Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει τροπος να μεγαλωσουν τα εικονιδια;
Ρυθμίσεις > Προσβασιμότητα > Μέγεθος Προβολής

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Προσβασιμότητα > Μέγεθος Προβολής

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε ευχαριστω μηπως γινεται να μεγαλωσει και το ρολοι στην οθονη κλειδωματος;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω μηπως γινεται να μεγαλωσει και το ρολοι στην οθονη κλειδωματος;

 

Κράτα παρατεταμένα το εικονίδιο του ρολογιού και μόλις το αφήσεις θα εμφανιστεί ένα περίγραμμα γύρω του. Τράβηξε το και άνοιξε το να μεγαλώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

 

Από όσο βλέπω το κινητό δεν υποστηρίζει mirrorlink.εχω smartlink στο αυτοκίνητο και το g4 με είχε βολεύει πολύ σε αυτο.υπαρχει κάποιος τρόπος η κάποια εφαρμογή για να το προσθέσουμε στο Νοκια μας?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρε το κινητό μου πουλάδα όπως λέγαμε και στο στρατό. Έπεσε από το ένα μέτρο με πολλή δύναμη με την οθόνη κάτω, πάνω σε μάρμαρο. Στην Σκάλα όπως ανέβαινα για την ακρίβεια. Πήγα να το πιάσω αλλά αντί να το πιάσω το έσπρωξα με περισσότερη δύναμη και το χτύπησα κάτω. Τον θόρυβο τον άκουσε η γυναίκα μου από τον τρίτο όροφο. Ήμουν σίγουρος πως η οθόνη θα έχει γίνει χίλια κομμάτια. Με μισή καρδιά πήγα να το γυρίσω για να δω το αποτέλεσμα και βλέπω ότι δεν έχει ούτε γρατζουνιά!!!! Ακόμα δεν πιστεύω ότι δεν έπαθε τίποτα. Με λίγα λόγια μόλις σας περιέγραψα ένα test drive. Εύχομαι βέβαια να μην τύχη σε κανέναν.....
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρε το κινητό μου πουλάδα όπως λέγαμε και στο στρατό. Έπεσε από το ένα μέτρο με πολλή δύναμη με την οθόνη κάτω, πάνω σε μάρμαρο. Στην Σκάλα όπως ανέβαινα για την ακρίβεια. Πήγα να το πιάσω αλλά αντί να το πιάσω το έσπρωξα με περισσότερη δύναμη και το χτύπησα κάτω. Τον θόρυβο τον άκουσε η γυναίκα μου από τον τρίτο όροφο. Ήμουν σίγουρος πως η οθόνη θα έχει γίνει χίλια κομμάτια. Με μισή καρδιά πήγα να το γυρίσω για να δω το αποτέλεσμα και βλέπω ότι δεν έχει ούτε γρατζουνιά!!!! Ακόμα δεν πιστεύω ότι δεν έπαθε τίποτα. Με λίγα λόγια μόλις σας περιέγραψα ένα test drive. Εύχομαι βέβαια να μην τύχη σε κανέναν.....

 

Με θήκη ή χωρίς;

Τις προάλλες μου έφυγε από το χέρι στην άσφαλτο, δεν ίδρωσα καν:)

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Με θήκη ή χωρίς; :p

 

Με:)

(Γι'αυτό δεν ίδρωσα)

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Με θήκη ή χωρίς;

Τις προάλλες μου έφυγε από το χέρι στην άσφαλτο, δεν ίδρωσα καν:)

 

Φοράω μια διάφανη θήκη απλά και μόνο για να μην γλιστράει. Δεν κόβει κάτι. Αλλά και πάλι έπεσε με την οθόνη κάτω. Οπότε ήταν σαν να μην φοράει καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και μένα μου έπεσε σε τσιμέντο 2 φορές (θήκη διάφανη και τζαμακι) τη μία από μισό μέτρο,την άλλη από 1,5 και δεν έπαθε απολύτως τίποτα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και μένα μου έπεσε σε τσιμέντο 2 φορές (θήκη διάφανη και τζαμακι) τη μία από μισό μέτρο,την άλλη από 1,5 και δεν έπαθε απολύτως τίποτα..

 

Εγώ ξέχασα να πω. Όχι τζαμακι δεν φοράω..... Αλλά ούτε ζελατίνα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέχασα να πω. Όχι τζαμακι δεν φοράω..... Αλλά ούτε ζελατίνα!

