Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω ρε φίλε με πηγές πολύ πίσω στην Huawei και στα Mate 8 & 9 και μόλις πριν λίγη ώρα έγραφα στο thread του Mate 10 γιαυτό το θέμα....

Εγώ σαν τελευταία δοκιμή θα έφτιαχνα έναν νέο λογαριασμό Gmail και θα δοκίμαζα και με αυτόν μπας και παίζει κανένα θέμα με τον λογαριασμό σου... Εύχομαι να βρεις άκρη...

 

Δεν νομιζω να ειναι θεμα του τηλεφωνου παντως... Να πω εδω οτι ειναι ελληνικο (το αναφερω μηπως εχει και καποιος αλλος προβλημα με ελληνικη rom).

Oλοι οι αλλοι συγχρονισμοι δουλευουν ρολοι.

Κατι παιζει με την google.

Γιατι παρατηρησα πριν λιγο που μπηκα απο το pc να τσακαρω το gmail οτι ειχαν ερθει 2 mail ενα στις 23.30 και ενα στις 00.05.

Δεν ειχαν χτυπησει καθολου στο τηλεφωνο. Το περιεργο? Οταν μπηκα απ το pc στη σελιδα του gmail, μολις φορτωσε η σελιδα τοτε ακαριαια ηρθαν και τα mail στο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις γιά το χρώμα.

Πώς κολλάει το μαύρο με το μπλε? είναι όμορφο?

σε σχέση με το χρυσό και το μαύρο ειναι ομορφότερο?

 

Είναι πολύ όμορφο (υποκειμενικό αυτό, βέβαια). Από την άλλη, το μαύρο είναι μαύρο και μπορείς να το μεταμορφώσεις σε ό,τι θέλεις με την αντίστοιχη θήκη. Γενικά, είμαι λάτρης του μαύρου, αλλά πήρα το μπλε για τις ιδιαιτερότητές του (256gb & snapdragon) και επειδή έχω και το Ευρωπαϊκό μαύρο ούτως ή άλλως... :shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

. Γενικά, είμαι λάτρης του μαύρου, αλλά πήρα το μπλε για τις ιδιαιτερότητές του (256gb & snapdragon) και επειδή έχω και το Ευρωπαϊκό μαύρο ούτως ή άλλως... :shifty:

Παρατήρησες κάποια διαφορά στην απόδοση και την αυτονομία σε σχέση με το exynos? Επίσης ενεργοποιειται το fm radio?

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησες κάποια διαφορά στην απόδοση και την αυτονομία σε σχέση με το exynos? Επίσης ενεργοποιειται το fm radio?

To Ασιατικό μοντέλο είναι πιο γρήγορο και το αισθάνεσαι στη χρήση. Δεν έχω δοκιμάσει το FM Radio (δε το έχω και μαζί μου στη δουλειά αυτή τη στιγμή για να σου απαντήσω άμεσα), οπότε επιφυλάσσομαι για αργότερα. Πάντως, κρίνοντας από το Ασιατικό S8+ μου (128/6), θα πρέπει να δουλεύει κανονικά και στο Note. Γενικά, ραδιόφωνο ακούω μόνο μέσω internet (αγαπημένοι σταθμοί παντού - ποιότητα ήχου χωρίς παράσιτα).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Σε αμερικανικο note 8 (snap) με την εφαρμογη next radio λειτουργει κανονικα το fm ραδιο

και υπαρχει και επισημη εφαρμογη της samsung για ραδιοφωνο αλλα χρειαζεται root για την εγγατασταση της

Link to comment
Share on other sites

To Ασιατικό μοντέλο είναι πιο γρήγορο και το αισθάνεσαι στη χρήση. Δεν έχω δοκιμάσει το FM Radio (δε το έχω και μαζί μου στη δουλειά αυτή τη στιγμή για να σου απαντήσω άμεσα), οπότε επιφυλάσσομαι για αργότερα. Πάντως, κρίνοντας από το Ασιατικό S8+ μου (128/6), θα πρέπει να δουλεύει κανονικά και στο Note. Γενικά, ραδιόφωνο ακούω μόνο μέσω internet (αγαπημένοι σταθμοί παντού - ποιότητα ήχου χωρίς παράσιτα).

Για το Ραδιόφωνο δεν έχεις άδικο αλλά καλό είναι να υπάρχει και το fm .

Αυτονομία ίδια πάνω κάτω?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρε παιδια κανένα app για mail που να έχω συνδεδεμένους τρεις λογαριασμούς και να έχει ο καθένας διαφορετικό χρώμα?

