Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντα τους ακούω μια χαρά. Αυτοί παραπονούνται για πολύ έντονο και ενοχλητικό βουητό.

Με το μαγαζί δεν μίλησα.

Κλώνος εννοείς απομίμηση;

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μπορεί να μην το ξέρει και το ίδιο το κατάστημα βέβαια, μιας και κυκλοφορούν πολλά ιμιτασιον που φαίνονται σαν τα μαμά.

Εάν ισχύει κάτι τέτοιο βέβαια.

Μπορεί απλά να υπάρχει κάποιο άλλο θέμα, μην το δέσουμε και κόμπο ότι είναι μούφα!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μπορεί να μην το ξέρει και το ίδιο το κατάστημα βέβαια, μιας και κυκλοφορούν πολλά ιμιτασιον που φαίνονται σαν τα μαμά.

Εάν ισχύει κάτι τέτοιο βέβαια.

Μπορεί απλά να υπάρχει κάποιο άλλο θέμα, μην το δέσουμε και κόμπο ότι είναι μούφα!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Το ξέρεις από την τιμή, αν κάνουν 10 ευρώ είναι μούφα, αν κάνουν 100 είναι απάτη. Τόσο απλά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσο έχουν τα AKG της συσκευασίας;;

 

Γύρω στο κατοστάρικο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται τόσο ακριβά...εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος δεν τα αλλάζω με τίποτα γι αυτο τα έχω κρατήσει από το s9 plus και το Ν8 που είχα παλιότερα + του s8 που δουλεύω το τελευταίο 4μηνο. Ο ήχος με την ανάλογη παραμετροποίηση στα μέτρα του καθενός σε συνδυασμό με το Dolby Atmos είναι εξαιρετικός, του Mate 20 pro που είχα κάνα δίμηνο πολύ χαμηλότερος ούτε το το ίδιο καθαρός κρυστάλλινος, απογοητευτικός θα έλεγα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακουστικά των 100 ευρώ, άσχετα αν η Samsung προσπάθησε να τα προμοτάρει έτσι. Όπως επίσης δεν είναι akg ( "tuned" από akg) αλλα samsung.

Για ακουστικά ψείρες με καλώδιο που έρχονται στο πακέτο μαζί με τη συσκευή, είναι πάρα μα πάρα πολύ καλά.

Εγώ προσωπικά έχω αρκετά ζευγάρια καλά ακουστικά true wireless και wired over ear, οπότε δεν με ενδιέφερε ιδιαίτερα ο ήχος τους.

Ωστόσο η ποιότητα κλήσης και το μικρόφωνο τους, είναι πραγματικά άψογα. Και όταν λέω άψογα, εννοώ επιπέδου 10 φορές πάνω από την τιμή τους.

Όταν χρειάζομαι διακριτικά ακουστικά/μικρόφωνο στον υπολογιστή για τηλεδιασκέψεις, χρησιμοποιώ μόνο αυτά τα τελευταία χρόνια και δεν έχω ούτε ένα παράπονο!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση Οκτωβρίου.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tωρα την κατεβαζω.Μονο ενημερωση ασφαλειας βλεπω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση είδα στην status bar εικονίδιο για κλήσεις WiFi...

Στις ρυθμίσεις των SIM έχει και κλήσεις Volte αλλά ακόμα δεν μπορεις να το ενεργοποιήσεις...

Επειδή δεν ξέρω τι παίζει πως γίνονται κλήσεις με WiFi,και πως ενεργοποιούμε το Volte??

Δίκτυο Vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο...Με wind, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση είδα στην status bar εικονίδιο για κλήσεις WiFi...

Στις ρυθμίσεις των SIM έχει και κλήσεις Volte αλλά ακόμα δεν μπορεις να το ενεργοποιήσεις...

Επειδή δεν ξέρω τι παίζει πως γίνονται κλήσεις με WiFi,και πως ενεργοποιούμε το Volte??

Δίκτυο Vodafone...

Υπηρεσία δικτύου είναι...το δικό μου αγορασμένο από Γερμανό (που ουσιαστικά έχει λογισμικό Cosmote) έχει στις ρυθμίσεις wifi calling που φαίνεται αχνό όταν είμαι με άλλη SIM αλλά όταν βάζω cosmote sim παίρνει ζωή...χρησιμοποιεί αντί για το δίκτυο κεραιών της εταιρείας το wifi σου...κινητή τηλεφωνία μέσω ιντερνετ δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσία δικτύου είναι...το δικό μου αγορασμένο από Γερμανό (που ουσιαστικά έχει λογισμικό Cosmote) έχει στις ρυθμίσεις wifi calling που φαίνεται αχνό όταν είμαι με άλλη SIM αλλά όταν βάζω cosmote sim παίρνει ζωή...χρησιμοποιεί αντί για το δίκτυο κεραιών της εταιρείας το wifi σου...κινητή τηλεφωνία μέσω ιντερνετ δηλαδή...

 

Όταν πατάω το εικονίδιο μου βγάζει ένα παράθυρο που λέει για κλήσεις έκτακτης ανάγκης...

