Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το να εχω πέσει σε ελαττωματική παρτίδα υπάρχει σαν περιπτωση, δεν το αποκλειω.

 

Το θέμα ειναι ότι οταν πηγα στο Πλαισιο την πρώτη συσκευή μου για έλεγχο της μπαταρίας επειδή δεν ήμουν ικανοποιημενος, εκαναν καποια τεστ και μου ειπαν ότι ειναι ενταξει. Μετα εκανα αντικατασταση για καποιο προβλημα στην οθονη (σαν να ειχε περασει ενα χνουδι μεσα) και η καινουρια συσκευη ειχε την ιδια διαρκεια μπαταριας. Δεν ξερω αν υπαρχει λογος να παω ξανα για ελεγχο τη μπαταρια (της καινουριας συσκευης). Πιστευω θα μου δωσουν την ιδια απαντηση και επισης αντικατασταση δεν προκειται να γινει αφου εχει ληξει το DOA εδω και καιρο.

 

 

 

Υπήρχε περίπτωση να σου έλεγαν ότι έχει πρόβλημα;;; Σου αντιστρέφω την ερώτηση χωρίς καμία ειρωνεία και φυσικά χωρίς να αφήνω υπονοούμενα για το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, αλλα το θέμα ειναι τι περισσοτερο μπορω να κανω αν μου ριξουν ακυρο!
Να απευθυνθείς στο εξουσιοδοτημενο σερβις της Νοκια. Το οποιο δεν γνωρίζω αν ειναι η TS Solutions σίγουρα, ας πει οποιος γνωρίζει.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα Nokia care δεν καλυπτουν ακομα τα service των κινητων αυτων?

 

Εμφανιστηκε και το Nokia 8 Scirocco αλλα η τιμη ειναι το λιγοτερο απαγορευτικη(και δεν εχει και θυρα ακουστικων).

https://www.skroutz.gr/s/14147301/Nokia-8-Sirocco.html

Link to comment
Share on other sites

Την ενημέρωση ασφαλείας του Μαΐου δε βλέπω...

 

Θα έρθει με δωράκια μάλλον

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Καμιά αναβαθμισμένη κάμερα λέτε;;; :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καμιά αναβαθμισμένη κάμερα λέτε;;; :what:

 

Για να αργεί, πολύ πιθανό

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα

 

Είμαι ένας "σμαρτφονκαμμενος" που αγάπησα και μετάνιωσα. Αγάπησα τα windows και από το Lumia 920 μεταπηδησα στο Microsoft Lumia 950XL . Ο,τι ΝΟΚΙΑ πήρα δε με απογοήτευσε ποτε και πουθενά. Έχω αλλάξει περισσότερα από 15 ΝΟΚΙΑ τηλεφωνα. Εκτος από το κινητό που σας γράφω τώρα. Το LUMIA 950XL. Το οποίο παραεισαγωγης και μιλάμε ότι είναι για πέταμα. Προβλήματα με το πληκτρολόγιο, τώρα ξαφνικά βαράει μόνο του resets ή απλα σβήνει γιατί έτσι του κάπνισε. Για να μην μιλήσουμε για τις βασικες εφαρμογές που είναι ελλιπέστατες και ξεκινάνε μετά από κάνα 5λεπτο, αν και το ήξερα και δε με ενοχλεί τόσο. Το έστειλα για σερβις, εντός εγγύησης, δε του έκαναν τίποτα απολύτως, φαντάζομαι ότι απλά θα του βάρεσαν ένα hard reset και μάλιστα έπρεπε να πάει στην Ουγγαρία ξέρω γω, για να του κάνουν ένα hard reset ναουμε κι έμεινα ένα μήνα χωρίς τηλέφωνο για τους "άντε να μη τους χαρακτηρίσω". Εικάζω ότι όλη μου η ταλαιπωρία ξεκίνησε από το γεγονός ότι πρώτη φορά αγόρασα παραεισαγωγης.

 

Για να προλάβω καταστάσεις, αν η ΝΟΚΙΑ έβγαζε κινητό με windows, και η windows υποστήριζε αξιοπρεπώς αλλά και η εταιρίες έβγαζαν εφαρμογές για το λειτουργικό αυτό, πάλι windows θα έπαιρνα!! Και ξανά και ξανά και ξανά! Αμετανόητος βλακας θα πείτε κάποιοι, αλλά οι έρωτες είναι έρωτες.

