Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τη stock.Εχω βαλει to email του παροχου της σταθερης του pc

 

Δεν κατάλαβα τι έχεις βαλειειειει?

Δοκίμασε με κανένα gmail ή yahoo ή hotmail φίλε γιατί και εγώ έχω στην στοκ mail εφαρμογή 5 λογαριασμούς (gmail, yahoo, hotmail & 2 exchange) και λειτουργεί παρά πολύ σωστά....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι έχεις βαλειειειει?

Δοκίμασε με κανένα gmail ή yahoo ή hotmail φίλε γιατί και εγώ έχω στην στοκ mail εφαρμογή 5 λογαριασμούς (gmail, yahoo, hotmail & 2 exchange) και λειτουργεί παρά πολύ σωστά....

Ουτε με gmail μου ερχεται ειδοποιηση.Στη stock εχω βαλει τις ρυθμισεις του email που εχω απο τον οτε.Λαμβανω τα μηνυματα αλλα οχι notifications ενω ολα ειναι τσεκαρισμενα.Π.Χ στελνω απο το pc στο gmail του τηλεφωνου το λαμβανω αλλα δεν με ειδοποιει ηχητικα.Πρεπει να τα ανοιξω για να τα δω.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε με gmail μου ερχεται ειδοποιηση.Στη stock εχω βαλει τις ρυθμισεις του email που εχω απο τον οτε.Λαμβανω τα μηνυματα αλλα οχι notifications ενω ολα ειναι τσεκαρισμενα.Π.Χ στελνω απο το pc στο gmail του τηλεφωνου το λαμβανω αλλα δεν με ειδοποιει ηχητικα.Πρεπει να τα ανοιξω για να τα δω.

 

Δηλαδή στέλνεις το μαιλ από το pc στο τηλέφωνο και...τι απο τα παρακάτω συμβαινει:

1.πατας το power να δεις την οθόνη κλειδώματος και το mail είναι εκεί αλλά δεν σε έχει ενημερώσει ηχητικά?

2.πατας το power να δεις την οθόνη κλειδώματος και το mail δεν έχει έρθει ακομα οποτε και ξεκλειδωνεις την οθονη και αμεσως μετα έρχεται αλλά παρόλα αυτά δεν σε έχει ενημερώσει ηχητικά?

3.πατας το power να δεις την οθόνη κλειδώματος και το mail δεν έχει έρθει ακομα οποτε και ξεκλειδωνεις την οθονη και παλι δεν ερχεται οσπου ανοιγεις την στοκ εφαρμογή μαιλ και μονο τοτε ερχεται αλλά παρόλα αυτά δεν σε έχει ενημερώσει ηχητικά?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στέλνεις το μαιλ από το pc στο τηλέφωνο και...τι απο τα παρακάτω συμβαινει:

1.πατας το power να δεις την οθόνη κλειδώματος και το mail είναι εκεί αλλά δεν σε έχει ενημερώσει ηχητικά?

2.πατας το power να δεις την οθόνη κλειδώματος και το mail δεν έχει έρθει ακομα οποτε και ξεκλειδωνεις την οθονη και αμεσως μετα έρχεται αλλά παρόλα αυτά δεν σε έχει ενημερώσει ηχητικά?

3.πατας το power να δεις την οθόνη κλειδώματος και το mail δεν έχει έρθει ακομα οποτε και ξεκλειδωνεις την οθονη και παλι δεν ερχεται οσπου ανοιγεις την στοκ εφαρμογή μαιλ και μονο τοτε ερχεται αλλά παρόλα αυτά δεν σε έχει ενημερώσει ηχητικά?[/QUOTA

Tελικα δουλεψε φιλε μου.Απλως η stock εφαρμογη το ελαχιστο που μπορει να ενημερωνεται ειναι ανα 15λεπτα αλλα εγω το εκανα πιο πριν οποτε γινοταν χειροκινητα και δεν εμφανιζοταν ειδοποιηση.Γνωριζεις αν γινεται πιο τακτικα;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι σε περίπτωση θραυσης οθονης, το στελνεις στο επίσημο service, το πληρωνεις οταν το παραλαβεις επισκευασμενο, (η θραυση παντα πληρωνεται, δεν καλύπτεται απο εγγύηση αντιπροσωπίας) και στελνεις τις αποδειξεις πληρωμης στην ασφαλιστικη προκειμένου να σου επιστρέψουν αυτοι τα χρηματα.

Μονο που, το επισημο σερβις, παίζει με το που θα δει οτι ειναι ρουτ η συσκευη να μην αλλάξει οθονη. Να μη ασχοληθεί καθολου δηλαδη παροτι εισαι διατεθημενος να πληρωσεις το κοστος της επισκευής.

Και επειδή μπορει να ακουγεται περιεργο σε πολλούς αυτο, αν τους πεις οτι η συσκευή ειναι ροοτ στο τηλέφωνο, σου λένε μη το στέλνεις καν (μου εχει τυχει).

Τωρα αν δεν τους πεις, δεδομένο οτι θα πληρωσεις το κοστος, μπορει να κανουν τα στραβα ματια και να το φτιάξουν, μπορει και οχι, να επικαλεστουν το ροοτ και να στο επιστρέψουν. (Θα επιβαρυνθεις με κοστος μεταφορικων συν κόστος και μονο που ασχοληθηκαν να το κοιταξουν).

Το νοτε 4 δεν εσπασε ποτε η οθονη για να δω στην πράξη τι θα συνεβαινε, αλλα θα εχω το ιδιο θεμα σε μελλοντικο κινητο μιας και παντα κανω ροοτ από την 1η ωρα.

Δεν τους ενδιαφέρει αν επισκευή έγινε σε εξουσιοδοτημένο ή μη service.

