Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακουγεται ποτε θα παρουμε android p;

 

Εκεί στο φθινόπωρο ακούγεται.

Από αυτά που διαβάζω , δε τρελάθηκα να σου πω με τη νέα έκδοση.

Ειδικά για τη συσκευή μας που έχει capasitive πλήκτρα.

Ήδη φίλος με το Pixel XL 2, πήγε πίσω στην 8.1

Ακόμα θέλει δουλειά η έκδοση.

Βιάζεται η Google με σκοπό του χρόνου να συμπέσει με την αγαπητή-μισητή Apple.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Έκανα το μεγάλο άλμα λοιπόν να πέσω στην αφιλόξενη αγκαλιά της android , αλλά ας όψεται που είμαι ερωτευμένος με την πάντα ερωτική ΝΟΚΙΑ!

 

Σε πρώτη φάση να πω οτι απο το 950 XL ξαφνικά πήγα στο 8, μου έχει κάτσει κάπως αυτη η αλλαγή μεγέθους οθόνης, αλλά αυτό συνηθίζεται. Με εχει χαλάσει λίγο το θέμα οτι το κινητό γλιστράει στα χέρια μου και βλέπω να καταπατώ ακόμα έναν απαράβατο κανόνα που είχα για τα κινητά μου, που έλεγε οτι ΠΟΤΕ ΘΗΚΗ, γιατί το κινητό πρέπει να το πιάνεις, να το αισθάνεσαι, να σε νιώθει, να είστε ένα :X !

(παιδιά, μη βαράτε, βίτσια είναι αυτά).

 

Απο 'κει και πέρα, κάποιες ερωτήσεις

 

1. Μπορώ να βάλω στην αρχική οθονη εικονίδιο απο τον λογαριασμό outlook που χρησιμοποιώ, γιατί δεν έχω gmail έτσι κι αλλιώς. Ή πρέπει αναγκαστικά μέσω του εικονιδίου Gmail να πηγαινω στο μειλ?

2. Πως στον δαίμονα θα περάσω τις επαφές απο το παλιό στο καινούργιο; Απο το windows σε android? Προφανώς και ξέρω να το γκουγκλάρω, αλλά πραγματικά μου φαίνονται βουνό όλες αυτές οι διαδικασίες. Οχι κατέβασε εφαρμοφή, οχι αποθηκευεσε το αρχειο, οχι συνδεσε το κινητο με τον υπολογιστή, έτσι αλλιώς κι αλλιώτικα, ζαλίστηκα. Σίγουρα θα υπάρχει κάποιος πιο εύκολος τρόπος.

3. Για να πώ την αμαρτια μου, την "μαμά" κάμερα, μια χαρά την βλέπω. Ειμαι περίεργος να δω, τώρα που θα μου πείτε, σε καλά παιδιά που είστε, ποια είναι η εφαρμογή της σούπερ ντούπερ κάμερας που λέτε οτι τα σπάει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Έκανα το μεγάλο άλμα λοιπόν να πέσω στην αφιλόξενη αγκαλιά της android , αλλά ας όψεται που είμαι ερωτευμένος με την πάντα ερωτική ΝΟΚΙΑ!

 

Σε πρώτη φάση να πω οτι απο το 950 XL ξαφνικά πήγα στο 8, μου έχει κάτσει κάπως αυτη η αλλαγή μεγέθους οθόνης, αλλά αυτό συνηθίζεται. Με εχει χαλάσει λίγο το θέμα οτι το κινητό γλιστράει στα χέρια μου και βλέπω να καταπατώ ακόμα έναν απαράβατο κανόνα που είχα για τα κινητά μου, που έλεγε οτι ΠΟΤΕ ΘΗΚΗ, γιατί το κινητό πρέπει να το πιάνεις, να το αισθάνεσαι, να σε νιώθει, να είστε ένα :X !

(παιδιά, μη βαράτε, βίτσια είναι αυτά).