 

Αφού λοιπόν έφαγα την ηττα από παραεισαγωγης, έδωσα υπόσχεση ότι δεν θα ξαναπάρω παραεισαγωγης. Το θέμα είναι ότι τώρα χρειάζομαι τηλέφωνο και το Sirocco είναι απαγορευτικό στην τιμή και το τηλέφωνο για το οποίο συζητάτε εδώ, ελληνικό κάνει στα 500€ ενώ από σκρουτζομαγαζο και κατ επέκταση παραεισαγωγης, το βρίσκεις και 350 που είναι πιο κοντά στα λεφτά που μπορώ να δώσω.

 

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποια αξιόπιστη προέλευση εισαγωγής ώστε να αποτανθω και να την ψάξω;; Το android του είναι λειτουργικό;; Υποστηρίζει τις τραπεζικές εφαρμογές σε όλες τους τις προσφερόμενες υπηρεσίες;;

 

Υ.γ. Νομίζω ότι για ανταλλακτικα, κάνα 100ρικο, πιάνει το XL μου, αν κάποιος ενδιαφέρεται, ορίστε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα

 

Είμαι ένας "σμαρτφονκαμμενος" που αγάπησα και μετάνιωσα. Αγάπησα τα windows και από το Lumia 920 μεταπηδησα στο Microsoft Lumia 950XL . Ο,τι ΝΟΚΙΑ πήρα δε με απογοήτευσε ποτε και πουθενά. Έχω αλλάξει περισσότερα από 15 ΝΟΚΙΑ τηλεφωνα. Εκτος από το κινητό που σας γράφω τώρα. Το LUMIA 950XL. Το οποίο παραεισαγωγης και μιλάμε ότι είναι για πέταμα. Προβλήματα με το πληκτρολόγιο, τώρα ξαφνικά βαράει μόνο του resets ή απλα σβήνει γιατί έτσι του κάπνισε. Για να μην μιλήσουμε για τις βασικες εφαρμογές που είναι ελλιπέστατες και ξεκινάνε μετά από κάνα 5λεπτο, αν και το ήξερα και δε με ενοχλεί τόσο. Το έστειλα για σερβις, εντός εγγύησης, δε του έκαναν τίποτα απολύτως, φαντάζομαι ότι απλά θα του βάρεσαν ένα hard reset και μάλιστα έπρεπε να πάει στην Ουγγαρία ξέρω γω, για να του κάνουν ένα hard reset ναουμε κι έμεινα ένα μήνα χωρίς τηλέφωνο για τους "άντε να μη τους χαρακτηρίσω". Εικάζω ότι όλη μου η ταλαιπωρία ξεκίνησε από το γεγονός ότι πρώτη φορά αγόρασα παραεισαγωγης.

 

Για να προλάβω καταστάσεις, αν η ΝΟΚΙΑ έβγαζε κινητό με windows, και η windows υποστήριζε αξιοπρεπώς αλλά και η εταιρίες έβγαζαν εφαρμογές για το λειτουργικό αυτό, πάλι windows θα έπαιρνα!! Και ξανά και ξανά και ξανά! Αμετανόητος βλακας θα πείτε κάποιοι, αλλά οι έρωτες είναι έρωτες.

 

Αφού λοιπόν έφαγα την ηττα από παραεισαγωγης, έδωσα υπόσχεση ότι δεν θα ξαναπάρω παραεισαγωγης. Το θέμα είναι ότι τώρα χρειάζομαι τηλέφωνο και το Sirocco είναι απαγορευτικό στην τιμή και το τηλέφωνο για το οποίο συζητάτε εδώ, ελληνικό κάνει στα 500€ ενώ από σκρουτζομαγαζο και κατ επέκταση παραεισαγωγης, το βρίσκεις και 350 που είναι πιο κοντά στα λεφτά που μπορώ να δώσω.

 

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποια αξιόπιστη προέλευση εισαγωγής ώστε να αποτανθω και να την ψάξω;; Το android του είναι λειτουργικό;; Υποστηρίζει τις τραπεζικές εφαρμογές σε όλες τους τις προσφερόμενες υπηρεσίες;;

 

Υ.γ. Νομίζω ότι για ανταλλακτικα, κάνα 100ρικο, πιάνει το XL μου, αν κάποιος ενδιαφέρεται, ορίστε.

