Jump to content

HTC U Ultra


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οποιος εχει και επαγγελματικο αφμ ειναι αρχοντας απο εδω.

https://www.clove.co.uk/htc-u-ultra

Ο φορτιστής που περιέχει είναι αγγλικός ή κάνει και για Ελλάδα???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 316
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και μενα αγγλικο εχει, δεν ειναι προβλημα, παιρνεις με λιγα ευρω ενα ανταπτορα, εμανα τον εδωσα δωρο. Ξερει κανεις για το θεμα της γλωσσας στα μενου που ανεφερα, τι μπορω να κανω για να βαλω ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα 340 ευρω πριν απο λιγες μερες το τηλεφωνο ειναι αριστο για τα λεφτα του ειναι ΤΖΑΜΠΑ εχει μεγαλυτερη οθονη απο το S8 για το S8 PLUS θα πρεπει να πληρωνα τα ΔΙΠΛΑ και βαλε χρηματα συν τοις αλλοις εχω βαλει οριο για αγορα κινητου τα 400-450 Ευρω

700αρια και 800αρια ΔΕΝ μου περισευουν

 

Αφηστε που πλεων ΔΕΝ εμπιστευωμαι την Σαμμυ μετα το καψιμο-αχρηστευση μητρικης που μου εβγαλε το Νοτε 3 σε 26 μηνες απο την αγορα του

 

 

 

Προς την ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ του φορουμ παρακαλω προσθεσετε σχετικο Avatar HTC U Ultra

Edited by PetroSalonika
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προς την ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ του φορουμ παρακαλω προσθεσετε σχετικο Avatar HTC U Ultra

 

Απευθύνσου στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=124232

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας!Ενδιαφέρομαι για το κινητό εδώ και καιρό...η τιμή του συνεχώς πέφτει...Με ενδιαφέρει και η ποιότητα του ήχου του.Έχει όμως τα υψηλής ποιότητας hi-res ακουστικά του ή τα απλά?Το αντίστοιχο SONY XPERIA XZ1 που κυκλοφόρησε πριν καιρό στα 399 ευρώ(απο 699 ευρώ που είχε κανονικά),είχε τα απλά ακουστικά....ενώ κανονικά συνοδεύεται απο τα υψηλής ποιότητας της SONY.Μήπως αυτά τα κινητά-σχεδόν ναυαρχίδες-που κυκλοφορούν σε εκπτωτική τιμή,έχουν εκπτώσεις και στον εξοπλισμό τους?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Πρωτοχρονιά!! Το περιμένω κι εγώ στις 8/1,παραγγελία από amazon.de. Το είχε σε προσφορά για λίγες ώρες και το χτύπησα σε μπλε,δώρο για την σύζυγο. Ελπίζω μόνο να μην με κυνηγήσει λόγω του μεγέθους του!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Πρωτοχρονιά!! Το περιμένω κι εγώ στις 8/1,παραγγελία από amazon.de. Το είχε σε προσφορά για λίγες ώρες και το χτύπησα σε μπλε,δώρο για την σύζυγο. Ελπίζω μόνο να μην με κυνηγήσει λόγω του μεγέθους του!

Ήρθε το θηρίο! Είναι πολύ όμορφο στο μπλε χρώμα,αλλά μεγάλο. Δεν το βλέπω να το κρατάει η σύζυγος,οπότε θα δω αν θα το κρατήσω εγώ ή θα μείνω με το G6 DS που έχω τώρα. Δεν με πειράζει το μέγεθος,την μπαταρία θέλω να δω πως πάει.

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα άνετα κρατάει. Μέχρι εκεί.

