Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από πού κατεβάζω τώρα πια τις official developer roms? Δεν τις βρίσκω στο miui.com όμως παλιά. Έχει μόνο τις stable.

 

γιατί υπάρχουν ;

Link to comment
Share on other sites

γιατί υπάρχουν ;

 

Έχω χάσει επεισόδια; Πριν μήνες είχε στο miui.com κάτι roms με weekly updates. Τέλος αυτές; Τώρα τι έχει, μόνο stable η αλλιώς unofficial?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..μετά την αναβάθμιση δεν δουλεύει η gcam.ξαναδοκιμασα να ενεργοποιήσω πάλι το camera 2 api αλλά τίποτα..οποίος την είχε του δουλεύει μετά το update?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..μετά την αναβάθμιση δεν δουλεύει η gcam.ξαναδοκιμασα να ενεργοποιήσω πάλι το camera 2 api αλλά τίποτα..οποίος την είχε του δουλεύει μετά το update?

 

Σε ποια έκδοση αναφέρεσαι? Με xtrv 11.0.2 δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Με global stable είμαι την τελευταία.11.0.3
Δουλεύει κανονικά η gcam στην 11.0.3 global stable.

 

# find and change

# persist.vendor.camera.stats.test=5

# persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1

 

Εάν πρόσθεσες αυτές τις επιλογές μόνο σου στο build.prop θα πρέπει να τις ψάξεις και πιο πάνω γιατί υπάρχουν ήδη στο αρχείο από την global rom και να τις αλλάξεις και εκεί.

 

Και έχω στο τέλος και όλα αυτά χωρίς να ξέρω αν πραγματικά χρειάζονται.

 

persist.camera.HAL3.enable=1

persist.camera.eis.enabled=1

persist.camera.eis.enable=1

persist.vendor.camera.eis.enabled=1

persist.vendor.camera.eis.enable=1

persist.camera.is_type=4

persist.camera.is_mode=4

persist.vendor.camera.max.previewfps=60

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dedalos
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Cosmote wifi calling υποστηρίζει αυτή η συσκευή γιατί την έχει ένας φίλος και δεν είναι μέσα στην λίστα της cosmote????

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το miui 10 ναι εφόσον η υπηρεσία είναι ενεργή στην γραμμή. Με το 11 δεν παίζει ούτε volte, εκτός αν περάσεις το modem της 10.

Η υπηρεσία πρέπει να ενεργοποιηθεί ή σε άλλη συσκευή ή το 13888.

Link to comment
Share on other sites

Με το miui 10 ναι εφόσον η υπηρεσία είναι ενεργή στην γραμμή. Με το 11 δεν παίζει ούτε volte, εκτός αν περάσεις το modem της 10.

Η υπηρεσία πρέπει να ενεργοποιηθεί ή σε άλλη συσκευή ή το 13888.

Με το MIUI 11 το volte λειτουργεί αυτό που σταμάτησε να λειτουργεί είναι το vowifi.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

1. Clear cache στα google play services (τα βρίσκεις από διαχείριση εφαρμογών)

 

2. Από recovery, Clear cache. Εγώ είμαι από orangefox recovery και πάτησα : clear cache and clear davlik cache.

 

Το battery drain που είχα πριν δεν υπήρχε. Τώρα φαίνεται να επανέρχεται σε προ update στατιστικά.

 

Δοκιμάστε και πείτε.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα , μια ερωτηση...για να περασω miui11 (ειμαι με την ελληνικη miui.gr 10.2 stable)πρεπει να αλλαξω κ recovery?εχω το 3.2.3-2 απο teamwin geoanto555...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα , μια ερωτηση...για να περασω miui11 (ειμαι με την ελληνικη miui.gr 10.2 stable)πρεπει να αλλαξω κ recovery?εχω το 3.2.3-2 απο teamwin geoanto555...ευχαριστω

Με 3.2.3-7 τη πέρασα χωρίς πρόβλημα εγώ. Τώρα άμα θέλεις να είσαι σίγουρα καλυμμένος δεν είναι δύσκολο να κάνεις μια αναβάθμιση το twrp

