Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

. Μου έκατσε ένα σεμινάριο τελευταία, αλλά και για το σχολείο, θα ήθελα να συνδέσω το κινητό με κάποιον projector. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Βασικά ψάχνω κάποιο USB-C to HDMI adapter που να δουλεύει σίγουρα. Δεν θέλω να την πατήσω όπως παλιά, με το Note 2, που είχα πάρει έναν no name και δεν έπαιζε και τελικά μου έσπασε τα νεύρα και τον πέταξα και ησύχασα. Βασικά, θέλω να απαλλαγώ από το βάρος μεταφοράς πραγμάτων και την σκέψη αν πήρα το usb κτλ. Όλα μέσα στο κινητό και να παίζουν από εκεί.

Ευχαριστώ.

 

Παρών......

Πριν κανένα μήνα είχα τις ίδιες απορίες αλλά δεν μπορούσα να βγάλω άκρη. Άλλοι έλεγαν θέλει το αυθεντικό καλώδιο, άλλοι καλώδιο που να έχει τροφοδοσία, σε άλλους ενώ έπαιζε το mirroring δεν έπαιζε το DeX. Από ότι έχω καταλάβει ισχύουν τα εξής:

α. Μερικά καλώδια δεν παίζουν το DeX. Mirroring κανονικά. Επίσης βγάζει μήνυμα να χρησιμοποιήσεις αυθεντικά αξεσουάρ της Samsung.

β. Εάν το καλώδιο δεν έχει τροφοδοσία το dex ανοίγει μέχρι 5 παράθυρα.

 

Προσωπικά αγόρασα αυτό

https://www.e-shop.gr/4smarts-basic-type-c-to-hdmi-cable-for-samsung-galaxy-s8-s8-black-p-TEL.042318

Πολύ πιο φθηνό από το επίσημο και παίζει άψογα.

Και φυσικά διαβολική σύμπτωση προχθές Παρασκευή το δοκίμασα σε προβολικό Samsung 720p μέσω της hdmi....κανένα θέμα

Edited by ioa_pap
Link to comment
Share on other sites

Με τα καλωδια ειχα και εγω θεμα.Με καποια καλωδια δεν επαιζε το dex, ουτε φορτιζε και γενικα δεν το εβλεπε.Μονο με το καλωδιο του κουτιου ειχα παντα ανταποκριση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρών......

Πριν κανένα μήνα είχα τις ίδιες απορίες αλλά δεν μπορούσα να βγάλω άκρη. Άλλοι έλεγαν θέλει το αυθεντικό καλώδιο, άλλοι καλώδιο που να έχει τροφοδοσία, σε άλλους ενώ έπαιζε το mirroring δεν έπαιζε το DeX. Από ότι έχω καταλάβει ισχύουν τα εξής:

α. Μερικά καλώδια δεν παίζουν το DeX. Mirroring κανονικά. Επίσης βγάζει μήνυμα να χρησιμοποιήσεις αυθεντικά αξεσουάρ της Samsung.

β. Εάν το καλώδιο δεν έχει τροφοδοσία το dex ανοίγει μέχρι 5 παράθυρα.

 

Προσωπικά αγόρασα αυτό

https://www.e-shop.gr/4smarts-basic-type-c-to-hdmi-cable-for-samsung-galaxy-s8-s8-black-p-TEL.042318

Πολύ πιο φθηνό από το επίσημο και παίζει άψογα.

Και φυσικά διαβολική σύμπτωση προχθές Παρασκευή το δοκίμασα σε προβολικό Samsung 720p μέσω της hdmi....κανένα θέμα

 

Με έσωσες. Ευχαριστώ πολύ. Αυτό ήθελα να μάθω: κάποιο που να έχει παίξει σωστά, ώστε να μην κάνω δοκιμές χωρίς λόγο. Δεν θέλω τίποτε ιδιαίτερο, απλά σύνδεση με το projector, ώστε να τους βάζω τις παρουσιάσεις ή κανένα βίντεο (π.χ. όταν τους κάνω βιολογία να βλέπουν τίποτε κύτταρα) που έχω κατεβάσει στο σπίτι, γιατί διαδίκτυο δεν υπάρχει στις περισσότερες αίθουσες (ελληνική εκπαίδευση 2020). Για 2-3 ώρες παρουσίαση την ημέρα το κινητό τα βγάζει πέρα με την μπαταρία. Να μην πάνε χαμένα και λεφτά του δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου με το service. Έστειλα το κινητό μου με courier από επαρχεία, με δική τους χρέωση, την περασμένη Τετάρτη, γιατί το κινητό όταν ζεσταινόταν έκανε κάτι περίεργα η οθόνη (αλλού πατούσα και αλλού έπιανε) και την Παρασκευή ήταν πίσω με νέα οθόνη, νέα μπαταρία και νέα υποδοχή φόρτισης, χωρίς καμία απολύτως χρέωση. Θα ήθελα λοιπόν από εδώ να πω ένα μπράβο στο service της Smartec για την τόσο άμεση και ολοκληρωμένη εξυπηρέτηση.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