Γύρω στης 4 ώρες οθόνη. Απλά καλά είναι. Κατά τα αλλά πολύ καλό σε όλα του. Στην προσφορά 349 ευρώ του eshop αξίζει

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, 349 δεν θα τα έδινα γι αυτή την συσκευή. Αλλά τα 268 που στοίχισε, ήταν πραγματικά κλεψιά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Εχω ένα honor 9 αλλά ψάχνω κάτι με μεγάλυτερη οθόνη.Υπαρχει στο amazon Ισπανίας το μαύρο στα 265 και το άσπρο στα 270 συν κάτι λίγα μεταφορικά.Πιστευω είναι πολύ δυνατο deal σε αυτά τα λεφτά.Λιγους ενδιασμους για την μπαταρία,που είναι το μόνο αρνητικό για μένα.Εσεις που το έχετε πως βλέπετε την μπαταρία;Από κάμερα δεν ρωτάω.Αν είναι σαν το 10αρι θα είμαι υπέρ ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ πολύ. Έρχομαι από Galaxy S με το Touchwiz... Στην παλιά μου συσκευή σέταρα το τηλέφωνο και η μπαταρία έφτανε 1 μέρα μέσα σε λίγο καιρό χρήσης. Ενώ στην αρχή έκανα απενεργοποίηση κάποιες εφαρμογές (disable) μετά κατάλαβα πως δεν χρειαζόταν γιατί δεν τρώγανε.

 

Σέταρα τώρα το HTC U ULTRA και η μπαταρία κρατάει 12 ώρες το πολύ. Όλη την ώρα φαίνεται να κάνει πράγματα όπως να μου μετράει βήματα, να μου λέει τον καιρό, να τσεκάρει τα ραντεβού προκαταβολικά, να μου λέει για μαγαζιά όπου πάω, να μου προτείνει διάφορα που δεν ξέρω τι κάνουν. Πως μπορώ να έχω απλά τη συσκευή για τα βασικά on demand και όχι όλα τα φρου φρου που τρώνε μπαταρία;

Επίσης ας εξηγήσει κάποιος μέχρι το 50% φορτίζει γρήγορα και μετά κανονικά. Αν εγώ το κρατάω μόνιμα πάνω από 50% είναι καλύτερα;

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Όταν πρωτοσέταρες το τηλέφωνο,σου έλεγε τι να ενεργοποιήσει και τι όχι,προφανώς πάτησες σε όλα αποδοχή χωρίς να το ψάξεις.Έχεις περάσει όλες τις ενημερώσεις; Γιατί στην αρχή κι εμένα ρούφαγε την μπαταρία για πλάκα.Πέρασε 6(!) ενημερώσεις και έστρωσε(εννοείται επαναφορά μετά την τελευταία). Για οικονομία αρχικά,κόψε τον αυτόματο συγχρονισμό,είναι κάτι που κάνω σε όλες τις συσκευές μου. Αυτό με την φόρτιση είναι λογικό να συμβαίνει. Καλό είναι να μην πέφτει κάτω από 15%.
Link to comment
Share on other sites

Όταν πρωτοσέταρες το τηλέφωνο,σου έλεγε τι να ενεργοποιήσει και τι όχι,προφανώς πάτησες σε όλα αποδοχή χωρίς να το ψάξεις.Έχεις περάσει όλες τις ενημερώσεις; Γιατί στην αρχή κι εμένα ρούφαγε την μπαταρία για πλάκα.Πέρασε 6(!) ενημερώσεις και έστρωσε(εννοείται επαναφορά μετά την τελευταία). Για οικονομία αρχικά,κόψε τον αυτόματο συγχρονισμό,είναι κάτι που κάνω σε όλες τις συσκευές μου. Αυτό με την φόρτιση είναι λογικό να συμβαίνει. Καλό είναι να μην πέφτει κάτω από 15%.