Αν πατήσω συμφωνώ,θα ενεργοποιηθεί η πραγματοποίηση κλήσης;;;

Έτσι είναι;;;Λέει κλήσεις έκτακτης ανάγκης;;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια γνώμη: σε κινητό Samsung έκανε ενημέρωση λογισμικού, αλλά είχε χρόνο κατέβασμα μια και μισή ώρα, και πάτησα παύση, και αρκετές φορές. Πώς μπορώ να κατεβάσω από την αρχή το αρχείο ενημέρωσης;; Μπήκα στο recovery mode, έκανα διαγραφή της cache, αλλά πάλι δεν το έφτιαξα.
Link to comment
Share on other sites

Με εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή Ενημέρωση λογισμικού συστήματος.
Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα στις εφαρμογές,, δεν μπόρεσα να το βρω, και την λύση την έδωσε η ενημέρωση με το smart switch.
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω το εικονίδιο μου βγάζει ένα παράθυρο που λέει για κλήσεις έκτακτης ανάγκης...

Αν πατήσω συμφωνώ,θα ενεργοποιηθεί η πραγματοποίηση κλήσης;;;

Έτσι είναι;;;Λέει κλήσεις έκτακτης ανάγκης;;

 

Όχι. Δεν χρειάζεται κάτι ενεργοποίηση. Δουλεύει απευθείας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν ήρθε και σε εμένα η αναβάθμιση ασφαλείας Οκτωβρίου πριν λίγες ημέρες ( Ελληνικό_cosmote)

Παρατηρήσεις :

1. Λίγο πιο γρήγορο δακτυλικό νομίζω.

2. Η μπαταρία μου βγάζει κανένα μισάωρο περισσότερο.

3. Άλλαξε η γραμματοσειρά στις ειδοποιήσεις, έφυγε το bold.

4. Προστέθηκε η επιλογή η κλήση σε άλλες συσκευές μέσω Samsung account.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,εδώ και μερικές μέρες όταν βάζω το κινητό στην φόρτιση,ανοίγει κανονικά το animation της φόρτισης ο κύκλος,και στο πάνω μέρος της οθόνης κάνει μια γραμμή από χρώματα,πράσινο,κόκκινο,κλπ στιγμιαία...

Να το στείλω service??Τι μπορεί να είναι;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,εδώ και μερικές μέρες όταν βάζω το κινητό στην φόρτιση,ανοίγει κανονικά το animation της φόρτισης ο κύκλος,και στο πάνω μέρος της οθόνης κάνει μια γραμμή από χρώματα,πράσινο,κόκκινο,κλπ στιγμιαία...

Να το στείλω service??Τι μπορεί να είναι;;;

Ευχαριστώ

 

Στειλε το σερβις, κατι δεν δουλευει σωστα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το note 8 από την πρώτη μέρα που κυκλοφορίας ήμουνα αρκετά ικανοποιημένος τόσο καιρό απλά μου έβγαλε αποτύπωμα η οθόνη screen burn το έστειλα με εγγύηση στο σερβις μου την άλλαξαν μαζί κ μπαταρία αλλά σε 3μηνες πάλι τα ίδια κ τώρα δεν έχω εγγύηση απογοητεύτηκα από την σαμσουνγκ κ τώρα γύρισα στην apple ενώ είχα χρόνια νοτε από το νοτε 3 ακομα...

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το note 8 από την πρώτη μέρα που κυκλοφορίας ήμουνα αρκετά ικανοποιημένος τόσο καιρό απλά μου έβγαλε αποτύπωμα η οθόνη screen burn το έστειλα με εγγύηση στο σερβις μου την άλλαξαν μαζί κ μπαταρία αλλά σε 3μηνες πάλι τα ίδια κ τώρα δεν έχω εγγύηση απογοητεύτηκα από την σαμσουνγκ κ τώρα γύρισα στην apple ενώ είχα χρόνια νοτε από το νοτε 3 ακομα...

 

Ποιο Apple πήρες?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το note 8 από την πρώτη μέρα που κυκλοφορίας ήμουνα αρκετά ικανοποιημένος τόσο καιρό απλά μου έβγαλε αποτύπωμα η οθόνη screen burn το έστειλα με εγγύηση στο σερβις μου την άλλαξαν μαζί κ μπαταρία αλλά σε 3μηνες πάλι τα ίδια κ τώρα δεν έχω εγγύηση απογοητεύτηκα από την σαμσουνγκ κ τώρα γύρισα στην apple ενώ είχα χρόνια νοτε από το νοτε 3 ακομα...

Φιλε, εχεις εγγυηση. Η νεα οθονη εχει 2 χρονια εγγυηση.

Αν εχεις ακομη το κινητο στην κατοχη σου, κανε μια κρουση στη σαμσουγκ και αν δεν εχεις αποτελεσμα στειλε μου pm για να βοηθησω. Εγγυηση παντως, ΕΧΕΙΣ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το note 8 από την πρώτη μέρα που κυκλοφορίας ήμουνα αρκετά ικανοποιημένος τόσο καιρό απλά μου έβγαλε αποτύπωμα η οθόνη screen burn το έστειλα με εγγύηση στο σερβις μου την άλλαξαν μαζί κ μπαταρία αλλά σε 3μηνες πάλι τα ίδια κ τώρα δεν έχω εγγύηση απογοητεύτηκα από την σαμσουνγκ κ τώρα γύρισα στην apple ενώ είχα χρόνια νοτε από το νοτε 3 ακομα...

Αν την αλλαξες σε επίσημο service( Smartec) έχεις 1 Eτ

os εγγύηση, με τα χαρτια αλλαγης που πηρες.

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...