Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να καταλάβω ,σε σας όταν πατάτε τις 3 γραμμές πάνω αριστερά ,τι εμφανίζει?
Το γραφω 5 post πιο πάνω. Τις ρυθμίσεις της καμερας15f65b6283392c5d8e004a5bb1e08c45.jpg

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω ,σε σας όταν πατάτε τις 3 γραμμές πάνω αριστερά ,τι εμφανίζει?

 

Τις ρυθμίσεις κατευθείαν. Έκδοση 90.9.1123.20 από τις 17 Αυγούστου.

 

Έκανα uninstall, αλλά πάλι η ίδια έκδοση είναι διαθέσιμη για εγκατάσταση. Και ξαναλέω, μη σκάτε, δεν κάνουν release σε όλα τα google accounts ταυτόχρονα τα updates του play store. Μπορεί να πάρει και αρκετές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ψανχω και εγώ. Αν δεν το βρω θα κάνω uninstall το update και θα γυρίσω στην προηγούμενη κάμερα

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πώς κάνουμε uninstall το update;

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παει στις ρυθμίσεις→εφαρμογες→φωτογραφικη μηχανη και πατησα πανω δεξια στις 3 καθετες τελιτσες να κανει κατάργηση εγκατάστασης ενημερωσεων

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως είναι όπως παρακάτω.

https://drive.google.com/file/d/1t_npFxevX2IPdny4EjT0rKRARoppMmrf/view?usp=drivesdk

 

 

Η έκδοση που έχω είναι παρακατω:

https://photos.app.goo.gl/i554tBxFWPvK5Cb19

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που έχουμε τη "λειψή" βερσιόν δεν εχουμε, όπως δεν έχουμε ουτε pro mode και bokeh. Οι υπόλοιποι απ' ο,τι καταλαβαινω τα έχουν κομπλέ.

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέει fix version for Nokia 8... Θα τη δοκιμάσω..fcc7ee1a41a37688b0c2860f0f42e3e7.jpg

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέει fix version for Nokia 8... Θα τη δοκιμάσω..fcc7ee1a41a37688b0c2860f0f42e3e7.jpg

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Τζίφος... Το ίδιο χάλι ακριβώς... Την έβγαλα

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.Οταν είμαι fb και βλέπω βιντεάκια, μετά από λίγο ο φωτισμός απενεργοποιείται και τελικά σβήνει η οθόνη.Δεν θα έπρεπε να μένει συνέχεια ανοιχτή αφού βλέπεις βίντεο;

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την κατέβασαν την αναβάθμιση. Τώρα μου λέει πως δεν είναι συμβατή η εφαρμογή με το κινητό μου.
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση 60mb περίπου για την κάμερα. Την έκανα αλλά δεν βλέπω διάφορες. Σαν bug fixes εμφανίζεται στην περιγραφή.

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα κι εγω. Στην ουσία επανέφεραν την προ αναβάθμισης έκδοση. Σαν να κάναμε uninstall δηλαδη. Εχει και bokeh και pro mode τουλάχιστον.

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω την πρωτη μου android one συσκευή και ειμαι ανάμεσα στο nokia 8 4/64 και xiaomi mia2 6/128..Αν και χρόνια φαν της xiaomi αλλα και παλαιότερα nokia φαν...το Nokia 8 έχοντας ξεκινήσει με 7.1.2

και πλεον με 8.1 ηδη την μια major αναβάθμιση και μενει η pie (9.0) αρα ουσιαστικά θα εχει καλύψει τα 2 χρονια αναβαθμισης ? η κανω λάθος? απο φωτό ποιοτητα? υπαρχει έκδοση 6/128 ?η μονο 4/64? σας ευχαριστω πολύ!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Το Nokia 8 έχει καθαρό Android, αλλά δεν ανήκει τυπικά στο πρόγραμμα Android One. Έχει ανακοινωθεί ότι θα πάρει τουλάχιστον και το Android 9. Υπάρχει και η έκδοση 6/128, αλλά δεν νομίζω να τη βρεις εντός των συνόρων.
Link to comment
Share on other sites

Το Nokia 8 έχει καθαρό Android, αλλά δεν ανήκει τυπικά στο πρόγραμμα Android One. Έχει ανακοινωθεί ότι θα πάρει τουλάχιστον και το Android 9. Υπάρχει και η έκδοση 6/128, αλλά δεν νομίζω να τη βρεις εντός των συνόρων.