να μοιραστω και εγω μια εκτακτη εμπειρια χρησης σε μια μερα.

 

τελευταιο update

2 sim ,η μια 2G και η άλλη 4G

φωτεινοτητα 100% μια και ημουν στον ηλιο

300φωτογραφιες (ισως και περισσοτερες)

20 video

3 κλησεις 15 λεπτων

5GB upload/download

αποκλειστικα 4G,no wifi.

 

SOT 3 ωρες και 22 λεπτα

αντεξε 11 ωρες συνολικα

 

τερατακι ειναι.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

να μοιραστω και εγω μια εκτακτη εμπειρια χρησης σε μια μερα.

 

τελευταιο update

2 sim ,η μια 2G και η άλλη 4G

φωτεινοτητα 100% μια και ημουν στον ηλιο

300φωτογραφιες (ισως και περισσοτερες)

20 video

3 κλησεις 15 λεπτων

5GB upload/download

αποκλειστικα 4G,no wifi.

 

SOT 3 ωρες και 22 λεπτα

αντεξε 11 ωρες συνολικα

 

τερατακι ειναι.

Ευχαριστημενος εισαι Δημητρη ε?

Και εγω και θα το κρατησω ενα χρονο ακομη το 8αρι.

Κριμα κατι που αγοραστηκε 1050 ευρω προν απο 20 μηνες, να το σκοτωσω τωρα για 250 ευρω. Ειδικα οταν ειναι και γρηγορο και με οθοναρα και με καλη καμερα και και και...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην υπερβάλλουμε.... Ναι πολύ καλή οθόνη, ναι αρκούντως γρήγορο (εάν και κάνει χαζό-lag), ναι καλή κάμερα αλλά μπαταρία για να μην πω τραγική.... να πω οριακά επαρκής.

 

Προσωπικά με wifi βγάζω περίπου 5.30 ώρες ενώ με 4g και όλα ανοικτά κάτω από 4.

 

Εν ολίγοις σε ταξίδι που θα χρησιμοποιήσεις πλοήγηση, δεδομένα και πολλές φωτογραφίες/ βίντεο το τηλ είναι μέχρι τις 17.00.... προφανώς όλοι δεν το δουλεύουν το ίδιο αλλά σας προτείνω να δοκιμάσετε ένα τηλ με καλύτερη μπαταρία και θα δείτε ότι θα έχετε πολύ λιγότερο άγχος. Όταν βγαίνω από το σπίτι με 30 τοις εκατό στο note 8 προσέχω την χρήση του.... Όταν έχω το a6 plus...πέρα βρέχει... Μόνος λόγος για να αναβαθμίσω στο 9...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην υπερβάλλουμε.... Ναι πολύ καλή οθόνη, ναι αρκούντως γρήγορο (εάν και κάνει χαζό-lag), ναι καλή κάμερα αλλά μπαταρία για να μην πω τραγική.... να πω οριακά επαρκής.

 

Προσωπικά με wifi βγάζω περίπου 5.30 ώρες ενώ με 4g και όλα ανοικτά κάτω από 4.

 

Εν ολίγοις σε ταξίδι που θα χρησιμοποιήσεις πλοήγηση, δεδομένα και πολλές φωτογραφίες/ βίντεο το τηλ είναι μέχρι τις 17.00.... προφανώς όλοι δεν το δουλεύουν το ίδιο αλλά σας προτείνω να δοκιμάσετε ένα τηλ με καλύτερη μπαταρία και θα δείτε ότι θα έχετε πολύ λιγότερο άγχος. Όταν βγαίνω από το σπίτι με 30 τοις εκατό στο note 8 προσέχω την χρήση του.... Όταν έχω το a6 plus...πέρα βρέχει... Μόνος λόγος για να αναβαθμίσω στο 9...

