Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Κάτοχος του Note5 Duos, (για πρώτη φορά SPen, και για πάντα SPen), αφού ξεπέρασα το αρχικό σοκ που μου φαίνεται σαν καλάμι ψαρέματος το Note 8 (πιο στενό και πιο μακρύ) αποφάσισα να το πάρω.

Διαβάζοντας το forum είδα ότι έχει ραδιόφωνο. Ποιά έκδοση είναι αυτή που το έχει? χρειάζεται κάποια διαδικασία για ενεργοποίηση ή παίζει κανόνικα?

Επίσης με ενδιαφέρει μόνο dual sim και αυτό που βρίσκω είναι N950FD (Global Dual Sim) με exynos, παίζει σε αυτό?

Ευχαριστώ.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Κάτοχος του Note5 Duos, (για πρώτη φορά SPen, και για πάντα SPen), αφού ξεπέρασα το αρχικό σοκ που μου φαίνεται σαν καλάμι ψαρέματος το Note 8 (πιο στενό και πιο μακρύ) αποφάσισα να το πάρω.

Διαβάζοντας το forum είδα ότι έχει ραδιόφωνο. Ποιά έκδοση είναι αυτή που το έχει? χρειάζεται κάποια διαδικασία για ενεργοποίηση ή παίζει κανόνικα?

Επίσης με ενδιαφέρει μόνο dual sim και αυτό που βρίσκω είναι N950FD (Global Dual Sim) με exynos, παίζει σε αυτό?

Ευχαριστώ.

 

Όχι δεν παίζει.... Θα το πω όσο πιο απλά μπορώ....

Όσα έχουν exynos επεξεργαστή δεν μπορούν να έχουν ραδιόφωνο φμ μιας και δεν το υποστηρίζει ο επεξεργαστής....

Όσα έχουν snapdragon επεξεργαστή έχουν και ραδιόφωνο...

Αλλά όσα έχουν snapdragon επεξεργαστή δεν έχουν εγγύηση της Samsung Hellas μιας και δεν εισάγετε αυτή η έκδοση στην Ελλάδα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν παίζει.... Θα το πω όσο πιο απλά μπορώ....

Όσα έχουν exynos επεξεργαστή δεν μπορούν να έχουν ραδιόφωνο φμ μιας και δεν το υποστηρίζει ο επεξεργαστής....

Όσα έχουν snapdragon επεξεργαστή έχουν και ραδιόφωνο...

Αλλά όσα έχουν snapdragon επεξεργαστή δεν έχουν εγγύηση της Samsung Hellas μιας και δεν εισάγετε αυτή η έκδοση στην Ελλάδα

 

οκ, κατανοητό. επειδή θέλω duos, αναγκαστικά παίρνω την έκδοση που έχει exynos και δεν υποστηρίζει ράδιο.

Thanx!

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

οκ, κατανοητό. επειδή θέλω duos, αναγκαστικά παίρνω την έκδοση που έχει exynos και δεν υποστηρίζει ράδιο.

Thanx!

ή εισαγωγη απο εξω δικαρτου και ισως 128 - 256gb

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει το εξής δύο φορές τώρα πρόσφατα και δεν ξέρω μήπως πρέπει να πάω service: Μιλάω από το τηλέφωνο (όχι από handsfree ή bluetooth) και μου κάνει διακοπές και στην ομιλία και στη φωνή του άλλου. Κάνω ένα restart και λειτουργεί κανονικά. Αν θυμάμαι υπάρχει ένα κρυφό μενού που τεστάρεις ακουστικό και μικρόφωνο αν δουλεύουν σωστά. Το γνωρίζει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Παρολο που εχω τσεκαρει την επαναληψη των υπενθυμισεων στην προσβασιμοτητα αυτες δεν επαναλαμβανοντε.Με ενδιαφερει ιδιαιτερα στο reminder η επαναληψη.Μπορει να βοηθησει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Υπαρχει καποιος τροπος στην εφαρμογη μηνυματων οταν παταω το κουμπι του τηλεφωνου (το ''ακουστικο'') να παιρνει κατευθειαν την επαφη τηλεφωνο? Τωρα οταν το παταω με πεταει στον dialer και πρεπει να ξαναπατησω για να καλεσει την επαφη.

Ευχαριστω.

 

ΥΓ. Ξερω οτι υπαρχει gesture αλλα δεν θελω αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2. ;)

Μην σε ανησυχεί ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Αυτη τη στιγμή είμαι 5 ώρες και κατι λεπτά οθονη και 16% υπόλοιπο. Στα νούμερα που είμαι συνηθισμένος δλδ .

