Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11.0.3.0 και συνεχίζει το πρόβλημα με το vowifi5311005827f73a1f20ac8d088cf28b0b.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οταν λες οτι συνεχιζεται το προβλημα με το VoWIFI, τι ακριβώς εννοεις? χάθηκαν οι ρυθμίσεις? Δεν λειτουργεί? Σε ρωτάω διοτι εδω και 1 εβδομάδα το έχω ενεργοποιήσει, στην έκδοση 10.3.2, και παιζει μια χαρά. Συγκεκριμενα με εσωσε, διοτι σπιτι δεν εχω σημα.

Αν δεν παιζει, τοτε δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λογος να κανω την συγκεκριμενη αναβαθμιση....

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ενώ μέχρι χτες έπαιζε vowifi πλεον με την νέα αναβάθμιση δεν δουλεύει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ενώ μέχρι χτες έπαιζε vowifi πλεον με την νέα αναβάθμιση δεν δουλεύει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα μου έστειλε χθες η vodafone το sms για την ενεργοποίηση, αλλά δεν δουλεύει. Ενώ συνδέεται η εφαρμογή wifi-calling στο δίκτυο, ούτε κλήσεις δέχεται ούτε κάνει.

Link to comment
Share on other sites

διαπίστωσε κάνεις πρόβλημα στο gps γιατί σε μένα το απόγευμα που ήθελα να πάω κάπου μου έλεγε συνέχεια χάθηκε το σήμα gps με το Google maps..

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες οτι συνεχιζεται το προβλημα με το VoWIFI, τι ακριβώς εννοεις? χάθηκαν οι ρυθμίσεις? Δεν λειτουργεί? Σε ρωτάω διοτι εδω και 1 εβδομάδα το έχω ενεργοποιήσει, στην έκδοση 10.3.2, και παιζει μια χαρά. Συγκεκριμενα με εσωσε, διοτι σπιτι δεν εχω σημα.

 

Αν δεν παιζει, τοτε δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λογος να κανω την συγκεκριμενη αναβαθμιση....

Το vowifi δεν δουλεύει στο miui 11. Δεν δούλεψε ούτε στην 11.0.2.0 και δεν δουλεύει ούτε στην 11.0.3.0.

Οι ρυθμίσεις υπάρχουν.

 

Εάν είσαι root με twrp υπάρχει τρόπος να πάρεις backup το modem από την 10.3.2.0 και κατόπιν να το κάνεις restore στην 11.0.2.0 η στην 11.0.3.0 και να μπορείς να χρησιμοποιείς το vowifi. Το έχω κάνει και λειτουργεί αλλά είναι κουραστικό σε κάθε update να κάνεις restore ένα παλιό modem.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Το vowifi δεν δουλεύει στο miui 11. Δεν δούλεψε ούτε στην 11.0.2.0 και δεν δουλεύει ούτε στην 11.0.3.0.

Οι ρυθμίσεις υπάρχουν.

 

Εάν είσαι root με twrp υπάρχει τρόπος να πάρεις backup το modem από την 10.3.2.0 και κατόπιν να το κάνεις restore στην 11.0.2.0 η στην 11.0.3.0 και να μπορείς να χρησιμοποιείς το vowifi. Το έχω κάνει και λειτουργεί αλλά είναι κουραστικό σε κάθε update να κάνεις restore ένα παλιό modem.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το MIUI 11 ,έχουμε face unlock για regio Ελλάδα ή ΕU; Γιατί έτσι είχα διαβάσει αλλά δεν βλέπω τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αν το έχετε νιώσει και εσείς. Έκανα την αναβάθμιση σε 11 το βράδυ και το κινητό πήγαινε σφαίρα όπως και στην κάμερα. Άνοιξε κλείσε, βγάλε φωτογραφία.

Το πρωί έκανα την συνηθισμένη λύση με Red Wolf για gcam. Μετά όμως άρχισε πάλι να έχω lag στην μαμα κάμερα και γενικά στην λειτουργία του κινητού. Να πω ότι έτσι αργό ήταν και πριν την 11 που είχα πάλι την λύση της Red Wolf. Και από μπαταρία έχω αρκετή πτώση.

