Jump to content

HTC U Ultra


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά δεν έχει μεγάλη υποστήριξη γιατί ήταν πολύ ακριβό όταν κυκλοφόρησε πιστεύω και υπήρχαν καλύτερες εναλλακτικές στα χρήματα που ζητούσε η HTC. Προσωπική μου άποψη. Σίγουρα μπορείς να το βρεις και φθηνότερα. 225 ήταν μια προσφορά που έτρεχε πριν λίγο στο media markt της Γερμανίας. Αναβάθμιση σε ωραίο δεν έχει έρθει σε ευρωπαϊκά μοντέλα ακόμη. Ακούγεται μέχρι τέλος του μήνα.Είναι η πρώτη φορά που δεν έχω κάνει ρουτ από την πρώτη μέρα που παίρνω ένα κινητό. Οπότε σε αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

 

Same Sh1t... Different Day

 

Ευχαριστώ φίλε.

Edited by sarov
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 316
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περάστηκε χθες βράδυ η oreo, σήμερα το πρωί έκανα επαναφορά εργ.ρυθμίσεων και το έστησα από την αρχή, για να έχω καθαρή εικόνα.

Ως πρώτη εντύπωση έχω να πω ότι έγινε λίγο πιο αργό στην απόκριση. Το έχει παρατηρήσει και άλλος αυτό ή ιδέα μου είναι;

Link to comment
Share on other sites

Δώσε του μια με δύο μέρες να στρώσουν οι εφαρμογές και νομίζω θα δεις ότι πάει ποιο γρήγορα.

Εγώ προσωπικά δεν βλέπω τεράστιες διαφορές. Μπορώ να πω ότι με χαλάει κ λιγάκι το ότι δεν βλέπω πλέον στα apps τον αριθμό ειδοποίησης.. Κατά τα άλλα είναι σχεδόν ίδιο.

 

Τι να σου πω, εγώ στο μενού το βλέπω να έχει αποκτήσει lag. Επίσης ζεσταίνεται περισσότερο και με πιο απλά πράγματα, όπως θέαση βίντεο στο YouTube.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, εγώ στο μενού το βλέπω να έχει αποκτήσει lag. Επίσης ζεσταίνεται περισσότερο και με πιο απλά πράγματα, όπως θέαση βίντεο στο YouTube.

 

Τα ιδια βλεπω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Έχεις κανενας τεστάρει google camera? Αν ναι τι αποτελεσματα έχει; Βελτιώνει ικανοποιητικά;
Link to comment
Share on other sites

Όχι , απλή εγκατάσταση του apk και παίζει κανονικά η κάμερα.

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα με ρυθμιση

model: pixel XL

confi: nexus 6 auto

parameters: super high

 

Αλλά δεν εχει καμια χαοτική βελτίωση.

Μιλάμε πάντα για χαμηλότερο φωτισμό. Μερα καλύτερα στοκ.

 

Υποψιν το hdr στη στοκ να το χετε μονιμα auto. Βοηθάει ακόμα και το βραδυ. Κάνει μάλλον κάποιο είδος stacking και βελτιώνει χρώματα, λεπτομέρεια κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα με ρυθμιση

model: pixel XL

confi: nexus 6 auto

parameters: super high

.

 

Καλησπέρα Antretng σε ποια έκδοση ανaφέρονται αυτές οι ρυθμίσεις και πώς σου πάει από FC's;

Τις δικές μου εντυπώσεις από τη gcam τις έχω γράψει εδώ.

 

Κι εδώ album στο flickr με κάποιες φωτογραφίες από gcam (οι περισσότερες με τη 3.6 του cstark)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Antretng σε ποια έκδοση ανaφέρονται αυτές οι ρυθμίσεις και πώς σου πάει από FC's;

Τις δικές μου εντυπώσεις από τη gcam τις έχω γράψει εδώ.

 

Κι εδώ album στο flickr με κάποιες φωτογραφίες από gcam (οι περισσότερες με τη 3.6 του cstark)

 

Τελικά δεν δουλευε καλά. Είχα βάλει την mgc_5.1.018_FINAL_3.4. Την κράτησα ομως με ιδιες ρυθμίσες αλλά στο medium για την μπροστινή κάμερα (ενεργοποίησα και το increase the detail για την μπροστινη).