 

Μετά απ όλο αυτό που πέρασες μπορούμε να πούμε με σιγουριά ότι είναι Nokia και όχι κινεζιά :D:lol:

Μεταξύ σοβαρού και αστείου το σχόλιο γι αυτούς που λένε ότι η νέα Nokia δεν έχει καμια σχέση με τη παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απ όλο αυτό που πέρασες μπορούμε να πούμε με σιγουριά ότι είναι Nokia και όχι κινεζιά :D:lol:

Μεταξύ σοβαρού και αστείου το σχόλιο γι αυτούς που λένε ότι η νέα Nokia δεν έχει καμια σχέση με τη παλιά.

....στο λειτουργικό μόνο! ;)

Η ποιότητα ίδια, ίσως και καλύτερη!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η Nokia οφείλει να δουλέψει πολύ στο τομέα της κάμερας αφενός λόγω της ιστορίας που έχει, αφετέρου λόγω του ανταγωνισμού που έχει ξεφύγει στο συγκεκριμένο τομέα.

 

Είναι υποτιμητικό για την ίδια όταν ένα apk δίνει τόσο καλύτερα αποτελέσματα από τη μαμά εφαρμογή της Nokia η οποία και αναβαθμίστηκε πρόσφατα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η Nokia οφείλει να δουλέψει πολύ στο τομέα της κάμερας αφενός λόγω της ιστορίας που έχει, αφετέρου λόγω του ανταγωνισμού που έχει ξεφύγει στο συγκεκριμένο τομέα.

 

Είναι υποτιμητικό για την ίδια όταν ένα apk δίνει τόσο καλύτερα αποτελέσματα από τη μαμά εφαρμογή της Nokia η οποία και αναβαθμίστηκε πρόσφατα.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Κατοχος πολυ πρόσφατα του nokia 8 dual sim και προερχόμενος από xiaomi mi5 μπορώ να πω ότι στο προηγούμενο κινητό είχε πολύ καλύτερη απόκριση η κάμερα κι ας είχε μόνο μια. Έχει αρκετή καθυστέρηση στη λήψη ακόμα και η google cam. Στην υπόλοιπη λειτουργία είναι αρκετά smooth αν εξαιρέσεις κάποιες φορές που κολλάει η αφή στην οθόνη

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει όντως τόση μεγάλη διαφορά ρε παιδιά??Δεν ξέρω ..για αυτό και ρωτάω...

 

Έχει όντως, το επιβεβαιώνουν όσοι το έχουν δοκιμάσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθησει και να μου πει ένα κατάλληλο link να κατεβάσω γιατί από ότι είδα έχει πολλά.???

 

Κατέβασε από το σχόλιο 1137

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει διαφορά σε λήψεις με χαμηλή φωτεινότητα...ξέρεις κάνεις να δώσει καμιά συμβουλή για αλλαγή στις ρυθμίσεις για ακόμα μια καλύτερες λήψεις????
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μόλις σχολασα και ασχολούμαι με το κινητό αντί να κοιμάμαι! Ο λόγος; Είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει αυτό. Εκεί που έχω ίντερνετ κανονικά από τα δεδομένα μου.... Ξαφνικά κόβεται το ίντερνετ και η γραμμές πάνω από το σήμα του τηλεφώνου που δείχνουν ότι είναι ανοιχτό το ίντερνετ εξαφανίζονται! Δοκίμασα τα πάντα εκτός factory reset! Το έκλεισα και το άνοιξα ξανά, άλλαξα από 4g σε 3g και το αντίθετο μπας και ξεκολλήσει. Αλλά τίποτα!!!! Έχεις άλλος παρόμοιο πρόβλημα; Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κοσμοτε υπομονη. Ειναι προβλημα δικτυου

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κοσμοτε υπομονη. Ειναι προβλημα δικτυου

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αλήθεια; Ευχαριστώ μου έφυγε ένα βάρος! Μου το είπε και ένας συνάδελφος αυτό. Ναι κοσμοτε έχω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πότε θα πάρουμε Android p αλλά αυτό που με (χαλάει) είναι ότι διάλεξα τηλ με κουμπιά έξω από την οθόνη για να έχω περισσότερο χώρο και τώρα στο P αλλάζουν τα κουμπιά και το κάνουν σαν το iPhone x. Κάτι που εμένα μου αρέσει πολύ. Νομίζω πως εμείς θα μείνουμε έτσι σε αυτό το θέμα. Για να δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...