Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

500+ ηταν και το update σε μενα...

Ενα wipe cache εκανα μονο.

 

Hard reset μονο σε major updates, π.χ. Android Oreo.

Με το wipe cache τί σβήνεται;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις εαν οι ρομ που υπαρχουν στο sammobile για το note 8 ειναι οι ιδιες ειτε αφορα μονοκαρτο ειτε αφορα δικαρτο? Ρωταω επειδη εχω δικαρτο και δεν υπαρχει καποια διευκρινηση στις ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με αυτό εάν κατάλαβα καλά Μπορείς να Έχεις δύο SIM και να δουλεύουν και οι δύο ταυτόχρονα!?f7409472c8a34e9b6a1bc5e9a08d6e20.jpg

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με αυτο θα μπορεις μεσα απο την εφαρμογη της sim να κανεις εναλλαγη των sim. Προσωπικα δεν θα το εβαζα μιας και ειναι εξωτερικο και θα πρεπει να το βαλεις καπου στην πλατη του κινητου... Επισης το sim tray της συσκευης ειναι αρκετα σφιχτο και δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι ευκολο να κλεισει με αυτο.

 

Το ποσο που ζητανε ειναι αστειο!Υπερβολικα πολλα! Στο ebay εχει με 5 10 ευρω και κανεις αψογα την δουλεια σου!Ειχα στο s5 και στο Note 4.

Link to comment
Share on other sites

576 mb και σε εμένα αγορασμένο από public.

Μου κάνει εντύπωση που έχουμε διαφορετικά μεγέθη στην αναβάθμιση. 81fc9794d7149c9cc841ec5855259a97.jpg

Link to comment
Share on other sites

576 mb και σε εμένα αγορασμένο από public.

Μου κάνει εντύπωση που έχουμε διαφορετικά μεγέθη στην αναβάθμιση. 81fc9794d7149c9cc841ec5855259a97.jpg

Πιστεύω ότι μπορεί να παίζει ρόλο και το bloatware κάθε παρόχου - Rom.

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Με αυτο θα μπορεις μεσα απο την εφαρμογη της sim να κανεις εναλλαγη των sim. Προσωπικα δεν θα το εβαζα μιας και ειναι εξωτερικο και θα πρεπει να το βαλεις καπου στην πλατη του κινητου... Επισης το sim tray της συσκευης ειναι αρκετα σφιχτο και δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι ευκολο να κλεισει με αυτο.

 

Το ποσο που ζητανε ειναι αστειο!Υπερβολικα πολλα! Στο ebay εχει με 5 10 ευρω και κανεις αψογα την δουλεια σου!Ειχα στο s5 και στο Note 4.

Αυτό φίλε μου Ούτως ή άλλως δεν μπορώ να το κάνω από τις ρυθμίσεις του κινητού!?

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση έχω πρόβλημα με τον συγχρονισμό επαφών. έχει κανείς άλλος κάποιο θέμα? σκέφτομαι για ρεσετ...και η φάση είναι ότι το έστησα την Δευτέρα....

Καλημέρα.και σε εμένα εκανα χθες το βράδυ format.και είδα ότι δεν μπήκαν όλες οι επαφές έκανα τα πάντα . Στην google υπαρχουν.αλλα δεν συγχρονίζει

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.και σε εμένα εκανα χθες το βράδυ format.και είδα ότι δεν μπήκαν όλες οι επαφές έκανα τα πάντα . Στην google υπαρχουν.αλλα δεν συγχρονίζει

 

εμένα δούλεψε. είχε θέμα μία επαφή. (συγκεκριμένα τις γυναίκας μου και το παρατήρησα). είχε ενα url σε ένα πεδιο και μόλις το έσβησα συγχρόνισε κανονικά.

εσένα δεν συγχρονίζει καθόλου?

 

δες υπάρχει θέμα και στο xda

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/how-to/official-stock-firmware-update-odin-t3677072/page27

 

https://forum.xda-developers.com/pixel-2-xl/help/contact-sync-flashing-8-1-image-syncing-t3715229/page3

Edited by karagalexk
Link to comment
Share on other sites

Με το wipe cache τί σβήνεται;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Καποια δεδομενα εφαρμογων και συστηματος. Δε χανεις σα χρηστης τιποτα...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες θελω να συνδεομαι απυθειας στο NAS που χω στο σαλονι να ανταλλασω αρχεια. Υπαρχει τροπος να εχουμε gigabit ethernet, η ικανοποιητικη ταχυτητα στο ασυρματα, για οταν θελω να μεταφερω αρχεια μεγαλου ογου (πολλων GB) Να μη τρωω ολη τη μερα

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση βρε παιδια αν και σε εσας ειναι απενεργοποιημενη αυτη η επιλογη στο Τηλεφωνο-->Ρυθμισεις

 

 

 

http://files.boulougouras.com/Screenshot_2.jpg

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση βρε παιδια αν και σε εσας ειναι απενεργοποιημενη

Σε εμένα δεν υπάρχει καν....υπαρχουν κανονικά στην ιδια σειρά οι ρυθμίσεις αλλά αυτή η επιλογή δεν υπάρχει καθόλου.....

