Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει γνωστός μου το συγκεκριμένο κινητό και ενώ μέχρι χθες έβγαζε φώτο κανονικά ξαφνικά σήμερα βγάζεις θωλες φώτο έκανα επαναφορά ρυθμίσεων αλλά δεν άλλαξε κατι

Τι μπορεί να είναι?

 

Μήπως δεν εστιάζει σωστά; Για ανέβασε κάνα δείγμα να τσεκαρουμε.

 

Επίσης δοκίμασε να βγάλεις και κάτι κοντινό (πχ ένα βάζο). Πρώτα χωρίς ταπ. Μετά ταπ στο κοντινό και τέλος ταπ μακρυά στο βάθος (κατά προτίμηση ΟΧΙ λάμπα/φως/ουρανο)

 

Ανέβασε τα κάπου με υψηλή ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και με άλλες εφαρμογές κάμερας;
το κάνει και με άλλες; εφαρμογες

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν έχει βάλει προστατευτικό στον φακό που έρχεται μαζί με τα tempered βγάλε το
δε θυμάμαι καν αν έχουμε βάλει τζάμακι πίσω και δε μπορώ να καταλάβω πιάνω κάτι με το χέρι αλλά δε ξέρω αν είναι του κιν η το χουμε βάλει εμεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως δεν εστιάζει σωστά; Για ανέβασε κάνα δείγμα να τσεκαρουμε.

 

Επίσης δοκίμασε να βγάλεις και κάτι κοντινό (πχ ένα βάζο). Πρώτα χωρίς ταπ. Μετά ταπ στο κοντινό και τέλος ταπ μακρυά στο βάθος (κατά προτίμηση ΟΧΙ λάμπα/φως/ουρανο)

 

Ανέβασε τα κάπου με υψηλή ανάλυση.

θα το δοκιμάσω και θα προσπαθήσω να το ανεβάσω εδώ δειγμα

Βασικά πως μπορώ από κιν να ανεβάσω δείγμα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Κάνα λινκ για δοκιμασμένο οικονομικό τζαμακι έχουμε;

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Κάνα λινκ για δοκιμασμένο οικονομικό τζαμακι έχουμε;

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω έχω παρει αυτο και είμαι πολυ ευχαριστημενος

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια..η κορη μου εκανε λαθος το μοτιβο....και περαν αυτου δεν ξερω τι πρασπαθησε να κανει και κλειδωσε την συσκευη....βγαζει ενα μηνυμα

"the divice is locked"......και απο κατω εχει δυο επιλογες....."activate the device" ειναι η μια.....αν πατησω αυτη μουβγαζει να βαλω ενα κωδικο ...που δεν ξερω ποιος ειναι...(αν και προσπαθησα)...τι μπορω αλλο να κανω?.....

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου βγάζει είναι κλείδωμα ή από το Mi Account ή από το Gmail, για αρχή δοκίμασε να μπεις από υπολογιστή στο google.com/android/find και συνδέσου με τα στοιχεία του Gmail που είχε η συσκευή για να δεις αν είναι κλειδωμένη από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δυστυχως μπηκα αλλα δεν εγινε τιποτα....στο google δεν μπορει να την βρει την συσκευη....mi account δυστυχως δεν φενεται εκει σαν συσκευη....καμια αλλη ιδεα βρε παιδια?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά πας σε factory reset και μετά μπαίνεις ξανά με το ίδιο Gmail για ξεκλείδωμα. Ότι είχε μέσα θα χαθεί.
Link to comment
Share on other sites

φιλε το εκανα hard reset αλλα ξαναβγαζει οτι η συσκευη ειναι κλειδωμενη....τι γινεται ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου...βγαζει ξανα την ειδια οθονη ....THE DIVICE IS LOCkED.....και εχει απο κατω 2 επιλογες......τιποτα αλλο
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει λογαριασμό Mi.Πρέπει να θυμηθεί τον κωδικό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μου έρχονται ειδοποιήσεις στο calendar και στο Google και στο miui οι οποίες είναι ναι κακόβουλες, πως μπαίνουν οι ειδοποιήσεις εκεί, μπορώ να τις διακόψω?11dfa4a65e409c12ebc78615c65f49d9.jpg

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μου έρχονται ειδοποιήσεις στο calendar και στο Google και στο miui οι οποίες είναι ναι κακόβουλες, πως μπαίνουν οι ειδοποιήσεις εκεί, μπορώ να τις διακόψω?[

Μπες στο Google Calendar από υπολογιστή. Πήγαινε Settings -> Event settings και εκεί που λέει Automatically add invitations επέελεξε No, only show invitations to which I have responded.