 

Αληθεια; Νομιζα οτι ολα τα nokia ειναι στο πρόγραμμα android one

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια; Νομιζα οτι ολα τα nokia ειναι στο πρόγραμμα android one

 

Από το 2018 που η HMD Global ανακοίνωσε την συμμετοχή στο πρόγραμμα είναι όλα. Το Nokia 8 είναι του 2017, αλλά είναι της ίδιας φιλοσοφίας: καθαρό και συνεχώς ενημερωμένο (παίρνει κάθε μήνα security patch).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να κάνω λάθος αλλά δοκίμασα μέσα στο σπίτι μόλις τώρα την κάμερα μετά την αναβάθμιση σε σύγκριση με την Google και σχεδόν δεν βρήκα διαφορά! Αυτό είναι πολύ καλό αλλά κρατάω επιφυλάξεις γιατί δεν ξέρω σε εξωτερικό φωτισμό με φως ημέρας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να κάνω λάθος αλλά δοκίμασα μέσα στο σπίτι μόλις τώρα την κάμερα μετά την αναβάθμιση σε σύγκριση με την Google και σχεδόν δεν βρήκα διαφορά!

 

Συνέχισε να προσπαθείς και θα βρεις. :p

 

Είναι προς τη σωστή κατεύθυνση η αναβάθμιση, αλλά απέχει ακόμα από την απόδοση της GCam. Η δεύτερη βέβαια έχει το μειονέκτημα ότι χρειάζεται περισσότερη ώρα για την λήψη των απαραίτητων καρέ για το HDR, ενώ η stock είναι σχεδόν στιγμιαία.

 

Μια μεσημεριανή λήψη τοπίου έδωσε το ίδιο αποτέλεσμα και με τις δύο εφαρμογές και μου έκανε ευχάριστη έκπληξη. Θα έχω την ευκαιρία για περισσότερες συγκριτικές δοκιμές σε εξωτερικό χώρο αύριο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η stock κάμερα πλέον είναι αρκετά βελτιωμένη σε σχέση με την αρχή αλλά και πάλι στις βραδινές ο θόρυβος είναι πολύ μεγάλος σε σχέση με τη Gcam.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συνέχισε να προσπαθείς και θα βρεις. :p

 

Είναι προς τη σωστή κατεύθυνση η αναβάθμιση, αλλά απέχει ακόμα από την απόδοση της GCam. Η δεύτερη βέβαια έχει το μειονέκτημα ότι χρειάζεται περισσότερη ώρα για την λήψη των απαραίτητων καρέ για το HDR, ενώ η stock είναι σχεδόν στιγμιαία.

 

Μια μεσημεριανή λήψη τοπίου έδωσε το ίδιο αποτέλεσμα και με τις δύο εφαρμογές και μου έκανε ευχάριστη έκπληξη. Θα έχω την ευκαιρία για περισσότερες συγκριτικές δοκιμές σε εξωτερικό χώρο αύριο.

 

Για να έχεις στιγμιαία και με την gcam.πήγαινε Ρυθμισεις-σύνθετες ρυθμισεις-Confing camera hdr+ και βάλε το στο pixel 2017 .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να κάνω λάθος αλλά δοκίμασα μέσα στο σπίτι μόλις τώρα την κάμερα μετά την αναβάθμιση σε σύγκριση με την Google και σχεδόν δεν βρήκα διαφορά! Αυτό είναι πολύ καλό αλλά κρατάω επιφυλάξεις γιατί δεν ξέρω σε εξωτερικό φωτισμό με φως ημέρας.

 

Μετά από περισσότερες δοκιμές σήμερα, παρατηρώ ότι όντως η ψαλίδα έχει κλείσει εντυπωσιακά! Σε αρκετές συγκριτικές λήψεις πλάι πλάι με τις δύο εφαρμογές, έδωσαν πρακτικά τα ίδια αποτελέσματα. Σε εσωτερικό χώρο έτυχε μάλιστα η gcam να δώσει περισσότερο θόρυβο.

 

Οπωσδήποτε το δοκιμάζουμε λοιπόν σε διάφορες συνθήκες και κρίνουμε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...