Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου θυμίζετε πού βρίσκω τη ρύθμιση για να σετάρω δεύτερο λογαριασμό viber;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

βαλε πανω στην αναζητηση των ρυθμισεων dual messenger και θα στο βγαλει....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

βαλε πανω στην αναζητηση των ρυθμισεων dual messenger και θα στο βγαλει....
Το είχα δει αλλά νόμιζα ότι αφορούσε μόνο στον messenger του Facebook. Ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα λεγαμε για την αυτονομια του NOTE οτι δεν θα ειναι αυτη -τουλαχιστον- που του αρμόζει....η επαληθευση ερχεται απο πολλαπλες αναφορες χρηστων...(δε τα λεω εγω,δεν εχω τη συσκευη αλλα η γνωμη εμπειρων μελων εδω μεσα μου αρκει) πως να το κανουμε δηλαδη....οι ελαχιστοτατοι που δε το ''διακρινουν'' αυτο το ζητημα πιο συνετο θα ηταν να σωπαίνουν αλλιως εκτίθενται ανεπανόρθωτα.....

(Εκτός αν τρολαρουν οποτε το βλεπω σαν χοντροκομμενη πλακα...αλλα και παλι τοση σπαταλη στο χρονο τους για τρολαρισμα? :lol: )

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Τα λεγαμε για την αυτονομια του NOTE οτι δεν θα ειναι αυτη -τουλαχιστον- που του αρμόζει....η επαληθευση ερχεται απο πολλαπλες αναφορες χρηστων...(δε τα λεω εγω,δεν εχω τη συσκευη αλλα η γνωμη εμπειρων μελων εδω μεσα μου αρκει) πως να το κανουμε δηλαδη....οι ελαχιστοτατοι που δε το ''διακρινουν'' αυτο το ζητημα πιο συνετο θα ηταν να σωπαίνουν αλλιως εκτίθενται ανεπανόρθωτα.....

(Εκτός αν τρολαρουν οποτε το βλεπω σαν χοντροκομμενη πλακα...αλλα και παλι τοση σπαταλη στο χρονο τους για τρολαρισμα? :lol: )

Μάλιστα. Εσύ δηλαδή που δεν έχεις την συσκευή, έχεις άποψη για την αυτονομία της συσκευής συνετιζοντας παράλληλα και ολους τους υπόλοιπους.

Εγώ λοιπον ως κάτοχος της συσκευής την στιγμή που μιλάμε έχω σε 25 ώρες χρήσης, 5 ώρες και 47 λεπτά οθόνη και 29% υπόλοιπο. Το 4G δεν κλείνει ποτέ, 3 mail συγχρονιζουν , Viber, facebook, messenger, WhatsApp, BT, GPS μόνιμα ανοιχτά.

 

@moderator:

Οι μετρήσεις του notebookcheck με τις αυτόνομιες γιατί διαγράφηκαν? Ας μεταφερθούν τουλάχιστον στο θέμα μπαταρία για να γνωρίζουν όλοι πόσο αξιόπιστο είναι τελικά το εν λόγω site στις μετρήσεις του .

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Εσύ δηλαδή που δεν έχεις την συσκευή, έχεις άποψη για την αυτονομία της συσκευής συνετιζοντας παράλληλα και ολους τους υπόλοιπους.

Εγώ λοιπον ως κάτοχος της συσκευής την στιγμή που μιλάμε έχω σε 25 ώρες χρήσης, 5 ώρες και 47 λεπτά οθόνη και 29% υπόλοιπο. Το 4G δεν κλείνει ποτέ, 3 mail συγχρονιζουν , Viber, facebook, messenger, WhatsApp, BT, GPS μόνιμα ανοιχτά.

Εισαι ο μοναδικος που μιλας με διθυράμβους για την αυτονομια, οι υπολοιποι μας λενε ψέμματα δηλαδη.... Και μιλω με βαση αυτα που γραφουν μελη με πολυ μεγαλυτερη εγκυρότητα απο τη δικη σου, αυτο μου αρκει και ελπιζω να ημουν κατανοητος διότι πραγματικα μας έχεις κουρασει αφάνταστα φιλε μου.

 

Στάλθηκε από το Mi Mix μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ο μοναδικος που μιλας με διθυράμβους για την αυτονομια, οι υπολοιποι μας λενε ψέμματα δηλαδη....

