Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως που καθομαι σα πρεζακι και λιωνω τις απιστευτες ωρες στο Youtube με χαλαει πολυ η αναλογια. Τωρα οτι σε θεμα hardware δε βρισκεις κατι καλυτερο ειναι ο λογος που το πηρα. Αλλα ναι θα προτιμουσα οθονη τυπου Mi mix οπως ειπε και ο φιλος, απο το να καθεται καλυτερα στο χερι. Αλλωστε δε το χω σα κινητο σαν tablet το πηρα για να χωραει στη τσεπη

 

Tempered Glass εχει φορεσει κανεις. Αν και gorilla φοβαμαι να το πεταω στη τσεπη

 

Μη λες τετοια πράγματα εδω μεσα, θα σε φανε λαχανο! χεχε.. :lol:

Οκ εχει περισσότερα θετικα απο τα αρνητικά πιστευω.

Ρουταρες τελικα?

 

Οχι ακομα, θεωρω οτι ειναι νωρις. Ισως οταν στη πορεια διαπιστωσω οτι δε μπορω να κανω πραγματα που θα θελα και δω οτι λειπουν λειτουργιες. Προς το παρον στοκ και οπου βγαλει

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο λεω, οτι Hard button δεν υπαρχει και το home ειναι κρυμμενο, και ειδικα στα βιντεο που ουτως η αλλως εχει black bars στα περιθωριο δεν υπαρχει και λογος. Δλδ κρυβεται για να μπορεις να απολαυσει τις μαυρες μπαρες και να πρεπει να κανεις swipe οταν θες home και back function

Καλώς κατά την γνώμη μου κρύβονται by default. Όταν παρακολουθείς ένα video, ειτε σε full screen οπως οι περισσοτεροι, ειτε με μαυρα περιθωρια, είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό να βλέπεις τα navigation buttons .

Καλως δεν υπάρχουν και hardware buttons. Γλυτώνουμε bezel , κερδίζουμε οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα τελευταια την τελευταια ωρα μου βγαζει ενα "προβληματακι" με τον καιρο μου λεει: [Η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη προσωρινα] τι να κανω ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα τελευταια την τελευταια ωρα μου βγαζει ενα "προβληματακι" με τον καιρο μου λεει: [Η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη προσωρινα] τι να κανω ;

Δες τον Αρνιακο (Μετεωρολογος) στον ΑΝΤ1....χεχεχχε

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα τελευταια την τελευταια ωρα μου βγαζει ενα "προβληματακι" με τον καιρο μου λεει: [Η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη προσωρινα] τι να κανω ;
Και σε μένα το βγάζει εδώ και αρκετή ώρα. Προφανώς είναι γενικότερο το πρόβλημα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το βγάζει εδώ και αρκετή ώρα. Προφανώς είναι γενικότερο το πρόβλημα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Τωρα το προσεξα και στο S8 μου τι στο καλο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το προσεξα και στο S8 μου τι στο καλο ;
Λογικά κάποιο πρόβλημα θα έχει το weather channel.

 

Sent from my Galaxy Note 8

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τζαμακι ζελατινα τελικα δεν μου πατε αν εβαλε κανεις. Εχω αφησει ακομα την αυτοκολλητη μεμβρανη που χει απο τη συσκευασια αλλα θελω συντομα να βαλω κατι για την οθονη

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

αναρωρωτιεμαι γιατι καιγεστε για ζελατινα ,εγω εκανα μια ασφαλεια που συμπεριλαμβανει και την τυχαια θραυση κρυσταλλου +ολα τα αλλα με 22 ε
Link to comment
Share on other sites

Τζαμακι ζελατινα τελικα δεν μου πατε αν εβαλε κανεις. Εχω αφησει ακομα την αυτοκολλητη μεμβρανη που χει απο τη συσκευασια αλλα θελω συντομα να βαλω κατι για την οθονη

 

Εκτενείς αναφορές και δοκιμές... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=456940

