Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια

εχω τη δυκαρτο νοτε 8 και θελω να ρωτησω αν υπαρχει τροπος στις αναπαντητες κλησεις

και σε οτιδηπoται αφορα τις κλησεις μου να μην εμφανιζει αυτο το μικρο οικονιδιο της sim1!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα παιδια

εχω τη δυκαρτο νοτε 8 και θελω να ρωτησω αν υπαρχει τροπος στις αναπαντητες κλησεις

και σε οτιδηπoται αφορα τις κλησεις μου να μην εμφανιζει αυτο το μικρο οικονιδιο της sim1!!

 

(εχω μια sim μεσα στο κινητο!)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα απο χθες και εγω ευτυχης κατοχος ενος Νοτε 8 αφου εχει περασει ολη σχεδον η προηγουμενη σειρα Νοτε απο τα χερια μου.Δεν περιμενα τιποτε λιγοτερο απο αυτην την συσκευη ειναι απλα εκπληκτικη χαιρεσαι να την κρατας στα χερια σου και οταν μπορεις να την αξιοποιεις στο μεγιστο τοτε πραγματικα βλεπεις τι μπορεις να κανεις με αυτη :):):):):):):):):)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ξέρει κανείς τι είναι αυτό το σύμβολο στη μπάρα επάνω?56f6790436326846fbb178bccf207f29.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

εχω τη δυκαρτο νοτε 8 και θελω να ρωτησω αν υπαρχει τροπος στις αναπαντητες κλησεις

και σε οτιδηπoται αφορα τις κλησεις μου να μην εμφανιζει αυτο το μικρο οικονιδιο της sim1!!

Settings -> Connections -> SIM card manager -> SIM1 -> Icon

 

Νομιζω δε φευγει τελειως... μπορεις να βαλει αλλο εικονιδιο...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ξέρει κανείς τι είναι αυτό το σύμβολο στη μπάρα επάνω?56f6790436326846fbb178bccf207f29.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει να κάνει με την εξοικονόμηση δεδομένων. Αν πας στις Ρυθμίσεις, στα δεδομένα δικτύου λογικά μπορείς να το απενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με την εξοικονόμηση δεδομένων. Αν πας στις Ρυθμίσεις, στα δεδομένα δικτύου λογικά μπορείς να το απενεργοποιήσεις.
αυτό ήταν τελικά,

σε ευχαριστώ.

πήγα από note edge σε note 8 και ακόμα ψάχνομαι

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγορινες επειδη μολις το πηρα και οι ερωτησεις στο κεφαλι μου μεσα ειναι πολλες, βοηθηστε λιγο να ξεκαθαρισω τη κατασταση μου

 

-Καταρχας επιτυχες ροοτ εχουμε;

-Βασικο κομματι να βαλω titanium backup και να μεταφερω επιτυχως οτι εχω απο το note 3 στη νεα μου συσκευη

-Επειτα τι αλλο να φροντισω να κανω στα πρωτα βηματα τωρα που η συσκευη ειναι κενη, να προλαβω πριν τη γεμισω

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Επειτα τι αλλο να φροντισω να κανω στα πρωτα βηματα τωρα που η συσκευη ειναι κενη, να προλαβω πριν τη γεμισω

 

Απενεργοποιησε μεσα στις ρυθμισεις της google την επιλογη που κραταει αρχειο με την τοποθεσια σου γιατι τρωει μπαταρια.

Απο κει και περα updates δεν υπαρχουν για να ξεκινησεις απο αυτα, αρα προχωρα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε μεσα στις ρυθμισεις της google την επιλογη που κραταει αρχειο με την τοποθεσια σου γιατι τρωει μπαταρια.

Απο κει και περα updates δεν υπαρχουν για να ξεκινησεις απο αυτα, αρα προχωρα!

Ποοο εγώ το έχω ενεργοποιημένο συνέχεια εδώ και χρόνια σε όλες τις συσκευές που είχα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποοο εγώ το έχω ενεργοποιημένο συνέχεια εδώ και χρόνια σε όλες τις συσκευές που είχα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Eγω το βγαζω γιατι αφενος δε θελω να μου κραταει ιστορικο με το πού ειμαι και αφετερου γιατι τρωει μπαταρια!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε μεσα στις ρυθμισεις της google την επιλογη που κραταει αρχειο με την τοποθεσια σου γιατι τρωει μπαταρια.

Απο κει και περα updates δεν υπαρχουν για να ξεκινησεις απο αυτα, αρα προχωρα!

Που βρίσκεται ακριβώς αυτή η επιλογή;

 

Sent from my Galaxy Note 8

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκεται ακριβώς αυτή η επιλογή;

 

Sent from my Galaxy Note 8

 

Settings -> Google -> Location -> Google Location History

 

Αν εχεις πολλα gmail απενεργοποιησε την για ολα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ γκαι για το ροοτ και το migration που με νοιαζει πολυ τι εχουμε

 

Δε γνωριζω γιατι εχω να κανω root απο εποχες Galaxy S2.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ γκαι για το ροοτ και το migration που με νοιαζει πολυ τι εχουμε

Δεν εχω το νοτε 8, αλλά ροοτ και twrp απο οσο εχω κοιτάξει στο xda υπάρχει.