Δεν έχω μιλήσει ποτέ με διθυράμβους για την αυτονομία του Note . Είπα ότι είναι on par με τις περισσοτερες ναυαρχίδες. Μην μπερδεύεσαι λοιπον.

Επίσης υπάρχουν πάρα πολλοί που έχουν παρόμοια αποτελέσματα με εμένα. Αν διαβάσεις το θέμα θα το διαπιστώσεις. Αν θες να σου στείλω και ένα live screenshot με pm για του λόγου το αληθές.

Το να ΜΗΝ έχεις την συσκευή όμως και να μιλάς βάσει των εμπειριών που έχουν άλλοι χρήστες με ξεπερνάει. Και να συνετιζεις και όλας αυτούς που έχουν αντίθετη άποψη. Μοναδικός και εσύ επίσης.

 

Υ.Γ: Μήπως είσαι και φίλος του Alex τυχαία? ;)

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Όχι υπάρχουν πάρα πολλοί που έχουν παρόμοια αποτελέσματα με εμένα. Αν διαβάσεις το θέμα θα το διαπιστώσεις. Αν θες να σου στείλω και ένα screenshot με pm.

Το να μην έχεις την συσκευή όμως και να μιλάς βάσει των εμπειριών που έχουν άλλοι χρήστες με ξεπερνάει. Μοναδικός και εσύ επίσης.

Μα... Ήμουν ξεκαθαρος... Ειπα τι γράφει η συντριπτική πλειοψηφία, απο την αλλη εσυ εισαι μονος σου, το οτι δεν εχω τη συσκευή δε με εμποδίζει να εχω αποψη που πηγάζει απο τα συμπεράσματα αλλων με πολυ πιο έγκυρη αποψη και τεκμηρίωση απο τη δικη σου.

 

Στάλθηκε από το Mi Mix μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Μα... Ήμουν ξεκαθαρος... Ειπα τι γράφει η συντριπτική αλλη εσυ εισαι μονος σου, το οτι δεν εχω τη συσκευή δε με εμποδίζει να εχω αποψη που πηγάζει απο τα συμπεράσματα αλλων με πολυ πιο έγκυρη αποψη και τεκμηρίωση απο τη δικη σου.

Ξαναδιάβασε το θέμα και δεν θα δεις ότι καθόλου μόνος μου δεν είμαι. Υπάρχουν πολλά άτομα με αποτελέσματα σαν τα δικά μου και κάποιοι που υποστηρίζουν ότι το καταπληκτικό σε αυτονομία s8 plus είχε 10% παραπάνω αυτονομία.

Αυτο...Και άφησες και κάτι αναπάντητο.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατί μαλώνετε;;;ο καθενας κανει την δικη του χρήση και βγαζει τα συμπερασματα του...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση

Ελληνικό δίκαρτο Κωτσόβολος αλλά με λίγη χρήση της SIM card

Σχετικά ικανοποιητικό αλλά για μένα που είχα μάθει στα... 14ωρα 15ωρα του xiaomi mi max2 νιώθω κάπως.

Αλλά σε σχέση με το S8 plus που είχα το βλέπω όχι κάτω από -5/10% γιατί είναι και η πρώτη του φόρτιση μη το ξεχνάμε οπότε καλά για αρχή και για την κατηγορία του. 791588bbcef363d954c0a046c978324b.jpg2dfc7af81f8d36ed9aec530ff76148e2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατί μαλώνετε;;;ο καθενας κανει την δικη του χρήση και βγαζει τα συμπερασματα του...

Δεν μαλώνουμε. Προσπαθούμε να βρούμε μια άκρη με κάποιον που δεν έχει την συσκευή, εχει ομως τεκμηριωμενη αποψη για την αυτονομια της συσκευης βασει εμπειριων τριτων και λέει σε όσους έχουν διαφορετική γνώμη από αυτόν να σωπαίνουν γιατί εκτίθενται. Αυτά τα υπέροχα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλά σε σχέση με το S8 plus που είχα το βλέπω όχι κάτω από -5/10% γιατί είναι και η πρώτη του φόρτιση μη το ξεχνάμε οπότε καλά για αρχή και