 

Απο 'κει και πέρα, κάποιες ερωτήσεις

 

1. Μπορώ να βάλω στην αρχική οθονη εικονίδιο απο τον λογαριασμό outlook που χρησιμοποιώ, γιατί δεν έχω gmail έτσι κι αλλιώς. Ή πρέπει αναγκαστικά μέσω του εικονιδίου Gmail να πηγαινω στο μειλ?

2. Πως στον δαίμονα θα περάσω τις επαφές απο το παλιό στο καινούργιο; Απο το windows σε android? Προφανώς και ξέρω να το γκουγκλάρω, αλλά πραγματικά μου φαίνονται βουνό όλες αυτές οι διαδικασίες. Οχι κατέβασε εφαρμοφή, οχι αποθηκευεσε το αρχειο, οχι συνδεσε το κινητο με τον υπολογιστή, έτσι αλλιώς κι αλλιώτικα, ζαλίστηκα. Σίγουρα θα υπάρχει κάποιος πιο εύκολος τρόπος.

3. Για να πώ την αμαρτια μου, την "μαμά" κάμερα, μια χαρά την βλέπω. Ειμαι περίεργος να δω, τώρα που θα μου πείτε, σε καλά παιδιά που είστε, ποια είναι η εφαρμογή της σούπερ ντούπερ κάμερας που λέτε οτι τα σπάει!!

Πάντως οι ρυθμίσεις της κάμερας δεν θα σε χαλάσουν. Είναι ίδιες σχεδόν με το 950 XL πού είχες! Γενικά των Lumia... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Έκανα το μεγάλο άλμα λοιπόν να πέσω στην αφιλόξενη αγκαλιά της android , αλλά ας όψεται που είμαι ερωτευμένος με την πάντα ερωτική ΝΟΚΙΑ!

 

Σε πρώτη φάση να πω οτι απο το 950 XL ξαφνικά πήγα στο 8, μου έχει κάτσει κάπως αυτη η αλλαγή μεγέθους οθόνης, αλλά αυτό συνηθίζεται. Με εχει χαλάσει λίγο το θέμα οτι το κινητό γλιστράει στα χέρια μου και βλέπω να καταπατώ ακόμα έναν απαράβατο κανόνα που είχα για τα κινητά μου, που έλεγε οτι ΠΟΤΕ ΘΗΚΗ, γιατί το κινητό πρέπει να το πιάνεις, να το αισθάνεσαι, να σε νιώθει, να είστε ένα :X !

(παιδιά, μη βαράτε, βίτσια είναι αυτά).

 

Απο 'κει και πέρα, κάποιες ερωτήσεις

 

1. Μπορώ να βάλω στην αρχική οθονη εικονίδιο απο τον λογαριασμό outlook που χρησιμοποιώ, γιατί δεν έχω gmail έτσι κι αλλιώς. Ή πρέπει αναγκαστικά μέσω του εικονιδίου Gmail να πηγαινω στο μειλ?

2. Πως στον δαίμονα θα περάσω τις επαφές απο το παλιό στο καινούργιο; Απο το windows σε android? Προφανώς και ξέρω να το γκουγκλάρω, αλλά πραγματικά μου φαίνονται βουνό όλες αυτές οι διαδικασίες. Οχι κατέβασε εφαρμοφή, οχι αποθηκευεσε το αρχειο, οχι συνδεσε το κινητο με τον υπολογιστή, έτσι αλλιώς κι αλλιώτικα, ζαλίστηκα. Σίγουρα θα υπάρχει κάποιος πιο εύκολος τρόπος.

3. Για να πώ την αμαρτια μου, την "μαμά" κάμερα, μια χαρά την βλέπω. Ειμαι περίεργος να δω, τώρα που θα μου πείτε, σε καλά παιδιά που είστε, ποια είναι η εφαρμογή της σούπερ ντούπερ κάμερας που λέτε οτι τα σπάει!!

Κατ' αρχάς καλώς ήρθες στην εμπειρία Android της Nokia. Πιστεύω ότι έκανες μια πολύ σοφή επιλογή, διότι το 8 είναι ό,τι καλύτερο υποδεχτεί εκεί έξω σ' αυτά τα χρήματα, με τρομερό hardware και pure android, σίγουρα δε θα έχεις κολλήματα ούτε για πλάκα.