Exynos dual sim, ελληνικό από plaisio

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση βρε παιδια αν και σε εσας ειναι απενεργοποιημενη αυτη η επιλογη στο Τηλεφωνο-->Ρυθμισεις

 

 

 

http://files.boulougouras.com/Screenshot_2.jpg

 

Σε εμένα δεν υπάρχει καν....υπαρχουν κανονικά στην ιδια σειρά οι ρυθμίσεις αλλά αυτή η επιλογή δεν υπάρχει καθόλου.....

Exynos dual sim, ελληνικό από plaisio

 

παιδες ειναι θεμα ρομ, το εχω και εγω και δεν κανω επαναφορα να μην το χασω.

βολευει πολυ ειδικα αν σε παιρνουν τηλ απο εταιρειες κτλ, κανει κανονικα αναγνωριση, οχι απλα περιοχη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειναι θεμα ρομ, το εχω και εγω και δεν κανω επαναφορα να μην το χασω.

βολευει πολυ ειδικα αν σε παιρνουν τηλ απο εταιρειες κτλ, κανει κανονικα αναγνωριση, οχι απλα περιοχη.

 

Τι εννοεις ειναι θεμα Rom. Official rom εχω.

 

Σε εμένα δεν υπάρχει καν....υπαρχουν κανονικά στην ιδια σειρά οι ρυθμίσεις αλλά αυτή η επιλογή δεν υπάρχει καθόλου.....

Exynos dual sim, ελληνικό από plaisio

 

Αγορασμενο απο amazon.co.uk το single sim.

Edited by trod

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ειναι θεμα Rom. Official rom εχω.

 

 

 

Αγορασμενο απο amazon.co.uk το single sim.

 

Θέμα CSC .

Link to comment
Share on other sites

Θέμα CSC .

 

Τωρα ανοιγεις μεγαλη κουβεντα.

Εγω στο S7 που ειχα οταν ενεργοποιησα το customization service τοτε μου ενεργοποιηθηκε και αυτη η υπηρεσια που δειχνω η οποια ειναι απιστευτα εξυπηρετικη.

Μολις λοιπον πηρα το Note8 το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να ενεργοποιησω και εδω το customization service που δεν αλλαξε τιποτα στην επιλογη που δειχνω. Μου λες δηλαδη οτι για το S7 το ειχαν ανοιξει για την Ελλαδα στο CSC (Consumer Software Customization) αλλα στο Note8 οχι; Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αν ειναι πραγματι ετσι.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ανοιγεις μεγαλη κουβεντα.

Εγω στο S7 που ειχα οταν ενεργοποιησα το customization service τοτε μου ενεργοποιηθηκε και αυτη η υπηρεσια που δειχνω η οποια ειναι απιστευτα εξυπηρετικη.

Μολις λοιπον πηρα το Note8 το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να ενεργοποιησω και εδω το customization service που δεν αλλαξε τιποτα στην επιλογη που δειχνω. Μου λες δηλαδη οτι για το S7 το ειχαν ανοιξει για την Ελλαδα στο CSC (Consumer Software Customization) αλλα στο Note8 οχι; Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αν ειναι πραγματι ετσι.

 

Αυτές οι επιλογές εκεί βρίσκονται πάντως.

Το τι σκέφτονται οι εταιρείες κινητής δεν το ξέρω. Ο κάθε πάροχος κάνει διαφορετικά πράγματα.

Και στο csc οι ρυθμίσεις είναι αυτές που θέλουν οι πάροχοι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι επιλογές εκεί βρίσκονται πάντως.

Το τι σκέφτονται οι εταιρείες κινητής δεν το ξέρω. Ο κάθε πάροχος κάνει διαφορετικά πράγματα.

Και στο csc οι ρυθμίσεις είναι αυτές που θέλουν οι πάροχοι.

 

Και ουσιαστικα μου λες οτι αυτο αν δεν το ανοιξει η Samsung ή αν δεν κανω root (που δεν θα κανω) τοτε δεν υπαρχει αλλος τροπος να το ανοιξω αυτο.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου dual sim (Πολωνία)...λειτουργει κανονικα!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ούτε στο δικό μου υπάρχει σαν επιλογή. dual sim unbranded αγορασμένο από Βουλγαρία.

Βρήκα κάτι σχετικό....

 

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8+/help/caller-id-spam-protection-mod-t3628795

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο δικο μου dual sim (Πολωνία)...λειτουργει κανονικα!!!!
Όταν το άνοιξες πρώτη φορά είχες μέσα σιμ ή όχι?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα πως μπορουμε να δουμε ποτε ενεργοποιηθηκε η συσκευη ?οπως στα iphone που σου δειχνει ημερομηνια ενεργοποιησης

 

 

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ούτε στο δικό μου υπάρχει σαν επιλογή. dual sim unbranded αγορασμένο από Βουλγαρία.

Βρήκα κάτι σχετικό....

 

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8+/help/caller-id-spam-protection-mod-t3628795

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν το άνοιξες πρώτη φορά είχες μέσα σιμ ή όχι?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Απο οσο θυμάμαι....οχι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο θυμάμαι....οχι

 

σου έχει βγάλει ποτέ ότι χρειάζεται ρεσετ για να περάσει στοιχεία του παρόχου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...