Jump to content

HTC U Ultra


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε όντως ένα factory reset όπως λέει ο φίλος κ δούλεψε το χωρίς τις εφαρμογές σου να δεις αν δουλέψει σωστά,μην τυχών και το επηρεάζει κάποια εφαρμογή αλλιώς είναι θέμα hardware
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 316
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά.

Έχω αναβαθμίσει το ultra μου στο ορεο 8 μετά από αποστολή στο service της εταιρίας γιατί μου πεταγωταν μήνυμα κατά τη διάρκεια αναζητης για νέο update πως οι φάκελοι είναι corupted. Μετά όμως την αναβάθμιση αντιμετωπίζω διαφορά προβλήματα όπως πχ να ασπρίζει η οθωνη για κάτι κλάσματα του δευτερόλεπτο και να επανέρχεται, κρασαρει η δεύτερη οθόνη και πολλές εφαρμογές είναι προβληματικες. Η πιο χαρακτηριστική προβληματική είναι με το YouTube στο οποίο τα βιντεακια δεν παιζουν σωστά και πολλά άλλα. Αν έχετε κάποια λύση θα το εκτιμούσα πολύ!

 

Άκου με λίγο. Πήρα μια συσκευή και την πήγα 3 φορές στο σέρβις. Αναβάθμισε όλες τις εφαρμογές ειδικά της google και μπες ένα ένα στο μενού των ρυθμίσεων google και ενεργοποίησε ότι μπορείς. Είναι θέμα bug κάποιο setting βάζει το assistant να κάνει screen overlay και επειδή το λειτουργικό δεν το έχει σετάρει κρασάρει. Είχα θέμα με τις εφαρμογές της htc to companion (crashare). Δες πιο πίσω. Η άλλη λύση είναι να μην αναβαθμίσεις ποτέ το google app

εδώ το ιστορικό μου

https://forum.xda-developers.com/u-ultra/help/oreo-screen-flashes-white-minimised-t3788075

 

Μια τέλεια συσκευή με τέλεια κάμερα που όμως η HTC είναι ανίκανη να διαχειριστεί συσκευές. Θυμάμαι αναβαθμίστηκε ο chrome και για λιγο λιγότερο από ένα μήνα crashare το mail app μέχρι να βγάλουν αναβάθμιση να φτιάξουν τα dependencies

Edited by const_ili
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει την gcam MGC-5.1.018_FullManual_v1.2_Android-7.0+_SG7Exy_Slow.apk την έχω σεταρει σε pixel xl κ στο high. Όντως το κινητό έχει μεταμορφωθεί στο θέμα φωτογραφίας σε όλα είναι καλύτερο από την stock . Γνωρίζετε αν έχει βγει ακόμα κάτι καλύτερο να δοκιμάσω η να μείνω στα αυγά μου.
Link to comment
Share on other sites

Gallery & Music έχει βάλει κανείς; Πως σας δουλεύουν; Η τελευταία έκδοση του Gallery εμένα δεν μου τρέχει αλλά το Music δουλεύει κανονικά. Για όποιον δεν κατάλαβε μιλάω για τις stock apps της HTC που υπήρχαν παλιά προεγκατεστημένες αλλά τώρα τις έχει καταργήσει. Εμένα προσωπικά με βόλευαν πολύ.

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Music έχω την 8.10.863696 και δουλεύει κανονικά. Gallery δοκίμασα την 10.20.931465 και μια προηγούμενη αλλά και στις δύο μου έβγαλε σφάλμα (η εφαρμογή έκλεισε απροσδόκητα κλπ.) Μάλλον δεν είναι συμβατές με το Android 8. Αυτή που λες εσύ είναι πολύ παλιά έκδοση, έχεις δοκιμάσει κάποια που δουλεύει;

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά δουλεύει αυτή η έκδοση για την Gallery αν ενδιαφέρεται κανείς... https://www.apkmirror.com/apk/htc-corporation/gallery-htc-corporation/gallery-htc-corporation-9-51-755029-release/

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μπορώ να απενεργοποιήσω τις προτάσεις που βγάζει πάνω πάνω στις ρυθμίσεις; Δεν έχω βρει κάτι.

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος. Υποστηρίζει το κινητό VoLTE και wifi calling; Edited by LOUKASGR
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Λοιπόν φίλοι έτσι απλά για την ιστορία ίσως πολλοί να την έχουν βάλει την πρόσφατη έκδοση γιατί εγώ είχα την 5.0.1 με πολλά bug λοιπόν έχει βγει αυτή η έκδοση της gcam χωρίς bug και πολλή γρήγορη και χωρίς να σε πετάει έξω.

Msg 6.1.009

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Επειδη ενδιαφερομαι να αλαξω μετα απι δυο χρονια το htc u ultra μου

Θα ηθελα να ακουσω γνωμες απο εσας που αλαξατε η γνωριζεται προς ποιο τηλεφωνο πρεπει να κοιταω που να ειναι καλυτερο και να μην μετανοιωσω για την αλαγη.

Σε μια τιμη εως 400ευρω

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις λίγο υπομονή Κ να πας σε one plus nord στα 449 που θα έρθει Ελλάδα εκτός Κ το πάρεις από εξωτερικό στα 399 έχει όλο το πακέτο.Κ εγώ σκέφτομαι να αλλάξω το htc που παρόλα από ότι έχει τραβήξει είναι τέρας Κ ιδικά με την gcam κάνει παπάδες ακόμα και τώρα. Επειδή το ψάχνω αρκετο καιρό Κ εγώ για συσκευή η δικιά μου βλεψη θα ανέβω λίγο level Κ θα αγοράσω το one plus8 pro.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά το Ultra πήγα στο U11 και δεν το αλλάζω μέχρι να τα φτύσει. Παλιό και αυτό πλέον αλλά τρέχει Android 9 και όλες τις εφαρμογές που τρέχουν τα σύγχρονα κινητά τις σηκώνει απροβλημάτιστα!

Γενικά δεν θα'θελα να πάρω κάτι άλλο εκτός από HTC και παρόλο που έχω δοκιμάσει πολλά brand πάλι εκεί καταλήγω! Σαν το Sense UI δεν είναι κανένα για μένα!!!

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ καλές συσκευές Κ μέχρι τώρα δουλεύουν απροβληματιστα χωρίς ίχνος lag Κ κάθετε καλά και η gcam. Ο λόγος ο δικός μου που θέλω να πάω σε one plus8 pro . Είναι για να έχω ποιο γρήγορο focus με gcam στα παιδιά Κ δυστυχώς με πολύ 4g δεν βαστάει η μπαταρία παρόλο που είναι καινούργια.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια βοηθηστε ο ηχος του εινμαι πολυ δυνατος σε ολα!!! :wacko:

και δεν χαμηλωνει....τι τροπος υπαρχει...HTC U ULTRA :cry::worry:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ναι η αλήθεια είναι ότι έχει δυνατό ήχο δεν μπορείς να κάνεις κάνεις .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...