Πάλι θα σου έρχονται προσκλήσεις αλλά τουλάχιστον θα μπορείς να επιλέξεις αν θα τις προσθέσεις στο ημερολόγιο ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πρόσφατα μπήκα κ εγώ στη οικογένεια της Xiaomi καθώς πήρα το redmi note 7. Έχω αγοράσει όμως το redmi note 5 για την γυναίκα μου από πέρυσι τον Οκτώβριο. Μέχρι τώρα έβλεπα ότι η αυτονομία του ήταν μια χαρά παρόλο που δε το άφηνε από τα χέρια της. Τώρα τελευταία την βλέπω συνέχεια να το φορτίζει πιο πολύ ώρα παρά να το κρατάει. Σε σημείο που και από μόνη της άρχισε να μου γκρινιάζει ότι κάτι δεν πάει καλά. Παρακολούθησα τις μέτρησης και είδα ότι βγάζει sot περίπου 4ωρες και λιγότερο.?!! Τι μπορεί να φτάσει?? Είναι με miui 10.3.2 PEIMIXM. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή, ας δοκιμάσει μια επαναφορά εργοστασιακών. Έχει περάσει η αναβάθμιση σε android 9 και καλό είναι μετά από κάθε τέτοια αναβάθμιση να κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών, για να κάθεται καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή, ας δοκιμάσει μια επαναφορά εργοστασιακών. Έχει περάσει η αναβάθμιση σε android 9 και καλό είναι μετά από κάθε τέτοια αναβάθμιση να κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών, για να κάθεται καλύτερα.
Εγώ έχω ενεργοποιήσει όλες τις mi υπηρεσίες που είχε για back up εύρεση συσκευής κλπ... Η γυναίκα μου νομίζω δεν έχει κάνει τίποτα. Αν κάνω επαναφορά τα χάνει όλα ε? Α και ευχαριστώ για την απάντηση!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο Google Calendar από υπολογιστή. Πήγαινε Settings -> Event settings και εκεί που λέει Automatically add invitations επέελεξε No, only show invitations to which I have responded.

 

Πάλι θα σου έρχονται προσκλήσεις αλλά τουλάχιστον θα μπορείς να επιλέξεις αν θα τις προσθέσεις στο ημερολόγιο ή όχι.

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ενεργοποιήσει όλες τις mi υπηρεσίες που είχε για back up εύρεση συσκευής κλπ... Η γυναίκα μου νομίζω δεν έχει κάνει τίποτα. Αν κάνω επαναφορά τα χάνει όλα ε? Α και ευχαριστώ για την απάντηση!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα χάνει αλλά μπορείς επαφές να τις συγχρονιζεις με το Google, φωτογραφίες και βίντεο το ίδιο ή στομ υπολογιστή.

Επίσης, το κινητό συγχρονίζει μόνο του ιστορικό κλήσεων, sms και λίστα εφαρμογών στο Gmail, οπότε στην αρχή σε ρωτάει αν θες να τα κατεβάσει μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Τα χάνει αλλά μπορείς επαφές να τις συγχρονιζεις με το Google, φωτογραφίες και βίντεο το ίδιο ή στομ υπολογιστή.

Επίσης, το κινητό συγχρονίζει μόνο του ιστορικό κλήσεων, sms και λίστα εφαρμογών στο Gmail, οπότε στην αρχή σε ρωτάει αν θες να τα κατεβάσει μονο του.

Οκ θα το κάνω μόλις βρω λίγο χρόνο για να σιγουρεψω πρώτα ότι όλα θα περαστουν. Θ ενημερώσω για τις εξελίξεις. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχει περάσει κανείς την 9.9.3 xtrv να μας πει αν δουλεύει η gcam;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...