Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Dual με το απλο εχουν καμμια διαφορα σε χαρακτηριστυικα? Το Dual κυκλοφορει με χαμηλοτερη τιμη και με προβληματιζει

 

Απλα το επισημο πλεον ειναι το dual. Το μονοκαρτο ειναι κυριως branded καθως ειναι λογικο οι εταιρειες κινητης να μην θελουν να δινουν dual sim.Γιαυτο και αν πας να παρεις απο wind σου δινει single sim ενω πχ πλαισιο εχει δικαρτο, κατι που δεν γινοταν παλια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως καμία.

 

Ωραιος. Τωρα εχω Note 3 και σκεφτομαι να ανεβω. Πιστευεις αξιζει

 

Εχουν βγαλει καμμια καλη custom rom η παιζει σωστα και απροβληματιστα με τη Stock. Επισης αν ξερεις κατι αλλο να μεκατυεθυνεις

 

Και παραλληλα κοιτα και συγκριτικα με S8+ μηπως στραφω εκει τελικα να γλιτωσω το κατι παραπανω

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Τωρα εχω Note 3 και σκεφτομαι να ανεβω. Πιστευεις αξιζει

 

Εχουν βγαλει καμμια καλη custom rom η παιζει σωστα και απροβληματιστα με τη Stock. Επισης αν ξερεις κατι αλλο να μεκατυεθυνεις

 

Και παραλληλα κοιτα και συγκριτικα με S8+ μηπως στραφω εκει τελικα να γλιτωσω το κατι παραπανω

Κριμα δεν ειναι να δωσεις κοντα ενα 1000αρικο και να μην εχεις καν εγγύηση βάζοντας Custom (που δεν υπάρχει και τίποτα αξιόλογο σε Custom για νοτε 8 ακριβώς γιατι τοσο ακριβο που ειναι, ειναι πολυ νωρις να ασχοληθούν με custom σε αυτο. Ασε που εχει αλλαξει το target group των note, οπως εχει μαλιασει η γλώσσα μου να γραφω, και πλέον δε θα βρεις αυτα που εβρισκες παλαια σε custom).

Αν σκοπεύεις σε custom καλύτερη λύση s8 plus μεταχ κανα 2 μηνες κιολας να το παρεις φθηνα. Εχει τοσο καιρο στην αγορα που εχει μεγαλη υποστήριξη σε custom.

Link to comment
Share on other sites

Τι ανάλυση έχετε στην οθόνη? Εμένα ήρθε by default σε full hd και το εβαλα στο wqhd+. Έχει πολλή διαφορά στη μπαταρία?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Τι ανάλυση έχετε στην οθόνη? Εμένα ήρθε by default σε full hd και το εβαλα στο wqhd+. Έχει πολλή διαφορά στη μπαταρία?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Και γω εκει την εχω την αναλυση!δεν εχει αισθητη διαφορα.αφου εχει οθοναρα,γιατι να μην τη χαιρεσαι;

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Θα το παρω σκροθτζομαγαζο και τιμολογιο οποτε δε παει καν σε αυτη τη τιμη, μιλαμε για κατι λιγοτερο απο 6 κατοσταρικα. Καλα το Custom εγω στο 3 πιο πολυ για νεες λειτουργιες πριν την ωρα τους και σταθεροτητα και αλλα τις εβαλα. Τωρα σε μια συγχρονη συσκευη τι custom να της βαλεις. Ουτε hardware ουτε λειτουργιες υπολειπεται, και παιρνει και τις τελυταιες εκδοσεις Android.

 

To S8+ θα παιρνα αλλα επειδη ειμαι πολυ ενοχλητικος χρηστης για τις συσκευες μου και φορτωνω πολλες εφαρμογες και δραστηριοτητες ανα στιγμη (ακομα και σε chrome mobile bing-αρω 100+ καρτελες ανοικτες) και με δεσμευει μονο η σκεψη των 6GBRAM. To S8 εχι 4 και ειναι κοντα στα 3 που χει το Note 3 το οποιο βρισκομαι να τερματιζω συχνα

Σε αυτό που περιγράφεις τα 2 γιγα παραπάνω οντως παιζουν ενα ρολο..

Κοιτα μονος σου για custom τι υπάρχει και βγαλε συμπέρασμα.

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8

Link to comment
Share on other sites

Απλα το επισημο πλεον ειναι το dual. Το μονοκαρτο ειναι κυριως branded καθως ειναι λογικο οι εταιρειες κινητης να μην θελουν να δινουν dual sim.Γιαυτο και αν πας να παρεις απο wind σου δινει single sim ενω πχ πλαισιο εχει δικαρτο, κατι που δεν γινοταν παλια.

 

....Απολύτως ανακριβές το πόστ....

Δεν υπάρχει 'επίσημο' και 'ανεπίσημο' note8. Όλα επίσημα είναι και όλα καλύπτονται από επίσημη αντιπροσωπεία.