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

αναρωρωτιεμαι γιατι καιγεστε για ζελατινα ,εγω εκανα μια ασφαλεια που συμπεριλαμβανει και την τυχαια θραυση κρυσταλλου +ολα τα αλλα με 22 ε
22 μηνιαίως;;;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο 5 ευρώ το μήνα αλλά δεν πληρώνω μέχρι να σπάσει χαχαχα αν σπάσει αρκεί να λειτουργεί μετά πληρώνω τα 5 ευρώ και τσουπ αλλαγή το δοκίμασα είδη νε ένα s7
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ αλλαγη οθονης για τι ζημια μιλαμε, ετσι να ξερουμε και αν αξιζει η αποσβεση των χρηματων

 

ετησιος:):):):):)

 

Με ενδιαφερει που την εκανες την ασφαλιση

 

Και εγώ το ίδιο 5 ευρώ το μήνα αλλά δεν πληρώνω μέχρι να σπάσει χαχαχα αν σπάσει αρκεί να λειτουργεί μετά πληρώνω τα 5 ευρώ και τσουπ αλλαγή το δοκίμασα είδη νε ένα s7

 

Απο οσο ξερω πρεπει να ειναι εμπροθεσμες οι πληρωμες. Πως θα γινει να πληρωσεις οταν γινει η ζημια

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο 5 ευρώ το μήνα αλλά δεν πληρώνω μέχρι να σπάσει χαχαχα αν σπάσει αρκεί να λειτουργεί μετά πληρώνω τα 5 ευρώ και τσουπ αλλαγή το δοκίμασα είδη νε ένα s7

φιλε μου καλα ειναι να μην λες ψεματα γιατι μπορει να παρασυρθει κανενα παιδι απο τις ******** που πετας και να την πατησει,δεν πληρωσες ασφαλιστρο δεν παιρνεις αποζημιωση ,ΝΟΜΟΣ

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εν τω μεταξυ αλλαγη οθονης για τι ζημια μιλαμε, ετσι να ξερουμε και αν αξιζει η αποσβεση των χρηματων

 

 

 

Με ενδιαφερει που την εκανες την ασφαλιση

 

 

 

http://www.xirogiannopoulos.gr/

η αλαγη οθονης στο νοτε ειναι πανω απο 270 ε

Edited by slk200gr
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλα ειναι να μην λες ψεματα γιατι μπορει να παρασυρθει κανενα παιδι απο τις ******** που πετας και να την πατησει,δεν πληρωσες ασφαλιστρο δεν παιρνεις αποζημιωση ,ΝΟΜΟΣ

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://www.xirogiannopoulos.gr/

η αλαγη οθονης στο νοτε ειναι πανω απο 270 ε

Στο θέμα ασφάλεια είναι όπως τα λέει ο Φίλος slk200gr.

 

Επειδή έχω κάνει πάνω από 10 ασφαλείες σε δικά μου κινητά Αλλά και φίλων ...θα αναφέρω λίγο την διαδικασία.

 

μπορειτε να επικοινωνήσετε μέσω email με την κα Μαρία Ρούσσου

maria@xirogiannopoulos.gr

 

Και τις αναφέρετε τα στοιχεία σας

 

Ονοματεπώνυμο,Διεύθυνση ,ΑΦΜ,ΔΟΥ και αριθμ τηλεφώνου...

 

Επίσης επιναπτεται και την απόδειξη αγοράς που αναφέρει μοντέλο κινητου και ΙΜΕΙ...

 

Στην συνέχεια σας στελνει το κόστος και Λογαριασμούς Τραπέζης για την κατάθεση...

 

Η Όλη διαδικασία Ολοκληρωνετε σε 1-2 μέρες...

 

Το κινητό μπορεί να ασφαλιστεί μέσα στον 1ο μήνα μετά την αγορά max...

 

Σήμερα έλαβα για το κινητό μιας φίλης και την 1η αποζημίωση από την Generali ....σε οθόνη κινητου A5...

κόστος αλλαγής 145€

 

Η αποζημίωση ολοκληρώθηκε μετά από 15 εργάσιμες...97a3fdd1effe301d9a5ab3bdfa6f67c7.jpg

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα ασφάλεια είναι όπως τα λέει ο Φίλος slk200gr.

 

Επειδή έχω κάνει πάνω από 10 ασφαλείες σε δικά μου κινητά Αλλά και φίλων ...θα αναφέρω λίγο την διαδικασία.