 

Καλησπέρα φίλε μου. Εγώ προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τηλέφωνο που πήρα από Σκρούτζ. Τώρα σχετικά με τα windows θα σου πω ότι έχω ακόμα τα 520,625,535,640,925,930. Μου άρεσαν τα windows μέχρι που μου εσπασαν τα νεύρα. Όταν ήρθα στο Android μετά τα windows βαρουσα το κεφάλι μου! Γιατί δεν πίστευα ότι χαράμισα τόσα λεφτά για κάτι που ήταν για πέταμα μπροστά στο Android(προσωπική αποψη). Πίστευα ότι ακόμα το Android είναι βαρύ και κολλάει και τέτοια. Αυτά είναι παρελθόν. Δεν ξέρω τι παίζει με τα τηλέφωνα που κοστίζουν 100€ αλλά όταν μιλάμε για καλά τηλέφωνα μιλάμε για επιδόσεις απίστευτες πια. Τώρα για το Nokia Android,από το 8 που το δουλεύω κάτι μήνες. Θα σου πω ότι τρέχει νερό!!! Με κλειστα τα μάτια πάρτο. Τώρα για τις τράπεζες να σου πω ότι δεν έχει καμία σχέση με το windows. Εδώ κάνεις τα πάντα κανονικά σε όλες τις τράπεζες.

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω και γω ευτυχής κάτοχος μίας ημέρας!!! :dance:

Κινητάρα, όλα καλά.. μόνο μείον που βρίσκω οτι γλιστράει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ!! Πάω για θήκη αλλιώς δε βγαίνει από το σπίτι για κανένα λόγο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

May Security update available, stay safe

 

 

 

...και δε ζητούσα μία φεράρι...

Χθες τα γράφαμε!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε. Τώρα την εγκαθιστώ. Πόση ώρα παίρνει συνήθως παιδιά;

 

Έτοιμη η αναβάθμιση. Κανένα 20λεπτό, ανάλογα την ταχύτητα του δικτύου, 77.6ΜΒ το μέγεθος του αρχείου. Άψογη η Nokia. Μπράβο τους, το είπαν και το έκαναν, συνεχείς αναβαθμίσεις. :up:

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Παιδια καλησπέρα

 

Είμαι ένας "σμαρτφονκαμμενος" που αγάπησα και μετάνιωσα. Αγάπησα τα windows και από το Lumia 920 μεταπηδησα στο Microsoft Lumia 950XL . Ο,τι ΝΟΚΙΑ πήρα δε με απογοήτευσε ποτε και πουθενά. Έχω αλλάξει περισσότερα από 15 ΝΟΚΙΑ τηλεφωνα. Εκτος από το κινητό που σας γράφω τώρα. Το LUMIA 950XL. Το οποίο παραεισαγωγης και μιλάμε ότι είναι για πέταμα. Προβλήματα με το πληκτρολόγιο, τώρα ξαφνικά βαράει μόνο του resets ή απλα σβήνει γιατί έτσι του κάπνισε. Για να μην μιλήσουμε για τις βασικες εφαρμογές που είναι ελλιπέστατες και ξεκινάνε μετά από κάνα 5λεπτο, αν και το ήξερα και δε με ενοχλεί τόσο. Το έστειλα για σερβις, εντός εγγύησης, δε του έκαναν τίποτα απολύτως, φαντάζομαι ότι απλά θα του βάρεσαν ένα hard reset και μάλιστα έπρεπε να πάει στην Ουγγαρία ξέρω γω, για να του κάνουν ένα hard reset ναουμε κι έμεινα ένα μήνα χωρίς τηλέφωνο για τους "άντε να μη τους χαρακτηρίσω". Εικάζω ότι όλη μου η ταλαιπωρία ξεκίνησε από το γεγονός ότι πρώτη φορά αγόρασα παραεισαγωγης.

 

Για να προλάβω καταστάσεις, αν η ΝΟΚΙΑ έβγαζε κινητό με windows, και η windows υποστήριζε αξιοπρεπώς αλλά και η εταιρίες έβγαζαν εφαρμογές για το λειτουργικό αυτό, πάλι windows θα έπαιρνα!! Και ξανά και ξανά και ξανά! Αμετανόητος βλακας θα πείτε κάποιοι, αλλά οι έρωτες είναι έρωτες.

