Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω δύο tempered glasses πού είχα πάρει για το κινητό που όμως ποτέ δεν αγόρασα. Γράφουν για Note 5 pro αλλά νομίζω πως κάνουν και στο 5. Όποιος τα θέλει τα χαρίζω αρκεί να τα παραλάβετε από το χώρο μου . Είμαι Ηλιούπολη Αθήνα , στείλτε p.m.

 

Καλησπέρα. Υπάρχει ακόμα κάποιο απ τα δύο?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα! Μία μικρή βοήθεια παρακαλώ. Πριν από λίγο μου ήρθε ενημέρωση σε MIUI12. Την κατέβασα κανονικά, το κινητό έκανε επανεκκίνηση, αλλά όταν ξανάνοιξε φορούσε πάλι την 11. Πάτησα πάλι έλεγχος για ενημερώσεις αλλά μου έβγαλε: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις, MIUI 11.0.3.0 Σταθερή. Τι γίνεται ρε παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

@stoilas2312 ,μηπως δεν έχεις χώρο;Γιατι το Miui θαρρώ κάνει και backup την προηγούμενη έκδοση.

Όχι το τηλέφωνο είναι σχεδόν άδειο.

Link to comment
Share on other sites

Τότε αν το κάνεις χειροκίνητα με τη μέθοδο της επιλογής zip απο recovery.Επισης για μένα όταν το καταφερεις κάνε αμέσως ένα f.reset....
Link to comment
Share on other sites

Τότε αν το κάνεις χειροκίνητα με τη μέθοδο της επιλογής zip απο recovery.Επισης για μένα όταν το καταφερεις κάνε αμέσως ένα f.reset....
Μισό λεπτό γιατί είμαι ψιλοάσχετος και κάπου σε έχασα. Πως γίνονται όλα αυτά που είπες;
Link to comment
Share on other sites

Κάπου εκεί στον updater,εχει επιλογή αρχείου απο zip file.Το επιλέγεις και το κάνει.Αρκει να την έχεις κατεβάσει..
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, ελπίζω να είστε όλοι και όλες καλά.Εχω αγοράσει για το αυτοκίνητο μια φθηνή οθόνη 2 din που μπορεί να κάνει τη λειτουργία mirror link.Δοκιμασα λοιπόν έχοντας ενεργοποιήσει usb debug κτλ τη σύνδεση αλλά τζίφος.Μαυριζει η οθόνη του αυτοκινήτου και τίποτε άλλο.Δοκίμασα ένα Xperia παροπλισμένο με Android 7 και λειτουργεί τέλεια.Το τηλέφωνο δεν το έχω πειράξει καθόλου έχει την τελευταία έκδοση 11.0.3.Γνωρίζει κάποιος κάτι;Είναι κάποια άλλη επιλογή που μου ξεφεύγει;Η οθόνη δεν έχει κάποιο λειτουργικό ούτε wifi.Ευχαριστω πολύ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε ενημερωση για αναβαθμιση στην εκδοση miui 12.0.2.0.

Δυστηχως ειμαι ακομα στην εκδοση 10.3.2, διοτι στην 11 είχαν αλλάξει κάτι στους modem drivers και δεν επαιζε το VoWIfi.

Αν την εγκαταστησει καποιος φιλος, θα μπορεσει να δωσει ενα feedback για το αν "διορθωθηκε" ή παραμενει το προβλημα? Δυστηχως, λογο έλλειψη σηματος στο σπιτι το VoWifi μου ειναι απαραιτητο.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Οι τύποι δεν υπάρχουν.

 

Σε τηλέφωνο διετίας και βάλε, έκαναν αναβάθμιση στο MIUI 12.

 

Συγνώμη, αλλά εγώ αυτό το θεωρώ υποστήριξη.

 

Μπράβο στο team της Xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε ενημερωση για αναβαθμιση στην εκδοση miui 12.0.2.0.

Δυστηχως ειμαι ακομα στην εκδοση 10.3.2, διοτι στην 11 είχαν αλλάξει κάτι στους modem drivers και δεν επαιζε το VoWIfi.

Αν την εγκαταστησει καποιος φιλος, θα μπορεσει να δωσει ενα feedback για το αν "διορθωθηκε" ή παραμενει το προβλημα? Δυστηχως, λογο έλλειψη σηματος στο σπιτι το VoWifi μου ειναι απαραιτητο.

Ευχαριστω!

 

Καλημέρα. Ήρθε και στο δικό μου η αναβάθμιση.