 

Ακριβώς αυτό. Εγώ γι αυτό πήγα στο Ν9 χωρίς να το σκεφτώ. Κι από τότε αντίο άγχος. Γιατί μπορεί και το 8 να βγάζει μέρα αλλά μετά το μεσημέρι αρχίζεις να σκέφτεσαι τι θα κανεις....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα την χρηση η διαφορα σοτ σχεση 8 με 9 ειναι απο 30 λεπτα εως 1 ωρα. Αυτο παλι ειναι σχετικο γιατι το 9 εχει επιθετικο επεξεργαστη τον καλυτερο ολων 8-9-10 .Με οτι θετικο-αρνητικο συνεπαγεται . Καποιες φορες σε μερικες εφαρμογες μπορει να ειναι και πιο ενεργοβορο.Επισης η χρηση Gps ειναι κατι ξεχωριστο δεν παλευεται σε οποιαδηποτε ναυαρχιδα.Αντιθετα σε mid-range συσκευες ειναι λογικο λογο χαμηλων συχνοτητων επεξεργαστη να παει καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα την χρηση η διαφορα σοτ σχεση 8 με 9 ειναι απο 30 λεπτα εως 1 ωρα. Αυτο παλι ειναι σχετικο γιατι το 9 εχει επιθετικο επεξεργαστη τον καλυτερο ολων 8-9-10 .Με οτι θετικο-αρνητικο συνεπαγεται . Καποιες φορες σε μερικες εφαρμογες μπορει να ειναι και πιο ενεργοβορο.Επισης η χρηση Gps ειναι κατι ξεχωριστο δεν παλευεται σε οποιαδηποτε ναυαρχιδα.Αντιθετα σε mid-range συσκευες ειναι λογικο λογο χαμηλων συχνοτητων επεξεργαστη να παει καλυτερα.
Αυτο ακριβως. Σιγα μην πληρωνω 1000αρες καθε 3 και λιγο για λιγο παραπανω μπαταρια.

Λες και δεν υπαρχουν power banks, ή λες και δεν εχει ταχυφορτιση, με 20 λεπτα να παρει οσο του λειπει.... παιδια, μην τρελαινεστε... μαρκετιγκ ειναι. Πιο παλια, αλλαζα καθε 3 μηνες, τωρα μου εφυφε η καψα και τα βλεπω πιο πρακτικα τα πραγματα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλώνουμε και βάζουμε μυαλό Γιάννη...Θα μπορούσα να σκεφτώ το μικρό 10αρι, αλλά μάλλον θα συνεχίσω κι εγώ τους 16 μήνες μου με το 8.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημενος εισαι Δημητρη ε?

Και εγω και θα το κρατησω ενα χρονο ακομη το 8αρι.

Κριμα κατι που αγοραστηκε 1050 ευρω προν απο 20 μηνες, να το σκοτωσω τωρα για 250 ευρω. Ειδικα οταν ειναι και γρηγορο και με οθοναρα και με καλη καμερα και και και...

 

 

Δεν ειναι οπως τα παλιοτερα χρονια.

Πλεον οι συσκευες απο το S7 και μετα εχουν "Επιπεδο"

Δεν βγαζουν φωτο ζωγραφιστες , πολυ καλες καμερες , εχουν καλο ηχο , η storage της συσκευης ειναι γρηγορη, καλες οθονες γενικα δεν ζουμε τις εποχες απο το S6 και προς τα πισω που ελεγες αμαν αντε να βγει η καινουργια ναυαρχιδα....Πλεον δεν εχεις τα μειονεκτηματα παλιων εποχων.Ετσι το επιπεδο ειναι υψηλο και μονο θεμα γουστου αλλαζεις μια συσκευη .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στην απόδοση και στην αυτονομία, είδα χαοτική διαφορά ανάμεσα σε note 8 και 9.

Και δεν εννοώ με καγκουριές τύπου τα κλείνω όλα και έχω το κινητό σαν game boy. Ρεαλιστική χρήση με τα πάντα διαθέσιμα και ενεργά.

Προφανώς βέβαια όπως είπε και ο Γιάννης παραπάνω, εάν κάποιος είναι ευχαριστημένος από την συσκευή και μπορεί να την φορτίζει για λίγο μέσα στη μέρα, δεν έχει ουσία να αναβαθμιστεί.

Εάν όμως κάποιος θέλει να πάει σε note 8 ή 9 από άλλη συσκευή, θα πρέπει να ξέρει ότι μιλάμε για δύο πολύ διαφορετικές συσκευές σε πραγματική χρήση.