 

Αφού λοιπόν έφαγα την ηττα από παραεισαγωγης, έδωσα υπόσχεση ότι δεν θα ξαναπάρω παραεισαγωγης. Το θέμα είναι ότι τώρα χρειάζομαι τηλέφωνο και το Sirocco είναι απαγορευτικό στην τιμή και το τηλέφωνο για το οποίο συζητάτε εδώ, ελληνικό κάνει στα 500€ ενώ από σκρουτζομαγαζο και κατ επέκταση παραεισαγωγης, το βρίσκεις και 350 που είναι πιο κοντά στα λεφτά που μπορώ να δώσω.

 

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποια αξιόπιστη προέλευση εισαγωγής ώστε να αποτανθω και να την ψάξω;; Το android του είναι λειτουργικό;; Υποστηρίζει τις τραπεζικές εφαρμογές σε όλες τους τις προσφερόμενες υπηρεσίες;;

 

Υ.γ. Νομίζω ότι για ανταλλακτικα, κάνα 100ρικο, πιάνει το XL μου, αν κάποιος ενδιαφέρεται, ορίστε.

 

 

Δεν ξέρω αν βρήκες άκρη, αλλά πλέον το you.gr που είναι επίσημος μεταπωλητής της Nokia, έχει το μονόκαρτο μπλε ματ που έρχεται επίσημα στην Ελλάδα, στα 370€, που είναι άψογη τιμή.

https://www.you.gr/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-nokia-8-single-sim-matte-blue

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

 

 

 

Δεν ξέρω αν βρήκες άκρη, αλλά πλέον το you.gr που είναι επίσημος μεταπωλητής της Nokia, έχει το μονόκαρτο μπλε ματ που έρχεται επίσημα στην Ελλάδα, στα 370€, που είναι άψογη τιμή.

https://www.you.gr/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-nokia-8-single-sim-matte-blue

 

Αδερφέ, ευχαριστώ για την ανταπόκριση, αλλά το λινκ είναι ανενεργό . Είναι δελεαστικό το τηλέφωνο ρε γμτ. Τα λεφτά είναι το ζόρι. Και δεν είναι ότι θέλω άλλη συσκευή από καπρίτσιο. Αυτό που έχω τώρα την έχει παίξει καιρό τώρα. Απλα καπου τώρα εξαντλήθηκε η υπομονή μου

Link to comment
Share on other sites

Δοση ενα 50αρικο το μηνα και θα εχεις ΚΙΝΗΤΟ.. μη το σκεφτεσαι, για τα λεφτα του δεν υπαρχει!Απολυτο vfm το 8αρι.Και η μπαταρια του πολυ καλη τελικα
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τη διαφορά του Pixel2mod με το pixel3mod;

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/

 

νομιζω το pixel3mod εχει λιγοτερο λαγκ στο viewfinder

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην Nokia παρέα. Ψήνομαι κι εγώ να το πάρω τώρα που έχει πέσει η τιμή του. Η μαμά κάμερα πως σας φαίνεται; ειδικά οι βραδινές φωτός είναι καλές; έχω μπερδευτεί με τα review, άλλοι λένε καλή άλλοι μέτρια προς κακή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην Nokia παρέα. Ψήνομαι κι εγώ να το πάρω τώρα που έχει πέσει η τιμή του. Η μαμά κάμερα πως σας φαίνεται; ειδικά οι βραδινές φωτός είναι καλές; έχω μπερδευτεί με τα review, άλλοι λένε καλή άλλοι μέτρια προς κακή.

 

1. Σε αυτα τα λεφτα δεν θα βρεις καλυτερη καμερα.

2. Η καμερα οσο παει θα γινεται καλυτερη. (βλεπε Pro camera)

3. Το καλυτερο bokeh mode που εχω δει σε κινητο.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον εχει περιεργια για την δευτερη καμερα. (την μονοχρωμη)

 

http://www.red.com/learn/red-101/color-monochrome-camera-sensors

 

Unlike color sensors, monochrome sensors capture all incoming light at each pixel—regardless of color. Each pixel therefore receives up to 3X more light, since red, green and blue are all absorbed
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Μερικά δείγματα από την κάμερα του 8. Όλα με Google Camera, στα 16:9 (8.3 Mpixel)

 

BURST20180519150028680_COVER

BURST20180519165654307_COVER

BURST20180519153651755_COVER

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορεί να φλασαριστεί με το cosmote firmware?

 

Για ποιο λόγο να του βάλεις Cosmote;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...