Σώπα και εσύ γιατί εκτιθεσαι...Δεν ακούς τον φίλο μας παραπάνω? :)

Link to comment
Share on other sites

Να μην ξεχάσω πήρε και το update :)142201743ecaeb6ad1b39b00622516fa.jpg0d9003f90284c55dcae8cdd200c93b2d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία όντως δεν κρατάει ιδιαίτερα αλλά επειδή φορτίζει γρήγορα δεν έχω θέμα...Είτε στο γραφείο είτε λίγο σπίτι το καρφώνω και είναι γεμάτο...Δε χρησιμοποιώ κανένα power save mode...Πρόβλημα για ένα θα έχει μόνο οποίος κάνει πολύ χρήση και είναι όλη μέρα στο δρόμο χωρίς αυτοκίνητο για να φορτίσει...Άρα γενικά σπάνιο...
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Εσύ δηλαδή που δεν έχεις την συσκευή, έχεις άποψη για την αυτονομία της συσκευής συνετιζοντας παράλληλα και ολους τους υπόλοιπους.

Εγώ λοιπον ως κάτοχος της συσκευής την στιγμή που μιλάμε έχω σε 25 ώρες χρήσης, 5 ώρες και 47 λεπτά οθόνη και 29% υπόλοιπο. Το 4G δεν κλείνει ποτέ, 3 mail συγχρονιζουν , Viber, facebook, messenger, WhatsApp, BT, GPS μόνιμα ανοιχτά.

 

Οταν λες δεν κλεινει το 4G εννοεις οτι δουλευεις μονο 4G ή συνδεεσαι και σε wifi αφηνοντας το 4G ανοιχτο;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες δεν κλεινει το 4G εννοεις οτι δουλευεις μονο 4G ή συνδεεσαι και σε wifi αφηνοντας το 4G ανοιχτο;

Το 60-70% της ημέρας δουλεύω δεδομένα μονο από 4G γιατί στον εργασιακό μου χώρο επιτρέπεται μόνο η χρήση ethernet . WiFi μόνο στο σπίτι. Ακόμη και σε καφέ έξω με τα δεδομένα μου μπαίνω...

Link to comment
Share on other sites

Το 60-70% της ημέρας δουλεύω δεδομένα μονο από 4G γιατί στον εργασιακό μου χώρο επιτρέπεται μόνο η χρήση ethernet . WiFi μόνο στο σπίτι. Ακόμη και σε καφέ έξω με τα δεδομένα μου μπαίνω...
Πρώτον εντυπωσιακό και δεύτερον πρέπει να έχεις καλό σήμα γιατί εξαρτάται πολύ απ αυτό η κατανάλωση σε 4G.

Εμένα τελικά χθες μου έβγαλε οριακά πάνω από 7 ώρες οθόνη αλλά κυρίως Wi-Fi και χωρίς πολλά τηλέφωνα και σχεδόν καθόλου data (μόνο μια ώρα).

Για πρώτη φόρτιση καλό είναι.

Θα κάνω και την 2η 3η προσεκτικά και μετά θα το κουμπώνω στη πρίζα ανάλογα τη χρήση.

Γρήγορη φόρτιση δε χρησιμοποιώ στα κινητά μου μόνο σπάνια σε ανάγκη αν βιάζομαι να φύγω για κάπου και δεν έχω επαρκή μπαταρία.

 

Κατά τα άλλα το νότε8 σε αυτή τη 2η φορά που το πήρα μου θύμισε γιατί η Samsung είναι leader και δυνατό όνομα εμπορικά.

Κορυφαία οθόνη (και τάτς) που όμοια της απλά δύσκολα θα βρεις.

Κάμερα που σε βοηθά να βγάζεις απλά εύκολες και καλές φώτο παντού σχεδόν.

Είχα το Sonny xz1 πριν λίγες μέρες.

Με προσπάθεια κάτι έκανες σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού αλά αυτό εδώ ΔΕ θέλει προσπάθεια.

Απλά στοχεύεις το θέμα και πυροβολείς.

Ευκολία απλότητα αποτελεσματικότητα.

Χθες βράδυ πούλησα ένα p10 που είχα σε ένα παλικάρι από διπλανό φόρουμ.