Όπως και να χει, εγώ πρώτη φορά έχω τόσο πλήρη και απολαυστική συσκευή από την σαμσουνγκ, οπότε δεν παίζει να αφήσω το 9 για κάνα 2 χρόνια ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Σωστό κι αυτό. Αν τώρα ψάχνει κανείς και είναι ανάμεσα σε 8 και 9, με κλειστά μάτια πάει στο 9.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται ρε παιδια. Αλλο αν αγοραζα τωρα και αλλο να αναβαθμιστω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα την χρηση η διαφορα σοτ σχεση 8 με 9 ειναι απο 30 λεπτα εως 1 ωρα. Αυτο παλι ειναι σχετικο γιατι το 9 εχει επιθετικο επεξεργαστη τον καλυτερο ολων 8-9-10 .Με οτι θετικο-αρνητικο συνεπαγεται . Καποιες φορες σε μερικες εφαρμογες μπορει να ειναι και πιο ενεργοβορο.Επισης η χρηση Gps ειναι κατι ξεχωριστο δεν παλευεται σε οποιαδηποτε ναυαρχιδα.Αντιθετα σε mid-range συσκευες ειναι λογικο λογο χαμηλων συχνοτητων επεξεργαστη να παει καλυτερα.

 

Αυτή η +1 ώρα sot είναι αυτό που λείπει απ το 8αρι για απροβληματιστη και χωρίς άγχος χρήση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο ακριβως. Σιγα μην πληρωνω 1000αρες καθε 3 και λιγο για λιγο παραπανω μπαταρια.

Λες και δεν υπαρχουν power banks, ή λες και δεν εχει ταχυφορτιση, με 20 λεπτα να παρει οσο του λειπει.... παιδια, μην τρελαινεστε... μαρκετιγκ ειναι. Πιο παλια, αλλαζα καθε 3 μηνες, τωρα μου εφυφε η καψα και τα βλεπω πιο πρακτικα τα πραγματα.

 

Γιάννη, έτσι σκεφτόμουν κι εγώ αλλά αν τα βάλεις κάτω θα δεις πως δεν είναι έτσι. Βέβαια δεν μιλάω για Day 1 αγορά αλλά μετά από 2-3 μήνες είναι μια χαρά γιατί και η τιμή του νέου θα ομαλοποιηθει αλλά και η τιμή που θα πουλήσεις το δικό σου δεν θα είναι σκοτωμένη. Δηλαδή με μια λογική διαφορά (πουλαω/αγοράζω) θα έχεις πάντα μια ολοκαίνουρια τιμή. Αν κρατάς την συσκευή πχ 3 χρόνια τότε θα δώσεις μεγάλη διαφορά χρημάτων (και βέβαια θα δυσκολευτείς να δώσεις το παλιό σου) και ουσιαστικά θα είναι η διαφορά που θα έδινες αν άλλαζες κάθε χρόνο συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η +1 ώρα sot είναι αυτό που λείπει απ το 8αρι για απροβληματιστη και χωρίς άγχος χρήση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιάννη, έτσι σκεφτόμουν κι εγώ αλλά αν τα βάλεις κάτω θα δεις πως δεν είναι έτσι. Βέβαια δεν μιλάω για Day 1 αγορά αλλά μετά από 2-3 μήνες είναι μια χαρά γιατί και η τιμή του νέου θα ομαλοποιηθει αλλά και η τιμή που θα πουλήσεις το δικό σου δεν θα είναι σκοτωμένη. Δηλαδή με μια λογική διαφορά (πουλαω/αγοράζω) θα έχεις πάντα μια ολοκαίνουρια τιμή. Αν κρατάς την συσκευή πχ 3 χρόνια τότε θα δώσεις μεγάλη διαφορά χρημάτων (και βέβαια θα δυσκολευτείς να δώσεις το παλιό σου) και ουσιαστικά θα είναι η διαφορά που θα έδινες αν άλλαζες κάθε χρόνο συσκευή.

 

Τη μια ωρα παραπανω sot τη βρισκω με 20 λεπτα φορτισης μεσα στην ημερα. Ναι, θα ηθελα να μη χρειαζεται (εμενα προσωπικα δεν μου χρειαζεται συνηθως) αλλα δεν ειναι προς θανατο.