 

μπορειτε να επικοινωνήσετε μέσω email με την κα Μαρία Ρούσσου

maria@xirogiannopoulos.gr

 

Και τις αναφέρετε τα στοιχεία σας

 

Ονοματεπώνυμο,Διεύθυνση ,ΑΦΜ,ΔΟΥ και αριθμ τηλεφώνου...

 

Επίσης επιναπτεται και την απόδειξη αγοράς που αναφέρει μοντέλο κινητου και ΙΜΕΙ...

 

Στην συνέχεια σας στελνει το κόστος και Λογαριασμούς Τραπέζης για την κατάθεση...

 

Η Όλη διαδικασία Ολοκληρωνετε σε 1-2 μέρες...

 

Το κινητό μπορεί να ασφαλιστεί μέσα στον 1ο μήνα μετά την αγορά max...

 

Σήμερα έλαβα για το κινητό μιας φίλης και την 1η αποζημίωση από την Generali ....σε οθόνη κινητου A5...

κόστος αλλαγής 145€

 

Η αποζημίωση ολοκληρώθηκε μετά από 15 εργάσιμες...97a3fdd1effe301d9a5ab3bdfa6f67c7.jpg

ετσι ακριβως +που μου ζητησαν και μια φωτο απο το κινητο (κουφο ) απο το ιδιο γραφειο

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως +που μου ζητησαν και μια φωτο απο το κινητο (κουφο ) απο το ιδιο γραφειο
την ζητάνε λογικά γιατί ισως υπάρχουν καλοθελητές που θα προσπάθησαν να κάνουν "διαφορα"....

γιατί πριν μερικούς μήνες δεν χρειαζόταν....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

την ζητάνε λογικά γιατί ισως υπάρχουν καλοθελητές που θα προσπάθησαν να κάνουν "διαφορα"....

γιατί πριν μερικούς μήνες δεν χρειαζόταν....

Ούτε κι εμένα μου είχαν ζητήσει τον Σεπτέμβριο

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ετησιος:):):):):)
Εδώ στη Κύπρο μάλλον μηνιαίως θα είναι :):):)

Η αλήθεια άκουσα για 80 ετησίως

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Για να ετοιμαζομαστε.... ερχεται αναβαθμιση.....

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N950F

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Για να ετοιμαζομαστε.... ερχεται αναβαθμιση.....

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N950F

την πέρασα εχθές...Δεν παρατήρησα κάτι ιδιαίτερα διαφορετικό....

 

Για όποιον θέλει να την περάσει κατεβάζει από εδώ

 

https://drive.google.com/file/d/1XAJZ-vh5mrg5aZ9_Ac_2uSnBamMQgsFS/view

 

Και όταν φλασαρετε με odin στο CSC βαζετε HOME_CSC_OXM και όλα στην συσκευή σας παραμενουν ως εχει

 

Το CSC σας δεν θα αλλάξει γιατί το firmware είναι multi CSC3f36d156568503e846416f4298a38933.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

και οι φωτογραφίες με την σειρα του σπασίματος της χρεώσεις και του φτιαξίματος

Λοιπόν μιλάτε καλύτερα και αφήστε τους νόμους ήσυχους είχα ένα s7 σπασμένο ένα μήνα πήγα σε ένα μαγαζί που μου είπε κατά λέξη π ιδιοκτήτης αρκεί να λειτουργεί....λοιπόν έκανα την ασφάλεια με χρέωσαν 5 ευρώ ακριβώς το πήγα μετά από μια βδομάδα το πήρα έτοιμο μετά από 2 όταν δεν ξέρετεεεεεε δεν θα μιλάτε ... εντάξει;;; Για τι o καθένας σας εδώ μέσα το παίζει ότι τα ξέρει ολαααα χαλαρώστε και ακούτε και κάποιον άλλον

Edited by Dimitris_w
φωτογραφίες
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες όπως έγιναν τ πράγματα από τ σπάσιμο ως την επιδιόρθωση ddc92d56342bc59b03a2eb7537993306.jpg85bc3b01043b7fb2665671c77f8c321d.jpg32591e7e93286026efbe738d9bba842c.jpg79ecd7dc2c875c2f4c8ec7fc7929155c.jpg7039830596540a2ac1c5086c8d9bc121.jpgd6c746cfebbf0b0a79b393c1ed8206b3.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...