Θα ξαναπεράσω την 11 και θα το δουλέψω 2-3 μέρες να δω αν είναι ιδέα μου....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA λένε ότι η μπαταρία είναι το ίδιο και λίγο καλύτερη. Εγώ ακόμα το δουλεύω.

Γενικά είναι πιο smooth η όλη εμπειρία.

 

--------

Υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε στο παλιό font και να πάμε σε αυτό της miui 10? Επίσης η διαφορά της γραμματοσειράς XS με S είναι πολύ μεγάλη και μάλιστα το S είναι λες και το έχεις στο large..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έχω ένα θέμα με την μπαταρία το έχει παρατήσει κανένας άλλος;

Στο XDA λένε ότι η μπαταρία είναι το ίδιο και λίγο καλύτερη. Εγώ ακόμα το δουλεύω.

Γενικά είναι πιο smooth η όλη εμπειρία.

Κι εγώ πάντως έχω την αίσθηση ότι η κατανάλωση της μπαταρίας είναι κάπως χειρότερη

Από την άλλη η όλη λειτουργία του κινητού δείχνει όντως πιο smooth

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να βγαλω το notification του update, διοτι δεν προτιθεμαι να την κανω?

 

Πηγαίνεις στο σημείο που βλέπεις τις λεπτομέρειες για το κάθε update, επιστρέφεις στη home screen, ανοίγεις τη multitasking screen, παρατεταμένο άγγιγμα στο παράθυρο του update, επιλέγεις το γρανάζι και κάνεις εκκαθάριση μνήμης cache.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια με την μπαταρία. Ελαφρώς χειρότερη.

Μπορεί να παίζουν πολλά ρόλο αλλά σαν πρώτη αίσθηση αυτή είναι.

Link to comment
Share on other sites

Το font έφτιαξε πειράζοντας λίγο το DPI στα developer settings (το ανεβασα λίγο με δοκιμές).

 

 

Όσον αφορά τη μπαταρία, θα συμφωνήσω με το drain. Καλύτερη δεν είναι σίγουρα και ίδια δύσκολα, οπότε προς το παρόν προς τα κάτω. Ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κόλλησα, μπορεί κάποιος να μου θυμίσει σε ποιο σημείο του μενού μπορούμε να αλλάξουμε τις ρυθμίσεις της κάθε κάρτας για εμφάνιση του αριθμού, εκτροπή σε άλλον αριθμό, σε τηλεφωνητή και λοιπά;

 

Έχουμε κάποια απάντηση εδώ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για την μπαταρία και εγώ
Εγώ νομίζω βλέπω βελτίωση!!!

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι παίζει και να ήθελε factory reset με το που εγινε το update, για να "κάτσει" σωστά. Πάντως και οι απόψεις διίστανται σε xda και κανα 2 βίντεο στο youtube. Στο r/xiaomi θα δεις αρκετα ποστ πάντως με battery drain και miui 11 (σε άλλα κινητά)
Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι παίζει και να ήθελε factory reset με το που εγινε το update, για να "κάτσει" σωστά. Πάντως και οι απόψεις διίστανται σε xda και κανα 2 βίντεο στο youtube. Στο r/xiaomi θα δεις αρκετα ποστ πάντως με battery drain και miui 11 (σε άλλα κινητά)

Όντως, λέγετε ότι έτσι κάθεται καλύτερα η αναβάθμηση, το έχω ακούσει από παλιά...

ΟΜΩΣ, εγώ έκανα: factory reset, επανεκίνηση για το update χωρίς να εγκαταστήσω εφαρμογές και ξανά factory reset και μετά από αυτό προχώρησα στο στήσιμο του κινητού, παρ'όλα αυτά κάποια θεματάκια τα έχει, όπως με την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το mi box s με το redmi note 5 pro αλλά δεν το βρίσκει. Η Google Home το βρίσκει κανονικά αλλά το εικονίδιο cast από την κουρτίνα το πατάω κάνει search αλλά δεν το βρίσκει... Καμία βοήθεια?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Από πού κατεβάζω τώρα πια τις official developer roms? Δεν τις βρίσκω στο miui.com όμως παλιά. Έχει μόνο τις stable.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...