Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σου έχει βγάλει ποτέ ότι χρειάζεται ρεσετ για να περάσει στοιχεία του παρόχου?

 

Ναι ...καθε φορά που κάνω επανεκκίνηση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ειναι θεμα Rom. Official rom εχω.

 

 

 

Αγορασμενο απο amazon.co.uk το single sim.

 

 

ΟΤαν λεω θεμα ρομ, εννοω csc, Προφανως για το ελληνικο το εχουν κλεισει ή και για καποια αλλα. Τοσο στο σ8 πουειχα οσο και στο νοτε 8 οσο δεν εκανα ρεσετ δουλευε. Οταν εκανα επαναφορα και επαιρνε το ελληνικο (Ειτε εχεις σιμ μεσα ειτε οχι, παιρνει ελληνικο αφου εχεις βαλει ελληνικη σιμ πιο πριν) τη χανει τη ρυθμιση.

Προσωπικα θα φλασαρα ξανα ιταλικη για να το εχω και ας βγαζει το μηνυμα πανω του παροχου για επαναφορα, δε με ενοχλει, αντιθετα η αναγνωριση εταιρειων κτλ με βολευει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν υπάρχει καν....υπαρχουν κανονικά στην ιδια σειρά οι ρυθμίσεις αλλά αυτή η επιλογή δεν υπάρχει καθόλου.....

Exynos dual sim, ελληνικό από plaisio

Και σε μένα τα ίδια δεν υπάρχει καθόλου αυτό...αγορασμένο από you.gr και με κάρτα σιμ Vodafone κατά την ενεργοποίηση

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε παίζει κανένα ρόλο από ποιο μαγαζί ή ποια χώρα το πήρατε, αφού πουλιούνται τα πάντα και παντού.

Επίσης γράφει ο ένας έχω Αγγλικό και πήρα αναβάθμιση ή έχω αυτή τη ρύθμιση και άλλος λέει έχω και εγώ αγγλικό αλλά γιατί δεν πήρα κλπ

Γιατί ακόμα και μια χώρα μπορεί να έχει πολλά csc.

Μόνο το csc που έχει η συσκευή σας μετράει και αυτό να κοιτάτε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε παίζει κανένα ρόλο από ποιο μαγαζί ή ποια χώρα το πήρατε, αφού πουλιούνται τα πάντα και παντού.

Επίσης γράφει ο ένας έχω Αγγλικό και πήρα αναβάθμιση ή έχω αυτή τη ρύθμιση και άλλος λέει έχω και εγώ αγγλικό αλλά γιατί δεν πήρα κλπ

Γιατί ακόμα και μια χώρα μπορεί να έχει πολλά csc.

Μόνο το csc που έχει η συσκευή σας μετράει και αυτό να κοιτάτε.

 

Το θεμα ειναι πως μπορουμε να εχουμε αυτη την επιλογη που ειναι οντως χρησιμη και δε νομιζω οτι μπορει καποια εφαρμογη να την υποκαταστησει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!Ειμαι αναμεσα στο θηριο και στο mate 10 pro. Εχει καποιον που τα χει δοκιμασει και τα δυο να μας γνωμη? Στο καταστηνα που τα δοκιμασα διπλα διπλα μου φανηκαν και τα δυο αξιολογα εξισου.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!Ειμαι αναμεσα στο θηριο και στο mate 10 pro. Εχει καποιον που τα χει δοκιμασει και τα δυο να μας γνωμη? Στο καταστηνα που τα δοκιμασα διπλα διπλα μου φανηκαν και τα δυο αξιολογα εξισου.Ευχαριστω.