 

Οσο για τον καλυτερο χρονο αναβαθμισης, εχεις δικιο σε αυτο που λες, αλλα εγω θα κανω το αλλο: το χρησιμοποιω 3 χρονια και μετα δεν το δινω. Το κραταω για 2η συσκευη. Και το νοτε 11 δεν θα το παρω day one., θα το παρω οταν ομαλοποιηθουν οι τιμες, προς τα Χριστουγεννα δηλαδη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημενος εισαι Δημητρη ε?

Και εγω και θα το κρατησω ενα χρονο ακομη το 8αρι.

Κριμα κατι που αγοραστηκε 1050 ευρω προν απο 20 μηνες, να το σκοτωσω τωρα για 250 ευρω. Ειδικα οταν ειναι και γρηγορο και με οθοναρα και με καλη καμερα και και και...

 

Γιαννη μου καλησπερα.

Ναι ειμαι πολυ ευχαριστημενος ,ειναι στα top5 κινητα που ειχα μεχρι σημερα.

πληρες,καμερα καταπληκτικη,οθονη που μολις φετος επιασαν τα 1200nits οι αλλοι,πανεμορφο design και το πενακι.

σε συνδυασμο με μια Spigen Thin Fit ειναι ενα κινητο που χαιρεσαι να το χρησιμοποιεις μια και δεν αλλοιωνει το design και χαιρεσαι την edge οθονη.

 

δεν του βρισκω ψεγαδι,και για την μπαταρια δεν με ενδιαφερει.Μεσα στην ημερα θα κανω ενα ντους οταν τελειωνω απο την δουλεια...το γνωστο shit shave shower του Flossy Carter. Ε! λοιπον μεσα σε μιση ωρα παιρνει 40% οποτε και η μπαταρια δεν με ενδιαφερει.

 

αν αλλαξω θα ειναι αποκλειστικα για την πλακα,αλλα δεν θα το πουλησω.Θα μεινει μαζι μου.

πολυ καλη επιλογη.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τη μια ωρα παραπανω sot τη βρισκω με 20 λεπτα φορτισης μεσα στην ημερα. Ναι, θα ηθελα να μη χρειαζεται (εμενα προσωπικα δεν μου χρειαζεται συνηθως) αλλα δεν ειναι προς θανατο.

 

Οσο για τον καλυτερο χρονο αναβαθμισης, εχεις δικιο σε αυτο που λες, αλλα εγω θα κανω το αλλο: το χρησιμοποιω 3 χρονια και μετα δεν το δινω. Το κραταω για 2η συσκευη. Και το νοτε 11 δεν θα το παρω day one., θα το παρω οταν ομαλοποιηθουν οι τιμες, προς τα Χριστουγεννα δηλαδη.

 

Ναι, αυτό με την μπαταρία λύνεται με μια μικρή φόρτιση στο σπίτι ή στο γραφείο. Πρόβλημα υπάρχει σε μια κυριακάτικη εκδρομή, στη θάλασσα κλπ.

Στο δεύτερο σκέλος, θα αγοράσεις το 11 δίνοντας πχ 800€. Μπορείς όμως να πάρεις το 10 δίνοντας πχ 400€ διαφοράς και πχ αλλά 300 για να πας του χρόνου στο 11. Θα έχεις δώσει περίπου τα ίδια χρήματα και θα είσαι πάντα με ολοφρεσκια συσκευή.

Η τεχνολογία τρέχει (ίσως και χωρίς να δίνει μεγάλες αλλαγές) κι όταν κρατάμε μια συσκευή για χρόνια μηδενίζεται η αξία της (όσο άδικο κι αν είναι αυτό).

Γνώμη μου πάντα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για.το Ν8 τα έχω πει...Είναι η μόνη συσκευή που κράτησα γιαμπανω από ένα χρόνο,κλείνει τώρα γύρω στους 18 μήνες,και με έβγαλε ασπροπροσωπο σε δύσκολες καταστάσεις τον τελευταίο χειμώνα,με πολύ βροχή,ακόμα και χιόνι,όπως και το καλοκαίρι με το χώμα από τους χωματόδρομους που κινούμαι μια χαρά δουλειά έκανα...Θα ήθελα λίγο παραπάνω μπαταρία,αλλά λύνεται και αυτό με ένα power bank στην δική μου περίπτωση που είμαι κάθε μέρα έξω στον δρόμο...