Αν και με τοσο ακριβή συσκευή, προτείνω να δοκιμασεις χωρίς ροοτ.

Ο ποιο εύκολος τρόπος να μεταφερεις τις εφαρμογές απο το παλαιο στο νεο, χωρις ροοτ ειναι η εφαρμογή xender (free playstore) κατα τη γνώμη μου. Τα συνδέσεις στο ιδιο wifi, βλεπεις ολες τις εφαρμογές στο παλαιο και επιλεγεις όλες ή οσες θες και τις μεταφέρεις στο νεο.

Φυσικά δε θα μεταφερθούν οι ρυθμίσεις καθε εφαρμογής..

(υπάρχει μια μεδοθος σύνδεσης σε pc και μεταφοράς απο titanium και ρυθμίσεων χωρις ροοτ, αλλά αφου δεν το εχω τεστάρει δε βαζω link καν).

Αν επιμένεις να ρουταρεις https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/how-to/guide-how-to-root-note8-efs-backup-t3677038

(υπενθυμίζω οτι αν ρουταρεις θα χάσεις Samsung Pay, Secure folder, S-health ).

Ισως σε πολλούς να να φανει χρησιμο αυτο, back και restore χωρις ροοτ και των Data των περισσότερων εφαρμογών

Helium backup.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πρωτες αποψεις. Αν και το ξερα οσον αφορα το screen size, διαπιστωνω και στην πραξη και ξενερωνω που ενω εχει τοσο μεγαλυτερη οθονη σε σχεση με πριν (νοτε3) δεν μπορω να την αξιοποιησω στο βιντεο. Συν τις αλλης χανεις και το home button και πρεπει να κανεις swipe στα ακρα τις οθονης οταν εισαι σε fullscreen mode. Οποτε εχεις μια μεγαλη οθονη και μια μεγαλυτερη σε μεγεθος συσκευη γιατι, για να βλεπεις καλυτερα τις σελιδες στο ιντερνετ και να εχεις περισσοτερο real estate στην homescreen για εικονιδια. Κλαιν

 

Παντα ξεκιναω με τα αρνητικα. Τα θετικα θα τα δω στην πορεια. Οποτε αν και το περιμενα οπως λεω, βλεπω πως σε πρωτη φαση αυτο για μενα ειναι ενα χτυπημα. Οσο προχωραω θα αναφερω και αλλα

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πρωτες αποψεις. Αν και το ξερα οσον αφορα το screen size, διαπιστωνω και στην πραξη και ξενερωνω που ενω εχει τοσο μεγαλυτερη οθονη σε σχεση με πριν (νοτε3) δεν μπορω να την αξιοποιησω στο βιντεο. Συν τις αλλης χανεις και το home button και πρεπει να κανεις swipe στα ακρα τις οθονης οταν εισαι σε fullscreen mode. Οποτε εχεις μια μεγαλη οθονη και μια μεγαλυτερη σε μεγεθος συσκευη γιατι, για να βλεπεις καλυτερα τις σελιδες στο ιντερνετ και να εχεις περισσοτερο real estate στην homescreen για εικονιδια. Κλαιν

 

Παντα ξεκιναω με τα αρνητικα. Τα θετικα θα τα δω στην πορεια. Οποτε αν και το περιμενα οπως λεω, βλεπω πως σε πρωτη φαση αυτο για μενα ειναι ενα χτυπημα. Οσο προχωραω θα αναφερω και αλλα

Μη λες τετοια πράγματα εδω μεσα, θα σε φανε λαχανο! χεχε.. :lol:

Οκ εχει περισσότερα θετικα απο τα αρνητικά πιστευω.

Ρουταρες τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πρωτες αποψεις. Αν και το ξερα οσον αφορα το screen size, διαπιστωνω και στην πραξη και ξενερωνω που ενω εχει τοσο μεγαλυτερη οθονη σε σχεση με πριν (νοτε3) δεν μπορω να την αξιοποιησω στο βιντεο. Συν τις αλλης χανεις και το home button και πρεπει να κανεις swipe στα ακρα τις οθονης οταν εισαι σε fullscreen mode. Οποτε εχεις μια μεγαλη οθονη και μια μεγαλυτερη σε μεγεθος συσκευη γιατι, για να βλεπεις καλυτερα τις σελιδες στο ιντερνετ και να εχεις περισσοτερο real estate στην homescreen για εικονιδια. Κλαιν

 

Παντα ξεκιναω με τα αρνητικα. Τα θετικα θα τα δω στην πορεια. Οποτε αν και το περιμενα οπως λεω, βλεπω πως σε πρωτη φαση αυτο για μενα ειναι ενα χτυπημα. Οσο προχωραω θα αναφερω και αλλα