 

σε μια εβδομαδα θα εχω για ενα ΣΚ το ματε 10 προ να το δοκιμασω διπλα στο νοτε μου, αν θες να περιμενεις ή αν εχεις καποια ερωτηση πες μου καθως δε θα το στησω για βασικη συσκευη οποτε πχ μπαταρια δε θα εχω πληρως αντικειμενικη εικονα, αλλα μονο στο περιπου. κυριως καμερες θα δω, οθονες και ευχρηστια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σε μια εβδομαδα θα εχω για ενα ΣΚ το ματε 10 προ να το δοκιμασω διπλα στο νοτε μου, αν θες να περιμενεις ή αν εχεις καποια ερωτηση πες μου καθως δε θα το στησω για βασικη συσκευη οποτε πχ μπαταρια δε θα εχω πληρως αντικειμενικη εικονα, αλλα μονο στο περιπου. κυριως καμερες θα δω, οθονες και ευχρηστια

 

Κυριως η ευχρηστια με ενδιαφερει γιατι δεν ειμαι φιλος του touchwiz απο πολυ παλια απο τον καιρο του note 3.Φυσικα απο οτι διαβαζω εχει υποστει αλλαγες και εχει γινει πιο ανετο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!Ειμαι αναμεσα στο θηριο και στο mate 10 pro. Εχει καποιον που τα χει δοκιμασει και τα δυο να μας γνωμη? Στο καταστηνα που τα δοκιμασα διπλα διπλα μου φανηκαν και τα δυο αξιολογα εξισου.Ευχαριστω.

 

Τα εχω και τα 2 το Mate σε μοκα χρωμα.

Το Mate 10 pro ειναι το καλυτερο ever που εβγαλε η εταιρια.

Οπως τα ειδες και συ στιβαρο δυνατο με καλυτερη μπαταρια αλλα πασχει σε πολλα σε σχεση με το Note 8.Οταν λεω ομως πασχει σε σχεση με την καλυτερη συσκευη της αγορας.

Ειναι γρηγορο αξιοπρεπη καμερα καλο πιασιμο στο χερι και εχει την καλυτερη οθονη σε σχεση με προηγουμενα μοντελα mate.Οποιο και να παρεις θα μεινεις ιδιαιτερα ευχαριστημενος.Ομως να ξερεις εχουν διαφορετικη λειτουργικοτητα.Πρεπει να τα παιξεις στα χερια σου σε ενα καταστημα και μετα να διαλεξεις τι σου παει γιατι ειναι ακριβες ναυαρχιδες.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πως μπορουμε να εχουμε αυτη την επιλογη που ειναι οντως χρησιμη και δε νομιζω οτι μπορει καποια εφαρμογη να την υποκαταστησει..

 

Μόνο αν ενεργοποιημένη στο csc που έχεις.

Αν δεν είναι υπάρχουν 2 επιλογές.

Είτε περιμένεις μήηηηπως και ενεργοποιηθεί σε κάποιο update, είτε αν είσαι root να την ενεργοποιήσεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Οι κάτοχοι προηγουμενων Note (2,3,4) τι άποψη έχετε για το 8; Σας βολεύει το μέγεθος και η αναλογία; Η edge οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μου παρουσιάστηκε μια περίπτωση ανταλλαγής του s8+ που έχω τώρα με το Note 8 (+170€).

Θεωρώντας ότι από επιδόσεις οι συσκευές δεν διαφέρουν (δεν νομίζω ότι η διαφορά ram είναι τόσο ορατή), με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα και η μπαταρία. Αυτή η δεύτερη με φοβίζει αρκετά. Ποια η γνώμη σας? Όσοι προερχεστε από s8+ τι άποψη έχετε?

Για το πενάκι δεν έχω άποψη μιας και δεν είχα ποτέ note.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μου παρουσιάστηκε μια περίπτωση ανταλλαγής του s8+ που έχω τώρα με το Note 8 (+170€).

Θεωρώντας ότι από επιδόσεις οι συσκευές δεν διαφέρουν (δεν νομίζω ότι η διαφορά ram είναι τόσο ορατή), με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα και η μπαταρία. Αυτή η δεύτερη με φοβίζει αρκετά. Ποια η γνώμη σας? Όσοι προερχεστε από s8+ τι άποψη έχετε?

Για το πενάκι δεν έχω άποψη μιας και δεν είχα ποτέ note.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλημερα,

νομιζω οτι το εχουμε υπεραναλυσει το θεμα μπαταριας.

