Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα, έχει ταξιδέψει κάποιος πρόσφατα στο εξωτερικό για να μου πει τι ίσχυε με τα λεπτά και τα mb? Ρωτάω γιατί οι απόψεις διίστανται όσον αφορά τις εμπειρίες διαφόρων κατόχων του πακέτου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα, έχει ταξιδέψει κάποιος πρόσφατα στο εξωτερικό για να μου πει τι ίσχυε με τα λεπτά και τα mb? Ρωτάω γιατί οι απόψεις διίστανται όσον αφορά τις εμπειρίες διαφόρων κατόχων του πακέτου.
Χρησιμοποιείς μόνο τα λεπτά, όχι τα ΜΒ του πακέτου.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς μόνο τα λεπτά, όχι τα ΜΒ του πακέτου.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Επειδή θα ταξιδέψει το παιδί μου στο εξωτερικό και έχει αυτό το πακέτο καποια λύση για τα mb στο εξωτερικό για κινητό με 1 sim? Από θέμα εμπειρίας ρωτάω καθαρά ή τι άλλες εναλλακτικές υπάρχουν για να έχει mb

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο της εβδομάδας. Τα 1100 ΜΒ είναι διαθέσιμα στο εξωτερικό. Επιπλέον είναι τα ΜΒ του πάρε μοίρασε.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο της εβδομάδας. Τα 1100 ΜΒ είναι διαθέσιμα στο εξωτερικό. Επιπλέον είναι τα ΜΒ του πάρε μοίρασε.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Το giga week που δίνει 3gb με 4 ευρώ μπορώ να το περάσω? Δεν επηρεάζει το ότι είναι προνομιακό το νούμερο;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλουν επιλογή αυτόματης ενεργοποίησης όπως σε άλλα πακέτα. Πάλι τα GB πήγαν υπέρ του δικτύου.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλουν επιλογή αυτόματης ενεργοποίησης όπως σε άλλα πακέτα. Πάλι τα GB πήγαν υπέρ του δικτύου.

 

Δηλαδή; Ξέχασες να κάνεις ανανέωση πριν τη λήξη;

Link to comment
Share on other sites

Το giga week που δίνει 3gb με 4 ευρώ μπορώ να το περάσω? Δεν επηρεάζει το ότι είναι προνομιακό το νούμερο;
Είναι κανονικό Whatsup, απλά έχει και το προνομιακό. Δεν επηρεάζει τα υπόλοιπα πακετα.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Ξέχασες να κάνεις ανανέωση πριν τη λήξη;
Ακριβώς όπως το είπες.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα σχετικά με ταυτοποίηση καρτοκινητού μετακινήθηκαν στο σχετικό θέμα . http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7681695#post7681695
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω μπερδευτεί λίγο με τις ανανεώσεις και το πόσες μπορούμε να κάνουμε μέσα στην ημέρα, θα ηθελα να ρωτησω το εξής.

 

Σε 4 διαφορετικά προνομιακά πακέτα μπορώ εντός μιας ημέρας να κανω ανανεωση κάρτας από την εφαρμογή, με την ιδια χρεωστική κάρτα; Όχι μέσω PayPal.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω μπερδευτεί λίγο με τις ανανεώσεις και το πόσες μπορούμε να κάνουμε μέσα στην ημέρα, θα ηθελα να ρωτησω το εξής.

 

Σε 4 διαφορετικά προνομιακά πακέτα μπορώ εντός μιας ημέρας να κανω ανανεωση κάρτας από την εφαρμογή, με την ιδια χρεωστική κάρτα; Όχι μέσω PayPal.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Φυσικά και μπορείς.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Είχα 2 κάρτες που δεν είχα χρησιμοποιήσει και όταν ενεργοποίησα τελευταία τη μία για κλήσεις, το Ζ9 στο 1330 μου έλεγε 'μη διαθέσιμη υπηρεσία'. Σε επικοινωνία με το 13888 με ενημέρωσαν ότι η προσφορά έπρεπε να είχε ενεργοποιηθεί μέχρι και τον Μάρτιο αλλιώς χάνεται.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να σταματήσει να χρεώνεται ο λογαριασμός μου στα 0€ και να μην πηγαίνει -0,55€ για παράδειγμα. Υπαρχει τροπος;;

 

Και δεν ξέρω καν που μπορεί να χρεώθηκε ο λογαριασμός μου!! Άντε να βγάλω άκρη αν πάρω τηλέφωνο να μου πουν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by Tsoupri
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να σταματήσει να χρεώνεται ο λογαριασμός μου στα 0€ και να μην πηγαίνει -0,55€ για παράδειγμα. Υπαρχει τροπος;;

 