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κι εγώ παιδιά! Χρησιμοποιεί κάνεις VoWIFI και VoLTE στη κοσμοτέ; Γίνεται να τα έχουμε σε eur ρομ ή πρέπει να φλασάρω αναγκαστικά ρομ της κοσμοτέ; Το Volte δε με νοιάζει αλλά το VoWIFI το χρειάζομαι γιατί στο σπίτι έχω άθλιο σήμα και με όλες τις συσκευές που έχω χάνω κλήσεις απ'τη δουλειά μου κτλ. Το 8αρι δε το δοκίμασα ακόμα μιας και μόλις το ξεπακέταρα αλλά νομίζω δε θα είναι εξαίρεση..

 

> Galaxy Note 8 Maple Gold

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κι εγώ παιδιά! Χρησιμοποιεί κάνεις VoWIFI και VoLTE στη κοσμοτέ; Γίνεται να τα έχουμε σε eur ρομ ή πρέπει να φλασάρω αναγκαστικά ρομ της κοσμοτέ; Το Volte δε με νοιάζει αλλά το VoWIFI το χρειάζομαι γιατί στο σπίτι έχω άθλιο σήμα και με όλες τις συσκευές που έχω χάνω κλήσεις απ'τη δουλειά μου κτλ. Το 8αρι δε το δοκίμασα ακόμα μιας και μόλις το ξεπακέταρα αλλά νομίζω δε θα είναι εξαίρεση..

 

> Galaxy Note 8 Maple Gold

 

δουλεύει κανονικά με οτιδήποτε ρομ και να έχεις. αρκεί όταν το στήσεις να έχεις sim της cosmote μέσα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας . Πώς μπορώ να δω τι μου τρώει μπαταρία όταν το κινητό είναι με κλειστή οθόνη;;;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σας . Πώς μπορώ να δω τι μου τρώει μπαταρία όταν το κινητό είναι με κλειστή οθόνη;;;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Δεν γίνετε οπότε το παίρνω στα χέρια να στείλω ένα μήνυμα να παιφτει και 1% κατω

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Για ενημερωση, πηρα την Ξηγογιαννοπουλος για να ασφαλισω το Νοτε8, το κοστος απο 14 ευρω πηγε στα 32 Ευρω...:(
Link to comment
Share on other sites

Για ενημερωση, πηρα την Ξηγογιαννοπουλος για να ασφαλισω το Νοτε8, το κοστος απο 14 ευρω πηγε στα 32 Ευρω...:(
22€ είχε πάνω από 400 ή 500€ ...αν θυμάμαι σωστα

 

Τώρα δίνουν την τιμή που έδιναν οι μεταπωλητές (σκρουτζομαγαζα)....

 

Αφού έχουν κόσμο επρεπε να κρατήσουν την τιμή σταθερή...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για ενημερωση, πηρα την Ξηγογιαννοπουλος για να ασφαλισω το Νοτε8, το κοστος απο 14 ευρω πηγε στα 32 Ευρω...:(

 

 

32ευρω την εκανα και εγω στο Note 8 για ενα χρονο χωρις παραταση..

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν θα σε καλυψει η απαντηση αλλα εστειλα με wifi direct 300MB βιντεο σε 5 δευτερα. Θεωρω οτι αναλογως αν το δουλευεις οπως το φανταζομαι θα εχεις δυνατες ταχυτητες.

 

Καλο ακουγεται αλλα ειναι μικρο μεγεθος και ενα single file. Αν θελω να μεταφερω ογκο 10+GB να μετακινησω ολοκληρω βιβλιοθηκη τι αποτελεσματα θα εχω

 

Το κινητό υποστηρίζει wifi 802.11 AC με 1024QAM modulation οπότε "σηκώνει" άνετα 1000ρι wifi, φυσικά εάν το υποστηρίζει το NAS σου αλλά και το Router σου.

 

Το NAS συνδεεται με gigabit port και CAT6 σε gigabit switch, και απο κει εχω παραγγειλει να συνδεσω πανω αυτο το ρουτερ

 

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=210001171

 

Ελεγα σαν κατι πιο σιγουρο να χωνα κανα Nighthawk x6 αλλα παω σχεδον διπλασια τιμη και θεωρησα overkill

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

32ευρω την εκανα και εγω στο Note 8 για ενα χρονο χωρις παραταση..