το s8+ ειναι σταθερα πιο πανω, τωρα αν ειναι 10-20% δεν το ξερω, γιατι δεν ειναι ολων η χρηση ιδια, αλλα υπαρχει διαφορα. Θεωρω οτι ειναι απο 10-20 αναλογα με το τι κανεις.

το πενακι, για ζωγραφικη καλο ειναι, κατα τα αλλα δεν με εχει βολεψει στο γραψιμο παραπανω απο πληκτρολογιο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

νομιζω οτι το εχουμε υπεραναλυσει το θεμα μπαταριας.

το s8+ ειναι σταθερα πιο πανω, τωρα αν ειναι 10-20% δεν το ξερω, γιατι δεν ειναι ολων η χρηση ιδια, αλλα υπαρχει διαφορα. Θεωρω οτι ειναι απο 10-20 αναλογα με το τι κανεις.

το πενακι, για ζωγραφικη καλο ειναι, κατα τα αλλα δεν με εχει βολεψει στο γραψιμο παραπανω απο πληκτρολογιο.

 

Καλημέρα Νίκο.

Μου τα έχεις ξαναπεί αλλά ρώτησα κι εδώ για περισσότερες γνώμες.

Επίσης αυτό το "ανάλογα με την χρήση" δεν το καταλαβαίνω. Δεν μιλάμε για διαφορετικές χρήσεις. Μιλάμε για σύγκριση ιδίων χρήσεων των ιδίων ατόμων που είχαν πριν s8+. Το ποσοστό είναι ποσοστό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μου παρουσιάστηκε μια περίπτωση ανταλλαγής του s8+ που έχω τώρα με το Note 8 (+170€).

Θεωρώντας ότι από επιδόσεις οι συσκευές δεν διαφέρουν (δεν νομίζω ότι η διαφορά ram είναι τόσο ορατή), με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα και η μπαταρία. Αυτή η δεύτερη με φοβίζει αρκετά. Ποια η γνώμη σας? Όσοι προερχεστε από s8+ τι άποψη έχετε?

Για το πενάκι δεν έχω άποψη μιας και δεν είχα ποτέ note.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στην θέση σου θα προχωρούσα σε αλλαγή πριν το μετανιώσει ο ενδιαφερόμενος. :-)

Νεότερο μοντέλο, dual SIM λειτουργια με εγγύηση, καλύτερο camera setup ( η σημαντικότερη διαφορα), καλύτερη οθόνη ,50% περισσότερη ram, νεότερης τεχνολογίας μπαταρία που υπόσχεται απώλεια μονο 5% σε 2 χρόνια χρήσης, spen (καλό είναι να υπάρχει έστω και αν το χρησιμοποιείς μια φορά την εβδομάδα).

Η προσωπική μου άποψη για την αυτονομία είναι οτι βρισκεται στα ίδια έπιπεδα με το s8+. Ότι χρήση και να κάνεις δεν θα νιώσεις κάποια σημαντική διαφορά προς τα πάνω ή προς τα κάτω.

Θεωρώ ότι όλα τα παραπάνω αξίζουν τα 170 ευρώ διαφοράς .

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νίκο.

Μου τα έχεις ξαναπεί αλλά ρώτησα κι εδώ για περισσότερες γνώμες.

Επίσης αυτό το "ανάλογα με την χρήση" δεν το καταλαβαίνω. Δεν μιλάμε για διαφορετικές χρήσεις. Μιλάμε για σύγκριση ιδίων χρήσεων των ιδίων ατόμων που είχαν πριν s8+. Το ποσοστό είναι ποσοστό.

Ωραία τότε για να κλείσει το θέμα και η απόρροια σου εδώ προερχόμενος εγώ από MATE 9 σε S8+ και τωρα NOTE 8 με ακριβώς το ίδιο setup και χρήση πρώτο το s8+ δεύτερο το Note 8 με περίπου 5% έως maximum 10% μικρότερη αυτονομία από το s8+ και τρίτο το Mate 9 με ένα 5% μικρότερη αυτονομία από το ΝΟΤΕ 8.....