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μιας και περασα ένα απόγευμα παρεα με ένα rn5, για δείτε εδώ κάποιες προτεινόμενές μου gcam https://t.me/hellasmobiles/52588

 

Enjoy!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ,από τον καιρό που έκανα αναβάθμιση σε miui 11 μου βγάζει ένα θέμα με τα .txt αρχεία.Μου τα βγάζει σε κινέζικα και αν το αρχείο το ανοίξω με άλλη εφαρμογή(word office) τότε χρειάζεται αλλαγή κοινοποίησης και να επιλέξω την ελληνική για να μου το εμφανίσει.Ολα αυτά με την miui 10 δεν χρειαζόντουσαν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ,από τον καιρό που έκανα αναβάθμιση σε miui 11 μου βγάζει ένα θέμα με τα .txt αρχεία.Μου τα βγάζει σε κινέζικα και αν το αρχείο το ανοίξω με άλλη εφαρμογή(word office) τότε χρειάζεται αλλαγή κοινοποίησης και να επιλέξω την ελληνική για να μου το εμφανίσει.Ολα αυτά με την miui 10 δεν χρειαζόντουσαν.

 

Όχι κοινοποίηση... κωδικοποίηση εννοούσα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας !!!!

Γράφω εδώ γιατί δε βρήκα θέμα Redmi note 5A .

Η γυναίκα μου λοιπόν έχει το παραπάνω μοντέλο και όταν της ήρθε η ειδοποίηση για MIUI σε 11 της είπα να το αφήσει όπως είναι στο 10.

Πρίν λίγο δε ξέρω με ποιο τρόπο το πήρε η μικρή στα χέρια της και έκανε την αναβάθμιση .

Το πήρα και είδα να κάνει την αναβάθμιση.

 

Μετά την επανεκκίνηση του τηλεφώνου βγάζει συνεχώς την παρακάτω ειδοποίηση Η εφαρμογή Gboard διακόπτεται επαν...

Πατάω αναφορά αλλά και πάλι τίποτα...

Πατάω προβολή σύνοψης ανοίγει ένα παράθυρο με κάτι σαν εντολές πατάω πάλι αναφορά αλλά και πάλι τίποτα.

Πως το κάνουμε αυτό να εξαφανιστεί;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή είναι η ειδοποίηση .

Link to comment
Share on other sites

Ναι.ολοι την παθαν.ειναι θέμα εφαρμογής αλλα δωσαν αναβάθμιση με fix πλέον.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα. Είμαι στην miui global 11.0.3.0 και vodafone. Επειδή με το wifi calling όποτε έχει λίγο σήμα, το γυρίζει στο δίκτυο κινητής, υπάρχει κάποια επιλογή να επιλέγει πάντα wifi calling;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι στην miui global 11.0.3.0 και vodafone. Επειδή με το wifi calling όποτε έχει λίγο σήμα, το γυρίζει στο δίκτυο κινητής, υπάρχει κάποια επιλογή να επιλέγει πάντα wifi calling;

 

για δες μήπως είναι η επιλογή apps/system app settings/call settings/advanced settings/sip settings/use sip calling.

Link to comment
Share on other sites

για δες μήπως είναι η επιλογή apps/system app settings/call settings/advanced settings/sip settings/use sip calling.

 

Δυστυχώς είναι μόνο για δεδομένα, όχι για wifi

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι στην miui global 11.0.3.0 και vodafone. Επειδή με το wifi calling όποτε έχει λίγο σήμα, το γυρίζει στο δίκτυο κινητής, υπάρχει κάποια επιλογή να επιλέγει πάντα wifi calling;

 

Στην 11.0.3.0 σου παίζει το wifi call???? Απο οσο ξέρω, το έχει αναφέρει σε παλιοτερο post (#7202) ο dedalos, δεν λειτουργεί, παρολο που οι ρυθμισεις υπαρχουν στο κινητο....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...