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρε παιδια κανένα app για mail που να έχω συνδεδεμένους τρεις λογαριασμούς και να έχει ο καθένας διαφορετικό χρώμα?

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To AquaMail το κάνει αυτό. Και εγώ τρείς λογαριασμούς με διαφορετικό χρώμα, έχω σετάρει. Αξίζει η συγκεκριμένη φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι θεμα του τηλεφωνου παντως... Να πω εδω οτι ειναι ελληνικο (το αναφερω μηπως εχει και καποιος αλλος προβλημα με ελληνικη rom).

Oλοι οι αλλοι συγχρονισμοι δουλευουν ρολοι.

Κατι παιζει με την google.

Γιατι παρατηρησα πριν λιγο που μπηκα απο το pc να τσακαρω το gmail οτι ειχαν ερθει 2 mail ενα στις 23.30 και ενα στις 00.05.

Δεν ειχαν χτυπησει καθολου στο τηλεφωνο. Το περιεργο? Οταν μπηκα απ το pc στη σελιδα του gmail, μολις φορτωσε η σελιδα τοτε ακαριαια ηρθαν και τα mail στο τηλεφωνο.

Εγκατέστησε παλιότερη έκδοση πχ η αμεσως προηγουμενη η 2 εκδοσεις πισω.

https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=gmail

Κατά καιρούς το εχω κανει με αρκετές εφαρμογές και πάντα ήταν η πλέον βέλτιστη και αποδοτική λύση:)(απο τα καλά του android διότι σε ios αν κάτσει στραβά μια αναβάθμιση σε εφαρμογή τον ήπιες κανονικά διότι there's no way back:p)

Δεν ειναι σπάνιο το φαινόμενο με τις αναβαθμίσεις γενικότερα αλλά και ειδικότερα.

 

Προσωπικά το Gmail το θεωρώ το πιο αξιόπιστο σε σχέση με άλλα αντίστοιχα και αν κάπου ειχα θέματα έφταιγε πάντα η συσκευή συγκεκριμένων εταιριών όπως βίωσα πρόσφατα με πχ Mate 10.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και στο αντίστοιχο νήμα αλλά δεν πήρα απάντηση, καμμιά καλή εφαρμογή για μαζική αποστολή ευχετήριου sms στις επαφές μου (περίπου 1000) έχετε να προτείνετε; Η μαμίσια έχει τον περιορισμό των 20 παραληπτών μόνο και δεν βολεύει.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και στο αντίστοιχο νήμα αλλά δεν πήρα απάντηση, καμμιά καλή εφαρμογή για μαζική αποστολή ευχετήριου sms στις επαφές μου (περίπου 1000) έχετε να προτείνετε; Η μαμίσια έχει τον περιορισμό των 20 παραληπτών μόνο και δεν βολεύει.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mittelmanapps.bulksmsfree&hl=en

Send SMS messages to an unlimited number of contacts with just a few clicks.

Δοκίμασε και αυτή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smallbouldering.grouptext&hl=en

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει το FM Radio (δε το έχω και μαζί μου στη δουλειά αυτή τη στιγμή για να σου απαντήσω άμεσα), οπότε επιφυλάσσομαι για αργότερα. Πάντως, κρίνοντας από το Ασιατικό S8+ μου (128/6), θα πρέπει να δουλεύει κανονικά και στο Note. Γενικά, ραδιόφωνο ακούω μόνο μέσω internet (αγαπημένοι σταθμοί παντού - ποιότητα ήχου χωρίς παράσιτα).

Έχει το τηλέφωνο δέκτη fm;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

To AquaMail το κάνει αυτό. Και εγώ τρείς λογαριασμούς με διαφορετικό χρώμα, έχω σετάρει. Αξίζει η συγκεκριμένη φίλε μου.
Μονο στην pro εκδοση γίνεται αυτό? Γιατί δεν το βρίσκω!!

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν παίζω κάποιο παιχνίδι και το αφήσω, το κινητό μετά από την καθορισμένη ώρα δεν σβήνει, μένει με ανοιχτή οθόνη μέχρι να το ξαναπιάσω. Είναι κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω να μη μένει ανοικτή η οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mittelmanapps.bulksmsfree&hl=en

Send SMS messages to an unlimited number of contacts with just a few clicks.