Υπάρχουν όμως διαφορές ανάλογα με την χρήση του κάθε ένα....μην απορείς σε αυτό που σου λέει ο Νίκος....αν εσύ λειτουργείς 5 ώρες την ημέρα chrome και εγώ opera ή stock Samsung browser με το ίδιο στήσιμο θα έχουμε διαφορετική αυτονομία, όπως επίσης αν εσύ χρησιμοποιείς 2 ώρες την ημέρα Google maps και εγώ igo ή sygic...

Προτείνω να προχωρήσεις στην ανταλλαγή σύμφωνα με αυτά που γράφει και ο φιλος Πανος....δεν θα καταλάβεις ουσιαστική διαφορά εκτός και αν φορτίζεις περισσότερο από 1 φορά το s8+ μέσα στην ημερα(πράγμα απίθανο) ...εγω φορτίζω κάθε 2 μέρες....

Πιστεύω να έγινα κατανοητός και να κλείσει εδώ το θέμα...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ όλα ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Κατανοώ πως προφανώς θα είναι χιλιοειπωμενο θέμα αλλά είμαι μπερδεμένος οπότε κάθε άποψη είναι σωτήρια......

Στα σχετικά με την χρήση, μάλλον γίνεται παρανόηση. Μιλάμε για χρήση ιδίων ατόμων και όχι για σύγκριση διαφορετικών χρηστών.

Πχ αν εγώ έχω 5 sot με το s8+ και η διαφορά συσκευών είναι 10% τότε με το Note θα έχω 4,5. Αν ο Χ έχει 10 sot με το s8+ τότε θα έχει 9 με το Note. Δεν συγκρίνουμε τον Χ με εμένα αλλά την χρήση του ίδιου χρήστη. Είναι απλά μαθηματικά. Απλά εγώ προσπαθώ να μάθω πόσο % θα είμαι μείον.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μου παρουσιάστηκε μια περίπτωση ανταλλαγής του s8+ που έχω τώρα με το Note 8 (+170€).

Θεωρώντας ότι από επιδόσεις οι συσκευές δεν διαφέρουν (δεν νομίζω ότι η διαφορά ram είναι τόσο ορατή), με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα και η μπαταρία. Αυτή η δεύτερη με φοβίζει αρκετά. Ποια η γνώμη σας? Όσοι προερχεστε από s8+ τι άποψη έχετε?

Για το πενάκι δεν έχω άποψη μιας και δεν είχα ποτέ note.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Σε επιδοσεις ειναι ανωτερο το Νοτε 8, σε μπαταρια το S8+ και σε καμερα σχεδον ομοια.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε επιδοσεις ειναι ανωτερο το Νοτε 8, σε μπαταρια το S8+ και σε καμερα σχεδον ομοια.

Σχεδόν όμοια = το note 8 εχει διπλη καμερα και το s8 plus μονή= no x2 zoom = no portrait mode

 

Ένα απο τα βασικότερα σημεία διαφοροποίησης των δυο συσκευών είναι η κάμερα. Πολύ περισσότερο και από την απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όμοια = το note 8 εχει διπλη καμερα και το s8 plus μονή= no x2 zoom = no portrait mode

 

Ένα απο τα βασικότερα σημεία διαφοροποίησης των δυο συσκευών είναι η κάμερα. Πολύ περισσότερο και από την απόδοση.

Η βασική κάμερα είναι ακριβώς ίδια. Η δεύτερη ωφελεί μόνο στο zoom και στο portrait mode.
Link to comment
Share on other sites

Απλά εγώ προσπαθώ να μάθω πόσο % θα είμαι μείον.

