Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ούτε σε μένα δουλεύει η αργή κίνηση της gcam...

 

Ισχύει, αλλά μικρό το κακό θα έλεγα σε σχέση με ότι προσφέρει...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ τόσο καλή μπαταρία παιδιά! Να ρωτήσω κάτι. Ενεργοποίησα το DUO για βιντεοκλήσεις. Πως μπορώ όμως να το συνδέσω με τις επαφές μου; Δηλαδή! Όταν πηγαίνω στον τηλ κατάλογο και ανοίγω μια επαφή έχει και το σήμα πάνω να κάνω βιντεοκλήση. Αλλά είναι απενεργοποιημένο. Πως γίνεται να το ενεργοποιήσω;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ τόσο καλή μπαταρία παιδιά! Να ρωτήσω κάτι. Ενεργοποίησα το DUO για βιντεοκλήσεις. Πως μπορώ όμως να το συνδέσω με τις επαφές μου; Δηλαδή! Όταν πηγαίνω στον τηλ κατάλογο και ανοίγω μια επαφή έχει και το σήμα πάνω να κάνω βιντεοκλήση. Αλλά είναι απενεργοποιημένο. Πως γίνεται να το ενεργοποιήσω;
Ούτε κι εγώ είχα !!!

 

Δε νομίζω να γίνεται αυτό..

 

Θα πρέπει να καλέσεις μέσα από το duo (όσους το έχουν εγκαταστήσει φυσικά).

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που έλεγα ότι θα καταλήξω στο Nokia 8 βλέπω ότι και αυτό σαν τα Samsung έχει θέμα με τα tempered glass :(

 

 

 

Είναι λίγες οι συσκευές (έως ελάχιστες) με flat οθόνη.

Οι περισσότερες βγαίνουν με 2.5D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μερικες ερωτήσεις:

1) υπάρχει τρόπος στη google camera να αποθηκεύει τις φωτο στην sd?

2) Έστω πώς Οχι, γινεται τουλαχιστον να μην γεμίζει τον φάκελο /camera με φακέλους; Σε καθε φωτο δημιουργεί κι εναν φάκελο!!

3) ολα τα αρχεία δεν μπορουμε να τα δουμε ε; Κατέβασα στον ES explorer εγω.

4) Με μπαταρία εγω δεν ειμαι και ξετρελαμένος. Ίσως επειδη ερχομαι απο Microsoft 640 XL.

5) Με την αυτόματη φωτεινότητα ειστε πλήρως ικανοποιημένοι; Πάλι θεωρώ με το 640XL οτι ειχα καλυτερη εμπειρία.

6)...δεν εχω ακομα, σε επόμενο ποστ! :p

Link to comment
Share on other sites

Όχι, η κάρτα μνήμης μπαίνει σε αποκλειστικά δική της θέση τόσο στα dual όσο και στα single SIM.

 

 

τελικά είναι τρία

Nokia 8 TA-1004 Global (Dual SIM)

Nokia 8 TA-1012 Global (Single SIM)

Nokia 8 TA-1052 China / Taiwan (Dual SIM)[/b]

vageliskr
Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που έλεγα ότι θα καταλήξω στο Nokia 8 βλέπω ότι και αυτό σαν τα Samsung έχει θέμα με τα tempered glass :(

 

εγώ πέρασα το invinsible film απο την ultimate shield που είχε προτείνει ένας φίλος σε προηγούμενη σελίδα.... έχει με διαφορά καλύτερη εφαρμογή απο 2 τζαμακια και μια απλή ζελατίνα που έβαλα...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. με βλέπω να καταλήγω στο Νοκια 8 τελικά. εχω ψηθεί για το ασημένιο και το βρίσκω μόνο στο Σκρουτζ όμως. με την εγγύηση τι παίζει; ισχύει κανονικά 2 χρόνια; και ποιο είναι το επίσημο σέρβις στην Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. με βλέπω να καταλήγω στο Νοκια 8 τελικά. εχω ψηθεί για το ασημένιο και το βρίσκω μόνο στο Σκρουτζ όμως. με την εγγύηση τι παίζει; ισχύει κανονικά 2 χρόνια; και ποιο είναι το επίσημο σέρβις στην Ελλάδα;

 

απ όσο ξέρω στην ελλάδα δεν έρχεται επίσημα το ασημί... οπότε δεν νομίζω να έχει επίσημο σέρβις στην ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

 

Εγκατέστησα την κάμερα κ κάθε φορά που τραβάω φώτο κλείνει η εφαρμογή. Ξέρεις κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την κάμερα κ κάθε φορά που τραβάω φώτο κλείνει η εφαρμογή. Ξέρεις κάτι?

 

δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την αυτόματη κίνηση... είναι το εικονίδιο δίπλα στο hdr....

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την αυτόματη κίνηση... είναι το εικονίδιο δίπλα στο hdr....

 

Ναι το βρήκα τελικά ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγώ πέρασα το invinsible film απο την ultimate shield που είχε προτείνει ένας φίλος σε προηγούμενη σελίδα.... έχει με διαφορά καλύτερη εφαρμογή απο 2 τζαμακια και μια απλή ζελατίνα που έβαλα...

 

Ακριβώς αυτό. Εγώ το είχα προτείνει και είναι ακόμα σε κατάσταση καινούργιου

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μερικες ερωτήσεις:

1) υπάρχει τρόπος στη google camera να αποθηκεύει τις φωτο στην sd?