Δοκίμασε και αυτή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smallbouldering.grouptext&hl=en

Επεχείρησα να στείλω με την πρώτη εφαρμογή και τα περισσότερα απέτυχαν δυστυχώς να αποσταλλούν και στη δεύτερη δεν μπόρεσαν να μπω καθόλου. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως. Μάλλον θα περάσω τη λίστα των κινητών σε excell και θα τα στείλω από το desktop με κάτι εφαρμογές που υπάρχουν μέσω εταιριών.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μονο στην pro εκδοση γίνεται αυτό? Γιατί δεν το βρίσκω!!

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Πιθανόν γιατί εγώ έχω την Pro.

Link to comment
Share on other sites

ωραια, αντε και πηραμε note, μεταφορα απο iphone ( sms - imessage klp klp ) πως γινεται;

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν παίζω κάποιο παιχνίδι και το αφήσω, το κινητό μετά από την καθορισμένη ώρα δεν σβήνει, μένει με ανοιχτή οθόνη μέχρι να το ξαναπιάσω. Είναι κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω να μη μένει ανοικτή η οθόνη;
Μήπως έχεις ενεργοποιήσει το game launcher και μέσα από εκεί έχεις βάλει να μην κλείνει η οθόνη;
ωραια, αντε και πηραμε note, μεταφορα απο iphone ( sms - imessage klp klp ) πως γινεται;
Συνδέεις τον αντάπτορα που είχε μέσα η συσκευή με το καλώδιο του iPhone και με το smartswitch(εφαρμογή) μεταφέρεις ότι θες από το ένα στο άλλο.

Και εδώ ένας οδηγός να τα μεταφέρεις με το iCloud χωρίς καλώδιο.

 

 

Samsung Note 8

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν γιατί εγώ έχω την Pro.
Πολύ καλό φίλε μου το αγόρασα και εγώ@ έχει Ακριβώς αυτό που ήθελα @ξέρεις εάν γίνεται να έρχεται ειδοποίηση του νέου mail κατευθείαν Και να μην ψάχνει από μόνο του, κάθε πέντε λεπτά που έχει το μινιμουμ!?

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλές γιορτές σε όλους!

 

Μια ερώτηση, το έχει πάρει κάποιος από Γερμανό? Ήθελα να ξέρω αν είναι branded με τις αηδίες της Cosmote. Παίζει επιστροφή 10% στις κάρτες της Eurobank αυτές τις μέρες και το σκεφτόμουν μια και φέτος δεν έχει παίξει κάποια σοβαρή προσφορά ενόψει γιορτών.

 

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ: Λόγω του περσινού θέματος με το Note 7, πήρα το S7 Edge. Πολύ καλό, δεν μπορώ να πω, αλλά είναι τόσο αλήθεια αυτό το 'Once you go Note, you never go back'...!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε και χρόνια πολλά! Εγώ είχα πάρει συσκευή από Γερμανό. Ήταν όμως μονόκαρτο (γιατί ήταν cosmote) και είχε 2 εφαρμογές της cosmote τις οποίες όμως κάνεις κανονικά απεγκατάστααη. Αν δεν θες duos μπορείς να το πάρεις άφοβα. Κατά τα άλλα δεν έχει καμία απολύτως διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλές γιορτές σε όλους!

 

Μια ερώτηση, το έχει πάρει κάποιος από Γερμανό? Ήθελα να ξέρω αν είναι branded με τις αηδίες της Cosmote. Παίζει επιστροφή 10% στις κάρτες της Eurobank αυτές τις μέρες και το σκεφτόμουν μια και φέτος δεν έχει παίξει κάποια σοβαρή προσφορά ενόψει γιορτών.

 

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ: Λόγω του περσινού θέματος με το Note 7, πήρα το S7 Edge. Πολύ καλό, δεν μπορώ να πω, αλλά είναι τόσο αλήθεια αυτό το 'Once you go Note, you never go back'...!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και γιατί να μη το πάρεις από σκρουτζ στα 839???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά !!!Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατι ότι και να κάνω, οταν καλώ μια επαφή μου εμφανίζει πρώτα το όνομα και μετα το επώνυμο ????

Εννοείται οτι απο τις ρυθμίσεις το εχω επιλέξει,,να φένεται πρωτα το επώνυμο και μετά το όνομα,....οταν όμως με καλούν η καλώ κάποιον εγώ, στον dialer εμφανίζεται παντα πρώτα το ονομα.....Ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μη το πάρεις από σκρουτζ στα 839???

Και γιατί να μη το πάρει από το amazon.it???? :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, έχετε ενεργοποιήσει την ασφάλεια της συσκευής; που είναι στη διαχείριση συσκευής! Λέει τιποτα η να βάλω κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...