Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα.Ενω σήμερα το πρωί έλαβα κι εγώ την ειδοποίηση της αναβάθμισης πάω τώρα να την εγκαταστήσω αλλά μάταια.... Η ειδοποίηση εξαφανίστηκε. Έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα.Καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Ενω σήμερα το πρωί έλαβα κι εγώ την ειδοποίηση της αναβάθμισης πάω τώρα να την εγκαταστήσω αλλά μάταια.... Η ειδοποίηση εξαφανίστηκε. Έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα.Καμια ιδέα;

 

Το ίδιο και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κόλλησα, μπορεί κάποιος να μου θυμίσει σε ποιο σημείο του μενού μπορούμε να αλλάξουμε τις ρυθμίσεις της κάθε κάρτας για εμφάνιση του αριθμού, εκτροπή σε άλλον αριθμό, σε τηλεφωνητή και λοιπά;
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι beta. Μπορεί να είναι ή μπορεί και να μην είναι η τελική έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι beta. Μπορεί να είναι ή μπορεί και να μην είναι η τελική έκδοση.

 

Οχι, η συγκεκριμενη, ΔΕΝ ειναι Beta. Ειχα δοκιμασει παλαιοτερα καποιες beta και δεν τις δεχοταν η συσκευη. Ενω, με τη συγκεκριμενη, εκανε αναβαθμιση αμεσως!

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα και εγώ το μεσημέρι , ολα καλά μεχρι στιγμης...ειναι stable έκδοση οχι beta

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by zirk
Link to comment
Share on other sites

πώς ακριβώς την περάσατε μπορείτε να μας δώσετε τα φώτα σας ευχαριστώ...

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

πώς ακριβώς την περάσατε μπορείτε να μας δώσετε τα φώτα σας ευχαριστώ...
Πατάς πανω στο link και ρην κατεβαζει αυτόματα. Αφου κατέβει πας στο system update πατας τις 3 τελείες πάνω δεξια και διαλεγεις choose update package και ακολουθείς τις οδηγίες

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.Θαρρώ ούτε το Volte.Για όποιον θέλει,έχω flashable zip που δουλεύουν κανονικά..(θέλει twrp)
Μπορείς να μας διευκρινίσεις τι flashable zip έχεις ;

 

Το volte δουλεύει, το vowifi δεν δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το πρόσεξαν τώρα με την 11 μπορείς πάλι να έχεις το ποσοστό της μπαταρίας δεξιά από το γραφικό
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κόλλησα, μπορεί κάποιος να μου θυμίσει σε ποιο σημείο του μενού μπορούμε να αλλάξουμε τις ρυθμίσεις της κάθε κάρτας για εμφάνιση του αριθμού, εκτροπή σε άλλον αριθμό, σε τηλεφωνητή και λοιπά;

 

καποια βοηθεια εδω;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή τηλεφώνου, τρεις γραμμές και πατάς ρυθμίσεις.

 

Δεν σε καταλαβαίνω. Στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου ρωτάω. Στο μενού. Σε ποια επιλογή κρύβεται η συγκεκριμένη ρύθμιση που θελω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα και εγώ το μεσημέρι , ολα καλά μεχρι στιγμης...ειναι stable έκδοση οχι beta

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Αυτή η έκδοση νομίζω ότι είναι για το Pro Ινδίας

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβαίνω. Στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου ρωτάω. Στο μενού. Σε ποια επιλογή κρύβεται η συγκεκριμένη ρύθμιση που θελω

Ρυθμίσεις/σχετικά με το τηλέφωνο/ενημέρωση συστήματος

Πάτα καμία δεκαριά φορές πάνω στο λογότυπο του miui 10 και μετά στις τρεις τελείες πάνω δεξιά. Διαλέγεις επιλογή πακέτου ενημέρωσης, το βρίσκεις στο φάκελο που το κατέβασες και πατάς πάνω του να εγκατασταθει.

Η έκδοση που έβαλα το λινκ είναι global stable, όχι beta, και αφορά το redmi note 5 (whyred) που στην Ινδία βγήκε ως pro. Την ίδια τον φοράνε πάντα.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κόλλησα, μπορεί κάποιος να μου θυμίσει σε ποιο σημείο του μενού μπορούμε να αλλάξουμε τις ρυθμίσεις της κάθε κάρτας για εμφάνιση του αριθμού, εκτροπή σε άλλον αριθμό, σε τηλεφωνητή και λοιπά;

 

μαλλον μπερδευτηκαμε

Εγω ρωτησα το παραπανω και οχι για την ενημερωση

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο τα φωτα σας γιατι ειμαι σε απογνωση.Αλλαξα την οθονη του κινητου μιας και η παλια θρυματιστηκε αλλα αντιμετωπιζω το εξης θεμα.Με το που το ανοιγω το μονο που δειχνει ειναι το αμυδρο φως που εμγανιζει οταν παει να μπουταρει χωρις ομως το logo της xiaomi χωρις τιποτα, απλα ενα αμυδρο φως για 2-3 δευτερα και μετα μαυριλα...Δοκιμασα και με αλλη οθονη και παλι τα ιδια.Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει????
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, μπήκε το MIUI 11 και "πάχυναν" όλα τα εικονίδια.... :lol::lol:

 

Υπάρχει τρόπος να επιστρέψουν στην προηγούμενη κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η 11 με μεγάλα εικονίδια... Θα την ψάξω λίγο και θα σας πω...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, μπήκε το MIUI 11 και "πάχυναν" όλα τα εικονίδια.... :lol::lol:

 

 

 

Υπάρχει τρόπος να επιστρέψουν στην προηγούμενη κατάσταση;

Ρυθμίσεις - θέματα .

Διαλέγεις από το παλιό θέμα τα εικονίδια ή όλο το θέμα .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Συρτάρι εφαρμογών έχουν βάλει στην 11;
Ναι. Δεν κατάλαβα ποτέ την χρησιμότητα του . Το απενεργοποιησα και έφυγε εκείνη η καρτέλα που ζήτημα να την είδα 10 φορές εδώ και ένα χρόνο με τις εφαρμογές της xiaomi και τις ενημερώσεις .

 

Το κινητό πετάει πάντως . Δεν ξέρω τι άλλαξαν αλλά πριν επειδή έχω γεμίσει τις μνήμες μου κολλούσε τώρα ρολαρει σαν να το αγόρασα τώρα .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για πέστε εντυπώσεις από την αναβάθμηση, λειτουργίες, μπαταρία, χαρακτηριστικά κλπ

Είναι MIUI 11 αλλά το adriod έμεινε 9, σωστά;

Ξέρουμε κάτι για το πότε προβλέπετε το adrdoid 10;

Link to comment
Share on other sites

11.0.3.0 και συνεχίζει το πρόβλημα με το vowifi5311005827f73a1f20ac8d088cf28b0b.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...