοείς μην πάς εννοείται να το δώσεις πίσω μην τρελαθούμε. Από ότι κατάλαβα όταν το κοιτάς αρκετά διαγώνια και εστειαζεις από εκεί που ξεκινάει η δεύτερη οθόνη ακριβώς από κάτω βλέπεις μια μικρή σκιά ενώ αν το κρατάς κανονικά στα μάτια σού διαβάζοντας ένα κείμενο η βλέποντας μια φωτογραφία δεν βλέπεις τίποτα. Σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε UsualSuspect όλα έτσι είναι. Τώρα κατάλαβα τι εννοείς μην πάς εννοείται να το δώσεις πίσω μην τρελαθούμε. Από ότι κατάλαβα όταν το κοιτάς αρκετά διαγώνια και εστειαζεις από εκεί που ξεκινάει η δεύτερη οθόνη ακριβώς από κάτω βλέπεις μια μικρή σκιά ενώ αν το κρατάς κανονικά στα μάτια σού διαβάζοντας ένα κείμενο η βλέποντας μια φωτογραφία δεν βλέπεις τίποτα. Σωστά?

 

Όπως τα λες είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ πήρα εγώ.

 

 

 

http://prntscr.com/jnbaj7

 

 

Εγω το πήρα απο το λινκ που έδινε ο τύπος στο xda χωρις να το πολυψαξω και την πάτησα.

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρά είναι μεγάλο για το χέρι μου.

Θα το δώσω και θα πάρω πιο μικρό.

Αν υπάρχει κάποιος που το θέλει, pm me.

 

4 μέρες λειτουργεί και το χω φορτίσει 6 μετρημένες.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ήμουν από αυτούς που είχαν αντιμετωπίσει προβλήματα μετά την αναβάθμιση σε Oreo, να αναφέρω ότι λύθηκαν με πέρασμα ξανά της Oreo μέσω SD.

Έχει λίγο μικρότερη αυτονομία από nougat, αλλά δουλεύει σωστά πλέον, χωρίς κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση. Σήμερα ενεργοποίησα το HTC sense companion. Αφού έδωσα σε όλα έγκριση μπαίνω μέσα κ δεν έχει κάπου να περιηγηθω κ όταν πατάω πάνω δεξιά Στις τελίτσες με πετάει έξω. Γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό
Link to comment
Share on other sites

Από το σαιτ που έβαλες....

 

However, even though the device is eligible as per the standard 2-year cycle claims, it still all comes down to the final word from HTC whether they want to update this device or not. So, don’t get your hopes too high.

 

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το παρέλαβα και γω χθες, γενικά αρκετά καλό αλλά έχω θέμα με το root.. ξεκλειδωσα bootloader πέρασα twrp αλλά όταν φλασαρω το supersu ενώ μπαίνει η εφαρμογή, δεν δίνει δικαιώματα σε κάποιες εφαρμογές, σε άλλες δίνει αλλά δεν δουλεύουν σωστά κλπ.. Είχε κανένας κάποια εμπειρία?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πάρει καλώδιο 3.5mm to type c και δεν τους παίζει ο ήχος γιατί βγάζει μήνυμα για μη γνήσιο αξεσουάρ, υπάρχει λύση. Κατεβάστε από το Play Store την εφαρμογή Audio Router και στην επιλογή audio jack από default επιλέξτε on. Εγώ με ανταπτορακι του 1,5€ ξεμπέρδεψα!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η λύση της HTC είναι τρομερή γιατί έχει και DAC ενσωματωμένο.

Το χρησιμοποιώ με το XZ Premium και έχει τεράστια διαφορά.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μία ερώτηση. Σήμερα ενεργοποίησα το HTC sense companion. Αφού έδωσα σε όλα έγκριση μπαίνω μέσα κ δεν έχει κάπου να περιηγηθω κ όταν πατάω πάνω δεξιά Στις τελίτσες με πετάει έξω. Γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό

 

Έβγαλες άκρη; Εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα, επίσης η συσκευή την ώρα που έκανα περιήγηση στο ανοιξε κλείσε εφαρμογές κυριολεκτικά φαινόταν να κάνει ελαχιστοποίηση ένα άσπρο φόντο.

Βρήκα μεγάλο μπελα, service Αγγλία ανύπαρκτο και πήγε Πολωνία όπου άλλαξαν μπαταρία. Το error δε βγαίνει πια στο companion αλλά το στιγμιαίο φλασαρισμα το συνεχίζει. Δοκίμασε να βρεις την αυθεντική Ρομ και να την ξαναπεράσεις. Για μένα σκέτη απογοήτευση το θέμα γιατι αποφάσισα να τους πετάξω το μπαλάκι να το κάνουν αυτοί. Σκέφτομαι να τους το γυρίσω πίσω να πάρω άλλη εταιρεία

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Cost ili να σου πω την αλήθεια έδωσα σε όλα άδεια να με ενημερώνει Κ πήρε Κ μια ενημέρωση η εφαρμογή αυτή Κ έκτοτε δεν ξανά έχω θέμα. να μην το ματιάσω όλα δουλεύουν σωστά.το μόνο αρνητικό που δεν μου αρέσει είναι το βράδυ όταν τραβάς βίντεο σε ορισμένα σημεία εμπλέκεται το λέιζερ με συνέπεια όταν το βάλεις να το δεις στο κινητό σου βλέπεις ορισμένες φορές το λέιζερ. Αλλά αποτι διάβασα δυστυχώς είναι το λειτουργικό της HTC έτσι. Αλλά μικρό το κακό.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ότι και να κάνω δεν μπορώ να φτιάξω αυτό. Τρίτη φορά στο σερβίς και θα μου βγάλουνε τραγούδι