 

Καλά έχεις δίκιο. Έκανα τις ενημερώσεις αλλά σε καμία δεν έκανα reset. Επίσης απενεργοποίησα τα πάντα αδιακρίτως. Απλά είχα μάθει από τη σάμσουνγκ... Πως τα έχουν κάνει έτσι όμως, σου λέει η google: θες να έχεις την καλύτερη εμπειρία ever? λες ναι και κάνει ότι θέλει στο τηλέφωνο. Για να το αναρυθμίσω πάλι ούτε λόγος χαμός γίνεται στα settings

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια το εχω βαλει και εγω για παραγγελεια απο το my24shop.gr θα το εχω απο εβδομαδας υπολογιζω. Πηρε το Oreo ή οχι ακομη ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια το εχω βαλει και εγω για παραγγελεια απο το my24shop.gr θα το εχω απο εβδομαδας υπολογιζω. Πηρε το Oreo ή οχι ακομη ;

 

Οχι την περιμενουμε

Link to comment
Share on other sites

Οχι την περιμενουμε

 

Να σαι καλα φιλε Πετρο για την απαντηση σου. Πες μου η δευτερη οθονη σε τι χρεισιμευει ; Ειναι το πρωτο smartphone που περνω και εχει δευτερη οθονη. Επισης εχω και ακομα μια απορια απενεργοποιηται η δευτερη οθονη αν καποιος δεν την θελει να την χρεισιμοποιει ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις καιρό, βαζεις δική σου υπενθύμιση, συντομεύσεις για εφαρμογές ή επαφές για ταχεία κλήση.

Έχεις επιλογή να είναι τελείως απενεργοποιημενη, όταν είναι ανοικτή η κύρια ή όταν είναι κλειστή.

Πάρτη καλύτερα από Amazon, είτε Ισπανίας είτε Γερμανίας και βγαίνει φθηνότερα από Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις καιρό, βαζεις δική σου υπενθύμιση, συντομεύσεις για εφαρμογές ή επαφές για ταχεία κλήση.

Έχεις επιλογή να είναι τελείως απενεργοποιημενη, όταν είναι ανοικτή η κύρια ή όταν είναι κλειστή.

Πάρτη καλύτερα από Amazon, είτε Ισπανίας είτε Γερμανίας και βγαίνει φθηνότερα από Ελλάδα.

Μαλιστα δηλ δεν απενεργοποιηται αν τυχον δεν την θελω ενεργη ; Δηλ δεν ειναι σαν το ρολοι που φενεται στo lg g6 που αναπασα στιγμη το απενεργοποιηεις ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα δηλ δεν απενεργοποιηται αν τυχον δεν την θελω ενεργη ; Δηλ δεν ειναι σαν το ρολοι που φενεται στo lg g6 που αναπασα στιγμη το απενεργοποιηεις ;

 

Απενεργοποιητε κανονικα εγω την εχω μονιμα εκτος εχει διαφορες επιλογες για την βοηθητικη στο μενου του τηλεφωνου δεν υπαρχει κανενα θεμα

Βεβαια η διαφορα στην καταναλωση μπαταριας ειναι απειροελαχιστη

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα δηλ δεν απενεργοποιηται αν τυχον δεν την θελω ενεργη ; Δηλ δεν ειναι σαν το ρολοι που φενεται στo lg g6 που αναπασα στιγμη το απενεργοποιηεις ;

Εγώ δεν το διατύπωσα σωστά. Έχεις επιλογή να είναι: Α)τελείως απενεργοποιημένη, Β)όταν είναι ανοικτή η κύρια ή Γ)όταν είναι κλειστή.

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιητε κανονικα εγω την εχω μονιμα εκτος εχει διαφορες επιλογες για την βοηθητικη στο μενου του τηλεφωνου δεν υπαρχει κανενα θεμα

Βεβαια η διαφορα στην καταναλωση μπαταριας ειναι απειροελαχιστη

Μαλιστα Πετρο αυτο για την μπαταρια ηθελα να μαθω. Πες μ εχει ελληνικο μενου κανονικα ή αυριο να ακυρωσω την παραγγελεια μου ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν το διατύπωσα σωστά. Έχεις επιλογή να είναι: Α)τελείως απενεργοποιημένη, Β)όταν είναι ανοικτή η κύρια ή Γ)όταν είναι κλειστή.