Την έχει περάσει κάποιος; να το προχωρήσω ή γίνεται χειρότερη η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα χθες το βράδυ από ότι βλέπω μια χαρά πάει το κινητό, νομίζω το δακτυλικό αποτύπωμα έγινε καλύτερο είχα θεματακια, δεν έχω ελέγξει ακόμα μπαταρία να δω αν άλλαξε η κατανάλωση, αλλά σε γενικές γραμμές μου φαίνεται πιο γρήγορο το κινητό... Το κινητό δεν το έχω πειράξει με rom κλπ είναι όπως το είχα αγοράσει πριν δυόμιση χρόνια...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ το πρωί.Ολα καλά ως τώρα.Για τον φίλο που ρωτάει για vowifi πλέον δουλεύει σε εμενα που είχε παροπλιστει με την 11.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

75b25d5668981d26957b1588fd49dfb7.jpg

Edited by Alex-T
My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Την πέρασα εχθές το πρωί και μέχρι και σήμερα ήταν όλα μια χαρά. Πριν από λίγο πηγαίνοντας: Έλεγχος για ενημερώσεις, και πατώντας τι νέο υπάρχει μου έβγαλε το εξής: Δεν έχετε άδειες για πρόσβαση στο αρχείο ενημέρωσης. Σιγουρευτείτε ότι ο λογαριασμός που εισήλθατε έχει τις απαραίτητες άδειες. Τι γίνετε ρε παιδιά; Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ το πρωί.Ολα καλά ως τώρα.Για τον φίλο που ρωτάει για vowifi πλέον δουλεύει σε εμενα που είχε παροπλιστει με την 11.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

75b25d5668981d26957b1588fd49dfb7.jpg

 

Ευχαριστώ πολυ φιλε για την πληροφορία. Να υποθεσω οτι εβγαλες κληση κ δεν ειδες μονο το Vowifi icon :)

το περιεργο ειναι οτι τωρα που κανω ελεγχο για ενημερωσεις μου βγαζει την 11.0.3 ενω τις προηγουμενες μερες ειχε την 12... :blink:

 

Τι να πω....ας ελπισω να μου βγαλει καποια στιγμη την 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Την πέρασα εχθές το πρωί και μέχρι και σήμερα ήταν όλα μια χαρά. Πριν από λίγο πηγαίνοντας: Έλεγχος για ενημερώσεις, και πατώντας τι νέο υπάρχει μου έβγαλε το εξής: Δεν έχετε άδειες για πρόσβαση στο αρχείο ενημέρωσης. Σιγουρευτείτε ότι ο λογαριασμός που εισήλθατε έχει τις απαραίτητες άδειες. Τι γίνετε ρε παιδιά; Καμία ιδέα;

Μην ανησυχείς... Σε όλα τα Xiaomi με MIUI 12 το βγάζει αυτό!!!

Έχει εδώ και 2-3 βδομάδες που το γράφει αυτό, παρ' όλο που έχω MIUI 12 εδώ και καιρό.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς... Σε όλα τα Xiaomi με MIUI 12 το βγάζει αυτό!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, δεν το γνώριζα. Απλά μου έκανε εντύπωση που για 24 ώρες δεν είχα τέτοιο θέμα και μπορούσα να δω κανονικά τι νέο υπάρχει !

Link to comment
Share on other sites

@sidis Το δοκίμασα σε fly mode με wifi ενεργό και μου ήρθε κανονικά εισερχόμενη που δοκίμασα από άλλο κινητο

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σάρωση ασφαλείας μου έβγαλε αυτό το μήνυμα.

Τι κάνω για να το επιλύσω; Γνωρίζει κάποιος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Τι ακριβώς ρυθμίσεις πρέπει να προηγηθούν για να δουλέψει αυτό ?

 

 

@sidis Το δοκίμασα σε fly mode με wifi ενεργό και μου ήρθε κανονικά εισερχόμενη που δοκίμασα από άλλο κινητο

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σάρωση ασφαλείας μου έβγαλε αυτό το μήνυμα.

Τι κάνω για να το επιλύσω; Γνωρίζει κάποιος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάζω και φωτογραφία για βοήθεια1e9f6566144c64292984f9b95d4b6678.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Βάζω και φωτογραφία για βοήθεια1e9f6566144c64292984f9b95d4b6678.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν φαίνεται τίποτα. Σαν μουτζούρες είναι τα γράμματα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά και σε εμένα με την miui 12, το μόνο που πρόσεξα είναι ότι λείπει η συντόμευση συγχρονισμού.

6539263ba5.jpg

απ' ότι διάβασα είναι γενικό πρόβλημα της miui12

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε λίγο θα δώσουν και android 10 :D

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Το ξανά ανεβάζω με πιο καθαρή φωτογραφία.

Μετά από σάρωση ασφαλείας μου έβγαλε αυτό το μήνυμα.

 

Τι κάνω για να το επιλύσω; Γνωρίζει κάποιος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ξανά ανεβάζω με πιο καθαρή φωτογραφία.

Μετά από σάρωση ασφαλείας μου έβγαλε αυτό το μήνυμα.

 

Τι κάνω για να το επιλύσω; Γνωρίζει κάποιος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νέα φωτό.2eb67f77b27d8bb0706878e234b8dbe8.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Το ξανά ανεβάζω με πιο καθαρή φωτογραφία.

Μετά από σάρωση ασφαλείας μου έβγαλε αυτό το μήνυμα.

 

Τι κάνω για να το επιλύσω; Γνωρίζει κάποιος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νέα φωτό.2eb67f77b27d8bb0706878e234b8dbe8.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ειτε πατα ενημερωση ειτε αγνοησε το.... δεν νομιζω να ειναι κατι...

 

Καλησπέρα.

 

Τι ακριβώς ρυθμίσεις πρέπει να προηγηθούν για να δουλέψει αυτό ?

 

Τι να δουλεψει? το VoWifi?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...