 

Κάτι κρασάρει στο 1:00, στο 1:25, στο 2:15

 

https://youtu.be/CQ-IsEF5knk

Edited by const_ili
επιπλέον info
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ότι και να κάνω δεν μπορώ να φτιάξω αυτό. Τρίτη φορά στο σερβίς και θα μου βγάλουνε τραγούδι

 

Κάτι κρασάρει στο 1:00, στο 1:25, στο 2:15

 

https://youtu.be/CQ-IsEF5knk

 

Ωχ ρε φίλε όντως τρώει σκάλωμα. Μήπως έχεις κατεβάσει καμιά εφαρμογή Κ σου κάνει αυτά τα νούμερα? Έχεις κάνει ένα hard reset Κ να το δουλέψεις λίγο άδειο να δεις μήπως φταίει κάποια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ότι και να κάνω δεν μπορώ να φτιάξω αυτό. Τρίτη φορά στο σερβίς και θα μου βγάλουνε τραγούδι

 

Κάτι κρασάρει στο 1:00, στο 1:25, στο 2:15

 

https://youtu.be/CQ-IsEF5knk

 

Βασικα σαν να κανει pop up καποια εφαρμογή μοιάζει και μετά κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά δεν ξέρω.. έχει πάει τρεις φορές σέρβις και δεν ξέρουν ούτε αυτοί. Το φαινόμενο ξεκινάει από το setup και μετά χωρίς εφαρμογές. Στο αδελφό φόρουμ ενός u11 στο xda το αναφέρουν και άλλοι, ανεξαρτήτως λογισμικού κλπ Θα έλεγα όπως αναφέρουν και αυτοί πως είναι κάποια ρύθμιση της google αλλά η συσκευή έβγαζε και πρόβλημα στην κάμερα (σε οριζόντια λήψη έκανε δύο κάθετες λωρίδες όπου εμφανιζόταν θαμπά η προηγούμενη λήψη αντί να είναι μαύρες.

https://forum.xda-developers.com/u11-life/help/screen-flashing-white-t3756262

 

Προς θεού η συσκευή μου αρέσει και δε θα την άλλαζα για καμία. Ατυχίες κατασκευαστικές πιστεύω ή απλά λογισμικού που δεν έκατσε καλά. Ελπίζω να μου το αλλάξουν γιατί δεν πάνε μερικοί μήνες που το πήρα

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα. Σκέφτομαι να αγορασω το κινητο. Αλλα δεν βρισκω πουθενά δικαρτο, μπαινω στο σκρουτσ και ενω κενε δικαρτο μεσα στις πληροφοριες αναφέρει μια σιμ.

 

Υπάρχει καπου εδω ελλαδα που μπορω να το βρω.

Ή εστω καποιος να πουλαει.

Τωρα εχω με μια καρτα σιμ αλλα πολλες φορες ειπα να χε αλλη μια υποδοχη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σκέφτομαι να αγορασω το κινητο. Αλλα δεν βρισκω πουθενά δικαρτο, μπαινω στο σκρουτσ και ενω κενε δικαρτο μεσα στις πληροφοριες αναφέρει μια σιμ.

 

Υπάρχει καπου εδω ελλαδα που μπορω να το βρω.

Ή εστω καποιος να πουλαει.

Τωρα εχω με μια καρτα σιμ αλλα πολλες φορες ειπα να χε αλλη μια υποδοχη

 

https://www.bestprice.gr/item/2155030425/htc-u-ultra-64gb-dual.html?qid=3g5fcRaQVaX_98594&seq=1

 

https://www.skroutz.gr/s/10817159/HTC-U-Ultra-Dual-64GB.html

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ απλα αν μπεις πχ στο πρώτο μαγαζι απο το bestprice πχ μεσα στις πληροφοριες λεει single sim και στο σκρουτζ εχει ροζ και ξεκιναει απο 326€
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Σκέφτομαι για αγορά το συγκεκριμένο κινητό. Ήθελα να ρωτήσω ο ήχος στα ακουστικά είναι εφάμιλλος με το HTC10? Δηλαδή είναι δυνατός?

Από ότι είδα δεν έχει και FM ράδιο. Και αν παλεύετε η χρήση του σαν συσκευή γιατί έχω δει βίντεο ότι είναι λίγο παντοφλέ.:)

Ευχαριστώ

Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το τηλέφωνο για 260 είναι πραγματικά vfm . Είναι πολύ γρήγορο φορτίζει απίστευτα γρήγορα απλά να ξέρεις φίλε μου αν κάνεις βαριά χρήση η μπαταρία πέφτει γρήγορα. Οι κάμερες Κ ο ήχος πράγματι θα σε ικανοποιήσουν στο απόλυτο. Όσο για το μέγεθος ναι είναι μεγάλο αλλά πιστεύω θα το συνηθίσεις.εμενα δεν μου κάνει εντύπωση το μέγεθος γιατί πάντα είχα μεγάλα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...