το home button και την μπαρα μπορεις να την κρυψεις και να εκμεταλευτεις Ολη την Οθονη....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο λεω, οτι Hard button δεν υπαρχει και το home ειναι κρυμμενο, και ειδικα στα βιντεο που ουτως η αλλως εχει black bars στα περιθωριο δεν υπαρχει και λογος. Δλδ κρυβεται για να μπορεις να απολαυσει τις μαυρες μπαρες και να πρεπει να κανεις swipe οταν θες home και back function

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο λεω, οτι Hard button δεν υπαρχει και το home ειναι κρυμμενο, και ειδικα στα βιντεο που ουτως η αλλως εχει black bars στα περιθωριο δεν υπαρχει και λογος. Δλδ κρυβεται για να μπορεις να απολαυσει τις μαυρες μπαρες και να πρεπει να κανεις swipe οταν θες home και back function

 

Δεν έχεις άδικο σε αυτά που θέτεις αν και οι περισσότεροι από εμάς παρακολουθούμε τ βίντεο είτε από YouTube είτε από την συλλογή μας σε full screen mode θυσιάζοντας κάποιο περιεχόμενο που κρύβεται αλλά απολαμβάνοντας το αποτέλεσμα...

Δεν δικαιολογώ την 18:9 βλακεία ίσα ίσα που εγώ προσωπικά θα ήθελα το Note 8 να ήταν έτσι απλά ένα mi mix 6.4 ίντσες 16:9....

Αλλά οκ και στην τελική τι επιλογές έχουμε πλέον σε επίπεδο επεξεργαστεί ναυαρχίδας, κορυφαια οθονη, κορυφαία κάμερα, 6GB ram, dual SIM και σχεδόν απροβλημάτιστη?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο σε αυτά που θέτεις αν και οι περισσότεροι από εμάς παρακολουθούμε τ βίντεο είτε από YouTube είτε από την συλλογή μας σε full screen mode θυσιάζοντας κάποιο περιεχόμενο που κρύβεται αλλά απολαμβάνοντας το αποτέλεσμα...

Δεν δικαιολογώ την 18:9 βλακεία ίσα ίσα που εγώ προσωπικά θα ήθελα το Note 8 να ήταν έτσι απλά ένα mi mix 6.4 ίντσες 16:9....

Αλλά οκ και στην τελική τι επιλογές έχουμε πλέον σε επίπεδο επεξεργαστεί ναυαρχίδας, κορυφαια οθονη, κορυφαία κάμερα, 6GB ram, dual SIM και σχεδόν απροβλημάτιστη?

 

Προσωπικά επειδή το τελευταίο note που ειχα ήταν το "φαρδύ" edge μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι στο δικό μου χέρι το n8 κάθεται Άψογα στο χέρι...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επειδή το τελευταίο note που ειχα ήταν το "φαρδύ" edge μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι στο δικό μου χέρι το n8 κάθεται Άψογα στο χέρι...

 

Αλλο το πώς καθεται μια συσκευη στο χερι (οπου οντως το Ν8 καθεται αψογα) και αλλο το οπτικο αποτελεσμα σε ενα βιντεακι youtube οπου η 18,5/9 αναλογια δεν εχει να προσφερει απολυτως τιποτα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά(και ισως οι περισσοτεροι) video να δω (μέσο ορο) απ το κινητο πόσα σε μια μέρα 2,3? και πάλι δεν με ενοχλει ...

Αντίθετα το σερφάρισμα , και τα social που η χρήση τους είναι συντριπτική είναι νομίζω σε Όλους απόλαυση....

Και το κράτημα είναι Βασικοτατο για μια συσκευή αυτού του μεγέθους ...

 

Άρα νομίζω ότι αυτά που προσθέτει είναι πολυ περισσοτερα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά(και ισως οι περισσοτεροι) video να δω (μέσο ορο) απ το κινητο πόσα σε μια μέρα 2,3? και πάλι δεν με ενοχλει ...

Αντίθετα το σερφάρισμα , και τα social που η χρήση τους είναι συντριπτική είναι νομίζω σε Όλους απόλαυση....

Και το κράτημα είναι Βασικοτατο για μια συσκευή αυτού του μεγέθους ...

 

Άρα νομίζω ότι αυτά που προσθέτει είναι πολυ περισσοτερα...

 

Απολαυση δε λες το σερφαρισμα σε τοσο μακροστενη οθονη.

Για μενα ουσιαστικη μονο στο κρατημα βοηθαει αυτη η αναλογια συνεπικουρουμενη απο τις edge πλευρες.

Η φλατ παραμενει καλυτερη σε σερφαρισμα και βιντεακια.

Προσωπικη αποψη παντα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Απολαυση δε λες το σερφαρισμα σε τοσο μακροστενη οθονη.

Για μενα ουσιαστικη μονο στο κρατημα βοηθαει αυτη η αναλογια συνεπικουρουμενη απο τις edge πλευρες.

Η φλατ παραμενει καλυτερη σε σερφαρισμα και βιντεακια.

Προσωπικη αποψη παντα!

Όντως και εγώ που πήγα να το δω σε κατάστημα δε με ενθουσίασε η αναλογία. Χίλιες φορές καλύτερη η αναλογία του note edge που έχω. Μάλλον θα το κρατήσω μέχρι να χαλάσει...

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...