Τώρα σχετικά μ' αυτά που ρωτάς:

1. Μπορείς να βάλεις widget πάνω στην αρχική οθόνη με το λογαριασμό που θέλεις, αρκεί να τον έχεις εισάγει μέσα στην εφαρμογή gmail.

2. Αν έχεις τρόπο μέσα απ' την Windows συσκευή σου να ανεβάσεις τις επαφές σου στο λογαριασμό Google που θα χρησιμοποιείς στο Nokia 8, είναι ο πιο εύκολος τρόπος. Εναλλακτικά, αν οι επαφές των Windows εξάγουν τις επαφές σε αρχεία .vcf, μπορείς έπειτα να τις εισάγεις στο Android.

3. Έχει βελτιωθεί όντως η εργοστασιακή κάμερα, αν και η κάμερα της Google δίνει πολύ καλύτερα αποτελέσματα σε χαμηλό φωτισμό. Για βίντεο μονόδρομος η εργοστασιακή (λόγω τρισδιάστατου ήχου OZO).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές από το hotmail σου, μπορείς να τις περάσεις με τον παρακάτω τρόπο στο νέο κινητό, εγώ έτσι τις περνάω εδώ και χρόνια.

https://www.thurrott.com/mobile/android/63371/android-for-the-windows-guy-use-your-microsoft-accounts

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

1. Μπορώ να βάλω στην αρχική οθονη εικονίδιο απο τον λογαριασμό outlook που χρησιμοποιώ, γιατί δεν έχω gmail έτσι κι αλλιώς. Ή πρέπει αναγκαστικά μέσω του εικονιδίου Gmail να πηγαινω στο μειλ?

2. Πως θα περάσω τις επαφές απο το παλιό στο καινούργιο; Απο το windows σε android? Προφανώς και ξέρω να το γκουγκλάρω, αλλά πραγματικά μου φαίνονται βουνό όλες αυτές οι διαδικασίες. Οχι κατέβασε εφαρμοφή, οχι αποθηκευεσε το αρχειο, οχι συνδεσε το κινητο με τον υπολογιστή, έτσι αλλιώς κι αλλιώτικα, ζαλίστηκα. Σίγουρα θα υπάρχει κάποιος πιο εύκολος τρόπος.

3. Για να πώ την αμαρτια μου, την "μαμά" κάμερα, μια χαρά την βλέπω. Ειμαι περίεργος να δω, τώρα που θα μου πείτε, σε καλά παιδιά που είστε, ποια είναι η εφαρμογή της σούπερ ντούπερ κάμερας που λέτε οτι τα σπάει!!

 

1. Το να δημιουργήσεις λογαριασμό Google (αν δεν έχεις ήδη), άσχετα αν θα χρησιμοποιείς την υπηρεσία email της (GMail) είναι μάλλον μονόδρομος, γιατί θα χρειαστεί να εγκαταστήσεις εφαρμογές από το Google Play (βλ. Microsoft Store). Εκεί λοιπόν υπάρχει εφαρμογή της Microsoft για το Outlook που μπορείς να εγκαταστήσεις και να δοκιμάσεις.

2. https://covve.com/how-to/transfer-contacts-windows-phone-android-without-pc/. Μάλλον είναι πολύ πιο εύκολο απ' ό,τι φαντάζεσαι. Απλά προσθέτεις το Microsoft λογαριασμό σου στη νέα σου συσκευή και επιλέγεις συγχρονισμό των επαφών, email κλπ.

3. Πέφτουμε λίγο σε πιο βαθιά νερά με την εγκατάσταση εφαρμογών έξω από το "επίσημο" Google Play. Το αρχείο είναι εδώ [http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7598135#post7598135]. Το κατεβάζεις και το τρέχεις (δες το σαν ένα .exe σε Windows). Σιγά-σιγά θα μαθαίνεις, δεν είναι τίποτα, όλος ο κόσμος Android έχει.