Πρόσφατα έγινε αλλαγή οθονης σε Α5 σε εξωτερικό service και η generali πλήρωσε κανονικά!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Tελικα δουλεψε φιλε μου.Απλως η stock εφαρμογη το ελαχιστο που μπορει να ενημερωνεται ειναι ανα 15λεπτα αλλα εγω το εκανα πιο πριν οποτε γινοταν χειροκινητα και δεν εμφανιζοταν ειδοποιηση.Γνωριζεις αν γινεται πιο τακτικα;

 

ΟΧΙ φίλε μου πιο τακτικά από τα 15 λεπτά δεν γίνεται αλλά έχει να κάνει και με τον λογαριασμό δηλαδή σε εμένα το gmail το έχει "push" δηλαδή να έρχεται το mail ακαριαία όπως και το hotmail και τους 2 λογαριασμούς exchange ενώ το yahoo το έχει minimum 15 λεπτά....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ φίλε μου πιο τακτικά από τα 15 λεπτά δεν γίνεται αλλά έχει να κάνει και με τον λογαριασμό δηλαδή σε εμένα το gmail το έχει "push" δηλαδή να έρχεται το mail ακαριαία όπως και το hotmail και τους 2 λογαριασμούς exchange ενώ το yahoo το έχει minimum 15 λεπτά....
Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου
Link to comment
Share on other sites

Δεν τους ενδιαφέρει αν επισκευή έγινε σε εξουσιοδοτημένο ή μη service.

Πρόσφατα έγινε αλλαγή οθονης σε Α5 σε εξωτερικό service και η generali πλήρωσε κανονικά!

Σε ποιο service πήγες για να το έχουμε υπόψιν; Έγινε καλή δουλειά; Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο service πήγες για να το έχουμε υπόψιν; Έγινε καλή δουλειά;
https://m.facebook.com/PhoneDoctorNafpaktos/

 

Άριστη Δουλειά ,το συγκεκριμένο service είναι εξουσιοδοτημενο απ όσο ξέρω και από την Oneplus!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους ενδιαφέρει αν επισκευή έγινε σε εξουσιοδοτημένο ή μη service.

Πρόσφατα έγινε αλλαγή οθονης σε Α5 σε εξωτερικό service και η generali πλήρωσε κανονικά!

Ναι και εγω αυτο ειχα στο μυαλό μου να κανω σε περίπτωση που δε δεχοταν το κινητο το επίσημο σερβις..

Αφου το τεσταρες εσυ και ολα καλα, θα το εχω στα υπόψιν για το μέλλον.

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

https://m.facebook.com/PhoneDoctorNafpaktos/

 

Άριστη Δουλειά ,το συγκεκριμένο service είναι εξουσιοδοτημενο απ όσο ξέρω και από την Oneplus!

Ευχαριστώ για την πληροφορία. Βέβαια λίγο δύσκολο για μένα που μένω Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό χωρίς προστασία οθόνης είναι απλά όνειρο!

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Κι εγώ χωρίς προστασία οθόνης το έχω και πραγματικά η αίσθηση είναι το κατι άλλο!!

Τωρα τελευταια παντως ψαχνω να βρω κατι σε ζελατίνα έτσι απλά για να μην αποκτήσει κάποια γρατζουνιά.

 

Sent from my Galaxy Note 8

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ φίλε τουλάχιστον στο δικό μου συνεχίζει να το κάνει...

Άλλωστε η συσκευή δεν έχει πάρει κάποιο update με διορθώσεις

Έχεις την εφαρμογή glimpse notifications η κάποια παρόμοια για να φωτίζει η οθόνη στις ειδοποιήσεις ?Χωρις να είμαι σίγουρος έχω την αίσθηση ότι αυτή δημιουργούσε το θέμα αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την εφαρμογή glimpse notifications η κάποια παρόμοια για να φωτίζει η οθόνη στις ειδοποιήσεις ?Χωρις να είμαι σίγουρος έχω την αίσθηση ότι αυτή δημιουργούσε το θέμα αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

ΝΑΙ την glimpse notifications και αν φταίει αυτή δεν έχω σκοπό να την βγάλω με τίποτα....

Ευχαριστώ πάντως....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ την glimpse notifications και αν φταίει αυτή δεν έχω σκοπό να την βγάλω με τίποτα....

Ευχαριστώ πάντως....

Άρα το βρήκαμε...Όντως πολύ καλή εφαρμογή προσωπικά την έβγαλα γιατί κρατάω συχνά σημειώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πως βγάζουμε ρε παιδιά από ένα βίντεο που έχουμε τραβήξει ένα gif!?

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ανοίγεις το βίντεο που θες να κάνεις gif και κάτω από την μπάρα προόδου έχει την επιλογή gif.

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το βίντεο που θες να κάνεις gif και κάτω από την μπάρα προόδου έχει την επιλογή gif.

 

Samsung Note 8

Και ομως δεν εχει τετοια επιλογή!

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ομως δεν εχει τετοια επιλογή!

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξακρισμα εφε και ηχος μου εχει μονο!!

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξακρισμα εφε και ηχος μου εχει μονο!!

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάτησε το play για να ξεκινήσει να παίζει και αν πατήσεις pause θα δεις από κάτω την επιλογή για gif.

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε το play για να ξεκινήσει να παίζει και αν πατήσεις pause θα δεις από κάτω την επιλογή για gif.
Φιλε μου δεν μου βγαζει κατι!!μονο τα 3 που σου ειπα!

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν μου βγαζει κατι!!μονο τα 3 που σου ειπα!

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εμενα παντως μου βγαζει κανονικα την επιλογή για gif στην συλλογή.

Ποια έκδοση του Note 8 έχεις και ποια έκδοση της συλλογής?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...