 

Προς το παρόν έχω καταλήξει στην arnova -v1.7. Ειναι λιγο παλιά αλλά φαίνεται να ειναι stable με ίδιες ρυθμισεις

model: pixel XL

config: nexus 6 auto

parameters: super high

 

Shutter δεν με ενδιαφέρει να ριξω γιατι ηδη βάζει αρκετά χαμηλό στο u ultra (τελικιάζει σε 1/5 οταν σε άλλα κινητά τελίκιαζε σε 1/10, οπότε εχει ήδη πιο αργό κλείστρο).

 

Θα δοκιμάσω και την δική σου πρόταση :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενδεικτικά

Stock

27736896648_9b06930a92_z.jpgstock by Andreas L., on Flickr

 

Google camera

41605880881_d9c191ab8c_z.jpggoogle camera (hdr+) by Andreas L., on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Καλύτερη μου φαίνεται από την stock.

Έχεις δουλέψει πολύ με τη gcam, οπότε περιμένω με πολύ ενδιαφέρον τα τελικά σου συμπεράσματα.

Αν μπορείς δώσε και το πλήρες όνομα της έκδοσης 1.7 που χρησιμοποιείς, γιατί έχω χαθεί με όλες αυτές τις εκδόσεις .

Είναι αυτή; GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.7.apk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι. ;)

 

Αυτό που βλέπω πάντως είναι ότι έχει πολύ noise reduction και δυστυχώς δεν δουλεύει το model nexus 6p που κάπως θα το αντισταθμιζε. Επιπλέον αποφύγετε τις τελευταίες του arnova (δηλαδή version 5 και πέρα) γιατί έχουν πιο επιθετικό nr (όποτε για τη δική μας συσκευή δεν είναι καλή ιδέα).

 

Σιγά σιγά θα τα δούμε όλα. Πάντως καλά φαίνεται να τα πήγαινει.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αρχίζω να καταλήγω.

 

Δοκιμάστε την MGC_5.1.018.177470874.41362666__A7.0-8.1_MI5S_v2c

Βάλτε ρυθμίσεις

  • Model: Nexus 6
  • Config: Nexus 6 auto
  • Parameters: Super High

 

Απενεργοποιείστε οπωσδήποτε την αποθήκευση τοποθεσίας ώστε να μην έχουμε και προσθετα bugs/crasharismata.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αρχίζω να καταλήγω.

 

Δοκιμάστε την MGC_5.1.018.177470874.41362666__A7.0-8.1_MI5S_v2c

Βάλτε ρυθμίσεις

  • Model: Nexus 6
  • Config: Nexus 6 auto
  • Parameters: Super High

 

Απενεργοποιείστε οπωσδήποτε την αποθήκευση τοποθεσίας ώστε να μην έχουμε και προσθετα bugs/crasharismata.

 

Καλημέρα! Με ταλαιπώρησε αρκετά για να ξεκινήσει να δουλεύει, μάλλον γιατί είχαν μπέξει οι εγκατεστημένες εκδόσεις.

Απ'οταν πήρε μπρός όμως είναι πολύ σταθερή, δε έχει κρασάρει ακόμα σε φωτογραφία. Για τις διαφορές σε ποιότητα, θα τη δοκιμάσω περισσότερο σήμερα σε κάποια κάδρα που δοκιμάζω σταθερά και θα επανέλθω. Καλή φαίνεται εκ πρώτης όψεως. Ευχαριστούμε για τις δοκιμές!

Link to comment
Share on other sites

Σωστος. Βέβαια δυστυχώς χάνει λίγο σε σχέση με την άλλη που χα δοκιμάσει αλλά τουλάχιστον είναι stable.

 

Στις gcam ναι όταν αλλάζεις συχνά θέλει ένα καθάρισμα το casharisma της.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ειδοποίηση για oreo. Ίσως τώρα που θα δουλεύουν και οι 5.2 gcam να δούμε καλύτερα αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου προτείνω να την περάσεις. Δείχνει πιο πολύ beta, έχει κολλήματα, ασταθή λειτουργία (κατά την διάρκεια φωτογραφίας μου έσβησε) και ζεσταίνεται η συσκευή αδικαιολόγητα. Το Mi A1 της συζύγου το νιώθω πιο άμεσο πλέον. Το χαντάκωσε η HTC. Ήδη τους έχω στείλει email με τα θέματα που παρουσιάστηκαν. Εννοείται με καθαρή εγκατάσταση, wipe cache κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...