Και δεν ξέρω καν που μπορεί να χρεώθηκε ο λογαριασμός μου!! Άντε να βγάλω άκρη αν πάρω τηλέφωνο να μου πουν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αν έχεις 30 40 λεπτά και στείλεις μαζεμένα 3 4 SMS σε πάει μείον μιας και κάνει 3 λεπτά να αφαιρεθεί το ποσό οπότε την πατάνε αρκετοί. Μετά σκέφτομαι τίποτα 5ψηφια αν σου έρχονται.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 30 40 λεπτά και στείλεις μαζεμένα 3 4 SMS σε πάει μείον μιας και κάνει 3 λεπτά να αφαιρεθεί το ποσό οπότε την πατάνε αρκετοί. Μετά σκέφτομαι τίποτα 5ψηφια αν σου έρχονται.

 

 

 

Μπορεί αυτό το πράγμα να σταματήσει η να ακυρωθεί με κάποιο τρόπο;;

 

 

Sent from my iPhone Χ using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αυτό το πράγμα να σταματήσει η να ακυρωθεί με κάποιο τρόπο;;

 

 

Sent from my iPhone Χ using Tapatalk Pro

Για τα SMS λες η τα 5ψηφια?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αυτό το πράγμα να σταματήσει η να ακυρωθεί με κάποιο τρόπο;;

 

 

Sent from my iPhone Χ using Tapatalk Pro

Επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών. Και μη ρωτάς σε δύο θέματα τα ίδια πράγματα αν μπορείς. Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Για τα SMS λες η τα 5ψηφια?

 

 

 

Να μην πηγαίνει ο λογαριασμός στο -

 

Αυτό είναι εφικτό να γίνει με κάποιο τρόπο;

 

 

 

Sent from my iPhone Χ using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση μηδενισμού του υπολοίπου σας κατά την αποστολή γραπτών μηνυμάτων, έχετε την δυνατότητα να συνεχίσετε να στέλνετε γραπτά μηνύματα για ένα σύντομο χρονικό διάστημα. Στην περίπτωση αυτή η αξία των επιπλέον μηνυμάτων που στείλατε θα αφαιρεθεί από το λογαριασμό σας, την επόμενη φορά που θα ανανεώσετε το χρόνο ομιλίας σας.

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=BasicCharges_WH

Δεν γίνεται να σταματήσει .

Κάποιος εδώ έγραψε ότι πήγε μείον 48 ευρώ διότι έστειλε ευχές την πρωτοχρονιά σε όλη την λίστα του πιστεύοντας ότι μόλις τελειώσουν τα μηνύματα δεν θα στείλει άλλο.

Αλλά δυστυχώ στέλνει.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση μηδενισμού του υπολοίπου σας κατά την αποστολή γραπτών μηνυμάτων, έχετε την δυνατότητα να συνεχίσετε να στέλνετε γραπτά μηνύματα για ένα σύντομο χρονικό διάστημα. Στην περίπτωση αυτή η αξία των επιπλέον μηνυμάτων που στείλατε θα αφαιρεθεί από το λογαριασμό σας, την επόμενη φορά που θα ανανεώσετε το χρόνο ομιλίας σας.

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=BasicCharges_WH

Δεν γίνεται να σταματήσει .

Κάποιος εδώ έγραψε ότι πήγε μείον 48 ευρώ διότι έστειλε ευχές την πρωτοχρονιά σε όλη την λίστα του πιστεύοντας ότι μόλις τελειώσουν τα μηνύματα δεν θα στείλει άλλο.

Αλλά δυστυχώ στέλνει.

Έτσι ακριβώς. 48 ευρώ είναι 190 μηνύματα. Λογικά έκανε mass send. Την πάτησε όμως. Προσοχή μια φορά πήγα μείον 3 ευρώ έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. 48 ευρώ είναι 190 μηνύματα. Λογικά έκανε mass send. Την πάτησε όμως. Προσοχή μια φορά πήγα μείον 3 ευρώ έτσι.

 

O άλλος πήγε -48€ οπότε εσύ με -3€ τι προσοχή να μας πεις;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτησω κάτι.

 

Όταν ενεργοποιώ το πακέτο με τα 1500´ και 1500ΜΒ αναφέρει πως ισχύει για 30 ημερες.

 

Τα λεπτα λοιπόν μου κρατάνε 31 ημερες ενώ τα ΜΒ 30 ημερες. Σε συνομιλία με κάποιον που έχει What’s Up στο πακέτο που ενεργοποιεί αυτός, αναφέρει πως ισχύει για 30 ημερες ενώ του ισχύουν 31 ημερες.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;;

 

 

 

Sent from my iPhone Χ using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...