Link to comment
Share on other sites

1. Το να δημιουργήσεις λογαριασμό Google (αν δεν έχεις ήδη), άσχετα αν θα χρησιμοποιείς την υπηρεσία email της (GMail) είναι μάλλον μονόδρομος, γιατί θα χρειαστεί να εγκαταστήσεις εφαρμογές από το Google Play (βλ. Microsoft Store). Εκεί λοιπόν υπάρχει εφαρμογή της Microsoft για το Outlook που μπορείς να εγκαταστήσεις και να δοκιμάσεις.

2. https://covve.com/how-to/transfer-contacts-windows-phone-android-without-pc/. Μάλλον είναι πολύ πιο εύκολο απ' ό,τι φαντάζεσαι. Απλά προσθέτεις το Microsoft λογαριασμό σου στη νέα σου συσκευή και επιλέγεις συγχρονισμό των επαφών, email κλπ.

3. Πέφτουμε λίγο σε πιο βαθιά νερά με την εγκατάσταση εφαρμογών έξω από το "επίσημο" Google Play. Το αρχείο είναι εδώ [http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7598135#post7598135]. Το κατεβάζεις και το τρέχεις (δες το σαν ένα .exe σε Windows). Σιγά-σιγά θα μαθαίνεις, δεν είναι τίποτα, όλος ο κόσμος Android έχει.

Δε θα δουλέψει η 7.7, κρασάρει πολύ άσχημα. Καλύτερα με την 6.6, είναι πολύ πιο σταθερή.

Εγώ πήγα σε Android από Symbian, φαντάσου πολιτισμικό σοκ. :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δε θα δουλέψει η 7.7, κρασάρει πολύ άσχημα. Καλύτερα με την 6.6, είναι πολύ πιο σταθερή.

 

Έχει βγει και 8.x. Σε κάθε περίπτωση αν έχεις έκδοση που δουλεύει και δεν χρειάζεσαι παραπάνω χαρακτηριστικά, μένεις κε αυτή.

 

Έχω παραγγείλει τη συσκευή και περιμένω κι εγώ να τα δοκιμάσω live...

Link to comment
Share on other sites

Παλιά μπορούσες να φτιάξεις λογαριασμό Google με mail αλλού email provider.

Δε ξέρω εάν ισχύει ακομα.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Παλιά μπορούσες να φτιάξεις λογαριασμό Google με mail αλλού email provider.

Δε ξέρω εάν ισχύει ακομα.

Ακόμη ισχύει. Φαντασου εγω εχω Google account με mail @pathfinder.gr το οποίο Pathfinder εχει πλέον κλείσει την υπηρεσία mail απ τον περασμενο Απρίλη! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε θα δουλέψει η 7.7, κρασάρει πολύ άσχημα. Καλύτερα με την 6.6, είναι πολύ πιο σταθερή.

 

Δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοια προβλήματα στην 7.7. Δουλεύουν όλα και χωρίς πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει 4 ώρες που προσπαθώ να το καταφέρω και δε μπορώ...!!! ΦΟΒΕΡΟ;;

'Ηδη έχω κατεβάσει το ευχολόγιο του Αυγούστου και τη μιση Καινή Διαθήκη για το android και όλο της το σοι.

Google λογαριασμό δε φτιάχνω, που να με πληρώνουν οι αλητες οι νταβατζήδες.. Έχω έναν yahoo, που ουσιαστικά είναι το ίδιο πράγμα, αφου με αυτόν μπορεί να κάνεις τις ίδιες δουλειές, οπως πχ στο play store.

 

Θα επανέλθω!

 

2. https://covve.com/how-to/transfer-contacts-windows-phone-android-without-pc/. Μάλλον είναι πολύ πιο εύκολο απ' ό,τι φαντάζεσαι. Απλά προσθέτεις το Microsoft λογαριασμό σου στη νέα σου συσκευή και επιλέγεις συγχρονισμό των επαφών, email κλπ.