Εγώ έχω πάρει Note8 unbranded μονόκαρτο από το Πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

....Απολύτως ανακριβές το πόστ....

Δεν υπάρχει 'επίσημο' και 'ανεπίσημο' note8. Όλα επίσημα είναι και όλα καλύπτονται από επίσημη αντιπροσωπεία.

Εγώ έχω πάρει Note8 unbranded μονόκαρτο από το Πλαίσιο.

 

φιλε μου, δηλαδη το s8 dual πχ ηταν επισημο και καλυπτοταν απο εγγυηση?

Μαθε να απαντας στην ουσια και οχι να την λες απλα για να την πεις.

ΟΤαν ολοι μας ξερουμε οτι τοσα χρονια τα dual ηταν εισαγωγες μαγαζιων που δεν ηταν απο ευρωπη και χωρις επισημη εγγυηση, λογικο ειναι να προβληματιζει τωρα καποιους και αυτο ξεμπερδεψα και θελησα να τονισω στον φιλο. Το αν πηρες εσυ απο πλαισιο μονοκαρτο μπορεις απλα να το πεις συμπληρωματικα, και χωρις το κομπλεξικο σχολιο σου.

Πραγματικα ορισμενοι εχετε προβλημα συννενοησης εδω ή απλα θελετε να τη λετε χωρις λογο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To Dual θα παρω, αφου εχει 875 (αντι 927) και 2 σιμ και ιδιες λειτουργιες, γιατι να πληρωσω παραπανω για τη μονη σιμ. 665 βγαινει αυτο. Εκανα λαθος θυμομουν 775 και υπολογισα κατω απο 600 με τιμολογιο. Οκ εστω οτι αντεχεται το ποσο αν αξιζει σαν αγορα

 

Και παλι λεω οτι στεκομαι στη Ραμ

προφανως και εγω προτιμησα dual αφου πλεον καλυπτονται κανονικα απο αντιπροσωπεια και λογικα το δινεις και πιο ευκολα μετα καθως πολλοι τα προτιμουν, ποσο μαλλον οταν το παιρνεις πιο φθηνα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Τωρα εχω Note 3 και σκεφτομαι να ανεβω. Πιστευεις αξιζει

 

Εχουν βγαλει καμμια καλη custom rom η παιζει σωστα και απροβληματιστα με τη Stock. Επισης αν ξερεις κατι αλλο να μεκατυεθυνεις

 

Και παραλληλα κοιτα και συγκριτικα με S8+ μηπως στραφω εκει τελικα να γλιτωσω το κατι παραπανω

Είχα το νοτε3 και όντως είχε μεταμόρφωση με κουστομ ρομ.

 

Εδώ στο νοτε8 απλά δεν τα χρειάζεσαι όλα λειτουργούν σφαίρα και άψογα.

Σίγουρα όχι απλά είναι αναβάθμιση είναι ένα τεράστιο βήμα εμπρός.

Τι ανάλυση έχετε στην οθόνη? Εμένα ήρθε by default σε full hd και το εβαλα στο wqhd+. Έχει πολλή διαφορά στη μπαταρία?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Έχω κάνει τεςτ στις δύο αναλύσεις και δεν έχω δει διαφορά στην μπαταρία άνω του 5%.

Και στο μάτι η μεγάλη ανάλυση δείνει ένα κάτι τις παραπάνω.

Εγώ το έχω λειτουργία απόδοσης @ψυχαγωγία@.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει τεςτ στις δύο αναλύσεις και δεν έχω δει διαφορά στην μπαταρία άνω του 5%.

Και στο μάτι η μεγάλη ανάλυση δείνει ένα κάτι τις παραπάνω.

Εγώ το έχω λειτουργία απόδοσης @ψυχαγωγία@.

 

Με κάλυψε αφάνταστα η απάντηση σου φιλε. Να σε καλα.

 

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τ πρόβλημα που μου έκανε όσο το είχα που όταν έγραφα με το πενάκι σε κλειδωμένη οθόνη κάποια στιγμή έσβηνε ο φωτισμός της σας το έχει κάνει;;Βγήκε μήπως κάποιο fix ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τ πρόβλημα που μου έκανε όσο το είχα που όταν έγραφα με το πενάκι σε κλειδωμένη οθόνη κάποια στιγμή έσβηνε ο φωτισμός της σας το έχει κάνει;;Βγήκε μήπως κάποιο fix ?

 

ΟΧΙ φίλε τουλάχιστον στο δικό μου συνεχίζει να το κάνει...

Άλλωστε η συσκευή δεν έχει πάρει κάποιο update με διορθώσεις

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ φίλε τουλάχιστον στο δικό μου συνεχίζει να το κάνει...

Άλλωστε η συσκευή δεν έχει πάρει κάποιο update με διορθώσεις

Τόσο ωραία συσκευή τόσο καλή και εκεί ρε γμτ να υπάρχει bug!!Κριμα...