Είχε το iPhone X

Έβγαλα 3 φώτο νύχτα με φώτα στο ίδιο σημείο.

Στις οθόνες των κινητών το νότε8 έσπερνε.

Νόμιζα ότι το μήλο ήταν κινητό της σειράς.

Θα τα ανεβάσω κι εδώ χωρίς να τα έχω δει σε PC ακόμα βέβαια.

Και το παλικάρι εντυπωσιάστηκε απ το νότε8 και βεβαίως απ τις έξτρα δυνατότητες του Nova prime και την ευκολία χρήσης.

Μάλλον θα το κρατήσω, θα πάρω και το mate 10 pro μόνο για δοκιμή να το δω κι αυτό αλλά το νοτέλι δε θα το δώσω.

Πάντα είχα νότε απ το πρώτο.

Το μόνο που με χαλάει είναι ότι μου φαίνεται... μικρό... γιατί έρχομαι απ το xiaomi mi max2 και είχα ξεχάσει τι είναι άγχος μπαταρίας άσε την ευκολία στο browsing social etc λόγο μεγάλης οθόνης.

Αλλά στην κατηγορία των τοπ android το νότε8 παίζει μόνο του απ όσα έχω δει και δοκιμάσει.

Και σαφώς επειδή απ τον Απρίλη είχα S8 plus αξίζει και με το παραπάνω και μόνο λόγο της διπλής κάμερας και των έξτρα 2 gigabytes ram και ας μην χρησιμοποιείτε το πενάκι καθόλου.

 

 

 

 

Με προσπάθεια

359feca9cfc55e8096608747442f1c05.jpg45227e9050220f1a3b41dc09ad30b523.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ όλους....ποσοστά, ώρες οθόνης και διάρκεια μπαταριας πάνω από 4 ώρες ιδιέτερα πάνω από 20 ώρες λειτουργίας απαγορεύονται από τους κανόνες του κάποιου....

Αστειεύομαι φυσικά....Αδερφε με το δικό σου σενάριο χρήσης (οπως και το δικο μου) αν πάρεις mate 10 pro θα πρεπει να εχεις τουλαχιστον 12 ωρες οθονη σε 3 μέρες......ή όπως δήλωσα στο θεμα μπαταρίας όλοι οι υπόλοιποι (εκτός από εμας) δεν τους έχουν δώσει καλά τηλέφωνα....χεχεχεχε

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ όλους....ποσοστά, ώρες οθόνης και διάρκεια μπαταριας πάνω από 4 ώρες ιδιέτερα πάνω από 20 ώρες λειτουργίας απαγορεύονται από τους κανόνες του κάποιου....

Αστειεύομαι φυσικά....Αδερφε με το δικό σου σενάριο χρήσης (οπως και το δικο μου) αν πάρεις mate 10 pro θα πρεπει να εχεις τουλαχιστον 12 ωρες οθονη σε 3 μέρες......ή όπως δήλωσα στο θεμα μπαταρίας όλοι οι υπόλοιποι (εκτός από εμας) δεν τους έχουν δώσει καλά τηλέφωνα....χεχεχεχε

Κώστα σε πιστεύω.

Θα το δοκιμάσω κι αυτό ταυτόχρονα.

Σήμερα μάλλον θα το πάρω κι αυτό.

Όσο για την αυτονομία έχει πάψει να με εντυπωσιάζει οτιδήποτε όταν με ίδια χρήση έβλεπα χαλαρά 16+ ώρες SOT στο xiaomi mi max2 χαχα

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εδώ από s8 plus από χρήστες xda βρίσκω και 8 και 10 ώρες.

87929cdb5a635fc2d9640a29aadbf4b9.jpg

40b1657bfa3c6d261c7efdd81c9bd5cd.jpg

 

84dc6b884eccbe056fe83aa5c2e3bbe3.jpg

 

b755399499874b0307244ef3b207007c.jpg

 

Η 7 ώρες δεν θα το έλεγα ιδιαιτερα ικανοποιητικό νούμερο για μόνο WiFi χρήση και μάλιστα να αφησουμε πέσει στο 2%

 

Εδώ τρίτος είχε 7 ώρες στο 22%

 

e8a904bdceb965bac51c510df0f529de.jpg

 

748216048b847054ee6eb3fcf3796873.jpg

Παρακαλώ πολύ όλους....ποσοστά, ώρες οθόνης και διάρκεια μπαταριας πάνω από 4 ώρες ιδιέτερα πάνω από 20 ώρες λειτουργίας απαγορεύονται από τους κανόνες του κάποιου....