 

Αν εσύ φίλε έβαλες το μειλ απλώς και σου πέταξε τις επαφές, έτσι απλά και ωραία., εγώ είμαι Άραβας.. Μάλλον τρολάρεις δικέ μου.. Κι έχω τόσα νεύρα αυτή τη στιγμή που κρατιέμαι με το ζόρι να μη σου πω κάτι βαρύ.. Φιλικά πάντα

Edited by Memorex
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ότι e-mail και να βάλεις, Google account θα δημιουργηθεί θες δε θες για να έχεις τα Google services που είναι απαραίτητα για τη λειτουργία της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ότι e-mail και να βάλεις, Google account θα δημιουργηθεί θες δε θες για να έχεις τα Google services που είναι απαραίτητα για τη λειτουργία της συσκευής σου.

 

Ναι ρε μάστορα, αυτό το καταλαβαίνω και το δέχομαι!

 

Λογαριασμό gmail αρνούμαι να φτιάξω!

 

1. Μπορείς να βάλεις widget πάνω στην αρχική οθόνη με το λογαριασμό που θέλεις, αρκεί να τον έχεις εισάγει μέσα στην εφαρμογή gmail.

 

Ναι, και; Πως γίνεται απο κει και πέρα;; Αυτό δε βρίσκω.. Εν τέλει κατέβασα και το app του outlook και νομιζω οτι για αρχη καλύφτηκα.

2. Αν έχεις τρόπο μέσα απ' την Windows συσκευή σου να ανεβάσεις τις επαφές σου στο λογαριασμό Google που θα χρησιμοποιείς στο Nokia 8, είναι ο πιο εύκολος τρόπος. Εναλλακτικά, αν οι επαφές των Windows εξάγουν τις επαφές σε αρχεία .vcf, μπορείς έπειτα να τις εισάγεις στο Android.

 

Το πήγα δια της μπακαλίστικης οδου.. Τα πηρα απο το hotmail σε csv, τα πεταξα μεσα στο yahoo, τα έκανε vcf και μετά τα πέταξα όπως ήταν με καλώδιο usb στο κινητο. μιλαμε για τρελη ταλαπωρια

Link to comment
Share on other sites

Βρε φίλε, αυτό που σου έβαλα, το δοκίμασες; Γιατί ταλαιπωρείσαι;

Αόρατα είναι αυτά που γράφω;

Συγχρονίζει κανονικά το Hotmail στο Android κινητό σου (και στο Nokia 8, και στο ph1, και στο V20 και και και...)

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αμα δε θες google playstore κτλ ψάξε για το yalpstore

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε φίλε, αυτό που σου έβαλα, το δοκίμασες; Γιατί ταλαιπωρείσαι;

Αόρατα είναι αυτά που γράφω;

Συγχρονίζει κανονικά το Hotmail στο Android κινητό σου (και στο Nokia 8, και στο ph1, και στο V20 και και και...)

 

Ρε φίλε, δεν είναι αόρατα, αλλά είναι πυρηνική φυσική και τα νεύρα μου, είναι τεντωμένα τους τελευταίους μήνες και δεν έχω τη ψυχική ηρεμία για να κάτσω να διαβάσω για να περάσω 1000+ επαφές απο το ένα κινητό σε ένα άλλο!! Όταν μπορουσε πολυ απλά να υπάρχει ένας τρόπος, βάζοντας το μειλ, το κινητο να "τραβούσε" τις επαφές και τέλος..

UPDATE: Φιλε, για να μην νομιζεις οτι σε έγραψα, το έκανα αυτο που μου έστειλες, αλλά όταν πάω στις επαφές, δεν εμφανίζει τιποτα! Μόνο όταν πατήσω στο "Όλες οι επαφές" εμφανίζει επαφές, αλλά είναι αυτές που πέρασα χειροκίνητα.