Link to comment
Share on other sites

Κατι ουσιαστικο τωρα που θελω να ρωτησω. Εχει ασχοληθει κανεις με ροοτ να μας πει τι παιζει. Εχω σχεδον καταληξει να το παρω και θελω να το ξερω. Εδω λεει οτι καποια αμερικανικα παιρνουν και χωρις καν να χτυπησε το KNOX

 

https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-note-8-root-806049/

Edited by m7ixalis

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Φορουμιτες το ειχα 2 μερουλες το mate 10 .Το πηρε συναδελφος και το ξετιναξα στην δουλεια .Το κρατησα την δευτερη μερα στο σπιτι για πληρη ξετιναγμα..Απλα απογοητευση..Χανει σε ολα τα σημεια σε σχεση με το Note.Ασε που ξενερωνεις απο την πρωτη στιγμη και μονο που τα βαζεις διπλα στο θεμα οθονης.Κατα ταλλα ειναι οκ μια καλη συσκευη αλλα...δεν ειναι Note...Τελικα οτι και να πιασω στα χερια μου προσωπικα βγαζω συμπερασμα οτι το Note εχει "συνολο".Οι αλλες συσκευες που περνανε απο τα χερια μου καποια θα υπερτερει ελαφρα καπου πχ.σε μπαταρια η σε ηχο αλλα χανει σε ολλα τα αλλα .Το "συνολο" εχει αλλη χαρη:rolleyes: Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε την διαφήμιση UPGRADE της Samsung που χλευαζε τα iPhone....ε πάρτε τώρα την απάντηση της Motorola σαν συνέχεια του βίντεο της Samsung..... Έλιωσα

https://www.youtube.com/watch?v=Dw7verGkl5c

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

:!: Ενημερωση :!:

Εγινε μια εκκαθάριση απο τα off topic μηνύματα ,για άλλη μια φορά θα παρακαλέσω να μείνετε εντός θέματος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε την διαφήμιση UPGRADE της Samsung που χλευαζε τα iPhone....ε πάρτε τώρα την απάντηση της Motorola σαν συνέχεια του βίντεο της Samsung..... Έλιωσα

https://www.youtube.com/watch?v=Dw7verGkl5c

 

:lol::lol::lol: πολυ εξυπνη

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε την διαφήμιση UPGRADE της Samsung που χλευαζε τα iPhone....ε πάρτε τώρα την απάντηση της Motorola σαν συνέχεια του βίντεο της Samsung..... Έλιωσα

https://www.youtube.com/watch?v=Dw7verGkl5c

 

Τραγικη διαφημιση. Τι δειχνει ακριβως; Μια κακασχημη συσκευη με μπεζελς στο Θεό που της βαζεις μια παπατζα στην πλατη που την κανει γκουμουτσα και κανει Projecing μετριας ποιοτητας εικονα σε τοιχο!

Well done! :lol:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Τραγικη διαφημιση. Τι δειχνει ακριβως; Μια κακασχημη συσκευη με μπεζελς στο Θεό που της βαζεις μια παπατζα στην πλατη που την κανει γκουμουτσα και κανει Projecing μετριας ποιοτητας εικονα σε τοιχο!

Well done! :lol:

Τραγικό όντως. Άσε που θα κοστίζει σαν κανονικό προτζεκτορα. Άλλες μουφες αυτά τα μοντς...

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρέξετε όλοι τώρα να πάρετε Motorola και αδειάσει το παρών νήμα του Νοτε8 μας.
Link to comment
Share on other sites

Άσε μας ρε Motorola πάνε ασχολησου με οδοντόβουρτσες και χτένες και παράτα την κινητή διότι έχεις μείνει Νώε εποχή και μαύρα μεσάνυχτα :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τραγικη διαφημιση. Τι δειχνει ακριβως; Μια κακασχημη συσκευη με μπεζελς στο Θεό που της βαζεις μια παπατζα στην πλατη που την κανει γκουμουτσα και κανει Projecing μετριας ποιοτητας εικονα σε τοιχο!

Well done! :lol:

Screen mirroring δεν έχουν στις τηλεοράσεις τους εκεί στην Αμερική; Πιστεύω αυτό αναρωτιέται ο άντρας της διαφήμισης με το Note 8. Περισσότερο απορρημενο τον βλέπω πάρα εντυπωσιασμένο :-)

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή στον Stock Dialer να κάνω σιγαση έναν αριθμό; Να ανάβει η οθόνη δεν με ενοχλεί,εκτός τον αποκλεισμό της επαφης; έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι. Αν όχι ποια εφαρμογή προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή στον Stock Dialer να κάνω σιγαση έναν αριθμό; Να ανάβει η οθόνη δεν με ενοχλεί,εκτός τον αποκλεισμό της επαφης; έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι. Αν όχι ποια εφαρμογή προτείνετε?

Βάλε στον συγκεκριμένο αριθμό ενα δικό του ήχο κλήσης. Βάλε π.χ. ένα αθόρυβο ringtone ή ένα απαλό "μπιπ".

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...