Αστειεύομαι φυσικά....Αδερφε με το δικό σου σενάριο χρήσης (οπως και το δικο μου) αν πάρεις mate 10 pro θα πρεπει να εχεις τουλαχιστον 12 ωρες οθονη σε 3 μέρες......ή όπως δήλωσα στο θεμα μπαταρίας όλοι οι υπόλοιποι (εκτός από εμας) δεν τους έχουν δώσει καλά τηλέφωνα....χεχεχεχε

 

Δεν ξέρω 12 ώρες σε 3 ημέρες αλλά πιστεύω τις 7 ώρες άνετα στο 25-30%:p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ μιλάω για τη δική μου χρήση πάντα.

Είχα μήνες τα S8 plus (3 φορές μάλιστα τα πήρα) και ξέρω τι λέω.

Δεν είναι καλύτερο το νοτέλι εννοείται αλλά δεν είναι και τραγικά τα πράγματα.

Επίσης είναι πρώτη φόρτιση μη το ξεχνάς.

Το πολύ ένα 10% κάτω απ το S8 plus έως τέλος Σεπτεμβρίου που έδωσα το τελευταίο είναι η διαφορά και ίσως βελτιωθεί με το καιρό.

Όσο για το 2% το άφησα να πέσει τόσο λόγο της πρώτης φόρτισης.

Για το απόλυτο ρεκόρ (έτσι ακαδημαϊκά) έχω πετύχει πάνω από 18 ώρες με το Max 2 οπότε....

Μέσο όσο έβγαζα 15 ώρες

Με το νότε ούτε τα μισά ως βλέπω να βγάζω.

Με το S8 plus 5-7+ σε κανονικές συνθήκες με Nova prime πάνω και πολύ σαβούρα στο off

Το νότε δε το βλέπω πάνω από 5-6.30 με τη μπαταρία κοντά στο 10% μικτά (70-30 Wi-Fi/data) όταν στρώσει.

Όσο κι αν σου φαίνεται απίστευτο με το Sony XZ1 με Oreo είχα πιο καλή αυτονομία νομίζω, θα δω τα ανάλογα screenshot's και θα πω παρόλο την μικρή μπαταρία(και οθόνη όμως) .

Αλλά εκεί ήταν βούτυρο και το Oreo και πολύ ενεργειακά αποδοτικό τι να λέμε τώρα..

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εδώ από s8 plus από χρήστες xda βρίσκω και 8 και 10 ώρες.

87929cdb5a635fc2d9640a29aadbf4b9.jpg

40b1657bfa3c6d261c7efdd81c9bd5cd.jpg

 

84dc6b884eccbe056fe83aa5c2e3bbe3.jpg

 

b755399499874b0307244ef3b207007c.jpg

 

Η 7 ώρες δεν θα το έλεγα ιδιαιτερα ικανοποιητικό νούμερο για μόνο WiFi χρήση και μάλιστα να αφησουμε πέσει στο 2%

 

Εδώ τρίτος είχε 7 ώρες στο 22%

 

e8a904bdceb965bac51c510df0f529de.jpg

 

748216048b847054ee6eb3fcf3796873.jpg

 

 

Δεν ξέρω 12 ώρες σε 3 ημέρες αλλά πιστεύω τις 7 ώρες άνετα στο 25-30%:p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Στο πρώτο screen shot έχει γίνει φόρτιση της συσκευής.

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο screen shot έχει γίνει φόρτιση της συσκευής.

 

Samsung Note 8

Μπορω να σου ανεβασω αλλα αν θες.:)

 

Άλεξ μιλάω για τη δική μου χρήση πάντα.

Είχα μήνες τα S8 plus (3 φορές μάλιστα τα πήρα) και ξέρω τι λέω.

Δεν είναι καλύτερο το νοτέλι εννοείται αλλά δεν είναι και τραγικά τα πράγματα.

Επίσης είναι πρώτη φόρτιση μη το ξεχνάς.

