Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Έχει αλλάξει κανείς τελευταία οθόνη; αξίζει να ψαχτω για αλλαγή;

Έχουμε αλλάξει σε φιλαράκι.Για μένα αξίζει, καθώς το κινητό έχει ακόμα ψωμί.Ειδικα αν το κάνεις root, μπορείς να την βελτιώσεις αφάνταστα με μία εφαρμογή που λέγεται sa2ration η με ένα magisk module το οποίο απλά αφαιρεί το stock miuiclolourmanagement και μετά επιτέλους βλέπεις 100% αληθινά χρώματα.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε αλλάξει σε φιλαράκι.Για μένα αξίζει, καθώς το κινητό έχει ακόμα ψωμί.Ειδικα αν το κάνεις root, μπορείς να την βελτιώσεις αφάνταστα με μία εφαρμογή που λέγεται sa2ration η με ένα magisk module το οποίο απλά αφαιρεί το stock miuiclolourmanagement και μετά επιτέλους βλέπεις 100% αληθινά χρώματα.

 

Ευχαριστώ πολύ kosta.

Για τι κόστος μιλάμε αν θυμάσαι;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα, θέλω να αλλάξω την μπαταρία μιας και δεν κρατάει πολύ πια. Προτειμώ απο Ελλάδα λόγω της κατάστασης με τον ιό, γνωρίζετε κάποιο κατάστημα με αυθεντικές μπαταρίες?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, θέλω να αλλάξω την μπαταρία μιας και δεν κρατάει πολύ πια. Προτειμώ απο Ελλάδα λόγω της κατάστασης με τον ιό, γνωρίζετε κάποιο κατάστημα με αυθεντικές μπαταρίες?
Αν και το θέμα είναι αμφιλεγόμενο και πολλοί θα σου πούνε ότι δεν υπάρχουν γνήσιες μπαταρίες κλπ...η εμπειρία μου απο αυτό το κινεζομαγαζο ήταν ΑΨΟΓΗ!!! Πήρα μπαταρία για της αδερφής μου το Redmi 4x και η συσκευασία είχε μέχρι και ταινία γνησιότητας από τη Xiaomi!!Επίσης μόλις την βάλαμε,ο αισθητήρας θερμοκρασίας μπαταρίας δούλευε κανονικά.(Υπάρχουν μπαταρίες aftermarket που φαινομενικά είναι ίδιες, αλλά δε λειτουργεί)Η τιμή χώμα.Για να μη σε πάρω όμως στο λαιμό μου,παρ'τους τηλ, διάβασε τις κριτικές κοκ!!

https://www.estation.gr/bn35-xiaomi-original-battery-3200mah-4174.html

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για το λινκ.

Πρέπει να χεις βγάλει το μικρό Πολυτεχνείο τουλάχιστον.

Αλλιώς σε καποιο καταστημα σερβις φαντάζομαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω αν γενικά πιάνεσαι,έχεις σταθερό χέρι και δεν αγχώνεσαι το καταφέρνεις άνετα.Δεν έχει μεγάλο βαθμό δυσκολίας.Το πιο δύσκολο κομμάτι,είναι να βγάλεις το καπάκι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδια, μετα από μήνες σε havoc και μετεπειτα ion rom, θα ηθελα καποια προταση για να αλλαξω μιας και με εχει κουρασει η ion και υπαρχουν πολλες rom και kernel και δεν εχω χρονο να τις δοκιμασω ολες.

Με ενδιαφερει να ειναι απλα σταθερη (δε με απασχολουν τα customizations) και να δουλευει η gcam.

Καθε προταση καλοδεχουμενη.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, μετα από μήνες σε havoc και μετεπειτα ion rom, θα ηθελα καποια προταση για να αλλαξω μιας και με εχει κουρασει η ion και υπαρχουν πολλες rom και kernel και δεν εχω χρονο να τις δοκιμασω ολες.

Με ενδιαφερει να ειναι απλα σταθερη (δε με απασχολουν τα customizations) και να δουλευει η gcam.