 

Το Γ οταν ειναι κλειστη η συσκευη ή η κυρια οθονη ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα Πετρο αυτο για την μπαταρια ηθελα να μαθω. Πες μ εχει ελληνικο μενου κανονικα ή αυριο να ακυρωσω την παραγγελεια μου ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το Γ οταν ειναι κλειστη η συσκευη ή η κυρια οθονη ;

 

 

Κουμπαρε ΔΕΝ υπαρχει κανενα προβλημα Ελληνικα εχει Εγγλεζικα εχει ολες τις γλωσσες της ΕΕ και η μπαταρια του ειναι καλη

Δωσε παραγγελεια με τιμη κατω απο 300 Ευρω τετεια αγορα ΔΕΝ θα ξαναπετυχεις ευκολα

Εχω αλλαξει χοντρικα γυρω στα 35 κινητα απο το 1993 αυτο το κινητο ειναι το δευτερο που το αγορασα τοσο φτηνα ωστε να το θεωρο ευκαιρια

Link to comment
Share on other sites

Κουμπαρε ΔΕΝ υπαρχει κανενα προβλημα Ελληνικα εχει Εγγλεζικα εχει ολες τις γλωσσες της ΕΕ και η μπαταρια του ειναι καλη

Δωσε παραγγελεια με τιμη κατω απο 300 Ευρω τετεια αγορα ΔΕΝ θα ξαναπετυχεις ευκολα

Εχω αλλαξει χοντρικα γυρω στα 35 κινητα απο το 1993 αυτο το κινητο ειναι το δευτερο που το αγορασα τοσο φτηνα ωστε να το θεωρο ευκαιρια

Την εδωσα ηδη φιλε μ απο χθες το βραδυ στο my24shop.gr ελπιζω μεσα στην εβδομαδα να το εχω λογικα συνολο μου βγαινει με μεταφορικα πιστευω 325Ευρω ευκαιρια για μενα γιατι απο το καλοκαιρι το γλυκο κοιταξα αλλα ηταν 500+

Του παραγγειλα και δυο θηκες επισης:

 

TWIN 2IN1 CASE FOR HTC U ULTRA (HTC OCEAN NOTE) BLACK

 

ΘΗΚΗ HTC U ULTRA/OCEAN NOTE 5.7" AIR SLIM TPU GREY IDOL 1991

 

Μαζι του: HTC U Ultra 64GB Black EU για καλο και για κακο επειδη διαβαζω οτι λυγιζει ευκολα.

 

image.png

 

image.png

 

image.png

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Την εδωσα ηδη φιλε μ απο χθες το βραδυ στο my24shop.gr ελπιζω μεσα στην εβδομαδα να το εχω λογικα συνολο μου βγαινει με μεταφορικα πιστευω 325Ευρω ευκαιρια για μενα γιατι απο το καλοκαιρι το γλυκο κοιταξα αλλα ηταν 500+

Του παραγγειλα και δυο θηκες επισης:

 

TWIN 2IN1 CASE FOR HTC U ULTRA (HTC OCEAN NOTE) BLACK

 

ΘΗΚΗ HTC U ULTRA/OCEAN NOTE 5.7" AIR SLIM TPU GREY IDOL 1991

 

Μαζι του: HTC U Ultra 64GB Black EU για καλο και για κακο επειδη διαβαζω οτι λυγιζει ευκολα.

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

Καλοριζικο !! :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα Πετρο αυτο για την μπαταρια ηθελα να μαθω. Πες μ εχει ελληνικο μενου κανονικα ή αυριο να ακυρωσω την παραγγελεια μου ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το Γ οταν ειναι κλειστη η συσκευη ή η κυρια οθονη ;

Εννοείται όταν είναι κλειστή η κύρια οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...