Το πολύ ένα 10% κάτω απ το S8 plus έως τέλος Σεπτεμβρίου που έδωσα το τελευταίο είναι η διαφορά και ίσως βελτιωθεί με το καιρό.

Όσο για το 2% το άφησα να πέσει τόσο λόγο της πρώτης φόρτισης.

Για το απόλυτο ρεκόρ (έτσι ακαδημαϊκά) έχω πετύχει πάνω από 18 ώρες με το Max 2 οπότε....

Μέσο όσο έβγαζα 15 ώρες

Με το νότε ούτε τα μισά ως βλέπω να βγάζω.

Με το S8 plus 5-7+ σε κανονικές συνθήκες με Nova prime πάνω και πολύ σαβούρα στο off

Το νότε δε το βλέπω πάνω από 5-6.30 με τη μπαταρία κοντά στο 10% μικτά (70-30 Wi-Fi/data) όταν στρώσει.

Όσο κι αν σου φαίνεται απίστευτο με το Sony XZ1 με Oreo είχα πιο καλή αυτονομία νομίζω, θα δω τα ανάλογα screenshot's και θα πω παρόλο την μικρή μπαταρία(και οθόνη όμως) .

Αλλά εκεί ήταν βούτυρο και το Oreo και πολύ ενεργειακά αποδοτικό τι να λέμε τώρα..

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τραγικα ουτε εγω ανεφερα Μανο αλλα σεβαστά κατώτερη ειναι.

Οτι και να λαμε ειναι τραγικο που η Sammy εβαλε 3300 μπαταρια και αυτο δεν σηκωνει αμφισβητηση.

Με 3600-3700 ουδεις παράπονα θα έκανε που άνετα έμπαινε.

Το ξερω οτι λόγο πρώτης φόρτισης αλλα το 2% δεν ειναι σημείο αναφοράς όμως.

Εγω πάντως και πρώτη φόρτιση στο 10% οταν πάει το βάζω και μόνο την πρωτη φορα,δευτερη τρίτη και συνέχεια στο 20% minimum έχει μπει φόρτιση.

 

ΥΓ:Το οτι το Sony βγαζει παρόμοια η καλύτερα νούμερα εκθέτει ακόμα περισσότερο την Sammy.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον εντυπωσιακό και δεύτερον πρέπει να έχεις καλό σήμα γιατί εξαρτάται πολύ απ αυτό η κατανάλωση σε 4G.

Έχω άριστο σήμα και στην δουλειά και στο σπίτι. Το sot έχει να κάνει και με το πόσο browsing και video θα παρακολουθήσω κατά την διάρκεια της χρήσης, αλλά και με το πόσο ομιλία θα έχω. Ο δικός μου μ.ο. είναι γύρω στο 5ωρο με 15%-20% υπόλοιπο και περίπου 1 ώρα ομιλία. Φυσικά χωρίς τσιγκουνιές και τα πάντα ανοιχτά. Ιδιους χρόνους έβγαζα και με το S8+, λίγο χειρότερους με Mate 9 και Iphone 7/8 plus.

Όπως σωστά είπες σαν την xaiomi δεν υπάρχει στο θέμα μπαταρία (ειδικά το max και το redmi note 4).

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρακαλώ πολύ όλους....ποσοστά, ώρες οθόνης και διάρκεια μπαταριας πάνω από 4 ώρες ιδιέτερα πάνω από 20 ώρες λειτουργίας απαγορεύονται από τους κανόνες του κάποιου....

Το σύστημα τα αφήνει ελεύθερα γιατί κάνουν την λάντσα και προπάντων δωρεάν. :) Πιστεύω καταλαβαίνεις τι εννοώ.... ;)

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

To mate 10 pro μετα απο την πρωτη κιολας φορτιση, εκτιμω, οτι ειναι ενα 30-40% παραπανω σε μπαταρια απο το Note 8.

Θα μπορεσω να ειμαι πιο ακριβης τις επομενες μερες που θα κανω κι αλλες φορτισεις.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

με το δικό σου σενάριο χρήσης (οπως και το δικο μου) αν πάρεις mate 10 pro θα πρεπει να εχεις τουλαχιστον 12 ωρες οθονη σε 3 μέρες

Και λίγα λες...τόσα βγάζει το απλό s8 δεν είπαμε; :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...