Κανείς δεν μπορεί να πει κάτι τέτοιο με ακρίβεια. Θα ακούσεις τον καθένα να λέει την δική του εμπειρία και άκρη δεν θα βγάλεις πάλι. Μικρή σημασία έχει ομως αν είναι 5% ή 10% προς τα πάνω ή προς τα κάτω. Η μετάφραση των παραπάνω ποσοστών αντιστοιχεί σε 15-30 λεπτά σε ένα βαρύ καθημερινό σενάριο. Αν σου είναι τόσο σημαντικό αυτό το 5 ή 10% προς τα πανω ή προς τα κατω ψαξτο περισσότερο σε συγκριτικά drain test στο YouTube και το xda. Εκεί πιστεύω θα βγάλεις ασφαλέστερα συμπεράσματα.

Γνώμη μου ομως ειναι μην κοιτάς το δέντρο και χάνεις τον δάσος. Ξαναδες τις σημαντικές διαφορές των δύο συσκευών. Αν σε αφήνουν αδιάφορο μένεις έκει που είσαι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η βασική κάμερα είναι ακριβώς ίδια. Η δεύτερη ωφελεί μόνο στο zoom και στο portrait mode.

Ξαναγραφεις αυτά που είπα παραπάνω , οπότε δεν μπορώ να καταλάβω που διαφωνείς. Τι κάνει τα δύο camera setup ιδια αφου έχουν διαφορετικές δυνατότητες;

Οι δύο αυτές λειτουργίες (zoom & bokeh effect) είναι οι μεγαλύτερες καινοτομίες σε camera setup κινητών της τελευταίας 2ετιας (βλ.απο iphone 7 plus, mate 9 κτλ) με τα αποτελέσματα στο πέρασμα του χρόνου άκρως εντυπωσιακά για όποιον ασχολείται έστω και ερασιτεχνικά με το θέμα φωτογραφία. Ειδικά στο iphone 8 plus/x και το note 8.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν μπορεί να πει κάτι τέτοιο με ακρίβεια. Θα ακούσεις τον καθένα να λέει την δική του εμπειρία και άκρη δεν θα βγάλεις πάλι. Μικρή σημασία έχει ομως αν είναι 5% ή 10% προς τα πάνω ή προς τα κάτω. Η μετάφραση των παραπάνω ποσοστών αντιστοιχεί σε 15-30 λεπτά σε ένα βαρύ καθημερινό σενάριο. Αν σου είναι τόσο σημαντικό αυτό το 5 ή 10% προς τα πανω ή προς τα κατω ψαξτο περισσότερο σε συγκριτικά drain test στο YouTube και το xda. Εκεί πιστεύω θα βγάλεις ασφαλέστερα συμπεράσματα.

Γνώμη μου ομως ειναι μην κοιτάς το δέντρο και χάνεις τον δάσος. Ξαναδες τις σημαντικές διαφορές των δύο συσκευών. Αν σε αφήνουν αδιάφορο μένεις έκει που είσαι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξαναγραφεις αυτά που είπα παραπάνω , οπότε δεν μπορώ να καταλάβω που διαφωνείς. Τι κάνει τα δύο camera setup ιδια αφου έχουν διαφορετικές δυνατότητες;

Οι δύο αυτές λειτουργίες (zoom & bokeh effect) είναι οι μεγαλύτερες καινοτομίες σε camera setup της τελευταίας 2ετιας (βλ.απο iphone 7 plus, mate 9 κτλ) και τα αποτελέσματα στο πέρασμα του χρόνου άκρως εντυπωσιακά για όποιον ασχολείται έστω και ερασιτεχνικά με το θέμα φωτογραφία.

Εμένα προσωπικά φίλε μου δεν με ενδιαφέρουν αυτές οι δύο δυνατότητες όπως και πολλή κόσμο φαντάζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά φίλε μου δεν με ενδιαφέρουν αυτές οι δύο δυνατότητες όπως και πολλή κόσμο φαντάζομαι.

Εσύ μπορεί να φαντάζεσαι ότι θέλεις, αλλά με την φαντασία δεν μπορείς να κάνεις δύο διαφορετικά camera setup ίδια. Το αν σε ενδιαφέρει κάτι ή όχι είναι ανεξάρτητο από τις δυνατότητες τους.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...