 

Τι, γιατι ανεβηκε τοσο, και γω 22 ειχα ακουσει απο εδω μεσα και ημουν ετοιμος να κανω και γω. 32 ειναι πολλα ομως

Edited by therock

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις θα τρελαθουμε. Δινετε/δινω πανω 800ευρω για να παρουμε το Note 8 και σας φαινονται πολλα τα 10ευρω παραπανω στην ασφαλιση;; :wacko:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

δουλεύει κανονικά με οτιδήποτε ρομ και να έχεις. αρκεί όταν το στήσεις να έχεις sim της cosmote μέσα
Υπέροχα, χίλια ευχαριστώ για την απάντηση γιατί στο google δεν έβρισκα τίποτα και στη σελίδα της κοσμοτέ αναφέρει πως λειτουργούν μόνο συσκευές αγορασμένες από cosmote/γερμανός (άρα με ρομ κοσμοτέ) και στη περίπτωση που είναι από αλλού να περάσουμε από το γερμανό να μας κάνει "αναβάθμιση λογισμικού". Λόγω φόρτου εργασίας το άνοιξα χθες στα γρήγορα να δω αν δουλεύουν όλα κτλ, θα του κάνω factory reset αύριο και θα το στήσω με τη κάρτα μου μέσα και βλέπουμε. Και πάλι ευχαριστώ!

 

> Galaxy Note 8 Maple Gold

Link to comment
Share on other sites

εστειλα τιμολογιο αγορας, συμπληρωμενη αιτηση, φωτο απο το κινητο και περιμενω να μου στειλουν λογαριασμο να κανω καταθεση...ενταξει τα δινω τα 32 ευρω παιδια για 800 ευρω κινητο, και ας μην πεσει ποτε κατω :lol:

 

κανενα καλο προγραμμα αντι για το ES File Explorer εχουμε?δε μπορω να δω τοπικα SMB shares με τιποτα και το ES File Explorer ολο ζηταει να βαλεις αλλα προγραμματα για να το ξεκλειδωσει:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο. Επειδη στεγνωσαμε για να τα δωσουμε, μετα πρεπει να δωσουμε αλλα 22, και μετα 10 ακομα (εγω ηδη εδωσα και ενα 40αρι για θηκη και μεβρανη) στο τελος θα δωσουμε και το νεφρο. Ας μη το παιρνες ρε φιλε θα μου πεις

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Νεο update ερχεται κοντα στα 800Mb για το Note 8

"...The new Secure Wi-Fi feature is basically a VPN functionality that lets you encrypt all your outgoing Internet traffic, making your Web surfing more secure, especially when on public WiFi networks. As for other changes, there have also been some modifications to the Calendar, Gallery, Reminder and Voice Recorder apps..."

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο. Επειδη στεγνωσαμε για να τα δωσουμε, μετα πρεπει να δωσουμε αλλα 22, και μετα 10 ακομα (εγω ηδη εδωσα και ενα 40αρι για θηκη και μεβρανη) στο τελος θα δωσουμε και το νεφρο. Ας μη το παιρνες ρε φιλε θα μου πεις

 

Αμα στεγνωσες φιλε μου για να παρεις ενα κινητο, τοτε κανεις πολυ λαθος.

Με λιγα λογια αμα εχεις π.χ. 10ευρω στην ακρη, δε δινεις τα 9 για κινητο ωστε να... στεγνωσεις! :)

Βεβαια δικα σου τα λεφτα, δικη σου και η αποφαση.

Απλα λεω οτι δεν ειναι... ας το πουμε συνετό!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα! Νέος κάτοχος εδώ του SM-N950F από Γερμανό. Η συσκευή που πήρα είναι single sim και θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος τρόπο για να γίνει duos. Διάβασα στο xda ότι οι συσκευές Exynos είναι στην ουσία όλες duos απλά θέλει το δίκαρτο tray. Γνωρίζει κάποιος αν πράγματι είναι τόσο απλό; λογικά δεν θα θέλει 2ο imei (ακόμα και αν υποθέσουμε ότι υπάρχει ο 2ος αισθητήρας sim);
Link to comment
Share on other sites

Νεο update ερχεται κοντα στα 800Mb για το Note 8

"...The new Secure Wi-Fi feature is basically a VPN functionality that lets you encrypt all your outgoing Internet traffic, making your Web surfing more secure, especially when on public WiFi networks. As for other changes, there have also been some modifications to the Calendar, Gallery, Reminder and Voice Recorder apps..."

 

Την κατέβασα χθές OTA...820mb ήταν.

Έχει και το security patch Δεκεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα χθές OTA...820mb ήταν.

Έχει και το security patch Δεκεμβρίου.

 

Ποιας χώρας είναι το τηλέφωνο σου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...