2) Έστω πώς Οχι, γινεται τουλαχιστον να μην γεμίζει τον φάκελο /camera με φακέλους; Σε καθε φωτο δημιουργεί κι εναν φάκελο!!

3) ολα τα αρχεία δεν μπορουμε να τα δουμε ε; Κατέβασα στον ES explorer εγω.

4) Με μπαταρία εγω δεν ειμαι και ξετρελαμένος. Ίσως επειδη ερχομαι απο Microsoft 640 XL.

5) Με την αυτόματη φωτεινότητα ειστε πλήρως ικανοποιημένοι; Πάλι θεωρώ με το 640XL οτι ειχα καλυτερη εμπειρία.

6)...δεν εχω ακομα, σε επόμενο ποστ! :p

 

Επισης...

Σας έχει βελτιωθεί το focus με την Google Camera? Και ακόμη, στη selfie το αυτόματο φλας δεν μου ανάβει πότε.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω στα υπόψιν πάντως, να αφήσω στην άκρη το κουρασμένο μου LG G4. Από φώτο/βίντεο πώς τα πάει παιδιά; Δηλαδή σε σχέση με άλλες συσκευές της αγοράς, είναι σε υψηλό επίπεδο, δεδομένου ότι φοράει οπτικά της Zeiss; Ο αισθητήρας είναι ανάλογου επιπέδου;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελαίνομαι από μπαταρία εγώ...

 

27%

Απομένουν 7ω και 20λ

Τελευταία πλήρης φόρτιση 20ω 39λ

Χρήση οθόνης από τη πλήρη φόρτιση

3ω 24λ

Edited by geokaklas93
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κι εγώ το έχω στα υπόψιν πάντως, να αφήσω στην άκρη το κουρασμένο μου LG G4. Από φώτο/βίντεο πώς τα πάει παιδιά; Δηλαδή σε σχέση με άλλες συσκευές της αγοράς, είναι σε υψηλό επίπεδο, δεδομένου ότι φοράει οπτικά της Zeiss; Ο αισθητήρας είναι ανάλογου επιπέδου;

 

Με τη Google camera που χρησιμοποιείται από τους περισσότερους εδώ έχεις πολύ καλή ποιότητα υψηλού επιπέδου σε φωτογραφία και βίντεο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελαίνομαι από μπαταρία εγώ...

 

27%

Απομένουν 7ω και 20λ

Τελευταία πλήρης φόρτιση 20ω 39λ

Χρήση οθόνης από τη πλήρη φόρτιση

3ω 24λ

 

εντάξει παίζει ρόλο και τι χρήση κάνεις.. αν εισαι με 4G συνέχεια και παίζεις παιχνίδια λογικό ειναι να τη ρουφάει

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

εντάξει παίζει ρόλο και τι χρήση κάνεις.. αν εισαι με 4G συνέχεια και παίζεις παιχνίδια λογικό ειναι να τη ρουφάει

 

Για αυτο το λέω.. ειμαι με 3G (κλειστα δεδομενα) επειδη εχω ενισχυτη σηματος στο σπιτι μου και παιχνιδια δεν εχω καν στο κινητο μου.

Θα με βοηθουσε πολυ να μοιραστειτε μερικοι την εμπειρια σας απο την μπαταρια, ώστε αν εχω θεμα να παω πισω με DOA πρωτού μου ληξει.

 

Η χρηση που εκανα ηταν ΛΙΓΕΣ φωτογραφιες, WiFi browsing στο σπιτι (οχι τιποτα τρελά πραγματα), και μονο οταν βγηκα εκτος σπιτιου λιγη χρηση δεδομενων (με 4G τωρα).

 

Για καινουριο κινητο δεν θεωρω καλη αυτονομια. Επαναλαμβανω πως ερχομαι απο Lumia 640 XL το οποιο ομως εχει κλεισει 2,5 χρονια λειτουργιας στα χερια μου. (Φυσικα και δεν τη συγκρινω με την αντοχη της μπαταριας του Lumia οταν ηταν καινουριο...αν και για τα 2,5 χρονια πολυ καλα κραταει ακομα!!!! )

Link to comment
Share on other sites

Με 3g 7+ ώρες οθόνη, εξαιρετική μπαταρία! Με 4g πέφτει στο 4ωρο.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

3,5 ώρες οθονη!

το 7+ που λεει ως υπολοιπο εννοειται πως δεν θα αντεχε, μονο αν τα ειχα κλειστα ολα. Το θεμα ειναι οτι εχουμε ενα κινητο για να κανουμε χρηση αυτα που προσφερει, οχι να φοβομαστε να το χρησιμοποιησουμε μη μας τελειωσει η μπαταρια. Αλλιως θα παιρναμε χωρις καμερες, χωρις ιντερνετ χωρις τπτ....πιστευω να με καταλαβαινετε.

 

Δεν εχω προβλημα με την εταιρία (οπως κατι Samsungακηδες ή Applωμένους) ...ισα ισα που ειμαι σταθερος. Nokia Lumia 920--Microsoft Lumia 640XL--Nokia 8

 

Η μπαταρια ομως με δυσαρεστει...το εχω παραπονο :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Με τη Google camera που χρησιμοποιείται από τους περισσότερους εδώ έχεις πολύ καλή ποιότητα υψηλού επιπέδου σε φωτογραφία και βίντεο.

 

Όντως η ποιότητα είναι πολύ υψηλή με την google camera , έχεις μαζί σου πάντα μια πολύ καλή φωτογραφική :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...