Σίγουρα το Ν9 είναι μια αναβάθμιση στα σημεία,και τπτ άλλο,το Ν10+ είναι ουσιαστική αναβάθμιση αλλά και πάλι δεν ξέρω αναξιζει...Τέλος του μήνα θα ξέρω,μιας και φίλος θέλει να το πάρει,και αν το δώσω τελικά με βλέπω σε Ν10+,αλλά κατά τον Νοέμβριο-Δεκεμβριο...Να πέσει λίγο η τιμή...Και εγώ το βάζω στις καλύτερες συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου....Και αυτό που με εντυπωσίασε ήταν η οθόνη και η απόκριση που εχει σε συνθήκες βροχής...Όπου πατάς γράφει...Σε αντίθεση με Ρ20 Pro/Mate 20 Pro,που σε ίδιες συνθήκες απλά δεν έκανα δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει γράψει κάποιος κάτι παρόμοιο, αλλά τελευταία (από αρχές καλοκαιριού για να πω μια ημερομηνία χοντρικά) χάνω κλήσεις. Ενώ η συσκευή είναι μέσα στο σπίτι σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο με ικανοποιητικότατο σήμα, υπάρχουν περιπτώσεις όπου φίλοι μού λένε πως με έπαιρναν και με έβγαζε εκτός δικτύου, ότι μιλούσα και διάφορα άλλα τέτοια. Στην αρχή θεώρησα πως έπεσαν σε ώρα όπου όντως μιλούσα, αλλά, τελικά, δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Είναι θέμα της συσκευής μου δηλαδή, όχι χρήσης του δικτύου. Τελευταίο περιστατικό σήμερα το πρωί, όπου φίλος με καλούσε, το κινητό ήταν μέσα στο σπίτι, εγώ έξω και έπλενα το αυτοκίνητο, άρα 100% δεν μιλούσα, και ο φίλος δεν έβγαζε γραμμή. Μετά, έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις στα sms: δηλαδή ο τάδε αριθμός σας κάλεσε αυτή την ώρα. Το ίδιο φαινόμενο δεν παρουσιάζεται ούτε στο παλιό Α5, ούτε στο νέο Α50 της συζύγου, αλλά ούτε και σε κινητά άλλων, όταν έρχονται στο σπίτι. Το αναφέρω αυτό γιατί είναι όλοι σε Vodafone, οπότε, αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα δικτύου, θα το είχε δει και κάποιος άλλος, είτε με Samsung, είτε με άλλες συσκευές (Xiaomi έχουν π.χ. οι γονείς μου).

 

Έχει τύχει σε κανέναν κάτι τέτοιο; Σκέφτομαι να το πάω για service γιατί αρχίζει να με απασχολεί το φαινόμενο μιας και γίνεται όλο και πιο συχνό τελευταία.

 

Ευχαριστώ.

Καλησπέρα. Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και όχι μόνο με το Ν8 αλλά και με το προηγούμενο Ν4 που είχα. Σε συγκεκριμένο σημείο στο χάνονται οι κλήσεις μου. Με διαφορετικό μοντέλο της γυναίκας μου Όχι. Η αλήθεια δεν έδωσα σημασία και απλά αποφεύγω το συγκεκριμένο σημείο εδώ και 4 χρόνια περίπου. ΔΕΝ ξέρω τι φταίει.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μετά την τελευταία αναβάθμιση εχω πολύ μεγάλο drain battery κατά τη διάρκεια της νύχτας..μέχρι που κλείνει μόνο του .. την μία μου έβγαλε το Samsung Health και την άλλη το Samsung notes ότι ξοδεύουν τρομερή μπαταρία στο Παρασκήνιο ..

Το Samsung notes δεν γίνεται να το αδρανοποιείσω στη βελτιστοποίηση μπαταρίας..καμία ιδέα?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το notes γράφεται συχνά και σε αλλο νήμα. Νομίζω κλείνουν το cloud, και διαγραφή cache, δεδομένα. Σε πολλούς δεν έχουν θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το notes γράφεται συχνά και σε αλλο νήμα. Νομίζω κλείνουν το cloud, και διαγραφή cache, δεδομένα. Σε πολλούς δεν έχουν θέμα.

 

Διέγραψα τη cache αλλά οχι και τα δεδομένα μήπως χάσω τις σημειώσεις μου .

Ευχαριστω , για να δούμε .. Πάντως προχθές την ίδια δουλειά μου έκανε το Samsung Health Κάτι παίχτηκε με την τελευταία αναβάθμιση:mad:

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...