Το ίδιο κάνει και στον λογαριασμό yahoo που του πέρασα μέσα. Ελαττωματικό το τηλέφωνο; ΤΙ να κάνω; Να το πάω πίσω;;

 

Στα windows μπορούσες να συγχρονίσεις επαφές με φίλους του facebook. Παίζει κάτι τέτοιο κι εδώ;;

Edited by Memorex
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε πάρε ένα 3310, το πετάς στη θάλασσα και χαλάει η θάλασσα.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, δεν είναι αόρατα, αλλά είναι πυρηνική φυσική και τα νεύρα μου, είναι τεντωμένα τους τελευταίους μήνες και δεν έχω τη ψυχική ηρεμία για να κάτσω να διαβάσω για να περάσω 1000+ επαφές απο το ένα κινητό σε ένα άλλο!! Όταν μπορουσε πολυ απλά να υπάρχει ένας τρόπος, βάζοντας το μειλ, το κινητο να "τραβούσε" τις επαφές και τέλος..

UPDATE: Φιλε, για να μην νομιζεις οτι σε έγραψα, το έκανα αυτο που μου έστειλες, αλλά όταν πάω στις επαφές, δεν εμφανίζει τιποτα! Μόνο όταν πατήσω στο "Όλες οι επαφές" εμφανίζει επαφές, αλλά είναι αυτές που πέρασα χειροκίνητα.

Το ίδιο κάνει και στον λογαριασμό yahoo που του πέρασα μέσα. Ελαττωματικό το τηλέφωνο; ΤΙ να κάνω; Να το πάω πίσω;;

 

Στα windows μπορούσες να συγχρονίσεις επαφές με φίλους του facebook. Παίζει κάτι τέτοιο κι εδώ;;

 

Κάτι δεν έκανες καλά, δήλωσες το λογαριασμό ως exchange;

Επέλεξες ότι έλεγε;

Δοκίμασε το ξανά, εμένα δουλεύει ο συγχρονισμός μια χαρά, και οι επαφές φαίνονται όλες και όπως πρέπει και στο Android και στο iOS. Και φυσικά, συγχρονίζονται οι αλλαγές.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είμαστε εδώ και πολλή ώρα offtopic; Εδώ συζητάμε για το Nokia 8. Απορίες για το Android γενικά αλλού: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν είχα δει την ταλαιπωρία του φίλου πιο πάνω. Απλά για να γνωρίζει όποιος θέλει. Ο πιο εύκολος τρόπος για να στείλεις τις επαφές είναι με την εφαρμογή share it. Έτσι το είχα κάνει εγώ με το δικό μου loumia. Μιλάμε για δευτερόλεπτα. Ελπίζω βέβαια να μην έχει αλλάξει κάτι από τότε. Και γενικά μέσα από αυτήν την εφαρμογή μπορείς να στείλεις αρκετά αρχεία και πολύ γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα με την google κάμερα πραγματικά άλλαξε τελείως. Αγαλλιασε η ψυχή μου

Ακόμα και στο Nokia 1 μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ή μόνο για το Nokia 8;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και στο Nokia 1 μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ή μόνο για το Nokia 8;

 

Θέλει επεξεργαστή snapdragon σειράς 8xx αν δεν απατώμαι, και συγκεκριμένα από 821 και πάνω. Είχα ψαχτεί μήπως έτρεχε και στο LG G4 μου, αλλά δεν...

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει η λίστα συμβατότητας με τους καινούργιους της 6xx σειράς.

Εννοείται ότι δεν είναι συμβατή με non-Qualcomm SoCs, όπως Exynos, Kirin, Mediatek κλπ.

 

 

Edit:

Εδώ έχει αναλυτικές πληροφορίες:

https://www.google.com/amp/s/www.xda-developers.com/google-camera-hdr-customization-raw-support/amp/

Απ' ό,τι φαίνεται, απαραίτητη προϋπόθεση είναι να έχει η συσκευή το Camera 2 API, γι' αυτό και είναι συμβατές και συσκευές με χαμηλότερης δυναμικότητας επεξεργαστές, όπως π.χ. Nokia 6, Nokia 7+ κλπ.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...