Καθε προταση καλοδεχουμενη.

 

Evolution x με panda kernel. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το κινητό πάει σφαίρα ακόμα, εσείς έχετε μπει σε διαδικασία να το αλλάξετε; Και αν ναι ποιο επιλέξατε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δουλεύει ακόμα άψογα, εγω το έδωσα στον αδερφό μου και πήρα το note 8.
Link to comment
Share on other sites

το σκέφτομαι για το Redmi Note 9 pro αλλά μόνο κι μόνο γιατί του πατέρα μου (redmi 3) πλέον δεν έχει καθόλου χώρο κι λίγη μνήμη οπότε λέω να του δώσω αυτό (κατά τα άλλα όχι δεν έχω κάποιο πρόβλημα με αυτό)
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δουλεύει ακόμα άψογα, εγω το έδωσα στον αδερφό μου και πήρα το note 8.
Διαπίστωσες ουσιαστική διαφορά σε κάτι?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι ενω το κινητο δουλευε τελεια, αφηνοντας το στη φορτιση διαπιστωσα οτι ενω επρεπε να εχει παει στο 100% ειχε φτασει μονο στο 51%

Το εβγαλα, εριξα μια ματια για λιγο και πηγε στο 46% μετα απο μιση ωρα

Το εβαλα ξανα, με διαφορους φορτιστες, με διαφορα καλωδια, ανοιχτο, κλειστό, κλπ, και βρισκεται συνεχεια απο 46% μεχρι 48%

Τι να συμβαινει ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει κάνει μερικές φορές, με μια επανεκκίνηση λυνόταν. Μέχρι τώρα νόμιζα ότι έφταιγε το Andvanced charging controller module του Magisk. Αν δεν το έχεις εγκαταστήσει, μάλλον δε φταίει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει κάνει μερικές φορές, με μια επανεκκίνηση λυνόταν. Μέχρι τώρα νόμιζα ότι έφταιγε το Andvanced charging controller module του Magisk. Αν δεν το έχεις εγκαταστήσει, μάλλον δε φταίει αυτό.

 

Οχι, δεν το εχω εγκαταστησει. Δοκιμασα με 4 διαφορετικους φορτιστες, με 4 διαφορετικα καλωδια , ανοιχτο, κλειστο, με βελτιστοποιηση μπαταριας , δεεπαιζε απο 46 μεχρι 48

Τελευταια δοκιμη με εναν απο τους φορτιστες και καλωδιο μαγνητικο φορτιζει κανονικα !!!

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μετά την επανεκκίνηση με τον ίδιο φορτιστή και καλώδιο φορτίζει κανονικά. Σε κάτι παραπάνω από 1,5 χρόνο να μου το έχει κάνει καμιά 10αριά φορές.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με το κινητο.

Καθε πρωι το βρισκω να εχει αφαιρεσει τα περισσότερα widgets που εχω δημιουργησει. Ακομη να εχει αλλαξει μονο του την προεπιλεγμενη εφαρμογή sms και να έχει επαναφερει την δικη του. Εκανα απεγκατασταση της εφαρμογής, αφησα μονο την δικη του αλλα γινεται το ιδιο με τα widgets.

Απενεργοποιησα το αυτοματο κλείσιμο του κινητου τη νυχτα και αυτοματο ανοιγμα το πρωι, παλι τα ιδια. Υποψιαζομαι οτι το προβλημα το δημιουργει η δημιουργια αντιγραφων ασφάλειας γιατι παντα οταν γίνεται βλεπω το σχετικο εικονιδιο στην κουρτίνα. Αλλα δεν βρισκω επιλογη να την απενεργοποιησω. Μπορει καποιος να μου πει που βρίσκεται η Αυτόματη δημιουργια αντιγραφων ασφάλειας στο μενου των ρυθμισεων ;

Ή αν υποψιαζεται οτι φταιει κατι αλλο.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το τηλέφωνο - Αντίγραφο ασφαλείας και επαναφορά - Αυτόματη δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας - Απενεργοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...